Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 04 Maj, 2017, 17:37
ni¹ta tvoja firma ne proizvodi. ako ne plaæa porez, tj ako ga plaæa minimalac, a daje ti lepe pare na ruèice, a malecke na raèun, na leðima si. vi ste trgovci. :)

ti si najveæi tupad¾ija :-*
Ti si kompletan idiot... :-*
www.geneko.rs

Plate su na raèun, svi porezi plaæeni, 95% proizvodnje se izvozi... Mogao si i ti da radi¹ ovde da nisi magarac...

Sve ¹to se proizvede, da proizvede jeb'o te patak, je kompletno na¹ proizvod...

Kostić

kompletno nije. nisam lud da radim sa debelim, da me nervira po ceo dan... morao bi da ga zadavim :) a i ne umem ja da klikæem poti kompjuteri. vi¹e volim da pravim gume :( :)

Lazic

#20302
Ama idi pogledaj na sajtu ¹ta pravimo... Mi pravimo... Imamo fabriku za pravljenje... Mi dizajnirali(malo maznuto tu i tamo), mi razvili softver, mi razvili hardver, mi pravimo... Nije da je neki svetski kvalitet, ali toliko smo jeftini napolju da sve ide kao alva... ;D
Jedan ¹vaba ¹to kupuje od nas i preprodaje, postao milioner... ;D Znam za njega... Da si hteo da mrdne¹ lenjo dupe kad te Petar zvao video bi koliko lièimo na preduzeæa iz sfrj, ne zna se ni ko pije ni ko plaæa, imamo razvoj koji je pod kljuèem i alarmom, imamo carinske agente, ¹peditere, knjigovoðe, in¾enjere, marketing, magacionere, kuvarice, èistaèice... ;D

A debeli je prestao da radi 3 meseca po¹to te jurio da doðe¹, ima tome 2 godine... Tupad¾ijo... ;D :-*

Hattrick

Imam druga jedan od Direktora r&d u Huawei preko, drugi isto neko mudo u ECI. Donosio mi na gajbi neke prototipove dslamova, nekih routera picki materina, 4g repetitora nekih jos pre 8 godina, ljudi pa to ne da se krade, nego je jebanje keve, sve reverse ingeneering od Siemens-a, Sagema, Cisco i ostalih, samo ga malo nafiluju estetski, lezerno izmene neke cipove i ROM, i peglaj dalje. u IT-u je najveca kradja od kad je Dzafer ciganin ukrao prvi bakarni kotur.  :)

Kostić

pièka, nije reko da ima i magacin. tu sam mogo da vozikam vilju¹kar. od svega sam najvi¹e voleo magacine prehrane. idea je bila majka keva dok je nisu oteli julovci ;D

Hattrick

Najbolje nocni cuvar :D

Kostić

zavisi gde. radio sam u stankom partneru devedesetih. bio objekat komerc. banke u svetog save, a preko puta neke gole ribetine pravile predstave. tukli smo se za noænu smenu ;D

Glava Dole

Citat: Hattrick poslato 04 Maj, 2017, 20:27
Najbolje nocni cuvar :D

! No longer available

Premotati na 2:20... kao stvoren posao za njega [rofl]

lord_oblivion

Citat: Slaninar poslato 04 Maj, 2017, 15:54
Citat: lord_oblivion poslato 03 Maj, 2017, 18:53
S druge strane, ima gomila radno sposobnih koji sede po godinu-dve-tri kuæi bez posla i prihoda, na grbaèi ukuæanima i sve im ne¹to fali, te ovo slabo plaæeno, te ono daleko, ono te¹ko, ovo nume... I tako.

Ne znam ni za jedno dobro plaæeno radno mesto, sa pristojnim uslovima za rad (da te niko ne ¹ikanira, i da nisi na -10 i ki¹i napolju), a da ne mogu da naðu radnika. Samo oni ¹to daju po 20-30 hiljada i kukaju kako ljudi neæe da rade.
Nisam siguran kako da shvatim ovo ¹to si napisao.
Pa kad veæ sedi kuæi i kuka kako ne mo¾e da naðe posao, nek ide 6 meseci u èuvare, dobije neki dinar i ¾elju za boljim poslom. Kad oseti svoju paricu i gazdu po leðima nek se potrudi malo da naðe ne¹to pristojnije i bolje plaæeno a ne da se zabetonira u mestu i nastavi da kuka kako je te¾ak posao i plata crkavica.
Kako DZ, poèeo sa 45k i za kratko vreme doterao do 100+k a mrda samo prstiæe na rukama  :D
Da ne ulazim sad u prièu koliko je pametan naèin na koji to radi, na du¾e staze [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Slaninar

Citat: lord_oblivion poslato 04 Maj, 2017, 21:15
Nisam siguran kako da shvatim ovo ¹to si napisao.
Pa kad veæ sedi kuæi i kuka kako ne mo¾e da naðe posao, nek ide 6 meseci u èuvare, dobije neki dinar i ¾elju za boljim poslom. Kad oseti svoju paricu i gazdu po leðima nek se potrudi malo da naðe ne¹to pristojnije i bolje plaæeno a ne da se zabetonira u mestu i nastavi da kuka kako je te¾ak posao i plata crkavica.
Kako DZ, poèeo sa 45k i za kratko vreme doterao do 100+k a mrda samo prstiæe na rukama  :D
Da ne ulazim sad u prièu koliko je pametan naèin na koji to radi, na du¾e staze [rofl]

Shvati tako kako pi¹e. Postoje ljudi (veæina) koji su ogranièeni, a ako nemaju neku ¹kolu ili dobar zanat, niti konstituciju za fizikalisanje - mogu da rade kao prodavci/prodavaèice i slièno. Nema dalje. Bez perspektive. Posao za 20-30 hiljada, ili bez posla. Razumem da, ko ne mora da ne bi crkao od gladi, bira da ne radi po 10 sati na kasi, i slièno, odluèi da 'ladi jaja.

Ne mo¾e¹ gledati po sebi. Meni nije bilo te¹ko raditi lo¹e poslove za bedne pare, jer sam verovao da mogu i hoæu bolje, ali neko ko je svestan da mu je to - to... drugaèije gleda na stvari.

Da ne prièam da ima raznih vrsta "sedenja na grbaèi". U nekim domaæinstvima je isplativije da neko od ukuæana obavlja sve po kuæi i za kuæu, nego da radi za 20.000, odlazeæi na posao u 7 i vraæajuæi se oko 18, na primer.

! No longer available

P.S. Da ne bude zabune, ja radim k'o Vuèiæ :)  -  po barem 12 sati gotovo svaki dan, a nije sav posao ba¹ dobro plaæen, ali imam neki cilj i plan, pa kontam da je na meni da uradim sve ¹to mogu i ¹to je do mene i vidim kuda æe to odvesti, ali, opet, nisu svi isti, niti gledaju isto. Koliko vredi dan proveden s porodicom? Koliko dugo æe¹ ¾iveti? Ako mo¾e da se pre¾ivi i bez toga, èesto je bolje biti slobodan (pogotovo ako se pametno koristi vreme), nego raditi za 1000 dinara za skoro ceo dan.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


monsterbnt

A deci su sad heroji propali krimosi i silikonske kurvetine... Izvini potpukovnice...

http://noizz.rs/noizz-news/na-danasnji-dan-grmelo-je-majku-vam-deciju-necete-vi-da-ginete-ja-cu/9dqfj4y
Smrt SVIMA!!!!

perlx


Lazic

Citat: kosta66 poslato 04 Maj, 2017, 20:01
pièka, nije reko da ima i magacin. tu sam mogo da vozikam vilju¹kar. od svega sam najvi¹e voleo magacine prehrane. idea je bila majka keva dok je nisu oteli julovci ;D
2000 kvadrata... :P ;D

Hattrick

Vidi koji magacin, i na rucnu si mogao da pravis policajke viljuskarem :D

Kostić

mogo bi laziæ da zaviri imali mesta. ne bi se bunio da imam radno vreme kao on i platicu kao on u tem magacinu ;D

DebeliZmaj

Cirma gde Lazic radi je direktan izvoznik i time stvara dodatnu vrednost kojom se isplacuje socijalna pomoc takvima kao ti kosta, to jest isplacivala al ne daju za "dete" preko 19god ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Citat: kosta66 poslato 04 Maj, 2017, 20:30
zavisi gde. radio sam u stankom partneru devedesetih. bio objekat komerc. banke u svetog save, a preko puta neke gole ribetine pravile predstave. tukli smo se za noænu smenu ;D
da li ti je jedan od kontorlora bio Marko Ðorðeviæ?

Kostić

#20318
debeli zmaje, ja od dr¾ave dinar nisam tra¾io, uzo, dobio. nemam socijalnu pomoæ, sramota me da tra¾im. jo¹ uvek mogu ako ni¹ta, ono da nabadam kese od èipsa po parkovima. al neæu u partiju.

mrle, nem pojma, ne seæam se. znam da je voja bio direktor, a èuèko neki ¹ef. i da je plata bila solidna u odnosu na druge firme. i da su nam davali neko meso. i da sam od plate, kad je avram be¹e poravnao pare, 20 dinara je bila, kupio d¾ak krompira na pijaci i ostao mi kusur ;D



a tebi debeli zmaje, ne mogu da opi¹em, koliko mi prièinjava zadovoljstvo, ¹to se od tvoje plate odbije porez i da nekome, ko prima soc. pomoæ etc...

Lazic

U jbt, a meni tada bilo malo 180 dinara na naplatnoj rampi u Bubanj potoku... :o ;D Al' nisam hteo da kraduckam... Da jesam bio bih dobar najmanje 1000 dm na dan, bez da se talim sa bilo kim...