Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

nece ovo proci, to je samo zastrasivanje, jasno im je da ce cela zemlja da bude bez tehnickog pola godine.

perlx

Ne samo sto ce proci za sva vozila nego ce verovatno uvesti i neku dodatnu nalepnicu ili dokument, o trosku gradjana naravno.

Boban_m

Mnogo smaraju brate. Ovde nema tehnickog, nema a atesta za kuke, sjedista, jelkice na retrovizoru... Sve se regulise osiguranjem. Izadji neispravnim autom u saobracaj, napravi zbog toga udes i bice ti zao $$

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sremac

jel poèela zamena tablica s kukicama i novih tablica kome su izdate u poèetku ?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

gox

Od 1. januara poèela je zamena registarskih tablica sa oznakama è, æ, ¹, ¾, ð, w i y èiji je rok va¾enja do 2018. godine.

To znaèi da æe svi vozaèi kojima saobraæajna dozvola i registarske tablice istièu u toku ove godine, a imaju navedene oznake, prilikom produ¾enja registracije morati izvr¹iti zamenu registarskih tablica i saobraæajne dozvole.

– Cena registarskih tablica je 2.190 dinara, a saobraæajne dozvole 1.314 dinara. Ovi tro¹kovi idu na teret vlasnika vozila, a nove tablice va¾e narednih devet godina – poja¹njava za 021 Gordana Drageljeviæ, vlasnica servisa „Auto-tehnika“.

Svi ostali koji imaju navedena slova na svojim registarskim tablicama menjaæe ih u godini isteka saobraæajne dozvole, a do tada normalno voze sa tim tablicama.
/ Moja koleginica je zamenila,poèelo je/

Poljanac92

Da im jebem ja milosnu majcicu, sve bre moj do mojega,  sad na oba auta moram da menjam tablice i saobracajnu zbog slova y, jer se nekome digao .!. da se menjaju, ne znam samo kojem kretenu je pala ideja na pamet da u startu uvode tablice sa slovima sa kukicama i sa w i y. Svakim danom mi je sve jasnije u kakvom .!. od drzave zivimo
Preticao sam i kad nisam morao :D

gox

Normalno bi bilo da kad su vec oni pogresili a ne mi...da kazu da je njihova greska i da ce se zamena napraviti o njihovom trosku
Al posto kod nas i nema normalnosti, plati i cuti.

gox

Neki komentari :
“Slovenija: uzmes bilo koju tablicu, iako ne zivis naprimer u Mariboru. Tablica u slucaju prodaje ide sa autom, kupac je moze zadrzati, iako ne stanuje gde je tablica izdata. Odjavis auto, koji je bio registrovan naprimer 180 dana, vrate ti pare za 185 preostalih. Tehnicki pregled uradis, i registrujes auto kad god u tih godinu dana dok vazi, pa makar zadnji dan samo. Itd itd....”
“Holandija:
1. Tablice nemaju oznaku grada.
2. Svaka tablica va¾i zauvek, bez obzira kada je izdata i bez obzira koliko je vlasnika auto promenio.
Kraj.”

gox

U vezi sa ovim:
Odem u ©vedsku prve godine kad smo dobili izlaz u Evropu. Geteborg. Prijatelj iznese jedno 10-ak oru¾ja. Ja u èudu. Pitam ga  kolko plaæa porez na to? On- molim,kako,sta pita¹?
Naravno nista,duzan je samo da ima propisno odlaganje u kuci,ormaric sa kljucem.
Mislim da sam u to vreme placao porez na pistolj koji inace i ne znam gde mi je i na mobilni.
Kasnije porez na mobilni ukinut...

Poljanac92

Maa da platim na kraju moram, ali da je greska pa da se kaze ajde greska je, nego je uradjeno sa namerom kako bi opet naplatili tablice i saobracajnu...pa na svakom cosku uzmu koju hiljadu iz dzepa, i cim su krenule ove nove tablice, odmah sam znao, mislim znali su svi da ce da bude zamena koju naravno narod mora da plati, ali zeznuo sam se sto tada nisam trazio tablice bez ovih slova
Preticao sam i kad nisam morao :D

megaidiot

u austriji je isto sve odvojeno, tablice nisu vezane za jedno vozilo nego ih kupis odvojeno (uglavnom vlasnici zadrzavaju svoje, ali mogu i da prodaju sa vozilom) i nema sta da vazi - ne vazi. plus mozes da osiguras vozilo samo kad hoces da vozis (tipa motor samo 1,2,3,4 ili 5 ili kolko oces meseci ko vozi samo leti).

Citat: gox poslato 13 Januar, 2018, 21:13
Normalno bi bilo da kad su vec oni pogresili a ne mi...da kazu da je njihova greska i da ce se zamena napraviti o njihovom trosku
Al posto kod nas i nema normalnosti, plati i cuti.
ma nisu pogresili, nije greska. to je tada tako trebalo (plati nove tablice), a sad treba ovako (plati nove tablice).

gox

Dobro je ¹to na motorima nema kvaèica :)

mi¹ko_kolo

Али има порез.

misa-pei

Koliko ja razumem, po¹to tablice i saobraæajna imaju rok va¾enja, oni kojima ove godine i svake sledeæe istièe "rok trajanja", moraæe da ih menjaju po¹to bi i ovako menjali. Tako da ispadne da nema vanredne zamene.
Država je najveći neprijatelj naroda

megaidiot

ali taj rok trajanja su izmislili nakon objave da ce da bude zamena tablica.


posto tablice mogu da imaju rok trajanja, onda je ovo sve uredu.  [samoubistvo]

misa-pei

Ma, jok. Odmah su rekli (kad su onomad menjali) da æe tablice imati rok trajanja od 6 godina, po¹to se o¹teæuju, postaju neèitke, pa æemo morati da ih menjamo svakih 6 godina.
Država je najveći neprijatelj naroda

megaidiot

onda ja nisam obavesten, mada nema smisla nikakvog, eno grci i italijani voze prastare tablice one male.

misa-pei

E, pa nemaju oni ove na¹e. :D :D Inaèe bi veæ imali sedamstopedesiti set tablica.
Država je najveći neprijatelj naroda

mi¹ko_kolo

Citat: misa-pei poslato 14 Januar, 2018, 01:58
Ma, jok. Odmah su rekli (kad su onomad menjali) da æe tablice imati rok trajanja od 6 godina, po¹to se o¹teæuju, postaju neèitke, pa æemo morati da ih menjamo svakih 6 godina.
Sedam godina je bio rok, ako se ne varam.