Glavni meni

FZS 1000 Fazer

Započeo Gile_ExtremeBoy, 18 Novembar, 2010, 00:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gile_ExtremeBoy

FZS 1000 Fazer (RN06) 2001-2005

- Fazer litra je u stvar putna verzija sportskog modela R1 ciji pripitomljeni agregat nosi, kao i kocioni sistem sa modela iz 1999. Agregat je tako modifikovan da ima veci obrtni momenat, sto znaci da vuce u nizim obrtajima od R1 ali je krajnja brzina smanjena na oko 265km/h.

-2003 godine ram dobija neke izmene i montira se malo tvrdi zadnji amortizer, sema boja je raznovrsnija.

-Zadnji model proizveden 2005 (RN14) dobija katalizator i poboljsano upravljanje Exup sistema.

....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

UFF

Uvek bi pre kupio njega nego R1 isto godiste

pit



                 Naravno samo mi se ne svidja sto trosi kao djavo i preko 10 litara.

UFF

Jbg jak motor za male pare a veliki potrosac
Ili to ili da uzmes noviji koji manje trosi ali dosta vise kosta...
Sve zavisi od toga koliko dugo planiras da ga vozis  (i koliko imas $$)

Gile_ExtremeBoy

Its ol about karburej¹n.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Kengur

Moze da trosi preko 10l ako je vozis 265, ili ako je busan rezervoar...
Ako je motor dobro nastelovan, tesko da moze da predje 8l. Mislim na kombinovanu voznju, ne na izivljavanje, jer nije ni napravljen za to...

Gile_ExtremeBoy

Taj motor ni nema zastitu i mogucnost sakrivanja od vetra tako da je i tesko konstantno voziti je 250+ na sat.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Brrka

Imam ovakav motor 2003-e godiste vec seoznu (uskoro dve) i po i presao sam oko 20 000km sa njim.
Da trosi 10L nije istina, potrosnja se krece od 4.6 na otvorenom putu (matori testirao kad su on i keva isli na putovanje sa njim) pa navise, sve zavisi od voznje ali 10-ki ne moze ni prici cak ni pod punim opterecenjem.
Jak, brz, pouzdan, za putni motor ima dobro ogibljenje koje se jako lepo moze nastelovati za sportsku voznju (toliko dobro da u krivinama podize fuzastere bez ikakvih problema), kocnice odlicne.
Mana mu je losa zastita od vetra sa fabrickim vizirom i ono sto me najvise nervira je sto nema pokazivac za temepraturu vec samo jednu lampicu, pozeljan bi bio jedan amortizer volana ali nije neophodan.
Inace pre nekoliko godina sam imao Yamahu R1 2003 i sada kada bi opet birao izmedju ova dva trenutka ne bi razmisljao da ponovo izaberem Fazera. ;)

UFF


banditkg

vozim ga drugu sezonu [thumb_up] i nemam nameru da ga menjam [balavi] [balavi] [balavi]

MILJAN

Citat: banditkg poslato 30 Avgust, 2011, 00:18
vozim ga drugu sezonu [thumb_up] i nemam nameru da ga menjam [balavi] [balavi] [balavi]
A jel ide na pivo? :D
Daj ®eljko neko iskustvo bem ti mi¹a :D
Cave ab homine unius libri

goranvojska


banditkg

 [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] Na pivo ide samo u povratku a koliko guta jebem ni ga hehehehee [yahoo]

banditkg

Citat: MILJAN poslato 30 Avgust, 2011, 02:21
Citat: banditkg poslato 30 Avgust, 2011, 00:18
vozim ga drugu sezonu [thumb_up] i nemam nameru da ga menjam [balavi] [balavi] [balavi]
A jel ide na pivo? :D
Daj ®eljko neko iskustvo bem ti mi¹a :D

Kakvo bree iskustvo ja sam neiskusan..............

pit

Citat: pit poslato 08 Decembar, 2010, 13:00


                 Naravno samo mi se ne svidja sto trosi kao djavo i preko 10 litara.

                      Izgleda da je noviji model veci potrosac tj onaj posle 2005...ovaj gore pomenuti ne trosi mnogo..Vladamir ga je kupio i istestrirao malo autoput malo medjugradska i tu je negde oko 5 litara ssto je ekstra za motor te snage.

Vule

 Motor je vrh, doduse matori moj vozi noviji model 2006.god, 150 ks 998 ccm, od velike je koristi da imate mnogo dobre gume za ovaj motor (a za koji i nije  [rolleyes] ) lepo se vozi,ulazi u krivine k'o pegla x) na pravcu vuèe...ko je terao/tera gsxr 750-e pa tu je negde, po ubrzanju,kocnice su super,slilène kao kod horneta 900 i Bandita 650.
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

MILJAN

Auuuu...lep¹i od tog R1 u pozadini..cccc  :P  :D
Cave ab homine unius libri

Vule

Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

banditkg


jevta

Moj utisak:

E sad ovako.

Sport - Touring

Ovaj motor nema veze sa ovim drugim delom naziva Touring.To je jedan R upakovan tako da izgleda kao ne¹to drugo.

Iz niskih obrtaja se ba¹ i ne vozi kako treba jedan tourig motor ali se u visokim mo¾e poterati kao neki R.

Ceo motor je kratak za putni motor i to dosta utièe na udobnost,

Sve u svemu mo¾e se koristiti kao putni ako se vozite sami ako imate saputnika ima drugih boljih izbora.

Ja sam Fazera uzeo kao putni motor koji je trebao da nasledi Suzukija GSX 750 F.Dobio sam motor koji bolje ide i bolje koèi.Izgubio sam na udobnosti kada sedne nas dvoje i natovarimo motor.Oni koji voze uglavnom van lokala znaju da to ¹to motor mo¾e da ide tako kako ide Fazer 1000 ne znaèi koliko i udobnost.Polo¾aj sedenja suvozaèa je takoðe dosta zgrèen, to nas kao vozaèe ne pogaða ali utièe na opu¹tenost u toku putovanja.