Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Citat: monsterbnt poslato 05 Februar, 2017, 01:27
Dobija pare od drzave, dobija donacije od vernika, masno naplacuje sve svoje ''usluge'' i pored svega valja raznu robu po svojim radnjama i to po lepim ciframa. I sve to tax free...
Svaki vlasnik i najmanje trafikice ce da bude debelo kaznjen ako ne izda jedan racun ili ne plati porez, hapse se babe koje heklaju po knezu da bi prezivele ali zato je SPC iznad zakona....

I zajebi tu zamenu teza...
i tako je vekovima. nemoj se nerviras :)

Bojan

Koja zamena teza? Donacije su njihova stvar, kao i sa ostalim uslugama ako koristis ti platis a ako ne .... Generalno drzava se koristi njihovom imovinom, neplacenje PDV nije zakonski ali jebi ga druze svi u bulevaru godinama radili bez PDV. Buvljak radi bez PDV itd. Najmanje me sekira SPC
Jbg ne valja drzava, vlast, opstina, zdravstvo, skole, crkva ima li nesto da valja ?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bojan poslato 05 Februar, 2017, 02:37
Koja zamena teza? Donacije su njihova stvar, kao i sa ostalim uslugama ako koristis ti platis a ako ne .... Generalno drzava se koristi njihovom imovinom, neplacenje PDV nije zakonski ali jebi ga druze svi u bulevaru godinama radili bez PDV. Buvljak radi bez PDV itd. Najmanje me sekira SPC
Jbg ne valja drzava, vlast, opstina, zdravstvo, skole, crkva ima li nesto da valja ?
Crkva je lopovska
Drzava lopovska
a samim tim se lopovi ustolicili od vrha do dna
znas lopov opstaje na nekom mestu samo ako mu tolerisu kradju oni iznad njega....kad to prestane, ako ga navata posten covek on postavi postenog, ali ako ga nahvata lopov da krade, on postavi svog coveka....da kad krade , krade za njega...
To se desave svuda a ne samo u Srbiji...ali na drugim mestima novcem zatvaraju usta takvima kao sto si ti....ovde su usta gladna pa se ljudi bune....daj im plate po 3000 evra i niko nece pominjati lopovsku drzavu, jer niko ne moze da mi objasni kako to nemac ili englez mogu 10 puta vise da urade za isto radno vreme...
ps
ne pocini o troskovima zivota jer znam koliki su u centru londona a koliki na ljutoj periferiji..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Crkva treba da bude primjer postenja i skromnosti!! A oni su sve suprotno...,vjera im je samo izgovor da voze dobra auta,trose lovu zidajuci kuce,zderuci....itd....Sami trebaju da plate porez..,drzava je u gabuli,svaki dinar joj je potreban...  Svaki dan mi udje u firmu deckic zaludjeni, koji prodaje neke crkvene knjige..,i znam da je student,da nema love..,al necu da uzmem zato sto novac ode crkvi... To sto su im oteli imovinu i neka su..,svakako je posteno nisu ni zaradili...,sisajuci mutave i nepismene ovce u proslosti....,sirotinju koja je vjerovala,uzalud!!!  Gdje je zavrsio onaj vladika sto su ga snimili da mu deckic pusi..,u nekom manastiru uziva,okovan zlatom,casne sestre ga sluze,dobija masnu penziju...,alooooo..  Nije kaznjen ni sekunde,samo su pod tepih gurnuli njegov pederluk!! 
jin-jang

monsterbnt

Citat: Bojan poslato 05 Februar, 2017, 02:37
Koja zamena teza? Donacije su njihova stvar, kao i sa ostalim uslugama ako koristis ti platis a ako ne .... Generalno drzava se koristi njihovom imovinom, neplacenje PDV nije zakonski ali jebi ga druze svi u bulevaru godinama radili bez PDV. Buvljak radi bez PDV itd. Najmanje me sekira SPC
Jbg ne valja drzava, vlast, opstina, zdravstvo, skole, crkva ima li nesto da valja ?

Donacije se OPOREZUJU doduse manjom stopom od 20%
Sve ostale usluge se oporezuju. Kada narucim sa interneta placam PDV na POSTARINU.
Vracen je PDV na bebi opremu koju MORAS da kupis...
Vracena je carina i PDV na INVALIDSKA pomagala...
Drzava se koristi i mojom imovinom pa opet nisam oslobodjen poreza
Ljudi koji prodaju djubre na buvljaku ne voze audije i blindirane mecke i ne prave milionske prihode...

A decu lecimo SMS-ovima....
Smrt SVIMA!!!!

mrle

bio sam u pomenutoj radnji,dobio fiskalni. Radnja kao i svaka druga.

Lazic

Crni Mrle, gde æe ti du¹a... :o ;D
Mmm, Karamrle... ;D



Citat: Bojan poslato 05 Februar, 2017, 02:37
Koja zamena teza? Donacije su njihova stvar, kao i sa ostalim uslugama ako koristis ti platis a ako ne .... Generalno drzava se koristi njihovom imovinom, neplacenje PDV nije zakonski ali jebi ga druze svi u bulevaru godinama radili bez PDV. Buvljak radi bez PDV itd. Najmanje me sekira SPC
Jbg ne valja drzava, vlast, opstina, zdravstvo, skole, crkva ima li nesto da valja ?
Pa da ne¹to valja sigurno ne bi blejao u Londonu... Inaèe, patrijarh ili kako ga ja zovem papa je rekao da æe crkva da plaæa porez kad im vrate imovinu, ali tu je mega zamena teza, dr¾ava i ne naplaæuje porez na oduzetu imovinu(znam iz prve ruke jer mi nedavno vrati¹e deo placa pa æu d'umrem od poreza ako ga ne prodam), govnari neæe da plaæaju porez na onu imovinu kojom sad raspola¾u...

Bojan

@revolucija ali samo na forumu. Samo mala deca i adolescenti postavljaju te proste jednacine u zivotu.
Posle odredenih godina i porodicnih obaveza svako pokusava da nadje svoju liniju voznje po zivotnim krivinama. Neko ostane na selu, neko ode u grad a neko i u drugu drzavu u potrazi za boljim zivotom koji dodje ili ne. Ali provoditi vreme u deklarativnom kukanju je najgora kombinacija.
Meni niko ne moze da objasni kako nas radnik radi u Nemackoj puno radno vreme a kod nas isti ne moze da sastavi ni satak rada. (cast izuzetcima) Ili npr zasto mu u Nemackoj ne pada na pamet da parkira na travnjaku ili trotoaru a ovde je to prva stvar koju napravi?
Nisam shvatio kakve veze imaju troskovi u Londonu centru ili predgradju osim ako nisi aludirao da zivim u predgradju. Na zalost ne zivim u predgradju posto nisam dovoljno bogat za taj dio.
@monsterbnt Apsolutno se slazem sa tobom u nekim stavkama, posebno u vezi dece. Pa drzava ne samo da je koristila nego je i prodala moju imovinu pa nisam dobio ni dinara. Jbg bilo pa proslo, nad prosutim mlekom ne treba plakati.
Oni koji rade na buvljaku ne voze mecke ali oni koji su zakupili tezge i cija je roba voze mecke i bolja kola.
@Lazic Najsmesnije od svega, ja pokusavam da se vratim za 100% vec neko vreme.
Ne branim ja ni crkvu a ni drzavu kao ni vladajucu partiju, ali mi bez veze ovolika samokritika a to sa cime se poredimo i cemu stremimo je jos gore. pola komentara ovde je na izmisljene vesti sa interneta ili iz nebuloznih novina.

Vrh vlasti, crkve, partije, firmi je takav zato sto dolaze iz takve baze tj drustva gde su se osnovni principi povili, a trude se da ih uniste do kraja svaki dan. Ako se protiv necega treba boriti onda su to farme, braca, sestre, Pinkovi, narodnjaci i sve njima srodno sto zamagljuje i krivi viziju coveka i zivota.



PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mrle


mi¹ko_kolo

Idi, molim te. Valjda æe to bar nekoga razuveriti da nije ba¹ sve istina ¹to pi¹e u novinama.

mrle

Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Februar, 2017, 10:26
Idi, molim te. Valjda æe to bar nekoga razuveriti da nije ba¹ sve istina ¹to pi¹e u novinama.

Bljuc nisu novine.

monsterbnt

Daju fiskalni al nema PDV-a
Zakonski su oslobodjeni PDV-a...
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Ono u novinama nije bio fiskalni raèun... Mo¾da su u meðuvremenu poèeli da izdaju... Nebitno... Ako Mrle slika videæemo i onda kraj diskusije...


@Bojan:
'si lood da se ovde vraæa¹... ??? :o :D Jedino ako si u¹tedeo da se penzioni¹e¹, onda je ok... :D

mareskin


U pravu si. Ono ¹to se ¹tampa uop¹te nije fiskalni raèun izdat po zakonu iz fiskalizovanog fiskalnog ureðaja.
Èak i oni koji su osloboðeni PDV izdaju fiskalne iz kase na kojoj se roba vezuje za tarifnu grupu A sa 0% poreza.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mrle


Lazic

Mrle nisi imao dovoljno para za neku sitnicu...? :D


mali_zmaj

Bez ijednog metka!!!
jin-jang