Glavni meni

Alumiijumski korman ?

Započeo Dex, 14 Decembar, 2011, 20:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dex

Po¹to nemam puno iskustva sa ovim zamolio bih vas za malu pomoæ. Na limundu sam video oglas za aluminijumski korman 83 cm f 22 pa me zanima da li je dobar (jak) za moj motor kawasaki zr 7 s koji je te¾ak oko 220 kg. Unapred hvala za sve odgovore. Evo i slike

[attachment deleted by admin]

ЯЭВОЛУТИОН

Pa dovoljno je jak ...mislim jaci je nego rezervoar, far , stop, zmigavci....sve ce to da se savije i popuca ako ga budes tukao tim kormanom....ako budes prbao da iscupas motor iz rama sa njim, mislim da ce ipak da se malo iskrivi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Novo !!!
Conti ROAD !!

zmiya

Ima¹ u Motoboxu u NS,meni stigao danas,2600 din sa sve po¹tarinom..

vlada_dee

Imam ja isti ovakav na er5-ici koji je samo 20kg laksi i nema nikakvih problema, samo ne skidaj ovu precku, nije dzabe tu! A, da, i lako se ispravi kad ga pokrivis...na ovaj ili onaj nacin :)

lord_oblivion

@Vlada_dee - da li su ti ¹ake u ¹irini ramena ili malo spolja ili ..?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Dex

Cena je 3000 din. Jeftin u odnosu na LSL i dr. Ono sto me plasi jer nisam imao priliku da ih vidim, je to sto je motor oko 220 kg, ja oko 105 kg pa puta 100 i kusur km na sat i recimo naglo kocenje. Znam da aluminijum moze biti i jak, ali to sve zavisi od debljine zida cevi, a ja ne znam kolika je jer se to na slici ne vidi. Hvala svima koji ste se potrudili da mi pomognete. Pozdrav.

UFF

ja jos nisam cuo da se korman iskrivio prilikom kocenja koliko god jak i tezak vozac bio i kolika god da je brzina
ne brini o tome, moze da se iskrivi samo ako padnes

bokilic

Citat: Dex poslato 15 Decembar, 2011, 10:10
Cena je 3000 din. Jeftin u odnosu na LSL i dr. Ono sto me plasi jer nisam imao priliku da ih vidim, je to sto je motor oko 220 kg, ja oko 105 kg pa puta 100 i kusur km na sat i recimo naglo kocenje. Znam da aluminijum moze biti i jak, ali to sve zavisi od debljine zida cevi, a ja ne znam kolika je jer se to na slici ne vidi. Hvala svima koji ste se potrudili da mi pomognete. Pozdrav.
ma to nije strasno sto je volan od aluminijuma,,samo je taj na limuntusu skuplji za bar 500din....
vis da ima i u radnji jeftinije...
a to sto ti se cini da ce da pukne,.....
pa na mojoj ragin od 300kg nije puko, na suzukiju, a sta je sve preziveo...
nece budi siguran..
brmmmm

Dex

Citat: zmiya poslato 14 Decembar, 2011, 22:57
Ima¹ u Motoboxu u NS,meni stigao danas,2600 din sa sve po¹tarinom..

Na njihovom sajtu nisam video da imaju ovakav, inace narucio bih.

zmiya

Imaju isti takav,nema na sajtu sve ¹to ima u radnji.

Stuntoholic

Ne skidati precku, hoce onda da se prelomi, inace je ok korman, ja sam imao renthal 22mm pre fatbara (28.6mm) na skuteru, katapultirao sam se nekoliko puta nikada se nije iskrivio..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

vlada_dee

Maaalo je siri od ramena, trebalo mi je malo da se naviknem, ali sad ga ne bih menjao nikako! Kad sam seo na hornet sa fabrickim kormanom osecao sam se kao da drzim dzojstik!
Zid cevi je dosta debeo, da ne lupam sad, ali mozda i do 5mm! Jedini problem je sto standardni tegici ne mogu da upadnu, moraju da se stanje...

UFF

na mom hornetu je takodje bio siri korman pa kad sam posle njega seo na horneta od ive i phoenixa osecao sam se ko retardiran sa skupljenim i sabijenim rukama
losija upravljivost takodje

ali to ne znaci da ce na svakom stajati kako treba
na cb500 sam takodje promenio korman koji je fabricki dosta slican hornetovom i sa tim kormanom otisao do crne gore... hteo sam da umrem od bolova u zglobovima
najvise zavisi od polozaja za volanom a na njega utice sve udaljenost i visina kormana, njegov ugao i sirina,visina i daljina sedista kao i rezervoara..

Jefta

#14
Gde mogu da nadjem u Beogradu upravljace da odem da uporedim? Koje prodavnice?

Dex

Zahvaljujuci nasem kolegi "Zmiyi" ja narucio i dobio iz Motoboxa za 2600 din sa postarinom. Vizuelno sam zadovoljan. Debljina zida preko 3 mm i nema sumnje u cvrstinu upravljaca. Jos nisam montirao na motoru da vidim kakav je utisak u voznji, ali ne sumnjam da ce biti ok. Vozim zr 7 s, a ovaj upravljac sam narucio jer je siri  i trebao bi da pruzi bolji osecaj u voznji  od fabrickog koji je po mom ukus uzak. Inace to su komentari vlasnika ovog motora koji su to vec ucinili. Moje utiske cu vam preneti nakon probe, a nadam se da ce nekom koristiti. Upravljac nije skup tako da ni proba nije skupa. Pozdrav.

Dex

Upravljaè montiran i proban ovih dana. Oseæaj u vo¾nji odlièan. Preporuka za sve koji hoæe da eksperementi¹u. Proban do brzine 180 km i nema ne¾eljenih efekta, bar na mom motoru (ako se neko pla¹i reakcije zbog ¹irine istog). Hvala svima koji su se javljali i pomogli. Upravljaè je debljine zida 4 mm i nema bojazni za èvrstinu (ja se pla¹io da nije za neki motorèiæ pa slaba¹an zid cevi i sl.)

lord_oblivion

Citat: Jefta poslato 22 Decembar, 2011, 16:27
Gde mogu da nadjem u Beogradu upravljace da odem da uporedim? Koje prodavnice?
+1
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

aca-pn

Dex, jel ti nije tesko da izmeris ukupnu visinu tog kormana i ukupnu sirinu ?

vlada_dee

Evo mene nije mrzelo:
sirina 83cm
visina 10cm (od dna do vrha rucice)