Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Meni popovi i crkva uop¹te nisu potrebni da bih vjerovao!!  Njima je vjera naèin da doðu do para,obièni slu¾benici!! Voze bolja kola od bilo koga,¾ene im ne moraju raditi,bahate se kad je bilo ¹ta u pitanju,o nekoj skromnosti koje im dolazi sa pozivom nema ni¹ta..,o bezobrazlucima da ne prièam..,ja sam na kraju drugo djete krstio u manastiru,crkva me vidjeti vi¹e neæe,a zahtjevat æu kad umrem da mi ni pod sluèajno neki pop ne bude na sahrani,èast izuzecima,al njih mo¾e¹ prebrojati na prste jedne ruke!!     
jin-jang

mrle

Citat: mali_zmaj poslato 08 April, 2019, 15:17
Meni popovi i crkva uop¹te nisu potrebni da bih vjerovao!!  Njima je vjera naèin da doðu do para,obièni slu¾benici!! Voze bolja kola od bilo koga,¾ene im ne moraju raditi,bahate se kad je bilo ¹ta u pitanju,o nekoj skromnosti koje im dolazi sa pozivom nema ni¹ta..,o bezobrazlucima da ne prièam..,ja sam na kraju drugo djete krstio u manastiru,crkva me vidjeti vi¹e neæe,a zahtjevat æu kad umrem da mi ni pod sluèajno neki pop ne bude na sahrani,èast izuzecima,al njih mo¾e¹ prebrojati na prste jedne ruke!!      
proèitaj opet moj post sa prethodne strane, da se ne ponavljam.
Pa nema vere bez prièesti. Hoæe¹ li se prièeæivati online? Ispovedati na nekom blogu, vlogu? Ne ide.

mali_zmaj

Dru¾e..,svaka tebi èast...samo ti vjeruj..,idi u crkvu..,al za mene su to su samo ljudi..,ja im ne vjerujem ni¹ta,a za¹to,pa  ljudi su gre¹ni,pokvareni i zli..,!!

Znam ja njih vi¹e nego ¹to misli¹, i vi¹e manje neki su ok. ljudi!! Nagla¹avam ljudi!! Slu¹am prièe kao tvoje malo pa malo..  Kao ¹to rekoh ne trebaju mi uop¹te...  Cjenim i po¹tujem neke od njih,al malo ih je..
Obi¹ao sam podosta manastira,upoznao mnoge monahe..  Sve je to ok. Ali ne mo¾e me niko natjerati da imam pozitivno mi¹ljenje o crkvi,i vjeri koju oni propovjedaju...,u veæini sluèajeva zarad svog interesa. 

Slo¾it æemo se da se ne sla¾emo!! Po¹to vidim da ti to zagri¾eno brani¹... ,a meni nije potrebno da se raspravljam o vjeri,crkvi i slu¾benicima koji rade za istu...,a porez ne plaæaju..

Mo¾e¹ me vi¹e ili manje po¹tovati,zato ¹to imam svoje mi¹ljenje o tome...,al opet to je tvoja stvar. Pozz..
jin-jang

dzimika

Citat: mareskin poslato 08 April, 2019, 13:24
Citat: dzimika poslato 07 April, 2019, 21:31
Lazicu ja sam provalio da ti imas previse slobodnog vremena, da ga nemas ne bi se bavio glupostima i pokusavao da nekog ubedis da nije u pravu
Takve bi distancirao od sebe pa makar to bio i rodjeni burazer

I opet cu pitati ono sto je isto neko pitao, ko da dodje posle ovih? Koji je plan? Koja su resenja za probleme u drzavi? Da li ijedan politicar prica o tome?
Prvi koji dodje i kaze odgovore na ova pitanja ja cu licno doci da ga podrzim, do tada nijedan ali ama bas nijedan protest ne vredi mog, i ovako slabog, slobodnog vremena

Ovi protesti nisu izbori.
Ovo su protesti da bi do¹li u priliku da po¹teno biramo.
Kada ima¹ po¹tene izbore bez ucena, kupovine glasova, neispravnih gllasaèkih spiskova tj. kada doðe¹ u situaciju da lo¹u vlast mo¾e¹ regularno da smeni¹ izborima onda zna¹ da ¾ivi¹ u normalnoj zemlji.
Treba da vlast bude smenjiva i da oni koji donose ¹tetne odluke budu osuðeni.



Slazem se ja sa tobom da kad imas postene izbore onda je mnogo stvari drugacije ali to se ovde nece desiti, zato meni ovi protesti nemaju smisla jer umesto da prikupe pametne ljude i da naprave resenje sa kojim se drzavi moze pomoci oni palamude o tome kako neko nije fer a pritom oni sami su radili nesto slicno tome samo u manjem obimu, jos kad krenu sa pricom da ce bojkotovati izbore onda ti je jasno da cilj nije smena nego zamajavanje naroda i odvracanje od bitnih stvari

Ja znam da ovi trenutni ne umeju da vode ni ovce na livadu a kamoli drzavu, prosto su sprdacina od ljudi, ali dajte neka bilo koja stranka dovede ljude koji su sposobni i koji su karakter
A onda dolazimo do problema da je to nemoguce jer svi pametni nece da se mesaju u politiku i ostaje ti skart kao sto vidimo po malim ekranima
Sa druge strane imamo strance i domace bogatase kojima ne odgovara da ovo bude uredjena drzava jer kako bi onda oni  zaradjivali silne pare i iznosili iz zemlje

Nikome ne ide na ruku da mi postanemo uredjena drzava jer onda ne mozes da kontrolises tu drzavu onako kako ti zelis, zar stvarno mislite da su ovi slucajno dosli na vlast?

Lazic

Nisu sluèajno, pobedili su na nename¹tenim izborima... Poslednjim za 7 godina... A za koga rade se vrlo jasno vidi kroz sve poteze od kad su uzjahali...

mareskin

Citat: dzimika poslato 08 April, 2019, 16:50
Citat: mareskin poslato 08 April, 2019, 13:24
Citat: dzimika poslato 07 April, 2019, 21:31
Lazicu ja sam provalio da ti imas previse slobodnog vremena, da ga nemas ne bi se bavio glupostima i pokusavao da nekog ubedis da nije u pravu
Takve bi distancirao od sebe pa makar to bio i rodjeni burazer

I opet cu pitati ono sto je isto neko pitao, ko da dodje posle ovih? Koji je plan? Koja su resenja za probleme u drzavi? Da li ijedan politicar prica o tome?
Prvi koji dodje i kaze odgovore na ova pitanja ja cu licno doci da ga podrzim, do tada nijedan ali ama bas nijedan protest ne vredi mog, i ovako slabog, slobodnog vremena

Ovi protesti nisu izbori.
Ovo su protesti da bi do¹li u priliku da po¹teno biramo.
Kada ima¹ po¹tene izbore bez ucena, kupovine glasova, neispravnih gllasaèkih spiskova tj. kada doðe¹ u situaciju da lo¹u vlast mo¾e¹ regularno da smeni¹ izborima onda zna¹ da ¾ivi¹ u normalnoj zemlji.
Treba da vlast bude smenjiva i da oni koji donose ¹tetne odluke budu osuðeni.



Slazem se ja sa tobom da kad imas postene izbore onda je mnogo stvari drugacije ali to se ovde nece desiti, zato meni ovi protesti nemaju smisla jer umesto da prikupe pametne ljude i da naprave resenje sa kojim se drzavi moze pomoci oni palamude o tome kako neko nije fer a pritom oni sami su radili nesto slicno tome samo u manjem obimu, jos kad krenu sa pricom da ce bojkotovati izbore onda ti je jasno da cilj nije smena nego zamajavanje naroda i odvracanje od bitnih stvari

Ja znam da ovi trenutni ne umeju da vode ni ovce na livadu a kamoli drzavu, prosto su sprdacina od ljudi, ali dajte neka bilo koja stranka dovede ljude koji su sposobni i koji su karakter
A onda dolazimo do problema da je to nemoguce jer svi pametni nece da se mesaju u politiku i ostaje ti skart kao sto vidimo po malim ekranima
Sa druge strane imamo strance i domace bogatase kojima ne odgovara da ovo bude uredjena drzava jer kako bi onda oni  zaradjivali silne pare i iznosili iz zemlje

Nikome ne ide na ruku da mi postanemo uredjena drzava jer onda ne mozes da kontrolises tu drzavu onako kako ti zelis, zar stvarno mislite da su ovi slucajno dosli na vlast?

Sla¾em se, ali ¹ta je alternativa?
Protesti i izlazak na izbore su najbezbolnije re¹enje.
Mnogi se bune da ne ¾ele da vide politièare i stranke na protestima, a bez politièkih partija neæe biti ni izbora. Za nekoga se mora glasati, a samo stranke imaju organizaciju da se spreme za izbore.

Mo¾e da se pojavi nezavisni kandidat, ali takav mora opet da ima "sponzore" da bi uop¹te do¹ao do potrebnog broja potpisa za kandidaturu.

Jasni su mi svi problemi i ogranièenja, ali i dalje ne vidim alternativu.

Voleo bih da ¾ivim u dr¾avi kojoj se znaju granice, u kojoj su stanovnici na prvom mestu, a politièari slu¾benici naroda. Znam, da tako ne¹to nije lako, ali èovek mo¾e da se nada.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

neam promene vlasti dok ne bude vesanja i nabijanja na kolac....bar ne u srbiji....casnih ljudi ima ali je problem sto ne zele da se spuste na nivo ovdasnja politicke scene...tamo su domorci vec godinama supiriorni i nemozes ih pobediti u njihovoj igri....
ja nisam krsten, sto me ne cini manjim vernikom....hteo sam ali sam hteo da me krsti neko manje gresan od mene....nakon smrti Patrijarha Pavla nisam nasao nikog ko ispunjava uslove...
u crkvu ne idem jer mi se gade ljudi koji tamo dolaze ne zato sto veruju vec zato sto je red...valja se sto bi rekli...sahranili su brata danice draskovic, onog sto ga ubise na ibarskoj, u porti crkve u kosutnjaku a covek je bio lopov par ekselans i jako los covek....u dvoriste te crkve necu da udjem....ne zelim....
pogazili su sve vrline koje moraju (ne trebaju) imati oni koji propovedaju hriscanstvo, a o pravoslavlju da ne govorimo...vera i crkva su se podelile zbog svestenstva...na pricam o monasima i monahinjama....vec o zanatlijama crkvenog esnafa
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Znam koja mu je bila tarifa proleæa '98-me na Doræolu, po kvadratu da mo¾e¹ da radi¹ ¹ta hoæe¹...

milomir22

Citat: mrle poslato 08 April, 2019, 12:16
Citat: milomir22 poslato 07 April, 2019, 22:17
Citat: mrle poslato 07 April, 2019, 12:26
Citat: Laziæ poslato 07 April, 2019, 03:02
https://www.facebook.com/VasariSrbije/videos/378710969588166/
Komunista, zadojeni.

Hm, nisam ateista, ali vecinu stvari sto je rekao su istinite i logicne, onaj propoveda zivot posle smrti a jede beli luk u tonama, Vatikan je bezobrazno bogata i skupa drzavica, verujem u Boga, ali ga ni na koji nacin ne vezujem za SPC i lopove u mantijama!!!

Kod mene u selu su ukrali plac i kucu koju je narod pravio, da bi proterani monah Makarije napravio manastir i zidanu ogradu od 2m visine i zakljucao ogromnu kovanu kapiju, da mu neko ne bane dok se bavi ko zna cim, verovatno svercom droge. Srecom, akcijom seljana brzo je najuren, sada je to zenski manastir i vrata iste te kapije su non-stop sirom svima otvorena. Mesto - Lipar, poznato po Djuri Jaksicu.

http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:204080-Djura-opet-na-Liparu
ne me¹aj katolièku crkvu sa Pravoslavnom Crkvom kao prvo.
Pominje¹ mantije, pa da te pitam: Da li si nekad proveo u razgovoru nekoliko sati sa nekim u mantiji? I ako jesi, koliko puta? Po tebi je crkva nepotrebna? Gleda¹ na nju kao instituciju , a ne kao na telo Hristovo i ka¾e¹ da veruje¹ u Boga? Kontradiktorno. Normalno, kai i svuda kao i meðu njima ima budala, ali nije tvoje da osuðuje¹, te budale tek nose svoj krst. I normalno je da taj manji procenat puni naslovne stranice tabloida (prave novine vi¹e ne postoje).
I kako ka¾e sve¹tenik Èaslav sa Banovog brda (Crkva Sv. Ðorða, kao i tvoj gore pomenuti):  "Nemoj da zbog nekog tamo Ðorða mrzi¹ Svetog Ðorða"


Izmedju ostalog, zet mi je svestenik, on se zaista izdvaja po dobrom, mozda cini 2% ljudi koji su iz ubedjenja, a ne koristi, pristupili tom poslu, u prevodu, budala, ali ne u mojim, vec u ocima svojih kolega.

Ko je iz Kragujevca zna dobro kakav je gresnik i olosara vladika jovan, pop mica iz Belosevca i ostala mantijaska bagra, ogadili su mi sve vezano za crkvu.

Poceo sam da verujem u Boga posle posete manastiru Ostrog, taj manastir je za mene velika svetinja, generalno manastiri i monasi su, uglavnom, srz vere, pop je tu da uzme $. Mada i medju monasima zapadne po neki kacavenda.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Sinoæ sam zahvaljujuæi Utisku nedelje saznao da moj brat ipak nije lud nego samo kvaran i da ima lepe koristi od proizvodnje i distribucije la¾i... Njemu na èast, digao sam ruke... I ja sam magarac, znam ga ceo ¾ivot...

PECA BMW

Citat: milomir22 poslato 08 April, 2019, 22:36
generalno manastiri i monasi su, uglavnom, srz vere, pop je tu da uzme $

ovako i ja vidim stvari , isto
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


Lazic


Ivicat

A ko sve to placa?

PS: Ko bude (jednog lepog dana) dosao na vlast, igrace po pravilima sponzora.

Lazic

Ko god da hoæe da da pare da se skine onaj je moj prijatelj... Bar na kratko... Prijatelj je jaka reè, politièki istomi¹ljenik...

ЯЭВОЛУТИОН

ko god da pare time nesto kupuje....investira unapred i ocekuje visestruku dobit....mislis da neko nije investirao u ovog psihopatu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Od svih moguænosti za investiranje, gde ba¹ njega naðe... :o

Gledam na N1 ta¹tinu kom¹inicu, profesorka na ekonomskom fakultetu, ¾ena genijalac, govori tiho i polako i odvali ih sve od ¾ivota... Danica Popoviæ...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 09 April, 2019, 21:47
Od svih moguænosti za investiranje, gde ba¹ njega naðe... :o

Gledam na N1 ta¹tinu kom¹inicu, profesorka na ekonomskom fakultetu, ¾ena genijalac, govori tiho i polako i odvali ih sve od ¾ivota... Danica Popoviæ...
ZA SAD SE POKAZUJE KAO DOBRA INVESTICIJA...ZA ONOG KO JE DAO PARE....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti