Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Evo stavio sam dve hiljadarke. Izgleda da nemaju sposobnost da se dele i prave svoje kopije :(. :D

Biker-Boy

Citat: Laziæ poslato 07 Mart, 2018, 01:12
Mo¾da gre¹im ali koloko se seæam za ¾ivot su ti potrebne æelije i njihova sposobnost da se dele i prave kopije same sebe... :D [cheers]
Jbg, kad su ljudi izmisljali bogove nisu znali ni za celije ni deobu, jedva su znali vatru da zapale i tocak da naprave  [rofl]
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

Citat: Laziæ poslato 07 Mart, 2018, 01:12
Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 08:43
Ako boga zamislite kao sedog deku koji sedi na oblaku i sudi kad umrete normalno da je klimava teorija.
Ako pomislite da nema boga onda stavljate sebe i svoj ¾ivot na prvo mesto, ¹to je vrlo sebièno i usko gledano, nipoda¹tavate istoriju koja traje milionima godina, i koja æe trajati, evoluciju, napredak, smisao bilo èega osim jedenja, spavanja i jo¹ ponekih kratkotrajnih u¾ivanja.

Zamislite boga kao sebe vi¹estruko savr¹enijeg a u stvari i takvog samo kao milijarditi deo jedne vi¹e celine.

Jo¹ poku¹avam da otkrijem bolji smisao od pijanèenja sa ortacima u hladu pored Morave... ;D



Kad veæ pomenu evoluciju, bog je pre 100 miliona godina bio vi¹estruko savr¹eniji dinosaurus ili ajkula...? Verovatno ajkula, tu su veæ 440 miliona godina... Ili pre tri milijarde godine, bio vi¹estruko savr¹eniji vi¹eæelijski organizam...? :D



Bio svest bez oblika kao i sad. Kao i pre 100 miliona na¹ih godina. Nema tamo ovako linearno vreme.  Bog èeka, jednom æe svi shvatiti i doæi na kraju. U redu je i kontrirati i negirati i sumnjati na tom putu.

Èesto tako pitaju hoæe li kuca, maca, ajkula u "raj". Pa reè je o svesti ne o obliku. Kuca je realno bila fikus u pro¹lom ¾ivotu a u sledeæem mo¾da èovek.

Не може рај на земљи.

Lone Wolf

I da pojasnim jo¹ jednu zabludu da "bog ka¾njava ljude zbog grehova"
Prvo ne radi takve stvari bog, daleko je iznad tih njemu nepotrebnih stvari. Ne postoji "bog ga kaznio"
To je zakon karme, karma je princip pravde, nije entitet niti svest, a zbog svoje postojanosti nepromenljiva je, samo lièno mo¾e da se okaje i promeni na pozitivno pozitivnim ¾ivotom i vrlinama.
Drugo vrlo bitno, nikad se ne ka¾njava èovek tako ¹to se kazne deca ili unuci. Karma tako ne deluje, to je samo privid nekih stvari koje idu jedna za drugom.
Svako je odgovoran samo za svoje postupke i dela.
Не може рај на земљи.

Lazic

Citat: Ivicat poslato 07 Mart, 2018, 08:02
Evo stavio sam dve hiljadarke. Izgleda da nemaju sposobnost da se dele i prave svoje kopije :(. :D
[rofl] [rofl] [rofl] [kralj] [klanjam_se] :-*



@Lone Wolf:
U celoj prièi fali samo motiv tvorca... Ne znam kako je u ostatku svemira, al' sa ljudima je debelo oma¹io... Ako je veæ svemoguæ, za¹to nas nije napravio bolje...?

Lone Wolf

Ima logièkog smisla:
Poenta èovekovog bitisanja je da se uzdigne na vi¹i nivo i tamo trajno ostane.
Dokle smo nesavr¹eni, gre¹ni, sebièni itd ponovo se raðamo i ostajemo na zemlji.
Samim tim zemlja je skup ¾ivih ljudi koji JO© UVEK nisu dostigli vi¹i nivo.
Znaèi mi smo jo¹ uvek tu jer smo puni nesavr¹enosti, ne¹to kao zatvor, ostrvo gde se istovaruju oni koji nisu za normalno dru¹tvo.
Nije èudo da je svet pun svega lo¹eg, jer da smo uzvi¹eni bili bi na onoj vi¹oj strani a ne na zemlji.
Raðaju se samo nesavr¹eni, sa nekim teretom ili na poloviènom putu. Zato je malo vrlina kod ljudi, najbolji su ostali gore, iznad, u vi¹em nivou svesti.
Не може рај на земљи.

monsterbnt

Ne treba ti bog da bi bio dobar covek, ali ti treba da opravdas svoje postupke...
Smrt SVIMA!!!!

Lone Wolf

Pogre¹na predstava o bogu ide iz analogije sa ranim detinjstvom, otac kao sna¾na velika figura koja obezbeðuje topli sme¹taj, hranu, sigurnost, za¹titu, re¹ava sve probleme i pru¾a nesebiènu ljubav. Mi samo budemo dete i ni¹ta ne treba da radimo.
Bog od nas tra¾i da se potrudimo, da prevaziðemo sve svoje slabosti i odreknemo se svega materijalnog i da tad budemo dostojni njegovog dru¹tva i onih koji su taj put pre¹li.
Taj put svako sam mora da proðe, bez tuðe pomoæi. Mo¾e tra¾iti molitvom utehu i ohrabrenje ali sav posao sam mora da uradi.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

Odosmo daleko, evo neæu vi¹e.
[neslusam]
Не може рај на земљи.

mrle

Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 20:49
Pa kad jednog lepog dana docekamo da imamo DRZAVU, koja uz to i funkcionise, u kojoj vlada ZAKON, ljudi ce shvatiti koliko je religija suvisna stvar, kao sto su to shvatili ljudi u svim naprednim drzavama, i te drzave u kojima ima najmanje vernika, su i najnaprednije, imaju najmanju stopu nezposlenosti, najmanje kriminala, socijalna sigurnost itd...

Vrlo cesto su ljudi najzverskije grozote radili u ime religije, tako da ta stavka o odvajanju coveka od zveri otpada.


evo ti deo odgovora
! No longer available

mrle

Citat: Ivicat poslato 05 Mart, 2018, 21:03
Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 20:39
...reke i reke krvi su tekle zbog religije, i dan danas teku.

Ovo je jedan od glavnih argumenata koje atesti koriste sa ciljem da pokazu svoj ispravan stav. Ali previdjaju da je ovo potpuno pogresno. Ratovi se nisu vodili zbog vere, vec zbog novca. Navedi mi koji rat nije vodjen zbog novca.


Citat: bogdan poslato 05 Mart, 2018, 21:05
za muslimane   hri¹æani su nevernici ,  za hri¹æane  muslimani su nevernici   =   veæina ljudi gre¹i u veri
Citat: mareskin poslato 05 Mart, 2018, 21:06
Meni na primer smeta teza "vernik = moralan èovek" tj. ljubazan, po¹ten, moralan samim tim ¹to je vernik.

Recimo kod kriminalaca sa kojima sam saraðivao nagledao sam se krstova, tetova¾a, ikona za ceo ¾ivot. Ljudi koji ubijaju, muèe, kradu, varaju se smatraju velikim vernicima. Kad se sluèajno pomene da se ja ne krstim ili da ne postim sabla¾njavaju se. Nekako u njihovim glavama oni su sve gore nabrojano. Samo im fali oreol iznad glave.
O stotinama hiljada evra koje daju crkvi sam veæ pisao (da i dalje se daju ogromne svote). Jer da ti doðe patrijarh u kuæu mora da se debelo plati.
Kad vidim ko se sve prekrsti u crkvi ili na slavi stomak da ti se okrene.

Pravi vernik je po meni ne¹to drugo.


hajde poslu¹ajte Arsenija, ima dosta njegovih beseda na YT.


Nika

Citat: mrle poslato 07 Mart, 2018, 10:55
Citat: Ivicat poslato 05 Mart, 2018, 21:03
Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 20:39
...reke i reke krvi su tekle zbog religije, i dan danas teku.

Ovo je jedan od glavnih argumenata koje atesti koriste sa ciljem da pokazu svoj ispravan stav. Ali previdjaju da je ovo potpuno pogresno. Ratovi se nisu vodili zbog vere, vec zbog novca. Navedi mi koji rat nije vodjen zbog novca.


Citat: bogdan poslato 05 Mart, 2018, 21:05
za muslimane   hri¹æani su nevernici ,  za hri¹æane  muslimani su nevernici   =   veæina ljudi gre¹i u veri
Citat: mareskin poslato 05 Mart, 2018, 21:06
Meni na primer smeta teza "vernik = moralan èovek" tj. ljubazan, po¹ten, moralan samim tim ¹to je vernik.

Recimo kod kriminalaca sa kojima sam saraðivao nagledao sam se krstova, tetova¾a, ikona za ceo ¾ivot. Ljudi koji ubijaju, muèe, kradu, varaju se smatraju velikim vernicima. Kad se sluèajno pomene da se ja ne krstim ili da ne postim sabla¾njavaju se. Nekako u njihovim glavama oni su sve gore nabrojano. Samo im fali oreol iznad glave.
O stotinama hiljada evra koje daju crkvi sam veæ pisao (da i dalje se daju ogromne svote). Jer da ti doðe patrijarh u kuæu mora da se debelo plati.
Kad vidim ko se sve prekrsti u crkvi ili na slavi stomak da ti se okrene.

Pravi vernik je po meni ne¹to drugo.


hajde poslu¹ajte Arsenija, ima dosta njegovih beseda na YT.

Polako Mrle, vratiæe se oni Bogu s vremenom...

- Bolest. Ni¹ta lak¹e od bolesti ne okreæe èoveka Bogu. Pa i one najokorelije. "Bo¾e pomozi".

- Bol. Ah, da - mo¾da je bol trebala da bude na prvom mestu. Fizièka, psihièka... "Bo¾e pomozi".

- Starost. Lako je sada da misli¹ da Bog ne postoji i da posle ¾ivota nema ni¹ta, ali kako se pribli¾ava dan odlaska, postaje nepodno¹jiva misao da te danas ima - sutra kao da nikada nisi ni postojao. I onda se ljudi sete Boga - "Bo¾e pomozi".

I da ponovim. Ne vezujte veru u Boga sa pona¹anjem (nekih) sve¹tenih lica.

mali_zmaj

Bilo kakav komentar,je vise suvisan!!  Ovo je otislo u dubinu,da jos samo Papa i Patrijarh i onaj islamski vjerski vodja glavni i onaj sa Himalaja nam fali..,da nam zacini filozofiju. 
jin-jang

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 10:20
Pogre¹na predstava o bogu ide iz analogije sa ranim detinjstvom, otac kao sna¾na velika figura koja obezbeðuje topli sme¹taj, hranu, sigurnost, za¹titu, re¹ava sve probleme i pru¾a nesebiènu ljubav. Mi samo budemo dete i ni¹ta ne treba da radimo.
Bog od nas tra¾i da se potrudimo, da prevaziðemo sve svoje slabosti i odreknemo se svega materijalnog i da tad budemo dostojni njegovog dru¹tva i onih koji su taj put pre¹li.
Taj put svako sam mora da proðe, bez tuðe pomoæi. Mo¾e tra¾iti molitvom utehu i ohrabrenje ali sav posao sam mora da uradi.

Koja je onda svrha boga ako sve mora¹ sam. A sa druge strane za¹to bi neko ko je svemoguæ uop¹te radio tako ne¹to. Koja je poenta?
Za¹to bi neko tako svemoguæ ba¹ izabrao ljudska biæa da zaslu¾e njegovo dru¹tvo. Odricanje od materijalnog se vidi kod njegovih predstavnika na zemlji i cenovnika za usluge.

Zar onda nije bitnija su¹tina da bude¹ dobar èovek, da ne èini¹ grehove (ili bar veæinu) od toga da se klanja¹ bogu?
Valjda je bitno kakav si, a ne kom se bogu moli¹?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Da je vi¹e pravih i iskrenih vernika kod nas bi bio med i mleko.
Evo na primer oni koji doðu na vlast, veæinom veliki vernici. Najveæi vernici. A ba¹ se hri¹æanski pona¹aju.

Mislim da je bolje biti po¹ten ateista nego la¾ni vernik.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mi¹ko_kolo

Ti sa vlasti nemaju veze sa verom. Oni veruju samo u jedno - novac. A to ¹to zidaju crkve, je vrhunac licemerja.

Lazic

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 10:08
Ima logièkog smisla:
Poenta èovekovog bitisanja je da se uzdigne na vi¹i nivo i tamo trajno ostane.
Dokle smo nesavr¹eni, gre¹ni, sebièni itd ponovo se raðamo i ostajemo na zemlji.
Samim tim zemlja je skup ¾ivih ljudi koji JO© UVEK nisu dostigli vi¹i nivo.
Znaèi mi smo jo¹ uvek tu jer smo puni nesavr¹enosti, ne¹to kao zatvor, ostrvo gde se istovaruju oni koji nisu za normalno dru¹tvo.
Nije èudo da je svet pun svega lo¹eg, jer da smo uzvi¹eni bili bi na onoj vi¹oj strani a ne na zemlji.
Raðaju se samo nesavr¹eni, sa nekim teretom ili na poloviènom putu. Zato je malo vrlina kod ljudi, najbolji su ostali gore, iznad, u vi¹em nivou svesti.
I dalje fali motiv za¹to bi savr¹eno biæe pravilo nesavr¹ena i grehu sklona biæa... Taj va¹ bog ima nekih ozbiljnih trauma iz detinjstva... :D



@nika:
Kako mogu da se vratim bogu vremenom...? Bio sam vernik(uslovno reèeno, verovao sam u neku vi¹u inteligenciju koja upravlja kosmosom) od svoje 14-te do oko 30-te godine... Kako sam sve vi¹e saznavao o svetu oko sebe i kosmosu, vera se sve vi¹e smanjivala dok nije skroz nestala... Sad da bi se vratio bogu, morao bi da se pojavi lièno i ubedi me da je tvorac svega... :D

Lazic

A zbog ovakvih stvari ih treba pobiti... 208 miliona podobnima...

https://www.danas.rs/politika/sns-preko-centra-za-socijalni-rad-kupovao-glasove/

Govna odvratna...

Lone Wolf

I dalje fali motiv za¹to bi savr¹eno biæe pravilo nesavr¹ena i grehu sklona biæa... Taj va¹ bog ima nekih ozbiljnih trauma iz detinjstva...

Èovek je biæe koje MO®E postati savr¹eno. Svaèiji izbor da li hoæe ili ne.
Не може рај на земљи.