Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

nuklearka ne zagadjuje sve dok radi kako treba

Biker-Boy

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Januar, 2019, 11:18
samo mi nije jasno sta fali nuklearnoj elektrani....ima jedna u bugaskoj, ima u rumuniji...mislim da i madjari planiraju jednu, krsko....nismo mi dovoljno daleko da nas vadi to sto mi kod nas nemamo nijednu....svi ovi sto kenjaju o zastiti zivotne sredine imaju po neku...obicno vise njih....

Iskreno, ja bih se veoma plasio kada bi mi imali nuklearku, jer bi u njoj bi bili zaposleni nesposobni retardirani sendvicari po krvnoj i partijskoj liniji, sve mentol do mentola, i tu bi se kad tad desila neka katastrofa, jer i kod Rusa i Japanaca koji imaju najpametnije moguce ljudstvo se desavaju sranja, a kamoli kod nas sa nasim kretenima....
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Citat: megaidiot poslato 29 Januar, 2019, 11:20
nuklearka ne zagadjuje sve dok radi kako treba
I struja je vrlo jeftina... Al' kad je tada¹nji premijer Japana bacio na papir koliko æe da ko¹ta sanacija Fuku¹ime i okolo, ispade skupa struja...



@Nimèeviæ:
©to reèe moja ¾ena, ovi bi Homere zaposlili u nuklearci... :o

Biker-Boy

Homere i Boldrike, mada oni su Ajnstajni za ove nase maloumnike :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Kostić

ne bi ta ni proradila a bilo bi jao. to kad se gradi nema æapaja i tanki zidovi.... samo nam to fali dodemo u nebo

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 29 Januar, 2019, 12:52
Citat: megaidiot poslato 29 Januar, 2019, 11:20
nuklearka ne zagadjuje sve dok radi kako treba
I struja je vrlo jeftina... Al' kad je tada¹nji premijer Japana bacio na papir koliko æe da ko¹ta sanacija Fuku¹ime i okolo, ispade skupa struja...
a vidi, dok se to sjebe pa crkne, mandat ljudi koji su odlucivali o izgradnji je davno prosao

misa-pei

Nuklearna energija je najèistiji naèin proizvodnje struje. Vetar, talasi, druga prièa. Idealna je za tu namenu, ali samo dok radi. Meðutim, problem koji i dalje nije re¹en, a ogroman je, jeste odlaganje iskori¹æenog nuklearnog goriva. Skladi¹tenje u rudnicima itd je daleko od bezbednog. Ne postoji efikasan naèin dekontaminacije (da se "odzraèi") i bude bezopasan. Trenutno je trend da se uvaljuje bednim dr¾avama da ih trpaju kod sebe u stare rudnike. Koliko sam èuo, poku¹avaju i nama da uvale skladi¹tenje takvog otpada.

Da rezimiram, sjajne su, ali su opasnost i posledice od nastanka ljudske gre¹ke (prvenstveno) i nekog drugog kvara ipak prevelike da bi se koristile.
Država je najveći neprijatelj naroda

dzimika

Pa u americi zbog loseg skladistenja vec otrovi dospeli u zemlju, rudnici su losa ideja zbog podzemnih voda i ostalog, da ne zaboravimo da voda koja se koristi za hladjenje je isto tako toksicna
Najcistiji nacin proizvodnje struje je vetar, vetro elektrana ne utice na nista oko sebe, voda je delimicno cista jer se pravljenjem brane unistava uzvodno deo zivotinjskog i biljnog sveta

ЯЭВОЛУТИОН

slusate propagandu onih koji imaju nuklearne elektrane...pa sto amerikanci, englezi, neci i francuzi ne pogase svoja postrojenja i predju na vetar....
sve stoji, ali posto oko nas na par stotina kilometara vec postoje totalno je idiotski misliti da bilo koja havarija kod njih nece uticati na nas ....ako uzmemo u obzir da je postojao jak uticaj cernobila koji je prokleto daleko....
svi bogati koriste te resurse i nemaju nameru da ikada od njih oduistanu ali uredno svima kenjaju kako to nije dobro za planetu zemlju....jedna nukllearka u srbiji bi cinila da mozemo da pogasimo sve termelektrane koje imamo...sa nepromenjenom cenom struje bi imali pare da finansiramo sami vetroparkove i solarne elektrane i hidroelektrane...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Solarna elektrana u ©paniji. Koncentri¹e ogledalima sunce u jednu taèku na vrhu kupole. Toplotna energija koja se time dobija koristi se za stvaranje elektriène.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

neskez

Citat: mareskin poslato 29 Januar, 2019, 15:23

Solarna elektrana u ©paniji. Koncentri¹e ogledalima sunce u jednu taèku na vrhu kupole. Toplotna energija koja se time dobija koristi se za stvaranje elektriène.

Jeste, samo kako sav ovaj metal za¹titi od sakupljaèa sekundarnih sirovina  [neampojma]

ZEKA

https://www.blic.rs/vesti/hronika/obrt-u-slucaju-uzasnog-zlocina-ubica-s-tvitera-se-predomislio-pa-sada-porice-da-je/2tlv2sp

I na kraju ce zaista da bude odbrana zasnovana na "psihickom poremecaju" + neki dobar advokat + se razvuce sudjenje jedno 2 godine i eto degenerika na slobodi.

megaidiot

Citat: mareskin poslato 29 Januar, 2019, 15:23
Solarna elektrana u ©paniji.
jedna od stvari koju moram da vidim jednom uzivo, jos bi bilo genijalno da dodjem dotle motorom.

voda i vetar su super izvori, vetrenjace su dojaja, ali imaju problem sto rasteraju sav zivi svet oko sebe.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Januar, 2019, 15:19
slusate propagandu onih koji imaju nuklearne elektrane...pa sto amerikanci, englezi, neci i francuzi ne pogase svoja postrojenja i predju na vetar....
svi bogati koriste te resurse i nemaju nameru da ikada od njih oduistanu ali uredno svima kenjaju kako to nije dobro za planetu zemlju....
apsolutno. uzas je koliko se omladina na zapadu lozi na ekologiju, spasavanje pandi i ta govna, a nisu ni svesni da zagadjuju isto ko i ostali ako ne i vise.
pokusao sam tamo da objasnim to nekim ljudima pa su mi rekli da sam politicki nekorektan, rasista i nepristojan. no dobro.

Lazic

Pa ne zagaðuju(osim ako nisu ameri) previ¹e... Dok im se ne sjebe neka nuklearka... :o ;D

Gledao sam muèenog Di Kaprija na ngc kako menja face dok mu neka uèena Indijka obja¹njava koliku kolièinu ðubreta generi¹u Ameri... U odnosu na preko milijardu Indijaca, kao kad bi USA imala 20 milijardi stanovnika... :o

misa-pei

Koliko znam, nijedna od razvijenih EU dr¾ava ne planira izgradnju nove NE. Odnos dobijenog i rizika nije dovoljan ni za kapitalizam. Takoe veæ sada ne znaju ¹ta æe s otpadom. Otpad je najveæi problem, jer je konstantan. ©ta vi¹e, planirano je ga¹enje velikog broja NE. Sve su one graðene u vreme kada je to bilo "popularno", donekle stvar presti¾a. Sad se obija ljudima o glavu.

Vetar je trenutno ekolo¹ki veoma dobar izvor el. en, ali te odvratne vetrenjaèe naru¹avaju sklad pirode, dovode do promena u mikro klimi i opasne su po ptice. Kada se postavljaju na moru, daleko od pogleda, gubi se njihova ekonomska isplativost, mada se to sve èe¹æe radi. Plima i oseka su takoðe veoma dobar izvor el.en, ali je dosta komplikovana izgradnja i ima jo¹ nekih drugih problema oko tog naèina proizvodnje.
Država je najveći neprijatelj naroda

mareskin

Citat: megaidiot poslato 29 Januar, 2019, 16:28
Citat: mareskin poslato 29 Januar, 2019, 15:23
Solarna elektrana u ©paniji.
jedna od stvari koju moram da vidim jednom uzivo, jos bi bilo genijalno da dodjem dotle motorom.
...

Gledao sam neku emisiju kako ovo funkcioni¹e i fenomenalno je.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Ne znam da li je za slike ili za stampu




neskez

Citat: dzimika poslato 29 Januar, 2019, 18:30
Ne znam da li je za slike ili za stampu





Ovo je po meni najvi¹e za crnu hroniku  [samoubistvo]

Lazic

©to? Neka se vole deca... ;D