Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

mozda se nisam lepo izrazio
ne kazem da je to dobro
niti da je ok .. kazem kako gleda
zakon, sud, javnost ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Peco, nije sve belo-crno. Ima tu puno nijansi izmeðu. Ako gledam kao pe¹ak, postoji gomila d¾ukaca za volanom kojima èovek treba da naskoèi na haubu i to svom silinom. S druge strane, kao vozaè, najeb'o bi se milosne mame gomili idiota od pe¹aka koji ni¹ta pod milim Bogom ne gledaju oko sebe. Ako bih doslovno po¹tovao ono ¹to pi¹e na fotki koju si okaèio, Bulevar bi pre¹ao mo¾da iz dva puta. Pe¹aèki semafori su nenormalno kratki. Zeleno ne traje du¾e od 10-12 sekundi. ©to je, mora¹ priznati, jako kratko. Da ne raèunamo likove koji skreæu iz boène pa nailaze na pe¹aèki koji ti prelazi¹, a u tom trenutku vi¹e nije zeleno jer se ugasilo pre par sekundi. Najradije bi te zgazili, toliko je mr¾nje u njihovim oèima, kao da ti mo¾e¹ u jednoj sekundi da preðe¹ 20-30 metara ¹irok kolovoz. I tako...

PECA BMW

razumem i tebe ali ne zelim da se pomirim sa sistemom kao i vi ...

Zbog loseg sistema da ja platim 1000e ili koliko god ? Zbog bahatog pesaka da idem u zatvor ?

Produzi svetla na semaforima , edukuj pesake , kaznjavaj pesake pa tek onda idi kod vozaca ( koji vec imaju pravila i placaju kazne za svoje greske)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bobangsxr

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Novembar, 2016, 22:54
od toga nema nishta... dakle pesak moze zakorachi na pesacki i da ne gleda
ti si kriv ... ``nisi prilagodio brzinu uslovima voznje`` ...


Ovako funkcionise i u CH.... ako nije pesacki sa semaforom, pesak ne mora uopste da gleda levo-desno, a probaj da ga udaris... ima ceo zivot da mu placas odstetu

aæimo

Peco bice da upravo radis ono sto sistem zeli.

Raspravljas o nekim drakonskim kaznama a sa druge strane ko zna sta nam spremaju.


Ivicat

Ali ce zato pesak u ch nece da prelazi ulicu gde mu se cefne vec samo na pesackom.

bigbad86

To je oduvek bilo i bice. Ali ce bar uz predmet biti obrazovaniji i znace da kombi star 20 godina i tezak 2 tone ne moze tako lako da se zaustavi.

ЯЭВОЛУТИОН

A on nije prilagodio svoj korak uslovima saobracaja....realno je i on ucesnik u saobracaju pa ista pravila vaze i za njega.....nazalost ovde je zauzet stav da su pesaci ugrozeni jer su ranjiviji u saobracaju...naravno analogno tome i motorciklisti bi trebali biti ugrozeni, ali za njih vazi da su bahati i nasilni....dok vozaci gsp vaze za male mace....a taksisti su vrapci....
Kad izracunate koliko pesaka ucestvuje u saobrcaju i koliko ih pogine , videcete da ih pogine manje nego putnika u automobilima i autoetebusima....a mnogo manje nego motorciklista....osim toga voznju motorcikla smatraju opasnim a pesacenje zdravim....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Citat: bobangsxr poslato 06 Novembar, 2016, 23:09
Ovako funkcionise i u CH.... ako nije pesacki sa semaforom, pesak ne mora uopste da gleda levo-desno, a probaj da ga udaris... ima ceo zivot da mu placas odstetu

i tacno mozesh prepoznash stranca u saobracaju .. koce pred svaki pesacki ako bash bash ono nema nikog
na 2m od istog ... smejali smo se i strancima sto nose prsluke svetlece... eto i to ce izgleda uvedu :)
eto vam ta evropa ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Novembar, 2016, 22:54
od toga nema nishta... dakle pesak moze zakorachi na pesacki i da ne gleda
ti si kriv ... ``nisi prilagodio brzinu uslovima voznje`` ...

I onda se busa¹ u grudi da zna¹ zakone... Bar zna¹ da èita¹... Otvori zakon pa proèitaj kako je definisano prela¾enje ulice i ne lupaj...

A i za deo za strance je kenja¾a, oèigledno si se naprelazio ulica u inostranstvu... Milion... U Italiji stanu ali samo da te ne bi zgazili, u Nemaèkoj i ©vedskoj mo¾e¹ i ¾mureæi na prelazu i van, u Tunisu tek ako policajac nekako zaustavi vozilo pre pe¹aèkog...

DebeliZmaj

ti ne razumesh ... pesak i ako prelazi van prelaza opet
morash da mu stanesh .. ne kapirash da nema veze
ko je u pravu morash da mu stanesh, da prelazi na sred
tvog zelenog i opet morash da mu stanesh ... na autoputu
moze se desitiga ubijesh i ne odgovarash ... ovako inache
da .. odgovaracesh nema veze sto je van peskackog
jer nisi predvideo da ce da predje ...
pricam o nama boraniji ... ovi tipa mitrovicev sin i slichno
je pricha za sebe ... ali ti boranijom lazivu i ovaj bmw
napravi kontakt sa pesakom .. najebo si ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Zmaj je u pravu. Ja sam na jebenom biciklu imao iskustvo, mislim da sam veæ pisao:

Idem biciklistièkom stazom, nekih 10 km/h. Pe¹ak sa strane, iz nekog ¾bunja natrèava bukvalno na mene s boka, pada, boli ga ruka, rame, ne mo¾e da ustane.

Iza mene lik stao, da ostane i svedoèi to isto.

Pro¹ao uviðaj. Nije bilo ¹anse da ga vidim, i predvidim, ne tu. Zovu tu¾ioca. Zakljuèak: ako je pe¹ak imao prelom, pisaæe mi kriviènu, pa na sudu da dokazujem jesam kriv ili nisam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

" kada mu je svetlosnim saobraæajnim znakom ili znakom ovla¹æenog slu¾benog lica prolaz zabranjen"

proèitajte tekst.

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 00:43
I onda se busa¹ u grudi da zna¹ zakone... Bar zna¹ da èita¹... Otvori zakon pa proèitaj kako je definisano prela¾enje ulice i ne lupaj...

A i za deo za strance je kenja¾a, oèigledno si se naprelazio ulica u inostranstvu... Milion... U Italiji stanu ali samo da te ne bi zgazili, u Nemaèkoj i ©vedskoj mo¾e¹ i ¾mureæi na prelazu i van, u Tunisu tek ako policajac nekako zaustavi vozilo pre pe¹aèkog...

Brate, a u Egiptu... :o :o :o Nema teorije da ti neko stane pre nego si krenuo! Ali ako si krenuo - nema teorije da æe neko iæi u tebe.

Lazic

@zmaj:
Mo¾da ja ne razumem, ali znam da èitam... :P

Члан 97.

На пешачком прелазу, на коме је саобраћај пешака регулисан
светлосним саобраћајним знацима, пешак је дужан да поступа у складу са тим
знацима.
На пешачком прелазу, на коме је саобраћај пешака регулисан знацима
које даје полицијски службеник, пешаци могу да прелазе коловоз само кад је
датим знаком дозвољен прелаз.
На пешачком прелазу, на коме саобраћај није регулисан светлосним
саобраћајним знацима ни знацима које даје полицијски службеник, пешак је
дужан да се пре ступања на пешачки прелаз, претходно увери да може да
пређе на безбедан начин, тако да ступањем на коловоз не угрожава безбедност
саобраћаја.



@Mi¹ko:
Skroz logièno i meni normalno...

DebeliZmaj

lazic: jeste to pishe u zakonu da je on duzan ali on moze samo da zakoraci i posle da kaze
``ja sam isao normalno na pesacki bez semafora a on se nije zaustavio`` tako da okreni ili
obrni on je gospodar pesackog ( mislim tu na ovaj bez semafora ) cak i da prelazi van pesackog
ako ga udarish ti si najebao .. kao sto rekoh .. smatra se da ti kako imash saobracajnu a moras
da poznajesh zakon a on ne mora, ne znachi da on nece dobiti kaznu za prelazenje van
pesakog itd.. ali cesh ti najebati ... cek samo da krenu kod nas da se zalecu na kola koja stoje
da bi uzeli pare od vlasnika ... svi ce krenuti stavljaju kamere jer nemozesh dokazsh drugacije ...


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Kad sam oti¹ao u Budimpe¹tu pre 25 godina, prvo ¹to su mi rekli, nemoj da se zajebe¹ da proba¹ da preðe¹ ulicu van pe¹aèkog ili na crveno, zgaziæe te... Nikakav problem nisam imao, a ni ostatak Budimpe¹te koliko sam video... U centru Zemuna sam do¾iveo da baba od 80ak godina sa sve ¹tapom trèi preko tri trake da bi stigla da mi se baci pod kola i po¹to nije stigla jer je tek krenula nogu pred nogu kad sam nai¹ao sa druge strane, najebala mi se oca i majke ¹to joj nisam stao... :o Nesreæna devojka koju je pokupio mali Mitroviæ je pretrèavala na crveno... Po¹to smo mi "svemirsku" godinu daleko od ikakve logike i pameti, to sa kamerama æe da bude jedini spas od kamikaza...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 11:09
Nesreæna devojka koju je pokupio mali Mitroviæ je pretrèavala na crveno...

I na njega drvlje i kamenje!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Ne bi da nije pobegao...

DebeliZmaj

ma i sad nista nece biti, jer ce proci prica da je bio u strahu
i to sto je posle dosao u policiju
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell