Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Mada znam ja kako bih vrlo brzo to resio da sam neka vlas'.  [zena]
Vise nema besplatnih medicinskih fakulteta. Faks kosta 500.000€. Svi dobri ucenici koji imaju izgleda da diplomiraju, dobijaju kredit u visini od 500.000€ sa 5% kamate godisnje, sto znaci da ne placaju dinara studije. Ali glavnica i kamata se gomilaju.
- Posle zavrsenih studija mozes da radis u drzavnoj bolnici gde je lecenje za narod besplatno i gde primas platu. U tom slucaju ne vracas dinara kredita.
- Mozes da budes i privatnik, otvori kabinet, radi u slobodnoj struci, radi u privatnoj klinici, naplacuj po slobodnoj tarifi i zaradjuj koliko god hoces. U tom slucaju moras 8h nedeljno da radis besplatno u jednoj drzavnoj bolnici gde je lecenje besplatno. Ukoliko je to slucaj ne vracas dinara kredita. Ukoliko ne zelis, isplacujes mesecne rate kredita.
- Ukoliko posle skolovanja zelis da besplatno obrazovanje koje si dobio stavis drugoj drzavi na raspolaganje i da radis u inostranstvu, moras da vratis kredit sa kamatom u 12 jednakih rata. Ukoliko se to ne desi, zna se standardna procedura kao i bilo ko ko ne placa rate kredita.
Da je tako, mnogo bi vise lekara i tehnicara bilo dostupno, bez ikakvih monetarnih pritisaka, i manje ljudi lecilo decu SMS-ovima.

Kostić

#20181
za¹to pridajete pa¾nju neèemu ¹to vam je ok? svi mi imamo rodbinu, porodicu, familiju. nisu svi ljudi kao vi. ima i onih koji bi bez pardona zavrnuli ¹iju doktoru za svetinju. bajdvej, dal ste ozbiljno za da vas boli kurac za ne¹to, ¹to je oèigledno protiv vas? sviða vam se da budete pokusni kuniæi? robovi? ¾ute kuæe na legalan naèin? blago vama.

debeli, ja riknem, moja deca ka¾u doktoru ne pipaj u svetinju. ako pipne - ode. nedobog neko moj, ja ka¾em svetinja - ne pipaj. beskuænike mogu da sakate, ako ih i ne sakate da se za to nezna...

jasno je da zakon ne mo¾e da spreèi tragediju. sami medecinari se veæ èe¹kaju po glavi, koliko je to uop¹te dobro i koliko æe dobra da donese, ako se okarakteri¹e kao prisila.... izazvaæe kontra efekat. dal æe doktoru da se zatrese ruka, ako mu neki èlan porodice ka¾e, dotore, budi ne¾an i ne diraj?

sasvim je dovoljno, to, ¹to je sad u modi. ko hoæe, ka¾e. ima donorsku karticu i æao. al malo je takvih, jelda? pa æemo silom? ok, va¾i.

Kostić

i sve je to lepo, kad se ovako jeduckaju govna oko neèega, al onaj ko je imo prilike da vidi, da je dirano ne¹to, ¹to je svetinja, nikad vi¹e neæe da spava bez ko¹mara. meni kad je umrla keva u bolnici, doktorka mi je saop¹tila, onako nareðivaèki, da mogu da je saranim kad je prekopaju, da vide od èega je bolovala. posle par reèeninica se preznojila. i postala fina. pa jao, ali zar vi ne ¾elite da znate, pa imate porodicu, pa ovo pa ono. i ja se razmek¹am i ka¾em, dobro ajd, ubedili ste me tim finim tonom. nije joj bilo svejedno. al sam pojeo najveæi kurac ikad u ¾ivotu, ¹to sam joj dozvolio. keva mi je bila jako ru¾na, kad sam video da joj je grlo uznutra ¹iveno ko franken¹tajn. dok sam ¾iv, imaæu psihièkih problema sa snom. æale mi je umro u krevetu. do¹la doktorrka, konstatovala da je èoek umro i niko ga nije tako.


ponekad po¾elim da nisam dozvolio, to ¹to sam dozvolio, a da je doktor uradio protiv mog odobrenja. ne bi mi te¹ko pala robija. nedo bog da se ponovi.


Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2017, 01:10
pa realno ne vrede svi isto ...

Samo ko ima pravo i na osnovu èega da procenjuje svaèiju vrednost?

Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2017, 01:10
nekad se bacaju pare na lecenje pacijenata
sa malom sansom ili pacijenata koji nikad
nece biti funkcionalni makar radno sposobni...
a to jebacanje resursa ...
ovako imas para ziv si
.. ako nemas .. sergen trifunovic, sms i propale akcije po forumima..


Po meni bi po¹tenije bilo napraviti presek bud¾eta - ¹ta mo¾emo, ¹ta ne mo¾emo. Onda lepo reæi - ovo leèimo, ovo ne. Jo¹ da su normalni i odgovorni, pa da zdravstvo i ¹kolstvo budu pri vrhu prioriteta.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 26 April, 2017, 01:45
Mada znam ja kako bih vrlo brzo to resio da sam neka vlas'.  [zena]
Vise nema besplatnih medicinskih fakulteta. Faks kosta 500.000€. Svi dobri ucenici koji imaju izgleda da diplomiraju, dobijaju kredit u visini od 500.000€ sa 5% kamate godisnje, sto znaci da ne placaju dinara studije.

Zato  ¹to smo zatucani i 99% njih studira zbog bolje plate, a ne nauke - posledica decenija pinka i ispiranja mozgova. Novi Tesla zavr¹i ¹kolu, a onda mora da radi 10 godina u dr¾avnoj firmi, trune, jer nema 500.000 e, pa da bude slobodan da napreduje dalje, napolju.

Druga stvar, onih 99% koji studiraju zbog bolje plate, ili da "ne moraju da rade": ja ne verujem da iko konta: "jao, ba¹ mi se ide napolje". Odu ljudi jer im ovde nema posla i perspektive. Mnogi od njih bi rado prihvatili posao u struci ovde, za iole pristojnu (za nas - inaèe realno bednu) platu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Citat: monsterbnt poslato 25 April, 2017, 21:16
Kad crknes, sta te briga gde ce tvoji organi? Nekom mogu da spasu zivot, sa tobom ce da trunu u jami.... Al naravno, tu dolazi do izrazaje nase cuveno ''JEBE MI SE, MOJE JE, NEDAM, NEK CRKNU SVI''
(a sad ce teorija o zaverrama da se namerno ubijaju pacijenti kako bi se prodavali njihovi organi...)

Srbin hoce da te zajebe. Ali hoce da ti pomogne. Cak i na svoju stetu.
Svaba nece da te zajebe. Ali retko hoce da ti pomogne. Cak i kada nije na njegovu stetu.

Izgleda da ti pripadas onima kojima je sve strano bolje nego nase...

PS: kada kazem srbin, ne mislim na pripadnike koka-kola generacije. Oni bi i majku prodali za kafu u basti vidjenog kafica.

Slaninar

Citat: Ivicat poslato 26 April, 2017, 08:16
Srbin hoce da te zajebe. Ali hoce da ti pomogne. Cak i na svoju stetu.

Jesi siguran?

http://www.telegraf.rs/vesti/2733938-zena-umrla-u-centru-beograda-umesto-da-joj-pomognu-ljudi-je-preskakali-i-zaobilazili-da-ih-ne-bi-tuzila


Meni je sumanuto èuvati delove koji mi ne trebaju. Samo pitanje da li prodati, ili pokloniti. Ovo drugo je humanije, pogotovo ako za¾ivi globalno, pa da se veæini ljudi mo¾e pomoæi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

vidi...
nekada u socijalizmu ce da ti svi priskoce, pokusaju pomognu itd...
e vidish sad je kapitalizam i nekome ako ne strucno pomognesh on te tuzi...

cak sta vishe ljudi ce da se prave i da te nisu videli da se ne uplicu jer
ako nekog vidish a ne pomognesh mu ili ne ``otklonish opasnost`` to jest
ne pozovesh pomoc telefonom itd josh mozesh odgovaradsh...

zato use i svoje kljuse .. sori nisam video ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

Citat: Ivicat poslato 26 April, 2017, 08:16
Srbin hoce da te zajebe. Ali hoce da ti pomogne. Cak i na svoju stetu.
Svaba nece da te zajebe. Ali retko hoce da ti pomogne. Cak i kada nije na njegovu stetu.
Izgleda da ti pripadas onima kojima je sve strano bolje nego nase...

Tu si u pravu i to je jedan od velikih paradoksa naseg naroda. U nekim situacijama svi skoce da pomognu, u nekim drugim toliko bezobrazno iskuliraju ili cak uvale kurcinu. A ja strance uopste nisam pominjao. Zivim ovde i jebe mi se kako je tamo negde.

@kosta: Pun mi je kurac vas sa vasim ''svetinjam'' koji ste za iste spremni sve druge da zrtvujete. Prokleti talibani
Smrt SVIMA!!!!

DebeliZmaj

Citat: monsterbnt poslato 26 April, 2017, 09:39
@kosta: Pun mi je kurac vas sa vasim ''svetinjam'' koji ste za iste spremni sve druge da zrtvujete. Prokleti talibani

vidi sledece sranje prvo poubijamo novinare i fotografe ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

Pa kod talibana nista me ne bi cudilo
Smrt SVIMA!!!!

DebeliZmaj

Citat: monsterbnt poslato 26 April, 2017, 09:49
Pa kod talibana nista me ne bi cudilo

a i ovde bi trebalo .. generalno ti fotografi su sljam,
ko lesinari, cekaju da izbije neko sranje da sliku pa da
prodaju slike i zaradjuju na tudjoj nesreci ... :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivan1979

Sve bi to bilo lepo da se organi ne presadjuju samo sa ZIVIH ljudi .

Znaci, nema ono  geknes pa nek dele delove, nego kada "lekari" utvrde da ti nema spasa onda krecu sa cerupanjem, dok si jos ziv.

[pop]

mali_zmaj

Citat: Hattrick poslato 26 April, 2017, 01:30
Cemu onda institucija socijalnog osiguranja, ako nisu tu onda kada treba, za teske operacije ?
Ako je samo zbog Andola, snaci ce se ljudi i bez njih.

Za ukras!!!
jin-jang

DebeliZmaj

Citat: Ivan1979 poslato 26 April, 2017, 11:53
Sve bi to bilo lepo da se organi ne presadjuju samo sa ZIVIH ljudi .

Znaci, nema ono  geknes pa nek dele delove, nego kada "lekari" utvrde da ti nema spasa onda krecu sa cerupanjem, dok si jos ziv.

[pop]

vidi ziv i mrtav je siroka definicija
nekome umre mozak, nema visih funkcija
ali rade primarne funkcije .. disanje, krvotok,
dakle nema nekroze.. u tome stanju moze
godinama da se odrzava da bi organi bili
``svezi`` ... :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

boli mene kurac, ¹to je tebi pun kurac nas. ti svoje daj, ja svoje nedam. ¹ta je tu nejasno? ja tvoje neæu da otimam, ne treba mi ni u poklon, ti moje probaj da otme¹.

DebeliZmaj

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 08:08
Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2017, 01:10
pa realno ne vrede svi isto ...
Samo ko ima pravo i na osnovu èega da procenjuje svaèiju vrednost?

pa medicinska struka ...
kod nekih obolenje se zna da nikad nece biti produktivan clan drustva, tu se mislim da
za pocetak moze sam za sebe da zarada da se izdrzava i da ce mu biti potrebno lecenje
u produzenom periodu ili do kraja zivota ... kao i pomoc drzave u smislu finansija, smestaja
i slichno...
dakle taj ce do kraja svog zivota da kosta drzavu bara 5.000.000e ...
sa druge strane imash 20 ili 50 ljudi koji koji za te pare mogu da se lece i da potencijalno
budu efikasni posle ...
struka, lekari, daju strucno mishljenje... posle ekonomija radi proracun i to je to ...

koliko god ti surovo zvuchalo ali tako se vec postupa ...
znash li sta je trijaza ?
uglavnom medicina i poneke sluzbe to koriste da bi uveli sistem efikasnog i racionalnog
reagovanja i pruzanja pomoci... dakle kome ce se pomoci a ko ide na otpis .. i jako je bitna
i pristupa se bez emocija...
slichna metoda se koristi i u budzetiranju i u it ...
evo ja sad radim otpis 10 racunara i brdo nekih servera, jer mi se ne ispalti da ulazem u njih
da ih odrzavam i napajam strujom ... nema emocija... samo brojke ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

Ja æu reæi ¾eni da me kremiraju kad geknem :-)

Poslato sa HUAWEI G7-L01 uz pomoæ Tapatoka
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

DebeliZmaj

na duge staze kremiranje nije bash dobro
bolje da zavrshish kao lesh u kompostu...
ali ok ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

mnogo ste se prokurèili odkako je æopavi bacio ka¹iku. paste da se ne sapletete jednog dana.