Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Lone Wolf

Citat: mareskin poslato 06 Mart, 2018, 10:11
Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 09:16
Ti pretpostavlja¹ da jedino biblija zna koliko je stara zemlja i da li postoji bog. I tumaèi¹ je doslovno. Svo viðenje podreðuje¹ ljudskim merama.
Treba gledati ¹ire, vi¹e i dalje.

Èini mi se da si pravloslavac ne bi ovako pisao. Pretpostavljam da si budista ili hinduista ili neke sliène vere.
Osnova hri¹æanske vere je da je bog samo jedan. I da se za razne stvari ide u pakao.


Mo¾da ako pitamo crkvu. A reè je o bogu i neèem pre i posle na¹eg ¾ivota.
A na kraju i sama crkva nudi oprost ako se pokaje¹.
Èesto se namerno ili sluèajno me¹a religija, bog i crkva. U toj zbrci svako prema sebi pravi logiku.
Не може рај на земљи.

zVuk

Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Mart, 2018, 01:49

У томе и јесте ствар, у приступу. Мени не требају "докази" да Бог постоји. Где ћеш већег доказа од човека? А то, што ја тебе не могу да убедим је потпуно друга ствар. Не морам ја никога да убеђујем, сам ћеш се убедити - једном.

...to da li cu se sam ubediti ili ne, neznas, neznam ni ja, tako da nemoj da tvrdis nesto sto neznas....a da bih u nesto poverovao, meni treba dokaz, to jest, nisam sposoban da u nesto bezrezervno verujem jer je tako neko rekao.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lone Wolf

Dokaz je svest.
Svest ne spada ni u jednu nauènu oblast i ne mo¾e se nauèno dokazati.
Svest je jedna od najjasnijih dokaza neèega izvan i iznad nas. Ne boga kao èike, nego veæe, i trenutno neshvatljive svesti koju najèe¹æe nazivamo bog.
Не може рај на земљи.

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 10:34
Citat: mareskin poslato 06 Mart, 2018, 10:11
Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 09:16
Ti pretpostavlja¹ da jedino biblija zna koliko je stara zemlja i da li postoji bog. I tumaèi¹ je doslovno. Svo viðenje podreðuje¹ ljudskim merama.
Treba gledati ¹ire, vi¹e i dalje.

Èini mi se da si pravloslavac ne bi ovako pisao. Pretpostavljam da si budista ili hinduista ili neke sliène vere.
Osnova hri¹æanske vere je da je bog samo jedan. I da se za razne stvari ide u pakao.


Mo¾da ako pitamo crkvu. A reè je o bogu i neèem pre i posle na¹eg ¾ivota.
A na kraju i sama crkva nudi oprost ako se pokaje¹.
Èesto se namerno ili sluèajno me¹a religija, bog i crkva. U toj zbrci svako prema sebi pravi logiku.

Kako to sad nisu pome¹ani religija, bog i crkva? Da li religija, crkva i bog imaju veze jedno sa drugim?
Zbunio si me po¹to ne znam ¹ta poku¹ava¹ da objasni¹.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 10:47
Dokaz je svest.
Svest ne spada ni u jednu nauènu oblast i ne mo¾e se nauèno dokazati.
Svest je jedna od najjasnijih dokaza neèega izvan i iznad nas. Ne boga kao èike, nego veæe, i trenutno neshvatljive svesti koju najèe¹æe nazivamo bog.

Po kojoj veri je ovakvo tumaèenje?
Nije pravoslavna. Lièi mi na ne¹to istoènjaèko.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

zVuk

Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 10:47
Dokaz je svest.
Svest ne spada ni u jednu nauènu oblast i ne mo¾e se nauèno dokazati.
Svest je jedna od najjasnijih dokaza neèega izvan i iznad nas. Ne boga kao èike, nego veæe, i trenutno neshvatljive svesti koju najèe¹æe nazivamo bog.

...mislio sam da se psihologija bavi izmedju ostalog i proucavanjem svesti....kao i sociologija i filozofija...a to sto trenutno nemoze da se izvede definicija, ne znaci da nece moci nekad u buducnosti....

...nekad su ljudi verovali da se sunce okrece oko zemlje, jer prosto nisu imali kapaciteta da prouce i saznaju da to nije tako,
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lone Wolf

Citat: mareskin poslato 06 Mart, 2018, 11:14
Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 10:34
Citat: mareskin poslato 06 Mart, 2018, 10:11
Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 09:16
Ti pretpostavlja¹ da jedino biblija zna koliko je stara zemlja i da li postoji bog. I tumaèi¹ je doslovno. Svo viðenje podreðuje¹ ljudskim merama.
Treba gledati ¹ire, vi¹e i dalje.

Èini mi se da si pravloslavac ne bi ovako pisao. Pretpostavljam da si budista ili hinduista ili neke sliène vere.
Osnova hri¹æanske vere je da je bog samo jedan. I da se za razne stvari ide u pakao.


Mo¾da ako pitamo crkvu. A reè je o bogu i neèem pre i posle na¹eg ¾ivota.
A na kraju i sama crkva nudi oprost ako se pokaje¹.
Èesto se namerno ili sluèajno me¹a religija, bog i crkva. U toj zbrci svako prema sebi pravi logiku.

Kako to sad nisu pome¹ani religija, bog i crkva? Da li religija, crkva i bog imaju veze jedno sa drugim?
Zbunio si me po¹to ne znam ¹ta poku¹ava¹ da objasni¹.
Svaka od tih celina je jedinstvena u raspravama. Svako ima poseban odnos prema svakoj od te tri celine.
Npr veruje u boga a ne ide u crkvu. Ili ima religiju a veruje u duhove drveta ili vode ili iskljuèivo duhove predaka.
Ili samo slu¾i crkvi a iznutra ne veruje ni u ¹ta.
Ako prièamo o bogu o toj temi prièam. Da postoji ali ne na plastièan naèin kao neki deka nego kao visoka i milijardu puta veæa svest èiji smo mi svi deo kad doðemo u stanje da budemo dostojni te uloge. TJ posle smrti kad okajemo sve grehe i prihvatimo to postojanje.
Ko u ovom ¾ivotu gre¹i i ne priznaje ni¹ta rodiæe se ponovo, sa teretom pro¹log ¾ivota i novim poku¹ajem.
Не може рај на земљи.

mareskin


©to znaèi da ti automatski ovom tvojom porukom smatra¹ da svi vernici pravoslavci, katolici, muslimani nisu u pravu u svom verovanju?
Mo¾da te nisam dobro razumeo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lone Wolf

Ne, religija, verovanje, sve to je lièna stvar, ne kolektivna.
Svako ima svoj jedinstven put, ne kolektivni, ne zajednièki.
Не може рај на земљи.

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 11:52
Ne, religija, verovanje, sve to je lièna stvar, ne kolektivna.
Svako ima svoj jedinstven put, ne kolektivni, ne zajednièki.

Razumem te sad. Ne prièamo o religiji nego o verovanju. Po¹to religija ne mora direktno biti vezana i za veru. Mo¾e biti izvor prihoda ili skrivanje od odgovornosti.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

 
Citat: milomir22 poslato 05 Mart, 2018, 23:10
Uh sunce ti, dodjosmo do teme o Svevisnjem i o zagrobnom zivotu.

Licno, odem u crkvu 1 godisnje kada secem kolac i mozda van toga ako me zadesi neko krstenje ili svadba, osetim neki spokoj u crkvi uvek. U popove i u SPC verujem kao i u nase politicare, kad zadignu mantije, vide im se crne air max, a zarade su im, najblaze receno, bezobrazno neskromne naspram bede stanovnistva, ciju sudbinu bi i oni morali da dele da imaju imalo vere u ono sto rade.

Bog-verujem u njega, desava se previse stvari oko mene da bih mogao da kazem da je sve nepovezano i da niko ne vuce konce odnekud. Kosmicka pravda je spora, ali stigne pre ili kasnije, nemojte misliti da ce neko ko je gazio preko mrtvih da bi se obogatio proci nekaznjeno. Evo par primera iz moje okoline :

-U gradu poznajem dvoje ginekologa koji su masovno radili abortuse, i jednom i drugom su deca autisticna (slucajnost mojega).

-Poznajem coveka za koga se prica da je solidnom lovom finansirao narkotike 90-ih i na taj nacin stekao zavidno bogatstvo, epilog, unuce mu ima galopirajuci oblik leukemije.

-Direktoru parking servisa je sin poginuo na yamahi r6 pre par godina, parking servis vazi za bezobrazno lopovsku firmu u KG-u cijim dranjem ove bede i sirotinje su se pojedinci mnooooooogo obogatili.


-U selu imamo prve komsije kojima je neki predak ukrao neke silne dukate u Francuskoj i s tim parama su postali enormno domacinstvo. Bukvalno ih maler bije na svakom koraku, neverovatno koliko nemaju srece ni u jednom aspektu zivota, samo muka, jad i cemer.

-Ko god se ogresio o nekog bliznjeg vezano za nasledstvo (a da ja znam za taj slucaj), nije se lepo proveo i to oko cega se grabio mu je na nos izaslo.


-Majka je radila u Zastavi i skupljali su pare jedni drugima za kola. Moja majka je uzela jugica od tih para pre inflacije, a doslo joj da vrati drugima koji su njoj davali posle. Bukvalno je mogla da vrati 1000-i deo dobijenog, ali u dogovoru sa mojim ocem, oboje su se slozili da vrate u devizama onoliko koliko su dobili. Na taj potez, koleginica ju je ismejala i nazvala majmunom, ona je naravno vratila samo delic. Nakon 2 godine, sin joj dozivi stravican udes, njen jugic ode u totalku, sinu izvade slezinu, sav izlomljen, jedva se oporavio i morao da plati solidnu odstetu drugim ucesnicima, jer je on bio krivac. Nas jugo je pre par godina ostao bez zadnjeg tocka pri 10 na sat, kada smo resili da prestanemo da ga vozimo, bukvalno je istrulio.

Imam jos par primera, ali da ne nabrajam sad ceo dan.

Cini dobro i dobru se nadaj, lose stvari se desavaju i dobrim ljudima, ali ja da znam da sam ukrao nesto od nekoga ko jedva krpi kraj sa krajem, i da me, ne daj Boze zadesi nesto slicno, sam od sebe ziv ne bih mogao da ostanem.


¹ta sam ja uradio onda,kad mi je dijete autistièno...,ja se ne sijeæam ne¹to....  ,ovo je do sad najbolje opravdanje za autizam za koji sam èuo..,kad me neko bude pitao koji je razlog poremeæaja kod tvog djeteta  bit æe : "Bog me pokarao",iz provjerenih izvora!!
jin-jang

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mi¹ko_kolo

Citat: zVuk poslato 06 Mart, 2018, 10:39
Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Mart, 2018, 01:49

У томе и јесте ствар, у приступу. Мени не требају "докази" да Бог постоји. Где ћеш већег доказа од човека? А то, што ја тебе не могу да убедим је потпуно друга ствар. Не морам ја никога да убеђујем, сам ћеш се убедити - једном.

...to da li cu se sam ubediti ili ne, neznas, neznam ni ja, tako da nemoj da tvrdis nesto sto neznas....a da bih u nesto poverovao, meni treba dokaz, to jest, nisam sposoban da u nesto bezrezervno verujem jer je tako neko rekao.....

Pobaj da proèita¹ ne¹to odavde http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=21&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi7yJbd9NfZAhUFsxQKHdv9D3Q4FBAWCCUwAA&url=http%3A%2F%2Fanglican.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F11%2FPostoji_Bog_Entoni_Flu.pdf&usg=AOvVaw0qJK4Nexv7gZ-LZNXOz6PL

Svakako je upuæeniji od svih nas i u flosofski i u nauèni aspekt pitanja.

zVuk

hocu, samo da nadjem negde da odstampam....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

milomir22

Citat: mali_zmaj poslato 06 Mart, 2018, 13:25
Citat: milomir22 poslato 05 Mart, 2018, 23:10
Uh sunce ti, dodjosmo do teme o Svevisnjem i o zagrobnom zivotu.

Licno, odem u crkvu 1 godisnje kada secem kolac i mozda van toga ako me zadesi neko krstenje ili svadba, osetim neki spokoj u crkvi uvek. U popove i u SPC verujem kao i u nase politicare, kad zadignu mantije, vide im se crne air max, a zarade su im, najblaze receno, bezobrazno neskromne naspram bede stanovnistva, ciju sudbinu bi i oni morali da dele da imaju imalo vere u ono sto rade.

Bog-verujem u njega, desava se previse stvari oko mene da bih mogao da kazem da je sve nepovezano i da niko ne vuce konce odnekud. Kosmicka pravda je spora, ali stigne pre ili kasnije, nemojte misliti da ce neko ko je gazio preko mrtvih da bi se obogatio proci nekaznjeno. Evo par primera iz moje okoline :

-U gradu poznajem dvoje ginekologa koji su masovno radili abortuse, i jednom i drugom su deca autisticna (slucajnost mojega).

-Poznajem coveka za koga se prica da je solidnom lovom finansirao narkotike 90-ih i na taj nacin stekao zavidno bogatstvo, epilog, unuce mu ima galopirajuci oblik leukemije.

-Direktoru parking servisa je sin poginuo na yamahi r6 pre par godina, parking servis vazi za bezobrazno lopovsku firmu u KG-u cijim dranjem ove bede i sirotinje su se pojedinci mnooooooogo obogatili.


-U selu imamo prve komsije kojima je neki predak ukrao neke silne dukate u Francuskoj i s tim parama su postali enormno domacinstvo. Bukvalno ih maler bije na svakom koraku, neverovatno koliko nemaju srece ni u jednom aspektu zivota, samo muka, jad i cemer.

-Ko god se ogresio o nekog bliznjeg vezano za nasledstvo (a da ja znam za taj slucaj), nije se lepo proveo i to oko cega se grabio mu je na nos izaslo.


-Majka je radila u Zastavi i skupljali su pare jedni drugima za kola. Moja majka je uzela jugica od tih para pre inflacije, a doslo joj da vrati drugima koji su njoj davali posle. Bukvalno je mogla da vrati 1000-i deo dobijenog, ali u dogovoru sa mojim ocem, oboje su se slozili da vrate u devizama onoliko koliko su dobili. Na taj potez, koleginica ju je ismejala i nazvala majmunom, ona je naravno vratila samo delic. Nakon 2 godine, sin joj dozivi stravican udes, njen jugic ode u totalku, sinu izvade slezinu, sav izlomljen, jedva se oporavio i morao da plati solidnu odstetu drugim ucesnicima, jer je on bio krivac. Nas jugo je pre par godina ostao bez zadnjeg tocka pri 10 na sat, kada smo resili da prestanemo da ga vozimo, bukvalno je istrulio.

Imam jos par primera, ali da ne nabrajam sad ceo dan.

Cini dobro i dobru se nadaj, lose stvari se desavaju i dobrim ljudima, ali ja da znam da sam ukrao nesto od nekoga ko jedva krpi kraj sa krajem, i da me, ne daj Boze zadesi nesto slicno, sam od sebe ziv ne bih mogao da ostanem.


¹ta sam ja uradio onda,kad mi je dijete autistièno...,ja se ne sijeæam ne¹to....  ,ovo je do sad najbolje opravdanje za autizam za koji sam èuo..,kad me neko bude pitao koji je razlog poremeæaja kod tvog djeteta  bit æe : "Bog me pokarao",iz provjerenih izvora!!

Mirna ti je savest, Zmaju (iako mislis da je to slaba uteha, veruj mi da gresis), imam utisak da nisi do kraja procitao/shvatio moj post, ti si cist pred sobom i Bogom, a zamisli hipoteticki da nisi, a imas dete s autizmom, da li bi se zapitao, ja bih sigurno. Kao sto vec rekoh, lose stvari se dogadjaju i dobrim ljudima, daleko od toga da sam zeleo da te obelezim kao zlotvora na neki nacin.

Crkva je potekla od coveka i nju povezujem s Bogom koliko i politicare.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin


Mene zanima za¹to ðavo ka¾njava lo¹e ljude kada su oni ba¹ ono ¹to on podr¾ava.
A u stvari je bog taj koji preti odmazdom, ako ne verujemo u njega.

Zato mislim da je cela prièa u vezi ðavola èista propaganda.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

To samo ljudi mogu da smisle takvu besmislenu i kontradiktornu pricicu, i da stvar bude gora, mnogi naseli na foru  [rofl] [rofl] [rofl]
I feel the need..... the need for speed !!!

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 08:43
Ako boga zamislite kao sedog deku koji sedi na oblaku i sudi kad umrete normalno da je klimava teorija.
Ako pomislite da nema boga onda stavljate sebe i svoj ¾ivot na prvo mesto, ¹to je vrlo sebièno i usko gledano, nipoda¹tavate istoriju koja traje milionima godina, i koja æe trajati, evoluciju, napredak, smisao bilo èega osim jedenja, spavanja i jo¹ ponekih kratkotrajnih u¾ivanja.

Zamislite boga kao sebe vi¹estruko savr¹enijeg a u stvari i takvog samo kao milijarditi deo jedne vi¹e celine.

Jo¹ poku¹avam da otkrijem bolji smisao od pijanèenja sa ortacima u hladu pored Morave... ;D



Kad veæ pomenu evoluciju, bog je pre 100 miliona godina bio vi¹estruko savr¹eniji dinosaurus ili ajkula...? Verovatno ajkula, tu su veæ 440 miliona godina... Ili pre tri milijarde godine, bio vi¹estruko savr¹eniji vi¹eæelijski organizam...? :D




@Mi¹ko od pre par strana:
Mo¾da gre¹im ali koloko se seæam za ¾ivot su ti potrebne æelije i njihova sposobnost da se dele i prave kopije same sebe... :D [cheers]