Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

TEEfqd

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Novembar, 2019, 22:32
vidi druze...moja se baba lecila u nemackoj, jer je tamo procela 40 godina....200000 maraka je tada kostala ta zajebancija.....ne potpada sve pod zdravsveno, a onda se gastosi dovuku ovde da se lece otrosku sirotih poreskih obaveznika.....ne kazem da nije uredjeno dok tamo privredjujes...kad im vise ne trebas sutnu te ko poslednje govno.....decko sa foruma je otisao na novi zeland...programer...posao je nasao odmah i to dobro placen.....konstatovali su mu MS i nemoze da dobije drzavljanstvo iako je tamo 12 godina i ozenjen je sa novozelandjankom i deca su mu drzavljani....nece da lece ali vole ono sto on zna.....trenutno MS je pod kontrolom i moze da radi.....

ti si neko ko gleda ekstremne slucajeve i uporedjuje sa prosekom.

jedna osoba koja izdrzava vise njih. pa onda, minimalac sa stanom u glavnom gradu ili centru grada, dalje, teske bolesti u nekim petim dalekim zemljama.

sve tvoji primeri. kao sto sam rekao, nemacka nije savrsena, ni jedna zemlja na svetu nije. ali i u svim ovim slucajevima koje si naveo opet ces imati bolje
opcije preko nego u srbiji. imaces bar i tu opciju da odes na neko trziste gde je radni sat bagatela da resis problem. i to je dobro.

dal ce da me neko kako si rekao sutne ko poslednje govno kad mu ne budem trebao? bas sam se potresao. jadan ja sta li cu sad [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

nevernici na kraju zavrse sa molitva,a bogu...
ima posla za zanatlije ali niko nece da radi...svi hoce da sede u kancelariji i sa svojim lepim cistim rukama prebiraju papire i za to hoce veliku platu....
svi bi da budu menadzeri i direktori, a roboti ce da rade. Razume ja da svako voli da sa laksim radom dodje do novca, ali neko ima au i tatu, neko rodjake, pa je njia lakse...oni koji neaju moraju da stisnu muda i da ne mastaju.
Uskoro cemo zanatlije traziti svecom i uz velike molbe i obecanja o velikim novcima . Samo zato sto decu ucimo da je sramota raditi... a e da je sramota krasti...to se u srpskom novogovoru zove "snasao se",
znam dosta njih kiji su otisli u evrozonu da se snalaze....ni tamo nema dovoljno para za njih.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FANTOM

    Ja npr kazem zanat u rukama nemam da ga imam boleo bi me ceo djoka . Jer covek od zanata danas moze da izdrzava pirodicu . Poenta moje price je bila da sa prosecnom platom koju sam naveo ne moze normalno da se zivi . I bas zato sto ne moze normalno da se zivi mladi pale preko . Npr. Danas su vodovodzije na ceni ej vodovodzije , dodje kaze ovo vam je toliko i toliko necete ne morate neka curi ... Ubise se ljudi od para .... Itd itd . Da ne navodim dalje primere. Ja volim ovde i imam prijatelje ovde , al sa trenutnim primanjima ovde jedva moze mesec da se pregura da ne pricam o resavanju stambenog pitanja ili prosirenju porodice . I

TEEfqd

Boli bre njega kurac, ima svoj servis koliko sam razumeo, sam odredjuje cene za svoj rad a samim tim i za neke delove koje naruci za jednu cifru.
Njemu se ni ne isplati da se mrda odatle, dzaba se njemu bilo sta prica.
Ne spada u onu drugu visu ili visoko obrazovanu grupu ljudi koji sa svojim
znanjem i trudom na zapadu voze nove nemacke automobile a u Srbiji izlaze iz busa kad vide kontrolu.
Nit zeli to da razume, nit ce sta da mu donese i da razume. Shvatam coveka potpuno.

ЯЭВОЛУТИОН

lko god hoce moze da otvori servis i da se userava od para...i onako pola servisera su kompletni idioti. Ruke naplacujem ali u delove se ne ugradjujem.....razlog je jednistavan...kad udjes u trgovinu mehanika ide u kurac, jer je lakse zameniti cetri dela nego naci koji u nizu nije ispravan....preko sam bio i radio....pare su vece ali ne dovoljno da bi radio 10 sati dnevno svaki dan a onda se opijao petak u vece i subitu uvece....visa masinska nije neko akademsko dostignuce ali posto imam godinu dana ratista i to smatram punom kapom....zamisli da sam studirao pa poginuo....bedak.
imao tri cetri privatne firme (trgovina elektromaterijalom, gradjevinska firma i agencija za nekretnine) i ispunio minimum za penziju...koju necu docekati....
a za svoj servis i svoje radno vreme i za svoje cene sam se borio....jer sam u mogucnosti. a da je ovaj posao lak nije...a da volim da popravljam motore voli...a zapravo to je sustina...poslednih 15 godina sa osmehom silazim u radionicu, dok sam predhodnih dvadeset jedva sebe terao da krenem....
pitaj uff-a koliko kosta sloboda...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

nekog kosta to. nekog kosta pak ucenje jezika pored sve te edukacije i pasos u ruke jer trziste za njegov posao nije pogodno u rodnoj mu srbiji.
svaka cast sto si sebe pronasao tu. neko decenijama pokusava pa ne uspe. nije mu tu plodno zemljiste jbg.

®or¾

 [cheers]
Citat: FANTOM poslato 26 Novembar, 2019, 00:06
    Mozemo pricati sta ocete al da je tako lose ljudi bi se vracali a ne vracaju se ovde. Treba gledati prosecnog coveka ne coveka sa zanatom od zanata jos moze i pristojno da se zivi u danasnje vreme kod nas ukoliko si vredan i kvalitetan majstor . A prosek ljudi koji rade izmedju 30 000 i 50 000 din mogu da obrisu dupe sa tom platom a ne da iznajme stan i zive . Zato mladi i pale odavde . Dosta ljudi voli da bude ovde al kad dugo vremena radis a nosis pocepane patike i kad vecito biras sta ces kupiti u prodavnici da bi pojeo i prosao jeftinije , nekako pocinje vremenom da te boli kurac gde ces ziveti i raditi , ako je negde drugde bolje. Jel svi bi mi i da jebemo i da odvezemo devojku kolima kuci i da imamo gde da je jebemo i da odvedemo u bioskop i na veceru ili pice itd jednostavno da zivimo normalan zivot sa 50 000  din , to ne moze. Pa eto vam ga svima taj divni standard. Zapeli ste tamo vam skupi stanovi za iznajmljivanje a ovde sta nista prosek stana 200 e plus komunalije (sem ako neces neki suteren ili neko potkrovlje opremljeno namestajem iz sedamdesetih), a plata 40 000 npr. I gde ces sta ces nista dobro je u sobici kod svojih matoraca. E zato mladi pale , jer zele normalno da zive, a za to ovde normalnim postenim radom nemaju mogucnost i sve ih vise razumem.
Fantom,sve je to taèno ali izbor postoji.Mlad si,porodica jo¹ ne èuèi nad glavom,tako da uvek postoji i ta druga moguænost da se zapali negde preko i oproba sreæa.Kukati i sedeti tu gde se oseæamo konforno,a pri tome odr¾avati staus kvo,je neprihvatljivo sa stanovi¹ta ,jbg sjebali su me i neæu da se borim da promenim situaciju u kojoj se trenutno nalazim.Po meni jedini savet koji opu¹teno mogu da dam bilo kome mlaðem,je idi oprobaj se,uvek ima¹ gde da se vrati¹

Ivicat

Ako neces preko, mlad si, nauci zanat. U stvari, nauzi zanat, bez obzira da li ces preko ili ne. Samo, mnogo lakse je nauciti jezik, nego zanat.

Lazic


dzimika

Citat: Ivicat poslato 26 Novembar, 2019, 23:24
Ako neces preko, mlad si, nauci zanat. U stvari, nauzi zanat, bez obzira da li ces preko ili ne. Samo, mnogo lakse je nauciti jezik, nego zanat.

Ovo je sve individualno, ima nekog kome ide jezik a ima nekog kome ide zanat koji god da je, jednostavno je sposoban da nauci

UFF

da sam klinac isao bih, i dok sam bio mladji isto sam zeleo da odem ali mi nikad nije bilo bas toliko lose da sam stvarno poradio na toj zelji, sad ne bi ni kod nas vise trazio posao i radio za nekog ili neku firmu a tek da radim to isto u drugoj drzavi gde sam stranac moram da ucim jezik i da se prilagodjavam? pa nema tih para.. tj ima ali nece niko toliko da plati  [rofl] tako da ni ne razmisljam o bilo kakvom odlasku iako sam siguran da se lakse zaradi i lepse i bolje zivi

da radim preko kao ovde svaki dan od jutra do mraka ko zna sta bi sve do sad imao i napravio ali se plasim da tamo ne mozes samo da kazes eto ne radi mi se nista narednih god dana i da normalno i jeftino zivis pa posle god dana da nastavis sa poslom i istom zaradom bez bilo kakvih posledica

inace 3 glavna kriterijuma za odlazak su mi bili:

1.kvalitet zivota (plata, uredjenost drzave, ponasanje ljudi)
2.vremenski uslovi (leto tj sunce i toplo vreme cele godine)
3.jezik (engleski, vec znam i ne bi da ucim norveski i slicno cak i da nije hladno kod njih)

tako da se izbor sve na centralnu ameriku i australiju, ameriku delimicno obisao, svidela mi se kao turisti ali nisam bas bio ubedjen da bi mi se dopala za zivot, svakako nisam hteo ilegalno da ostajem iako mi je drugar ponudio i posao i stan za pocetak.. ko zna, australija mi je bila privlacnija, najvise zbog prirode, steta sto nisam nikad otisao, verovatno bi ostao

jevta

Jebo australiju.Ne sme¹ da se kupa¹ da te ne pojedu ajkule ,ne sme¹ u prirodu da te ne pojedu otrovne ¾ivotinje [rofl] [rofl] [rofl]

sasa ns 1

sad svi prièaju o odlasku.Osnovni preduslov je da hoæe da te prime tojest da postoji zakonski osnov.Do skoro niko i nije hteo da nas primi osim velikih stuènjaka.Konkretno nemci nisu ogranièavali ako ti je poslodavac na osnovu opisa radnog mesta davao platu iznad 100.000 evra godi¹nje.To je suma jo¹ od pre 20 godina kad je vredelo bar duplo od danas.Sad kad je pomrlo stanovni¹tvo primaju i one sa volovskom ¹kolom.Tako ju oni sa 4 razreda osnovne zajebavali one koji nisu imali ni to.Moglo je da se ode i radi na crno ali samo na gradjevini ili tamo gde nemo¾e niko da te pronadje i retko ko je hteo da rizikuje i da te primi.
Ja ovde samo o jjednoj stvari a svi stali o drugoj.Ja prièam non stop o dr¾avi -slièna reè kao i dr¾ati.Znaèi dr¾ati svakog pojedinaèno na okupu.Onda svi zajedno u svoje ime rade ¹ta hoæe i mogu.
Treba li da podseæam ¹ta su oni hteli,mogu i hoæe da nama koji se dr¾imo sa ove strane da nam urade.Oni koji odu da se dr¾e sa na onoj strani samim tm u funkcionalnom smislu postaju oni a ne mi .Nekom je dra¾e da bude nemac a ne srbin i to je uredu  al samo za nemce .
eEvo ovde je obja¹njenje tih stvari nauèno
https://stanjestvari.com/2019/11/27/svetozar-postic-protestantizam-u-sad/
.Kapitalizam je nastao iz protestanstske verske etike. Novci , a to je ono od èega se ¾ivi je kao nikad upleo svoje prste u sve segmente ¾ivota. Pa oni drugi koji postaju konvertiti nemaju nimalo ili jako malo moralne dileme da li treba da razviju onee druge a ne svoje.
Najva¾niji primeri su Rudjer Bo¹koviæ srbin pravoslavac,katolik pa hrvat.
Ante Starèeviæ.Tata srbin katolik mama srpkinja grkokatolik a on hrvat otac hrvatske nacije. Idejni tvorac moderne crnogorske nacije zasnovane prvo samo na lokalnom identitetu ,razvijanju antisrpstva tokom formiranja nacije i na kraju zameni idetiteta putem formiranja sopstvene crkve,unjatstva sa Vatikanom i pretvaranja u takozvane Crvene Hrvate.
 Josip Runjanin srbin katolik napisao hrvatsku himnu.
Petefi ©andor tata srbin pravoslavac sve¹tenik u Temi¹varu on madjar najva¾niji pesnik i tvorac moderne nacije Madjara u duhovnom smislu.
©ta imaju srbi od njihovih uspeha ,uglavnom ni¹ta samo ¹tetu .Tako ako se gleda naj¹ira slika ima ¹tetu i od onih sa volovskom ¹kolom pa na vi¹e.Koristi nema dr¾ava pa ni oni koju ona dr¾i na okupu.

dzimika

Citat: Laziæ poslato 27 Novembar, 2019, 00:24
http://rs.n1info.com/Vesti/a547264/Dokumentarni-film-o-diplomi-Nebojse-Stefanovica-i-Megatrendu-Mega-diplomac.html

Stara prièa ali sad ozbiljno potkrepljena... Koga smo mi doveli da vlada...


https://www.youtube.com/watch?v=-xGvC_Oe9_0&feature=youtu.be#

Sta je tu cudno, nista novo, oduvek se znalo da covek prodaje diplome, isto kao i Singidunum i brdo malih fakulteta, opet imas ljude koji su i ucili nesto i naucili nesto na mnogih od tih malih ili velikih ali to je sve individualno
ko je hteo da uci taj je ucio, isto kao i na drzavnom, ko nije trazio je cake kako da prodje samo, a ko kaze da nema caka na drzavnim fakultetima taj je glup ko kurac mogu slobodno da kazem

Problem je sto se diploma zbog ovakvih obezvredila totalno, ja sam prestao da govorim da imam fax vec duze vreme

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: jevta poslato 27 Novembar, 2019, 11:02
Jebo australiju.Ne sme¹ da se kupa¹ da te ne pojedu ajkule ,ne sme¹ u prirodu da te ne pojedu otrovne ¾ivotinje [rofl] [rofl] [rofl]

Idealna zemlja za mene. Neplivaè sam, a ne volim ni da ¹etam :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


milomir22

Ko moze, neka ide odavde u tri lepe picke materine (ne racunam one sa platom od 100 k din i vecom). Brat od strica vozi kamion po Italiji, znaci skola 0, jedva srednju trogodisnju izvukao sa 2,5 prosecnom ocenom. Ali sa 20 godina u Italiji, usavrsio jezik, italijanski govori kao i srpski.

Krene fiat u kgu, njegov neki zemljak i drugar postane tamo neki sef u HR-u valjda, i trazi mi burazerov broj da mu ponudi posao koji nece odbiti, sef logistike, jos ima 20 g iskustva, pocetna plata 120 000 din. Ziveo bi i radio u Kgu.

Ta prica se vukla pre par godina kada je fiat jos primao radnike, do tad je brat kukao kako puca mnogo na stan i hranu u Italiji, kako je sve preskupo, kako jedva opstaje,... Kada sam mu rekao da sam sreo njegovog drugara i da ce mu ponuditi bombu od posla, samo me je pitao "Sta da radim s 1000 evra u Srbiji?". Tad mi je bilo jasno u kakvoj kanalizaciji zivimo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.

MIGE

Citat: Glava Dole poslato 27 Novembar, 2019, 19:37
To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.
[rofl]