Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno
Smrt SVIMA!!!!

petar357

Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2016, 10:05
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 09:46
Citat: Slaninar poslato 26 Novembar, 2016, 17:54
Ja bih sve crkve sagraðene u poslednjih 30 godina sru¹io i na njihovom mestu izgradio parkove.

Kako ovaj covek ima jednostavna i efikasna resenja za sve...
Fali u NS parkova/parkinga....ok, rusi crkve i pravi to sto fali...

Bez obzira sta ko mislio o religiji, crkve imaju svog vlasnika i zidane su od necijih para.
Nedostaje parkova i parkinga? Hajde za pocetak da srusimo tvoju kucu i napravimo parkic ili parking.... Pa tek onda crkvu, da bude ravnomerno....
Nemoj mi sad reci da se na slazes....

Ma¹i¹ poentu.

Inaèe, parkovi pre nego parkinzi. Ili domovi kulture za to malo mladih ¹to se jo¹ opire turbo-folku, a nemaju puno para.  U NS-u toga fali. Dobar prostor za dobre svirke.

Da je pola ljudi koji se izdaju za religiozne, zaista religiozno - ne bi te graðevine zvrjale prazne, i ne bi se tako ¾ivelo kako se ¾ivi kod nas.

Ako æemo na legalizam - samo neka im se za poèetak uvedu porezi na imovinu, zemlji¹te, zaradu i plaæanje PDV-a.

Ne masim poentu... Upravo to je poenta: kako je lako rusiti ili otimati tudje...

Zvrje prazne i vikendice npr. po Fruskoj gori... super bi bilo oduzeti ih vlasnicima i napraviti klubove za malde. Jos bolji prostor za svirke, ne smetaju nikom, a park vec postoji svuda okolo...idealno... Sa ovim predlogom se moras sloziti....

(Inace, za poreze i PDV se slazem sa tobom, mada mislim da je to posebna tema u odnosu na rusenje i oduzimanje).

Slaninar

Ako mene pita¹, ukino bih novac i svima sve oduzeo.  Na globalnom nivou. I sebe tu raèunam. Ne ovo sranje gde leèimo decu SMS-ovima, dok drugi voze kola skuplja od mnogih kuæa. Da svako radi ono ¹to najbolje zna, a da svi imaju isto.

U vreme najveæe bede zidati crkvetina koje zvrje prazne, umesto hraniti sirotinju - kakvo je to hri¹æanstvo? Veze nema.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Citat: monsterbnt poslato 27 Novembar, 2016, 10:07
Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno


Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.

Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.

Slaninar

#18704
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:01
Citat: monsterbnt poslato 27 Novembar, 2016, 10:07
Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno


Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.

Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.


Apsolutno. Sa nekog aspekta pravljenja humanog dru¹tva, privatna vozila bi trebalo zabraniti - to je neverovatan luksuz. Da se jedan majmun vozi vozilom sa 100 konjskih snaga, bilo to auto, ili motor. Dok na dan vo¾nje dalje ljudi i deca umiru bez hrane i vode.

Da ne prièamo sad o drugim aspektima bezbednosti u saobraæaju: putevi, znakovi, reklame pored puteva gde im mesto nije. Pa oèajna obuka vozaèa, pa nesprovoðenje propisa na pravi naèin (kola redovno parkirana na metar od pe¹aèkog viðam svaki dan ispred ¹kola i zabavi¹ta i slièno). Pa kretenski postavljena ogranièenja. I tako dalje...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357


Sa tom logikom bi mogao da se pozdravis sa tehnoloskim i svakim drugim napretkom, globalno na planeti.
Zasto bi neko arcio svoju energiju na istrazivacki, organizacioni ili drugi rad koji dovodi do napretka tehnologije ili proizvodnje, ako ce da ima isto kao neko ko po ceo dan pije pivo ispred lokalne prodavnice?

Bilo je u blizoj istoriji pokusaja uvodjenja sistemu slicnih tom koji si opisao i svi su se zavrsili katastrofalno po narod koji je ni kriv ni duzan ucestvovao u takvom eksperimentu.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:18

Sa tom logikom bi mogao da se pozdravis sa tehnoloskim i svakim drugim napretkom, globalno na planeti.
Zasto bi neko arcio svoju energiju na istrazivacki, organizacioni ili drugi rad koji dovodi do napretka tehnologije ili proizvodnje, ako ce da ima isto kao neko ko po ceo dan pije pivo ispred lokalne prodavnice?

Bilo je u blizoj istoriji pokusaja uvodjenja sistemu slicnih tom koji si opisao i svi su se zavrsili katastrofalno po narod koji je ni kriv ni duzan ucestvovao u takvom eksperimentu.


Naprotiv. To je najveæa la¾ koju kapitalizam forsira. Da li je Tesla radio to ¹to je radio zbog para? Taj èovek nije mogao da radi ni¹ta drugo.

Svaki poku¹aj pravljenja humanijeg dru¹tva bez izrabljivanja je miniran na svaki naèin od strane onih koji imaju moæ. Kuba sa sankcijama i poku¹ajem okupacije od strane USA je jedan od novijih primera.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:01
Citat: monsterbnt poslato 27 Novembar, 2016, 10:07
Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno


Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.

Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.

Nije ti dobro poreðenje, vozi¹ motor i sam pogine¹, tvoj izbor, koliko motorista je ubilo motorom nedu¾na treæa lica...? Ovo ¹to je èudovi¹te napisalo je realnost...

petar357

Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2016, 11:21
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:18

Sa tom logikom bi mogao da se pozdravis sa tehnoloskim i svakim drugim napretkom, globalno na planeti.
Zasto bi neko arcio svoju energiju na istrazivacki, organizacioni ili drugi rad koji dovodi do napretka tehnologije ili proizvodnje, ako ce da ima isto kao neko ko po ceo dan pije pivo ispred lokalne prodavnice?

Bilo je u blizoj istoriji pokusaja uvodjenja sistemu slicnih tom koji si opisao i svi su se zavrsili katastrofalno po narod koji je ni kriv ni duzan ucestvovao u takvom eksperimentu.


Naprotiv. To je najveæa la¾ koju kapitalizam forsira. Da li je Tesla radio to ¹to je radio zbog para? Taj èovek nije mogao da radi ni¹ta drugo.

Svaki poku¹aj pravljenja humanijeg dru¹tva bez izrabljivanja je miniran na svaki naèin od strane onih koji imaju moæ. Kuba sa sankcijama i poku¹ajem okupacije od strane USA je jedan od novijih primera.

Bas upravo Tesla!
Nije on radio zbog para, ali zasto onda nije radio to sto je radio u svojoj zemlji? Pronasao bi qrac, a ne onolike patente.

Nego, otisao je upravo u Ameriku gde je bilo najvise koncentrisanog kapitala, ciji su vlasnici, u zelji da kasnije komercijalizuju njegove izume bili voljnii da finansiraju njegove eksperimente, opremaju laboratorije itd.

Da nije bilo tih ljudi i motiva da ce mozda zaraditi vise nego sto su ulozili, ne bi Tesla uspeo da svoj genijalni intelekt pretoci u pronalaske na dobrobit celog covecanstva, niti bi mi uopste culi za Teslu...




petar357

Citat: Laziæ poslato 27 Novembar, 2016, 11:23
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:01
Citat: monsterbnt poslato 27 Novembar, 2016, 10:07
Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno


Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.

Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.


Nije ti dobro poreðenje, vozi¹ motor i sam pogine¹, tvoj izbor...


Slazem se... Nisam religiozan, ali i religija je npr. neciji izbor, isto tako kao i motor...
Hteo sam da kazem - pusti ljude za sami izaberu.
Te price...ja bih zabranio ovo...ja bih porusio ono.... zabrani brate, ali samo sebi i rusi slobodno, ali samo svoje....


Slaninar

#18711
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 12:03

Bas upravo Tesla!
Nije on radio zbog para, ali zasto onda nije radio to sto je radio u svojoj zemlji? Pronasao bi qrac, a ne onolike patente.

Nego, otisao je upravo u Ameriku gde je bilo najvise koncentrisanog kapitala, ciji su vlasnici, u zelji da kasnije komercijalizuju njegove izume bili voljnii da finansiraju njegove eksperimente, opremaju laboratorije itd.

Da nije bilo tih ljudi i motiva da ce mozda zaraditi vise nego sto su ulozili, ne bi Tesla uspeo da svoj genijalni intelekt pretoci u pronalaske na dobrobit celog covecanstva, niti bi mi uopste culi za Teslu...

To o èemu prièa¹ nema veze sa koncentrisanim kapitalom - barem ne u rukama pojedinca. U zabiti odakle je sigurno nije imao s kim ni da prièa. Oti¹ao je tamo gde je tehnika i nauka tada bila u procvatu. Ali nije kapitalizam jedini pokretaè napretka.

Rusija se industrijalizovala dosta posle drugog svetskog rata i njihovi nauènici su isto bili dosta napredni.
Mada su i Rusi i Ameri posle rata najvi¹e profitirali od uvoza nacionalsocijalistièkih nauènika iz Nemaèke i njihovih eksperimenata pre i za vreme rata.

Èak ima i dosta primera gde je krupan kapital glavni koènièar tehnolo¹kog napretka. VHS protiv Beta standarda na primer. Medicinska istra¾ivanja, gde se patentirani lekovi moraju iskoristiti i nakupiti para, pre nego se izmi¹ljeni novi puste u prodaju. I tako dalje. I samog Teslu su ba¹ ti kapitalisti najvi¹e zajebavali. Sve je lepo da se napravi napredno, ali ako ne mo¾e da se naplati - zajebi!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357


Ja te samo vracam na Teslu koga si uzeo za primer.
Da nije bilo finansiranja Teslinih istrazivanja iz zelje da se patenti kasnije komercijalizuju i donesu zaradu, ne bi bilo ni tih pronalazaka.

Ti to zamisljas kao Mali Djokica: Tesla stavi prst na celo, sutra proradi elektrana za naizmenicnu struju, a prekosutra svi mi peremo ves u ves-masinama.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 14:12

Ja te samo vracam na Teslu koga si uzeo za primer.
Da nije bilo finansiranja Teslinih istrazivanja iz zelje da se patenti kasnije komercijalizuju i donesu zaradu, ne bi bilo ni tih pronalazaka.

Ti to zamisljas kao Mali Djokica: Tesla stavi prst na celo, sutra proradi elektrana za naizmenicnu struju, a prekosutra svi mi peremo ves u ves-masinama.

Ti razmi¹lja¹ onako kako kapitalisti hoæe da razmi¹lja¹. Ponavljam, sam Tesla je imao problema sa istim tim kapitalistima. Prvo s Edisonom koji je forsirao jednosmernu struju (zbog svoje zarade i patenata), a onda sa J. P. Morganom, jer je njegova zamisao za be¾ièni prenos el. energije bila nenaplativa, pa samim tim i ¹tetna za njih.

Nije kapitalizam preduslov za nauèni razvoj i odvajanje vremena, energije i materijala za isti. Èak i èesto usporava taj razvoj - za sve stvari koje su dobre, a nisu naplative novcem.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 12:16
Citat: Laziæ poslato 27 Novembar, 2016, 11:23
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:01
Citat: monsterbnt poslato 27 Novembar, 2016, 10:07
Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno


Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.

Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.


Nije ti dobro poreðenje, vozi¹ motor i sam pogine¹, tvoj izbor...


Slazem se... Nisam religiozan, ali i religija je npr. neciji izbor, isto tako kao i motor...
Hteo sam da kazem - pusti ljude za sami izaberu.
Te price...ja bih zabranio ovo...ja bih porusio ono.... zabrani brate, ali samo sebi i rusi slobodno, ali samo svoje....

potpisujem
Slaninice pa nisu ti drugi krivi za tvoje felere

Slaninar

Citat: bucko poslato 27 Novembar, 2016, 14:41
potpisujem
Slaninice pa nisu ti drugi krivi za tvoje felere

Znaèi samo sebi zabraniti, samo svoje?

Onda da dozvolimo ubijanje ljudi? Ako sam protiv toga, samo sebi da zabranim?
Otimanje od sirotinje? To isto samo sebi da zabranim?

Da ne nabrajam dalje.

Ako prièamo o crkvi - ne treba izjednaèavati crkvu sa religijom, to prvo. Drugo, ako prièamo o novokompanovano novoizraðenim crkvama od strane novokomponovanih - da se pitam, ne bi ih bilo.
Ova ¹to je nelegalno izgraðena - tu tek ne vidim problem.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2016, 15:11
Citat: bucko poslato 27 Novembar, 2016, 14:41
potpisujem
Slaninice pa nisu ti drugi krivi za tvoje felere

... - da se pitam, ne bi ih bilo.

Ne pitas se, srecom, ni o ovome ni o bilo cemu iole bitnom.

Slaninar

#18717
Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 16:04
Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2016, 15:11
Citat: bucko poslato 27 Novembar, 2016, 14:41
potpisujem
Slaninice pa nisu ti drugi krivi za tvoje felere

... - da se pitam, ne bi ih bilo.

Ne pitas se, srecom, ni o ovome ni o bilo cemu iole bitnom.


E nek' si mu rek'o!  :D

Kao ni 99,9% ljudi na planeti. Ukljuèujuæi, verovatno i tebe.  :)

P.S. I trudim se da tako ostane, barem u ovoj i ovakvoj zemlji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:01
Citat: monsterbnt poslato 27 Novembar, 2016, 10:07
Srusio bi sve verske objekte i napravio na njihovom mestu parkove.... Religija je pobila vise ljudi i donela vise zla nego sve bolesti zajedno


Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.

Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.


Pogine, ne pobije sve zivo zato sto vozi suzuki a ne hondu.... Ogromna razlika. Svaka religija je iskljuciva i netolerantna.

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 11:01
Iznenadio bi se koliko ljudi misli da treba zabraniti motore a postojece unistiti.
Jer, prateci tvoju logiku, na motociklima (bar u Srbiji) pogine vise ljudi nego u svom elementarnim nepogodama zajedno.

Velika razlika je u tome sto motori ubiju tebe jer si ti tako sam izabrao. Religija ubije sve zivo jer je nisu izabrali.
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: petar357 poslato 27 Novembar, 2016, 12:16
Slazem se... Nisam religiozan, ali i religija je npr. neciji izbor, isto tako kao i motor...
Hteo sam da kazem - pusti ljude za sami izaberu.
Te price...ja bih zabranio ovo...ja bih porusio ono.... zabrani brate, ali samo sebi i rusi slobodno, ali samo svoje....

Ima nade za tebe... ;D
Èijim parama je preCednik sagradio crkvu u zavièaju? Njegovim koje je zaradio po¹tenim radom na groblju...? Milion... ;D