Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

ali muzej... ako ga muzej neæe onda mo¾e. oni iz 50 40 30 su veæ ozbiljna prièa pa se smatraju za kulturno dobro koje opet mo¾e¹ da istera¹ na livadu i zapali¹ izlupas i raz¹rafi¹ snimi¹ i okaèi¹ na jutjub ko arapi :) a muzej bi platio 2 posto vrednosti heh...  i nije samo jugo u pitanju ima unas i jaguara iz pedesetih u fabrièkom stanju etc

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2018, 00:32
Ili ode¹ u inostranstvo i onda ga proda¹ na licu mesta i vrati¹ se busom... Kakva gomila idiota...

Cekaj koja je svrha uopste tih odjavljivanja i sranja ?
Da li mozes jednostavno da prodas auto u inostranstvu, i nikad ne odjavis tablice i ostalo ?
Da li ce neko nekad da pita za to ili ne ?
I ako ipak odlucis da odjavis, da li mozes da odjavis i bez kupoprodajnog, onako kazes samo zelim da odjavim table, ili mora kupoprodajni ?

Kostić

ne pi¹ite tajne kako zajebati muzej i ostale æe ture opet neki zakon pa ako ga proda¹ tamo sve ti uzmu pare posle na kazne :)

Kostić

ako oterate ikakvu kofu od auta stariju od 30 leta preko i tamo je prodate niko neæe da se potresa i reæi æe vam fala, al ako oterate auto koji vredi biæe qq. u tome je poenta a ne u jugiæu, no zakon mora tako da se formuli¹e

Kostić

lepo pi¹e da vozila iz 80 70  pa i 60 moraju da imaju samo dozvolu muzeja mada taj muzej nije dr¾avna ustanova be¹e nego privatna? za ozbiljne primerke veæ tra¾e i dr¾avnu procenu i tu je kvaka22. muzej se tu malo ugoro èisto da se ogrebe za neku kofu ako mu se sviða da ima za do pijace nedeljom

Kostić

realno ni jedno vozilo staro 30 leta nije tehnièki ispravno po dana¹njim stadardima o ispravnosti vozila i treba da rodi¹ meèku da ga registruje¹ a ne sme¹ da ga proda¹ preko bez dozvole muzeja i dr¾ave. oni nas roðaci zajebavaju za sve pare :)

Kostić

sad ja ne mogu da prodam kavasaki franuskoj sekti bez dozvole :/ al koga bole kurac za dozvole ima da ga oteram direkt u pariz i prodam na buvljaku ;D

®or¾

Obuèe¹ ¾uti prsluk i ka¾e¹ da su ga ¾andari izlupali na demonstracijama,ima da ode ko alva  ;D

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Вратиш таблице и изјавиш да си продао на отпад. А ако наша држава не препознаје класу олдтајмера када увозиш него ти тражи ЦОЦ или  ти курац на енглеском за возила које се више нити производе  нити произвођач постоји, има држава где ти  је за такав увоз и  регистрацију треба само уговор, доказ да није украден.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

a ima drzava gde ti ne treba ni ugovor vec izjava dva svedoka i popa da je dugo u tvom vlasnistvu....ormalne drzave tretiraju oldtajmere kao statisticku gresku u trgovini i samo vozila koja su od muzeja prepoznata da su od velikog znacaja za istoriju moraju biti ponudjena muzeju....po ceni koju odredi prodavac i ne smeju biti prodata po ceni manjoj od te.....iako znam coveka koji je prodao za nizu cenu, zapravo poklonio vozilo ali je navedena veca cena nego sto je ponudjana muzeju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

#24831
Kostiæu, to ¹to æuti¹ danima pa onda napi¹e¹ 6 umesto jedne poruke ti nije nikakva fora... Ima¹ dugme IZMENI koje radi 2 sata od objavljivanja poruke, a ti si svih 6 nabio jednu za drugom u pola sata... :o Da si Irena posle kafane pa da ti i gledamo kroz prste... Molim te, pona¹aj se u skladu sa standardima foruma ¹irom sveta i svojim godinama... :P


@Deki:
Nekad se plaæala kazna ako ne odjavi¹ vozilo u roku od mesec dana, ali kad sledeæi put registruje¹ vozilo, ¹to æe reæi ako ga nikad vi¹e ne registruje¹ nema ni kazne... Pre 30+ godina... Kad sam ja poèeo da vozim '94-te vi¹e nisu gledali, neka vozila sam uredno registrovao posle 6-12 meseci od isteka... Danas nema kazne, ali mora¹ da menja¹ tablice i saobraæajnu, sad posle 2 meseca... ©to mu je isto k'o kazna...

Dakle, ode¹ bilo gde, proda¹ vozilo i ¹i¹te ti jaja za na¹e nesposobne birokrate...

balcan girl

boze lazicu od kad je to biloooo :D :D :D kakvo si ti zlopamtilo :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic



Hattrick

Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2018, 15:23
Nekad se plaæala kazna ako ne odjavi¹ vozilo u roku od mesec dana, ali kad sledeæi put registruje¹ vozilo, ¹to æe reæi ako ga nikad vi¹e ne registruje¹ nema ni kazne... Pre 30+ godina... Kad sam ja poèeo da vozim '94-te vi¹e nisu gledali, neka vozila sam uredno registrovao posle 6-12 meseci od isteka... Danas nema kazne, ali mora¹ da menja¹ tablice i saobraæajnu, sad posle 2 meseca... ©to mu je isto k'o kazna...

Dakle, ode¹ bilo gde, proda¹ vozilo i ¹i¹te ti jaja za na¹e nesposobne birokrate...

Pa tako sam nesto i mislio. Kakvi kurac potvrde, muzeji, tehnicke bastine, i ostala sranja. Otkad je Opel, Ford ili Mercedes Srpsko industrijsko nasledje ?
To moze samo da bude Nemacko industrijsko, tehnicko, i kulturno nasledje, nikako Srpsko.
To sto je neko nekada kupio taj auto u Nemackoj, doterao ga, platio carinu, poreze, i ostale globe koji realno sluze za odvracanje ljudi od uvoza i zastitu domace proizvodnje, ne znaci da je taj auto naprasno postao kulturno ili industrijsko nasledje te drzave, vec iskljucivo placena i preplacena privatna svojina koja se prodaje, nasledjuje i ima fizickog vlasnika.
Zamisli kada bi preko svako ko prodaje one silne Bugatije i Ferarije po 50 miliona evra i vise, morali da trce po tone papira i "dozvola za izvoz", "odricanja precih  kupovina", misljena tamo nekoh polupismenih idiota, i slicnih komunistickih fazona.  [doh]
Nego lepo privatna svojina na licitaciju, svaki muzej u drzavi ima pravo da ravnopravno licitira za auto, pa ako na kraju najvise izlicitira i kupi stranac, auto ide u kontejner, i stize na njegovu kucnu adresu. Ako izlicitira muzej, pare na sunce, pa ga izlazi koliko hoces.  :)
Tako da je ustvari najpametnije i najrealnije upravo ovako kako si ti rekao, sto se Srbije tice.

Lazic

Uvek se setim Aleksandra Makedonskog i famoznog èvora, ¹ta koji kurac, sokkk... :D Na¹a birokratija k'o Gordijev èvor... ;D

Hattrick

Znao covek kako sa stokom.  [rofl]

Lazic


Lazic