Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Super ste ih prihvatili. Najstarija I prva impresija mog studiranja u NS '91 su bili grafiti po zidovima "Dodjosi napolje", "Vojvodina vojvodjanima" i sl. Doduse novosadjanke su bile spremnije za prihvat😁

Slaninar

Po broju koji je ostao (i jo¹ uvek dolazi), ne vidim da ima zamJerki.

Ne znam da je iko imao problema - od dosta prijatelja i poznanika.

Vojvodina Vojvoðanima je upuæeno protiv pljaèke iz BG posle aneksije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Ma otjerali bi vi njih da se vas pita (liberalno autonomaska sekta), nego ljudi jaci od vas😁

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 00:59
Ma otjerali bi vi njih da se vas pita (liberalno autonomaska sekta), nego ljudi jaci od vas😁

Jesu. Ogroman procenat dosta “prodornih” ljudi koje ni¹ta nije sramota. Stvari koje odbije¹ jer nema¹ stomak, neki “grebu” oberuèke da im se ponude.

Uz puno primitivizma. Daleko od toga da je lepo.


Opet, veæina je be¾ala da spasi glavu, a drugde ih nisu primali. Bez i jedne dlike iz detinjstva, kamo li stvari i name¹taja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Huh koliko ksenofobije u mladjanog nam autonomasa. Brzo ti ispari taj kosmopolitizam s pocetka price😁

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 01:11
Huh koliko ksenofobije u mladjanog nam autonomasa. Brzo ti ispari taj kosmopolitizam s pocetka price😁

Prièam kako jeste.

Opet mislim da je sramota ne pomoæi ljudima u nevolji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Pa evo obidji nekad tu stoku iz Krajine i Hercegovine. Sigurno ima starih I bolesnih I onih koji su u nevolji. Ono jes' lakse humanisati po forumu, nego ti pozuri dok te drzi jos.

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 01:25
Pa evo obidji nekad tu stoku iz Krajine i Hercegovine. Sigurno ima starih I bolesnih I onih koji su u nevolji. Ono jes' lakse humanisati po forumu, nego ti pozuri dok te drzi jos.

Ne znam otkud ovo - kakve si traume do¾iveo u NS. Od mene sigurno nisi.

Pomognem svakome kome mogu, koliko mogu - bez da gledam ko je odakle.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Nemoj da se pravis blesav. Ovo si ti pisao:

Citat: Slaninar poslato 03 Januar, 2019, 01:05

Jesu. Ogroman procenat dosta “prodornih” ljudi koje ni¹ta nije sramota. Stvari koje odbije¹ jer nema¹ stomak, neki “grebu” oberuèke da im se ponude.

Uz puno primitivizma. Daleko od toga da je lepo.



Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 01:36
Nemoj da se pravis blesav. Ovo si ti pisao:

Citat: Slaninar poslato 03 Januar, 2019, 01:05

Jesu. Ogroman procenat dosta “prodornih” ljudi koje ni¹ta nije sramota. Stvari koje odbije¹ jer nema¹ stomak, neki “grebu” oberuèke da im se ponude.

Uz puno primitivizma. Daleko od toga da je lepo.

Yup. Preko pola ljudi, barem u NS, je sad takvih.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

A ti spadas u onu bolju polovinu, kosmopolitsku, ksenofobicnu, humanu i deklarativnu? ;D

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 01:48
A ti spadas u onu bolju polovinu, kosmopolitsku, ksenofobicnu, humanu i deklarativnu? ;D

Ja ne spadam nigde - na ¾alost, ili na sreæu. Guram svoju prièu, pomognem kome mogu i klonim se budala i jeda oko stvari na koje nemam uticaja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Onda zavrsavam misiju. Jos jedan propitomljen autonomas ;D

®or¾

Hm,Bobane nije tako jednostavno,Novi Sad jeste multi kulturalan grad i Novosaðani su daleko od ksenofobiènih ljudi.Neznam kakva je konkretno tebe nevolja sna¹la '91. ali ti grafiti su samo zakasnela reakcija na uterivanje oveæe ku..ine Vojvodini od strane Milo¹eviæa i njegovih perjanica,tipa Bracika Kertes,Radoman Bo¾oviæ i gomila takvih pacijenata.Isto tako,ovaj grad je u poslednjih 30 godina do¾iveo ne verovatne promene,ovo vi¹e blage veze nema sa gradom moje mladosti i to su èinjenice.Èinjenica je i da su " doðo¹i" deset puta prodorniji od starosedelaca ali nije to najbitnije u celoj prièi,evo odgovori mi samo na jedno pitanje,konkretno ti sa porodicom,jel poku¹ava¹ da se prilagodi¹ Majamiju i ¾ivotu u njemu ili se Majami prilagoðava vama?Odgovor znamo i ti i ja.Novi sad je uvek bio gotoljubiv grad,na ¾alost u Jugi se desilo to ¹to se desilo i sad svi kolektivno ili æe mo da nauèimo da ¾ivimo zajedno ili mo¾emo da se fircamo [cheers]

nesic1

ma da, migranti, sve mladi ratno sposobni ljudi, a oni sa porodicama, stari i devojke ostale da ratuju tamo za zemlju ili za njih krize nema

Boban_m

Citat: ®or¾ poslato 03 Januar, 2019, 02:13
Hm,Bobane nije tako jednostavno,Novi Sad jeste multi kulturalan grad i Novosaðani su daleko od ksenofobiènih ljudi.Neznam kakva je konkretno tebe nevolja sna¹la '91. ali ti grafiti su samo zakasnela reakcija na uterivanje oveæe ku..ine Vojvodini od strane Milo¹eviæa i njegovih perjanica,tipa Bracika Kertes,Radoman Bo¾oviæ i gomila takvih pacijenata.Isto tako,ovaj grad je u poslednjih 30 godina do¾iveo ne verovatne promene,ovo vi¹e blage veze nema sa gradom moje mladosti i to su èinjenice.Èinjenica je i da su " doðo¹i" deset puta prodorniji od starosedelaca ali nije to najbitnije u celoj prièi,evo odgovori mi samo na jedno pitanje,konkretno ti sa porodicom,jel poku¹ava¹ da se prilagodi¹ Majamiju i ¾ivotu u njemu ili se Majami prilagoðava vama?Odgovor znamo i ti i ja.Novi sad je uvek bio gotoljubiv grad,na ¾alost u Jugi se desilo to ¹to se desilo i sad svi kolektivno ili æe mo da nauèimo da ¾ivimo zajedno ili mo¾emo da se fircamo [cheers]

Mogu ti reci samo da me od kuce do posla pozdravljaju s tri prsta ;D

Salim se Zorz, ova rasprava sa Slaninarom je vise unutrasnje-forumskog (malo duza prica) karaktera nego sto ima veze sa Novosadjanima ili mojim vidjenjem te sredine. Ali ima veze sa onim "progresivnim I liberalnim" pokretom koji je prvi da se pospe pepelom, za sva desavanja od 90ih naovamo okrivi iskljucivo svoj narod, blizu istoriju uci iskljucivo iz novina odredjenog profila jer licnog iskustva nema, ali je spreman da ti popuje kao da je nosilac spomenice licno.

®or¾

Ma sve je ok ali ja ne ¾elim da budem licemer i da prièam,da je sve idealno,daleko je od toga,no ja ovaj grad volim,ima neki svoj tempo,koji se naravno menja iz godine u godinu i postaje tesan,a pravo da ti ka¾em uvek bi prihvatio ¾ene i decu iz ratom zahvaæenih zemalja za mu¹karce pogotovo ove ¹to bi samo da se dokopaju socijalne pomoæi u nekoj zapadnoj zemlji ,me zabole Paja,neka ostanu  tamo i neka brane svoje ili nek se jebu [cheers]

Kostić

#25197
сачувајмо ћирилицу јер латиница има ружних слова а хијероглифи се пишу уназад. и старо добро правило једна жена десет швалерки а не дванес жена у кавезу мада то опако добро звучи ;D

наш протерани свет није исто као и буљук обрезаних жељних пичке и акбара јер ће да их заболе курац да науче ћирилицу и да раде земљу. у томе је трик. сав наш протерани свет је запослен у србији али домороци нису а то што им је београд био забрањен је из разлога што су сви хтели одма у свилу а мало ко на њиву па није чудо што су домороци били незадовољни. ал бар сви говоре истим језиком. и копају један другом око. него, један обрезани је копо канал унајмили га наши ал сав је био ко господин и није умео да држи крамп. можда успе да се укорени ако буде ко онај шпијун гујон. нека онај лудак увезе њихове жене да има шта да се јебе а не да јебу наше јер од вајкада курта и мурта јебе туђе своје не да.

него бре, ћопа је једини био мудар. ништа није ћапо све дао на колетив па јео супе од језика колибрија видо света спаво у белу пиџаму и владо за живота. ово домаће после њега све грамзиво и алаво па не може да се запати.

моја покојна тека је умрла у србији са избегличком легитимацијом и никад постала држављанин. овима ће да се деле напуштене куће и земља као да је то ничије. еј...

ајмо за почетак да питамо све наше бескућнике да ли би хтели да им се да напуштена кућа и земљица да раде па ако неће онда да ширимо доброчинство мада је то доброчинство јасно као дан. за 50 година акбар рулес

овај лудак што оће да замени народ ће да бива препеван у народним песмама као страхиња бановић и никако неће да буде у улози великога Југ Богдана или као син несрећног Вукашина...

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 02:31
Mogu ti reci samo da me od kuce do posla pozdravljaju s tri prsta ;D

Salim se Zorz, ova rasprava sa Slaninarom je vise unutrasnje-forumskog (malo duza prica) karaktera nego sto ima veze sa Novosadjanima ili mojim vidjenjem te sredine. Ali ima veze sa onim "progresivnim I liberalnim" pokretom koji je prvi da se pospe pepelom, za sva desavanja od 90ih naovamo okrivi iskljucivo svoj narod, blizu istoriju uci iskljucivo iz novina odredjenog profila jer licnog iskustva nema, ali je spreman da ti popuje kao da je nosilac spomenice licno.

Sve sam argumentovao ¹to sam izneo. Ko shvata - shvata.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jecko

Citat: Slaninar poslato 03 Januar, 2019, 00:24
Citat: Boban_m poslato 02 Januar, 2019, 20:27
Nije poenta u tome Lazicu, nego u nadmenom stavu vlasti da ce oni uraditi sve sto treba za integraciju izbjeglica, bez obzira sta narod misli. To je ono...nemam rijeci...

Ako smo pre¾iveli Lièane i Hercegovce - ovi æe biti male mace. Njih oko 200.000 na Novi Sad od toliko stanovnika (BG je bio zabranjen, ¹to je bora u pJesmi opevao svojevremeno).

Kad neko be¾i od bede ili/i od rata, nemoralno je ne prihvatiti i pomoæi, bilo da ima peèat, ili ne.

nego Slaninice, sta ti imas protiv nas licanki?  [bejzbolka] :P