Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 06 Oktobar, 2016, 22:01
Videli smo otvaranje pesackih prelaza , wc-a po grobljima  , semafora a boga mi i stepenica .
Prelazimo na sledeci nivo !


http://www.blic.rs/vesti/drustvo/general-major-kapetan-i-gradonacelnik-svecano-otvorili-ogradu/0jq3kcz
Ovi se sa nama sprdaju...

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 06 Oktobar, 2016, 22:01
Videli smo otvaranje pesackih prelaza , wc-a po grobljima  , semafora a boga mi i stepenica .
Prelazimo na sledeci nivo !


http://www.blic.rs/vesti/drustvo/general-major-kapetan-i-gradonacelnik-svecano-otvorili-ogradu/0jq3kcz

Pa, jesu je otvorili, ili zatvorili? Mislim, ogradu.


Razmi¹ljam juèe ne¹to (iako mi ne ide ba¹) - to je sve super. Samo zavisi s koje strane gleda¹. SNS bagra verovatno ima bolje informacije kuda sve ovo ide. Ovako nam èine uslugu - da i najglupljima postane jasno da treba be¾ati odavde. Pa ko ostane, jebiga, neka pliva kako zna.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

©to sns bagra ne be¾i...?

viper

©to bi be¾ali, njima je super.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Ali rizikuju da jednog dana najebu... Mada znajuæi nas i neæe najebati...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 07 Oktobar, 2016, 10:52
Ali rizikuju da jednog dana najebu... Mada znajuæi nas i neæe najebati...

Ko je najebao poslednjih 30 godina? Svi su oni u dilu i dr¾e se.

Ko ima stomak da ovde pravi pare, pogotovo preko stranke, njemu mo¾e biti OK. Ko je takav.

Kome se ne sviða, a ostaje - ko ga jebe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Vrndalama

Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:02
Citat: Laziæ poslato 07 Oktobar, 2016, 10:52
Ali rizikuju da jednog dana najebu... Mada znajuæi nas i neæe najebati...

Ko je najebao poslednjih 30 godina? Svi su oni u dilu i dr¾e se.

Ko ima stomak da ovde pravi pare, pogotovo preko stranke, njemu mo¾e biti OK. Ko je takav.

Kome se ne sviða, a ostaje - ko ga jebe.
Ziva istina, dao sam ponudu za jednu firmu na tenderu, iako sam bio povoljniji ( saznao iz pouzdanih izvora ) posao je dobila druga farbara ciji je vlasnik politicki aktivan a mene ko jebe jer nisam ni u jednoj stranci

Slaninar

Citat: Vrndalama poslato 07 Oktobar, 2016, 11:11

Ziva istina, dao sam ponudu za jednu firmu na tenderu, iako sam bio povoljniji ( saznao iz pouzdanih izvora ) posao je dobila druga farbara ciji je vlasnik politicki aktivan a mene ko jebe jer nisam ni u jednoj stranci

To neæe jo¹ dugo. Sad prave sistem tako da samo veliki mogu da opstanu. Onda æe sve biti regularno, po zakonu, èak i moralno: stvarno najbolji ponuðaè æe dobiti posao. Jedino ¹to ti neæe¹ moæi da se takmièi¹ po ceni i uslovima sa velikim.

To rade sad sa menjaènicama, auto ¹kolama, velikim lancima marketa - sve æe to dovesti u red. Dobiæemo pravi kapitalizam, da radimo za vlasnika kapitala za bednu platu, sa puno zamena ako ne slu¹amo i to je to.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Vrndalama

Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:15
Citat: Vrndalama poslato 07 Oktobar, 2016, 11:11

Ziva istina, dao sam ponudu za jednu firmu na tenderu, iako sam bio povoljniji ( saznao iz pouzdanih izvora ) posao je dobila druga farbara ciji je vlasnik politicki aktivan a mene ko jebe jer nisam ni u jednoj stranci

To neæe jo¹ dugo. Sad prave sistem tako da samo veliki mogu da opstanu. Onda æe sve biti regularno, po zakonu, èak i moralno: stvarno najbolji ponuðaè æe dobiti posao. Jedino ¹to ti neæe¹ moæi da se takmièi¹ po ceni i uslovima sa velikim.

To rade sad sa menjaènicama, auto ¹kolama, velikim lancima marketa - sve æe to dovesti u red. Dobiæemo pravi kapitalizam, da radimo za vlasnika kapitala za bednu platu, sa puno zamena ako ne slu¹amo i to je to.
Taèno teraju ljude u inostranstvo da idu da rade. Bice na kraju tacno prorocanstvo, da ce svi Srbi stati pod jednu sljivu bez da se guraju, jer ce se svi razbezati po belom svetu trbuhom za hlebom

Slaninar

Srbi su hrabar i ponosit narod i svi su izginuli za 500  godina pod Turcima.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle


Glava Dole


El Jefe

СРБИЈА

Амерички фонд ККР, на чијем челу је бивши шеф ЦИА генерал Дејвид Петреус, за годину и по купио СББ, Гранд продукцију, интернет издања Блица, направио ТВ Н1…


Објашњење за дебилизам
Друштво за заштиту од животиња

misa-pei

Citat: Vrndalama poslato 07 Oktobar, 2016, 11:11
Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:02
Citat: Laziæ poslato 07 Oktobar, 2016, 10:52
Ali rizikuju da jednog dana najebu... Mada znajuæi nas i neæe najebati...

Ko je najebao poslednjih 30 godina? Svi su oni u dilu i dr¾e se.

Ko ima stomak da ovde pravi pare, pogotovo preko stranke, njemu mo¾e biti OK. Ko je takav.

Kome se ne sviða, a ostaje - ko ga jebe.
Ziva istina, dao sam ponudu za jednu firmu na tenderu, iako sam bio povoljniji ( saznao iz pouzdanih izvora ) posao je dobila druga farbara ciji je vlasnik politicki aktivan a mene ko jebe jer nisam ni u jednoj stranci

Sve to nije ni¹ta novo. Od 1945. godine si morao da bude¹ èlan partije da bi lak¹e uspeo. Tako je bilo do "vi¹epartijskog sistema". Jedna partija, ne mo¾e¹ da pogre¹i¹, a i njih je bilo u onoj Jugi jedva milion. Hvalili su se milionitim èlanom partije, tamo negde sredinom osamdesetih, ako se ne varam. E, onda su do¹li ostali... Praktièno otpaci iz one partije gde nisu mogli da uspeju, pa su krenuli sa sopstveni partijama. Nema tu ideala. Samo raèunica. Jo¹ su devedesetih sve partije prdele u istu tikvu. Sad se vide veze i vezice, povezanost i zajednièki interes tada¹nje vlasti i opozicije. Oni se nagumali para. Svi veliki "revolucionari", "borci za promene" i sl.

Neke 20xx sretnem druga iz osnovne ¹kole, ba¹ smo bili dobri, kad on predsednik jedne od va¾nih beogradskih op¹tina. Èlan DS. Pitam ga da zaposli Ljilju ili mene, da preðemo iz tada¹njih firmi. Odjeba me, èim je èuo da nisam u "stranci". Ka¾e, mora prvo da zaposli "svoje".

Jesu SNS kreteni, bagra, ¹ljam. Ali su i svi, ba¹ svi ostali. Koju god partiju da navedete. Èim se neko bavi politikom, profesionalni politièar, taj je u mojim oèima sebi na èelu istetovirao LOPOV, HOH©TAPLER, GNJIDA BESKIÈMENA, DU©A NA PRODAJU. A o onima koji su "èlanovi", pogotovu malo tamo, malo vamo, ne bih ni da tro¹im reèi.

Izvin'te ako se neko naðe povreðenim.
Država je najveći neprijatelj naroda

mrle

opet matori objasnio.

TEEfqd

Citat: misa-pei poslato 07 Oktobar, 2016, 13:10
Citat: Vrndalama poslato 07 Oktobar, 2016, 11:11
Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:02
Citat: Laziæ poslato 07 Oktobar, 2016, 10:52
Ali rizikuju da jednog dana najebu... Mada znajuæi nas i neæe najebati...

Ko je najebao poslednjih 30 godina? Svi su oni u dilu i dr¾e se.

Ko ima stomak da ovde pravi pare, pogotovo preko stranke, njemu mo¾e biti OK. Ko je takav.

Kome se ne sviða, a ostaje - ko ga jebe.
Ziva istina, dao sam ponudu za jednu firmu na tenderu, iako sam bio povoljniji ( saznao iz pouzdanih izvora ) posao je dobila druga farbara ciji je vlasnik politicki aktivan a mene ko jebe jer nisam ni u jednoj stranci

Sve to nije ni¹ta novo. Od 1945. godine si morao da bude¹ èlan partije da bi lak¹e uspeo. Tako je bilo do "vi¹epartijskog sistema". Jedna partija, ne mo¾e¹ da pogre¹i¹, a i njih je bilo u onoj Jugi jedva milion. Hvalili su se milionitim èlanom partije, tamo negde sredinom osamdesetih, ako se ne varam. E, onda su do¹li ostali... Praktièno otpaci iz one partije gde nisu mogli da uspeju, pa su krenuli sa sopstveni partijama. Nema tu ideala. Samo raèunica. Jo¹ su devedesetih sve partije prdele u istu tikvu. Sad se vide veze i vezice, povezanost i zajednièki interes tada¹nje vlasti i opozicije. Oni se nagumali para. Svi veliki "revolucionari", "borci za promene" i sl.

Neke 20xx sretnem druga iz osnovne ¹kole, ba¹ smo bili dobri, kad on predsednik jedne od va¾nih beogradskih op¹tina. Èlan DS. Pitam ga da zaposli Ljilju ili mene, da preðemo iz tada¹njih firmi. Odjeba me, èim je èuo da nisam u "stranci". Ka¾e, mora prvo da zaposli "svoje".

Jesu SNS kreteni, bagra, ¹ljam. Ali su i svi, ba¹ svi ostali. Koju god partiju da navedete. Èim se neko bavi politikom, profesionalni politièar, taj je u mojim oèima sebi na èelu istetovirao LOPOV, HOH©TAPLER, GNJIDA BESKIÈMENA, DU©A NA PRODAJU. A o onima koji su "èlanovi", pogotovu malo tamo, malo vamo, ne bih ni da tro¹im reèi.

Izvin'te ako se neko naðe povreðenim.

svaka na mestu bez greske. mene samo interesuje da li bi tako pisao da ti je taj prijatelj iz osnovne omogucio prelazak iz tadasnje firme?

Vrndalama

Citat: misa-pei poslato 07 Oktobar, 2016, 13:10
Citat: Vrndalama poslato 07 Oktobar, 2016, 11:11
Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:02
Citat: Laziæ poslato 07 Oktobar, 2016, 10:52
Ali rizikuju da jednog dana najebu... Mada znajuæi nas i neæe najebati...

Ko je najebao poslednjih 30 godina? Svi su oni u dilu i dr¾e se.

Ko ima stomak da ovde pravi pare, pogotovo preko stranke, njemu mo¾e biti OK. Ko je takav.

Kome se ne sviða, a ostaje - ko ga jebe.
Ziva istina, dao sam ponudu za jednu firmu na tenderu, iako sam bio povoljniji ( saznao iz pouzdanih izvora ) posao je dobila druga farbara ciji je vlasnik politicki aktivan a mene ko jebe jer nisam ni u jednoj stranci

Sve to nije ni¹ta novo. Od 1945. godine si morao da bude¹ èlan partije da bi lak¹e uspeo. Tako je bilo do "vi¹epartijskog sistema". Jedna partija, ne mo¾e¹ da pogre¹i¹, a i njih je bilo u onoj Jugi jedva milion. Hvalili su se milionitim èlanom partije, tamo negde sredinom osamdesetih, ako se ne varam. E, onda su do¹li ostali... Praktièno otpaci iz one partije gde nisu mogli da uspeju, pa su krenuli sa sopstveni partijama. Nema tu ideala. Samo raèunica. Jo¹ su devedesetih sve partije prdele u istu tikvu. Sad se vide veze i vezice, povezanost i zajednièki interes tada¹nje vlasti i opozicije. Oni se nagumali para. Svi veliki "revolucionari", "borci za promene" i sl.

Neke 20xx sretnem druga iz osnovne ¹kole, ba¹ smo bili dobri, kad on predsednik jedne od va¾nih beogradskih op¹tina. Èlan DS. Pitam ga da zaposli Ljilju ili mene, da preðemo iz tada¹njih firmi. Odjeba me, èim je èuo da nisam u "stranci". Ka¾e, mora prvo da zaposli "svoje".

Jesu SNS kreteni, bagra, ¹ljam. Ali su i svi, ba¹ svi ostali. Koju god partiju da navedete. Èim se neko bavi politikom, profesionalni politièar, taj je u mojim oèima sebi na èelu istetovirao LOPOV, HOH©TAPLER, GNJIDA BESKIÈMENA, DU©A NA PRODAJU. A o onima koji su "èlanovi", pogotovu malo tamo, malo vamo, ne bih ni da tro¹im reèi.

Izvin'te ako se neko naðe povreðenim.
E dobro si ovo rekao, svaka cast!

misa-pei

Citat: redshadow poslato 07 Oktobar, 2016, 13:20

svaka na mestu bez greske. mene samo interesuje da li bi tako pisao da ti je taj prijatelj iz osnovne omogucio prelazak iz tadasnje firme?

Pisao bih, po¹to po kvalifikacijama i Ljilja (¾ena mi) i ja odgovaramo profilu op¹tinskog slu¾benika. Jedino ne bih njega uzeo za primer, po¹to bi taj èovek pokazao da su struènost, znanje itd va¾niji od partijske knji¾ice. Onda bih ti kao primer naveo èoveka iz LDP koji je nudio posao s tim da se 10 ili 15% plate (ne seæam se taèno) dajemo kao donaciju op¹tinskom odboru LDP "sve dotle dokle oni smatraju da je to potrebno". Jok, nisu hohtapleri.

Isto sam u svoje vreme zaposlio na RTS-u (¹to je sjajno jer nije bila partija uslov, veæ znanje), ali sam se sledeæih 8 godina vodio kao èistaèica koja obnavlja ugovor na 5 meseci, samo da ne bih bio stalno zaposlen. Istovremeno, kad sam veæ tu, mahali su mi kao onom magarcu ¹argarepom, èlanskom JUL ili SPS, da budem stalno zaposlen i napredujem. Dao sam otkaz dve godine po¹to su me primili za stalno.

I smem da ka¾em, s ponosom, da nikada nisam bio èlan nijedne partije, da neæu biti èlan partije i da su mi u ¾ivotu pomogli samo prijatelji i ljudi kojima je bilo va¾no moje znanje i umeæe, a ne neka pripadnost. taèno znam gde bih bio danas da sam pristao da se prodam, samo ne znam kako bih sebe gledao u lice. Sve ¹to imam ili nemam, sam sam napravio. I sreæan sam. Ja tu ni¹ta ne bi' dir'o. :)
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Citat: mrle poslato 07 Oktobar, 2016, 13:13
opet matori objasnio.

@Mi¹a pei:
Auuu Mi¹o ¹ta ti je rekao... ;D

Slaninar

U komunizmu si mogao da se zaposli¹, a da nisi u partiji. Barem ovde po NS. Da ima¹ pristojan posao i da te tretiraju kao èoveka, ne kao roba.
Osamdesetih je èak i za pokretanje privatnog biznisa bilo lak¹e i bolje nego danas. Barem za manje firme, nisi mogao ni¹ta kapitalno da ima¹ privatno - i ne treba zajednièko dobro da bude privatizovano.

O etici i liènom moralu èak i politièara onda i sad da ne prièam. Sad imamo ¹ljam ¹ljama, najgore od najgorih, nikad nije bilo tako, ni za vreme 90ih.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen