Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Neos poslato 20 Januar, 2017, 15:44
Sad citam o zameni tablica izdatih 2011.

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/novi-udar-na-vozace-evo-sta-cete-morati-da-platite-do-kraja-godine-clanak-2643267
Moje su izdate 2013, valjda æu promeniti auto pre 2020-te... ;D


Ceðenje suve drenovine...




Neos

Svanuce nam ,ali expres otvara distributivni centar u komsiluku
http://www.blic.rs/vesti/svet/hrvati-madari-i-srbi-u-trci-za-posao-decenije-sa-kineskom-alibabom/lwenzlq
Samo da nam je zdravlja, sve ostalo ima na Aliju!


ЯЭВОЛУТИОН

jel moze neko da objasni retardu iz mozzarta da se kaze "desmoseidici" a ne "domestici"
http://www.mozzartsport.com/vesti/sve-mirise-na-povratak-kejsija/156890
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Januar, 2017, 20:06
jel moze neko da objasni retardu iz mozzarta da se kaze "desmoseidici" a ne "domestici"
http://www.mozzartsport.com/vesti/sve-mirise-na-povratak-kejsija/156890

tako im i treba kad daju komplikovano ime motoru ... da lepo stavili  XW ili nesto slicno ne bi imali taj problem :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !



Lazic



ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boban_m poslato 20 Januar, 2017, 23:07
http://www.politika.rs/scc/clanak/372491/Hladnoca-presudila-majci-i-sinu

Sram nas bilo sve :(
zasto sve...1965....50 godina....tesko mu bilo da ode u obliznji bagrenjak da naseca drva....majka stra nije ona kriva osim sto vola nije abortirala cim se rodio....a cerke nisu obilzile kucu  toliko da nisu znale da nemaju drva....kako ja znam da li moji matori imaju nesto ili nemaju....kad ga drka stampac ja idem dole da resim akamoli da nemju cime da se ogreju...ako nema kod njih onda bi ih doveo kod sebe....
Ma baba je kriva sto ih nije sve abortirala...troje dece boli kurac za roditelja....nisu kriva deca vec roditelji....sto su ih rodili a nisu ih vaspitali....

mene nije sramota....

drzavni aparat treba da je sramota...socijalnu sluzbu, i jebene komsije...koje eto nisu takodje znali da donesu tri cepanice da se ogreju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Nemoj suditi, jer ne znas da li je bio sposoban. Svi smo cinjenjem ili necinjenjem doprinijeli da zivimo u drustvu kakvo je. A sta je drzava u sustini nego mi. "Neko ce drugi, necu valjda ja" nas je i dovelo dovde.

balcan girl

koliko èitam kazu bio je sposoban ali lenj.....pa koliko to moras da budes lenj majku mu ako ti je hladno???
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boban_m poslato 20 Januar, 2017, 23:31
Nemoj suditi, jer ne znas da li je bio sposoban. Svi smo cinjenjem ili necinjenjem doprinijeli da zivimo u drustvu kakvo je. A sta je drzava u sustini nego mi. "Neko ce drugi, necu valjda ja" nas je i dovelo dovde.
ti si prvi sudio....
Cinjenje i necinjenje krece od najblizih.....grustvo krece od okruzenja....ne moze mene biti sramota sto je bacena bomba na hirosimu i nagasaki...pre toga treba biti sramota americku vojsku, pa drzavu , pa sve amerikance.....ja se samo saosecam u patnji japanskog naroda kao i sada u ovom slucaju...
Zena, nesretna , rodila tri kretena.....mozemo da pricamo o nesrtnim sudbinama...ali da se smrznes jer ti mrsko da nalozis vatru.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: balcan girl poslato 20 Januar, 2017, 23:33
koliko èitam kazu bio je sposoban ali lenj.....pa koliko to moras da budes lenj majku mu ako ti je hladno???
Evo ako pogleda¹ Uffa, on ne mora ni da lo¾i koliko se zagreje dok cepa drva... Srozali smo se skroz... Nije ovoga mrzelo da mazne koji metar drva jer ga je majka takvog rodila, nego ga napravila kretenom, znam dosta ba¹ takvih sluèajeva, nesposobni da zamene sijalicu... Imam kuma u ©vedskoj, davno mi je rekao, ovde roditelji ne vaspitavaju mnogo decu, od jaslica preuzima dr¾ava... Nisam video da im ne¹to fali...

Ostoja

Jebe¹ ga, kao i veèina sranja, sve kreæe iz kuæe...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...


Boban_m

Rev neki dan si postavio sjajan citat o necinjenju. Ucinilo mi se da razumijes poruku.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Januar, 2017, 16:32
A dodao bih i jednu izreku mudrog coveka

Original 
                            
Als die Nazis die Kommunisten holten,
habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Kommunist.

Als sie die Sozialdemokraten einsperrten,
habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Sozialdemokrat.

Als sie die Gewerkschafter holten,
habe ich nicht protestiert;
ich war ja kein Gewerkschafter.

Als sie mich holten,
gab es keinen mehr, der protestieren konnte.    

prevod

Kada su nacisti do¹li po komuniste,
ja sam æutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam æutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su do¹li po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su do¹li po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boban_m poslato 21 Januar, 2017, 15:38
Rev neki dan si postavio sjajan citat o necinjenju. Ucinilo mi se da razumijes poruku.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Januar, 2017, 16:32
A dodao bih i jednu izreku mudrog coveka

Original 
                            
Als die Nazis die Kommunisten holten,
habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Kommunist.

Als sie die Sozialdemokraten einsperrten,
habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Sozialdemokrat.

Als sie die Gewerkschafter holten,
habe ich nicht protestiert;
ich war ja kein Gewerkschafter.

Als sie mich holten,
gab es keinen mehr, der protestieren konnte.    

prevod

Kada su nacisti do¹li po komuniste,
ja sam æutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam æutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su do¹li po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su do¹li po mene,
nije preostao niko da se pobuni.
ovde je priroda dosla po svoje a ne ljudi....niko tu nije najebao zbog svoje nacionalnosti, vere i ubedjenja.....stara zena ima troje dece ...lenjog idiota koji je skoncao zajedno sa njom, i dve cerke od koje jedna zivi u istom selu....daj bre....
Socijalnu sluzbu ovde vide kao sluzbu za omogucavanje ciganima da ne rade, a sto se tice pomoci nemocnima, za to i zabole kurac....
I u Americi crkavaju svake godine beskucnici po gradovima....to nije nikada udarna vest....ovde pokusavaju da podignu tiraz bombasticnim naslovima.....sramo treba da je tu njenu decu, i komsije...i drzavne organe....opstinu kaja nije organizovala da se sirotinji podeli neki ogrev i zimnica, da se ljudi obidju....a mene je stid za druge stvari.....ovo nema veze samnom....
Ima jedna sjajna scena u knjizi Radjarda Kiplinga "knjiga o dzungli" kad Mogli pusta dzunglu na selo....protiv prirode se ne mozes boriti, prilago se njoj ili ce te na kraju unistiti....Ljudska vrsta trenutno vodi bitku, ali kako vidis priroda vojuje male i velike pobede....a jos nije probudila utrobu zemlje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Januar, 2017, 15:59
Socijalnu sluzbu ovde vide kao sluzbu za omogucavanje ciganima da ne rade, a sto se tice pomoci nemocnima, za to i zabole kurac....
I u Americi crkavaju svake godine beskucnici po gradovima....to nije nikada udarna vest....ovde pokusavaju da podignu tiraz bombasticnim naslovima.....sramo treba da je tu njenu decu, i komsije...i drzavne organe....opstinu kaja nije organizovala da se sirotinji podeli neki ogrev i zimnica, da se ljudi obidju
Stavovi su nam slicniji nego sto hoces da priznas. Evo upravo ovo sto si rekao je nesto na sta sam i ja mislio. Ne mora svaka drustvena intervencija da bude rusenje vlade. Ne sjecam se neke inicijatice koja je okupila masu oko socijalne politike. Nije ovo drustvo toliko siromasno da ne moze da provuce kabl za 1 sijalicu, 1 grijalicu/3 metra drva i dzak brasna za one koji su nemocni da se sami zbrinu. Mozda je dovoljno da onima preko 1000 evra primanja uzme po 10 evra za takvu pomoc. Vjeruj mi da u Americi niko ne mora da umre od gladi ako nece. Dovoljno je da oces u selter, prijavis se za food stamps ili kad vec omatoris odes u neki od domova koji pruzaju lezaj, hranu i osnovnu zdravstvenu zastitu, pa ako ti tvoja penzija nije dovoljna za to drzava doplati. Na zalost nismo onoliko humani koliko volimo da mislimo da jesmo.