Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Moje razmisljanje je za situaciju gde si bez osnova divljacki napadnut, i koja se odvija toliko brzo i burno, da nemas ustvari vremena za razmisljanje, gde je pitanje samo preziveti. I gde ako nesto ne preduzmes momentalno, imaces ozbiljne posledice za par sekundi. Ne za obicnu kafansku tucu, ili konflikt koji se blefom resava.

Hattrick

Nego kad smo vec kod zatvora, ovde se zatvor dobija i za komunalnu kaznu za parkiranje od 5.000 din.  :)
Imam li razloga da se zabrinem ili ne ?  :)



ikomline

moj drug iz detenjstva prièao je
90tih godina inspektor u potragama uvek je pored slu¾benog pi¹tolja nosio kod zgloba i jedan iligalni pi¹tolj
pitam ga ja sto bre
ka¾e kad nekog upucam da mu ga stavim u ruku i ispalim jedan metak

tako mi je rekao....
ali nikoga nikada nije upucao, njega jesu u nogu i bulju

98 je napustio mup
a 2003 i ovaj svet u saobraæajnoj nesreæi

Lazic

Nekoliko puta su potezali oru¾je na mene, jednom èak i saobraæajac... Nisu imali nameru da ga koriste... Saobraæajca sam pridavio i èikao ga da ne sme da puca, na oèigled njegovog kolege koji prstom nije mrdnuo, osim ¹to me zamolio da se smirim... Kad se setim kako mi je pao mrak na oèi kad se uhvatio za pi¹tolj, taèno bi morao da puca da nije bilo ovog drugog trezvenog... Al' je ba¹ prijalo gledati ga kako kolaèi oèi... Da ne bude zabune, nisu me privodili, ovaj je bio zaslu¾io debele batine...

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 28 Januar, 2017, 20:38
Moje razmisljanje je za situaciju gde si bez osnova divljacki napadnut, i koja se odvija toliko brzo i burno, da nemas ustvari vremena za razmisljanje, gde je pitanje samo preziveti. I gde ako nesto ne preduzmes momentalno, imaces ozbiljne posledice za par sekundi. Ne za obicnu kafansku tucu, ili konflikt koji se blefom resava.

Situacija gde si divljaèki napadnut tek tako iz èista mira i iznenada... koliko je to verovatno? Ako te ne zamene s nekim koga treba da pojede mrak? :) 

I opet, ako ikako mo¾e¹ izbeæi, politika "nema zastoja dok se okvir ne isprazni" je daleko od pametne. Te¾e se opravda¹ pred sudom. Veæa ¹ansa da pogodi¹ i koga ne treba. Na kraju krajeva, posle takve akcije si ostao sa praznim okvirom, ¹to nije ba¹ zgodno. Gubi¹ barem 2 sekunde.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

Citat: farbach poslato 18 Januar, 2017, 21:41
Citat: Boban_m poslato 18 Januar, 2017, 21:00
Moze li neko ukratko da mi objasni zasto Jeremic ne valja kao predsjednicki kandidat? Vjerovatno nisam u toku kao vi, ali obrazovanja i iskustva u medjunarodnoj politici mu ne fali. Nije kompromitovan i nema afera iza sebe. Ono sto ja vidim da ne valja je da ne postoji jedinstven stav opozicije oko kandidata.
Ne fali mu nista, samo je sluzbenik imperije. Nije kompromitovan jer je tako obucen. Da ne potrosi zetone pre vremena. Da valja nama, ne bi valjao njima, pa ne bi bio u UN. Oni bi najradije onu debelu plavu, da kompletiraju sa Cokolindom i siptarima, ali avaj. Nju i njen ker hoce da ujede.

Evo ga. http://www.pravda.rs/2017/01/28/seselj-otkriva-vuk-i-tadic-spijunirali-za-amerikance/
Ne otkriva Seseljuga nego Vikiliks. Zanimljivo da je borba protiv Vikilikasa zabijanje glave u pesak i cekanje da prodje. Jos nisam cuo da je neko rekao -To nije tacno. A znam i zasto. Da ne bi izavao lavinu. Svi imaju putera na glavi i ne znaju sta ovi znaju.

Boban_m

Jel postoje stvarno takvi dokumenti na Vikiliksu?

petar357


Za sada znamo samo ono sto je objavljeno po novinama.

A po tome, ova dvojica su mirno sedela u autu. Pandur je prvi, iako je bio u privatnoj poseti, osetio potrebu da ih malo maltretira, ispituje sta rade itd. a znajuci urodjenu pandursku bahatost verujem da je to bilo na pandurima svojstven drzak nacin.
Pri tome, ova dvojica bili su sa nesto kracim fitiljem, dokurcilo im pandursku preseravanje, izasli iz auta, razoruzali ga i olupali kao majmuna.
Sustina je ipak da nisu oni prvi cackali njega, nego on njih.

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2017, 22:16
Situacija gde si divljaèki napadnut tek tako iz èista mira i iznenada... koliko je to verovatno? Ako te ne zamene s nekim koga treba da pojede mrak? :)

Verovatnoca prakticno nulta, nadam se da ce i u buducnosti tako ostati :)

Lazic


balcan girl

Citat: petar357 poslato 28 Januar, 2017, 22:25

Za sada znamo samo ono sto je objavljeno po novinama.

A po tome, ova dvojica su mirno sedela u autu. Pandur je prvi, iako je bio u privatnoj poseti, osetio potrebu da ih malo maltretira, ispituje sta rade itd. a znajuci urodjenu pandursku bahatost verujem da je to bilo na pandurima svojstven drzak nacin.
Pri tome, ova dvojica bili su sa nesto kracim fitiljem, dokurcilo im pandursku preseravanje, izasli iz auta, razoruzali ga i olupali kao majmuna.
Sustina je ipak da nisu oni prvi cackali njega, nego on njih.




jebes mi mater ako te ne bi olupala o asfalt :D :D :D prvo mozda sam ja drkadzija i pandursko dete pa imam tripove, niko ne mrzi muriju vise od mene jer nema vecih grebatora od njih al ti mi ides na kurac sa tvojim postovima jer uredno lupas kontru i izgledas mi kao sendvièar :D :D :D gde je tu proseravenje ako neko sedi u kolima petnaest sati i ja lièno bi gledala da im zapamtim face i tablice :D i sta je èaèkanje ako pogledas nekog ko sedi u kolima?
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: petar357 poslato 28 Januar, 2017, 22:25

Za sada znamo samo ono sto je objavljeno po novinama.

A po tome, ova dvojica su mirno sedela u autu. Pandur je prvi, iako je bio u privatnoj poseti, osetio potrebu da ih malo maltretira, ispituje sta rade itd. a znajuci urodjenu pandursku bahatost verujem da je to bilo na pandurima svojstven drzak nacin.
Pri tome, ova dvojica bili su sa nesto kracim fitiljem, dokurcilo im pandursku preseravanje, izasli iz auta, razoruzali ga i olupali kao majmuna.
Sustina je ipak da nisu oni prvi cackali njega, nego on njih.


Ako novine ne la¾u:

Kako saznajemo iz izvora u policiji, Boris je sa ¾enom oti¹ao oko 22 sata kod kumova na veèeru u Kisaèku ulicu i ispred ulaza spazio dva "sumnjiva lika" koji sede u parkiranom automobilu.

Kada se sa suprugom vraæao od kumova oko dva sata posle ponoæi video je iste osobe kako sede u automobilu i bilo mu je sumnjivo da su se toliko dugo zadr¾ali na istom mestu.

Nastavio je sa suprugom, a I.P. i N.È. videv¹i da ih gleda su poèeli da mu dovikuju: "©ta je bilo? Ima li nekih problema?" i iza¹li su iz kola i krenuli ka Borisu.

- Boris je odlièan plicajac operativac u pravom smislu te reèi. Odmah je pokazao slu¾benu legitimaciju tim momcima, a dok je vadio dokument napadaèi su videli Borisov pi¹tolj za pojasom. Tada su krenule najgrðe uvrede: "©ta hoæe¹ pandurèino? O, utoku ima¹. 'Ajde p... pucaj ako sme¹" i napali su Borisa – prièaju nam njegove kivne kolege


Ovo posle verujem da je taèno:

Dvojica napadaèa su uhap¹ena, ali se za sada vodi postupak za bla¾e krivièno delo, odnosno za poku¹aj ubistva, umesto za poku¹aj ubistva slu¾benog lica, za ¹ta je predviðena stro¾a kazna.

– Kada policajac udari nekog huligana, svi prièaju o prekoraèenju policijskih ovla¹æenja, a kada su policajci napadnuti, brutalno prebijeni, napadnuta im je porodica, tada to ne zavreðuje toliku pa¾nju.

I u ovom sluèaju se ponavlja problem na koji smo toliko puta upozoravali, a to je da se napadi na policajce bla¾e kvalifikuju nego ¹to je to predviðeno zakonom. Za napade na policajce najèe¹æe se koristi oportunitet, odnosno nagodba sa tu¾ila¹tvom, a ukoliko je ozbiljniji napad, kazne su relativno blage, ¹to je barem dosada¹nja praksa.


http://www.alo.rs/zandarm-upucan-i-pretucen/92971
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

Citat: petar357 poslato 28 Januar, 2017, 22:25

Za sada znamo samo ono sto je objavljeno po novinama.

A po tome, ova dvojica su mirno sedela u autu. Pandur je prvi, iako je bio u privatnoj poseti, osetio potrebu da ih malo maltretira, ispituje sta rade itd. a znajuci urodjenu pandursku bahatost verujem da je to bilo na pandurima svojstven drzak nacin.
Pri tome, ova dvojica bili su sa nesto kracim fitiljem, dokurcilo im pandursku preseravanje, izasli iz auta, razoruzali ga i olupali kao majmuna.
Sustina je ipak da nisu oni prvi cackali njega, nego on njih.


vrlo verovatan scenario je da se pandur mozda prokurcio pred zenkom. bez obzira nisu trebali da ga onoliko useru od batina i da je to slucaj bio

petar357

#19493
Citat: balcan girl poslato 29 Januar, 2017, 05:56
Citat: petar357 poslato 28 Januar, 2017, 22:25

Za sada znamo samo ono sto je objavljeno po novinama.

A po tome, ova dvojica su mirno sedela u autu. Pandur je prvi, iako je bio u privatnoj poseti, osetio potrebu da ih malo maltretira, ispituje sta rade itd. a znajuci urodjenu pandursku bahatost verujem da je to bilo na pandurima svojstven drzak nacin.
Pri tome, ova dvojica bili su sa nesto kracim fitiljem, dokurcilo im pandursku preseravanje, izasli iz auta, razoruzali ga i olupali kao majmuna.
Sustina je ipak da nisu oni prvi cackali njega, nego on njih.




jebes mi mater ako te ne bi olupala o asfalt :D :D :D prvo mozda sam ja drkadzija i pandursko dete pa imam tripove, niko ne mrzi muriju vise od mene jer nema vecih grebatora od njih al ti mi ides na kurac sa tvojim postovima jer uredno lupas kontru i izgledas mi kao sendvièar :D :D :D gde je tu proseravenje ako neko sedi u kolima petnaest sati i ja lièno bi gledala da im zapamtim face i tablice :D i sta je èaèkanje ako pogledas nekog ko sedi u kolima?

To sto si ti pandursko dete - sta ces, nisi ti kriva, nisi mogla da biras. Zato su, kako sama kazes, tripovi neminovni. :D :D

Opis dogadjaja u stampi je onakav kako ga je pandur opisao, ona dvojica jos nisu rekli nista, tj. bar nije objavljeno. Zar je neko ocekivao da ce pandur da kaze - jeste, kurcio sam se, pa me olupali. I to njihovo navodno visecasovno sedenje u autu je samo izjava pandura koji pokusava da se opravda. Mozda je istinita a mozda i nije.

Simptomaticno je i zasto nije pucao. Tada bi istraga bila ozbiljnija sto mu verovatno ne bi islo u prilog, tj. ne bi se moglo podvesti pod nuznu odbranu. Jer, pravno gledano, citat:

"Napad ne sme da bude provociran, pa prema tome, ne postoji pravo na nu¾nu odbranu u sluèaju ako je napadnuti namerno provocirao napad, da bi u navodnoj „nu¾noj odbrani“ naneo povredu ili o¹teæenje dobra provociranog lica."

Ali, vlast ce kao i uvek stvar zataskati, ili ici na nagodbu kako je Slaninar primetio, jer joj ovakvi incidenti ne idu u prilog, posebno u predizbornim mesecima.



petar357


Slaninarov citat iz novina:

"I u ovom sluèaju se ponavlja problem na koji smo toliko puta upozoravali, a to je da se napadi na policajce bla¾e kvalifikuju nego ¹to je to predviðeno zakonom. Za napade na policajce najèe¹æe se koristi oportunitet, odnosno nagodba sa tu¾ila¹tvom, a ukoliko je ozbiljniji napad, kazne su relativno blage, ¹to je barem dosada¹nja praksa."

Ne treba misliti da su drzava, MUP i tuzilastvo bas toliko naivni sto se tice ovakvih nagodbi.
To se radi u slucajevima kada bi redovni sudski postupak izneo na videlo masu stvari i dogadjaja koji su predhodili, uzrokovali ili imali uticaja na sam konflikt, povezanost policije i kriminalaca itd., sto nikako ne idu u prilog policiji tj. drzavi.

Kada je slucaj cist i dokazi jaki, nema oportuniteta.

E sad, zato sto je veliki broj ovih prvih slucajeva, pa se stvara privid da se tako postupa kao po pravilu, to je vec druga tema.

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 29 Januar, 2017, 12:05
Citat: Laziæ poslato 29 Januar, 2017, 01:20
Toliko o Trampu...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=28&nav_category=640&nav_id=1225045

Isto ako i vest da poutin priznaje kosovo
Pri¹tinski mediji tvrde....

prenosi B92 zvani Neverni Matic...jajara je pocela pre da uzima i od siptara...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 10:57

Slaninarov citat iz novina:

"I u ovom sluèaju se ponavlja problem na koji smo toliko puta upozoravali, a to je da se napadi na policajce bla¾e kvalifikuju nego ¹to je to predviðeno zakonom. Za napade na policajce najèe¹æe se koristi oportunitet, odnosno nagodba sa tu¾ila¹tvom, a ukoliko je ozbiljniji napad, kazne su relativno blage, ¹to je barem dosada¹nja praksa."

Ne treba misliti da su drzava, MUP i tuzilastvo bas toliko naivni sto se tice ovakvih nagodbi.
To se radi u slucajevima kada bi redovni sudski postupak izneo na videlo masu stvari i dogadjaja koji su predhodili, uzrokovali ili imali uticaja na sam konflikt, povezanost policije i kriminalaca itd., sto nikako ne idu u prilog policiji tj. drzavi.

Kada je slucaj cist i dokazi jaki, nema oportuniteta.

E sad, zato sto je veliki broj ovih prvih slucajeva, pa se stvara privid da se tako postupa kao po pravilu, to je vec druga tema.


Da, op¹te je poznato da imamo ¹vedski standard, pravnu dr¾avu i da sudovi ¹tite po¹tene i dobre policajce.

http://www.kurir.rs/viktor-savic-saobracajcu-psovao-majku-sud-ga-oslobodio-clanak-686869
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 10:21
Simptomaticno je i zasto nije pucao. Tada bi istraga bila ozbiljnija sto mu verovatno ne bi islo u prilog, tj. ne bi se moglo podvesti pod nuznu odbranu. Jer, pravno gledano, citat:

"Napad ne sme da bude provociran, pa prema tome, ne postoji pravo na nu¾nu odbranu u sluèaju ako je napadnuti namerno provocirao napad, da bi u navodnoj „nu¾noj odbrani“ naneo povredu ili o¹teæenje dobra provociranog lica."

Praksa je takva da i ako nije provocirao, bolje je da pusti da ga prebiju i ne puca, osim ako ima razlog da veruje da æe probati da ga ubiju.
Ne znam da li troluje¹, ili se pravi¹ blesav, ili stvarno toliko ni¹ta ne zna¹, ali svako pucanje, pogotovo u sred grada - treba da gleda¹ u pasulj hoæe¹ pogoditi nekog drugog, ili neèiji auto barem sjebati, a kako æe to posle sudija da presudi - kod nas je uvek lutrija. Bilo je situacija da ljudi na provalnike u svom stanu pucaju, pa suðenje traje godinama i nisu naèisto hoæe robijati, ili æe se priznati nu¾na samoodbrana. Ovo jo¹ bilo na ulici.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

@ slaninar

Pretpostavljam da nisi pravnik, otuda i tvoja laicka tumacenja.

U vezi konkretno Savica.... Optuznica je bila takva da je u sudskom postupku trebalo dokazati fizicki napad da bi bio osudjen. Sudiji su bile vezane ruke, jer moze da postupa samo u okvirima optuznice.
Da je optuzen po clanu zakona za delo koje je skrivio (psovanje i vredjanje sluzbenog lica) bio bi osudjen. Zasto je tuzilastvo podiglo traljavu optuznicu i zasto je bar nije tokom postupka preinacilo - to je pravo pitanje. Da ga je sudija osudio, pala bi mu presuda u drugom stepenu, sto ni za jednog sudiju nije pohvalno.

Za pucanje u svom stanu na provalnika - nema nuzne odbrane (osim ako ti zivot nije neposredno ugrozen). Odbrana materijalnih vrednosti po zakonu nije srazmerna lisavanja zivota pa bio to i pljackas. Cak i ako te napadne u tvom stanu  bez oruzja a ti pucas, to je prekoracenje.
Tako je bilo npr. sa Lausevicem, tukli su ga, ali su bili nenaoruzani, sto pravno gledano njemu nije davalo pravo da ih pobije.

Pravno je tako, mada se ne svidja ni tebi ni meni.