Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

#20320
eto ti istine, moj intelektualèe. ceo ¾ivot ima¹ bolja primanja od mene i nikad ti ne valja. ja ceo ¾ivot bio obièan radnik i nikad mi ni¹ta nije smetalo.



i posle ja kreten. tupad¾ijo :-*

revolucionar... bah...

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm]

Brate... :-*

Ja sam bio nezahvalan sa 180 maraka, a tebi je sve bilo potaman sa 20... :o Ne zajebavaj... ;D

DebeliZmaj

Citat: kosta66 poslato 05 Maj, 2017, 09:21
a tebi debeli zmaje, ne mogu da opi¹em, koliko mi prièinjava zadovoljstvo, ¹to se od tvoje plate odbije porez i da nekome, ko prima soc. pomoæ etc...

da odbija se ... posto mi je ugovor definisan u Eurima u BRUTO ali mi se
isplacuje NETO, razlika ide drzavi po raznim osnovima i iznosi oko 67% na NETO
dakle da...

ti si koliko se secam kukao sto ne ide socijalna pomoc sta vec za dete preko 19godina...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

ne¹to si pobrkao. ja nikad nisam ¾iveo od socijalne pomoæi. imao sam pravo na deèiji dodatak kod Broza. kad su mi deca bila mala i to je sve. (koji su mi ladno ukrali)


mrle

nije, ona je u Vojislava Iliæa.
ovo je kod moje tazbine.

mrle


El Jefe

http://cirilizovano.blogspot.rs/2017/05/blog-post_4.html
Помало незгодна истина о електричним возилима
Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

Citat: El Jefe poslato 05 Maj, 2017, 19:12
http://cirilizovano.blogspot.rs/2017/05/blog-post_4.html
Помало незгодна истина о електричним возилима

Vecu gomilu budalastina sam procitao samo u peticiji ''akademika'' i clanova SANU da se ukine teorija evolucije jer to jelte vredja vernike....
Smrt SVIMA!!!!


Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 05 Maj, 2017, 20:28
Citat: El Jefe poslato 05 Maj, 2017, 19:12
http://cirilizovano.blogspot.rs/2017/05/blog-post_4.html
Помало незгодна истина о електричним возилима

Vecu gomilu budalastina sam procitao samo u peticiji ''akademika'' i clanova SANU da se ukine teorija evolucije jer to jelte vredja vernike....

Dok god ne pravi¹ struju pomoæu vetra, sunca, plime, veæ lo¾i¹ ugalj, zaista je ekolo¹kije odmah sipati naftu u kola, bez zajebancije sa ugalj-struja-baterija....
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

#20331
Ugalj je daleko cistiji prilikom sagorevanja, i neiscrpan je izvor istog.... Elektro automobili su daleko efikasniji sada nego 2007 godine od kada su izvori koje citira clanak.... Tada jedva da su postojale li-po i li-ion baterije koje omogucavaju daleko vecu energiju po masi baterije. SUS motor je generalno dosao do kraja svog razvoja, samo se doradjuju detalji dok elektro motori i baterije jos imaju da napreduju. Za pocetak elektro motor ima mnogo veci momenat na istoj snazi, momenat je najaci na pocetku, ne treba mu kvacilo, menjaci mogu da imaju mnogo manje brzina i da budu jednostavniji, imaju mnogo manje delova i pomocnih agregata, sa motorima u samom tocku kao sto se sve vise primenjuje potpuno eliminises menjac, diferencijal, kardane.... Sve to moze samo MANJE gubitaka da ima od SUS motora... Da dam samo primer modela automobila i avuona.... 2007 godine si mogao da koristis samo nitro i benzinske motore ako si zeleo iole pristojnu snagu.... Sada sa novim generacijama trofaznih motora i lipo baterija benzinci ne mogu ni da prismrde elektro modelima.... Kod pravih kola je to sve samo vece i jos uvek malo skupo ali cena konstantno opada....
Smrt SVIMA!!!!

lord_oblivion

Mala korekcija, elektromotori imaju konstantan obrtni momenat kroz celu skalu obrtaja.
Prijatelj moj vozi trolu pa znam kako ZAISTA izgleda kad nagazi do daske  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

#20333
ovog baticu, ¹to je ovo pisao, boli distribucija u realnom svetu, gde æe da se poji milijarda vozila. auto na struju nije novost, kao ni auto na vodu. auto na struju se sprema kao zamena za fosilna goriva, jer æe struju da prodaju na 'pumpama'. vodu æe te¹ko da prodaju tako, jer na vodu malo 'tro¹i', a na struju izuva. EM pogon postoji, ali EM pogon ne mo¾e masovno da se naplati, a niko neæe da dozvoli da se milijarda vozila vozi za d¾abe. dok nam je benzina u¾ivaæemo, kad presu¹i, praviæe se 'zvuk motora' na struju... elektrièna vozila su keva za upotrebu u fabrici, u globalu æe to da bude malo previ¹e 'o¾ièeno' ko ¹to èoek pi¹e.


veæi je gu¹t voziti parnjaèu, nego vozilo na struju, iako je vozilo na struju dobra stvar.

Hattrick

Nista se ti ne sekiraj, naplatice EM pogon kroz akcizu na predjene kilometre. Bice GPRS Blackboxovi na vozilima koji ce mesecno preko GPS-a meriti predjenu kilometrazu, oduzimati novac direktno sa racuna korisnika, i ako nema love, auto se gasi i ne moze da se upali dok "gorivo" nije placeno. Sve su te tehnologije odavno vec operativno spremne, politika ce odluciti kada, na kolike kasicice, i u kom obliku ce nam biti servirano. Sada je samo bitno da Saudi Aramco bude sto skuplje prodat. :D

Kostić

taj rad. samo onaj ko je iole mudar, voziæe se na vodu i æutaæe ko riba, da ne proðe ko onaj na¹ nesreæni èuvar. pardon, mejer :)

Kostić

dobra fora je to, ¹to mi drkamo na parnjaèe, ono kao, u jea, kako dobar trip, lo¾i¹ drva i juri¹ 80. oni posle nas æe da drkaju na benzin, ono kao, u jee kako je njima bilo doboroooo. ono kao, jeste da im je grad bio nadimljen, al njih je boleo kurac, oni su u¾ivali, a mi ¾ivimo ko sterilan pod staklenim zvonom....

a mi realno ¾ivimo u naboljem dobu. dobu svetog benzina, dobrog alkohola i prirodnih sisa (jo¹ uvek, iako se plastièe bore protiv) ;D

Slaninar

Mislim da æe, mo¾da ne na¹oj deci, ali unucima sigurno, biti zabranjeno da se vozi. Èovek je nepouzdan - samo kompjuteri æe upravljati vozilima. ®ivi bili, pa videli.

Mislim da ni ugalj, a ni litijum u baterijama, nisu neiscrpni, jer je bitan efekat vreme - neka me ispravi neko ako gre¹im. Ako se puno tro¹i i koristi u kraæem vremenu, nema vremena da se ¹ume zanove, zalihe pod zemljom nisu neiscrpne, a oèekujem relativno brzo skok cene litijuma. Upravo zbog puno mobilnih raèunara, telefona i elektro automobila. Raspolo¾iva kolièina tog materijala je fiksna, a tra¾i se sve vi¹e.

Prava ekologija je golf 2 dizel - kupi¹ jedan na 20 godina i ne kvari se, a ne tro¹i puno. Uz ogranièavanje broja automobila po èoveku i preðene godi¹nje kilometra¾e - i razvijen javni prevoz. I, naravno, ukidanje kapitalizma kao antiekolo¹kog i potpuno neracionalnog naèina organizacije i proizvodnje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

nisu neiscrpni, al æe da traju 100 godina. posle EM, ko ¹to atrik reèe. prava ekologija je voda. slana voda postaje slatka, odavno...

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 06 Maj, 2017, 08:50
nisu neiscrpni, al æe da traju 100 godina. posle EM, ko ¹to atrik reèe. prava ekologija je voda. slana voda postaje slatka, odavno...

Prava ekologija je atomska bomba - da bude manje uspravno hodajuæih ¹tetoèina.  :)
#laziæzapredsednika
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen