Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Avgust, 2016, 10:49
meni je bitnije da sebi upgrade platu za 10-20% u sledecem periodu
nego sta ce radi vuchic i kompanija ... nije kao da neshto osim na
izborima mogu da utichem ...


to ti je najbitnije? 10-20% pa ako si u drzavnoj firmi vratice ti nazad ono sto ti je i pokrao...ako nisi u drzavnoj firmi onda ti se i jebe za vucica kad ti privatnik da platu i odes da kupis hleb al hleba nema....ili ces morati da odvajas pola plate za to....uh sorry...zaboravih....samac si.....pitaj vucica i privatnika kome on (vucic) daje za pravo da ti da platu koliko mu se digne kurac (jer ga zakon stiti) kad sutra budes morao da kupis auto za porodicu i spremati decu u skolu jer ocigledno da nemas pojma koliko kostaju samo knjige za njih.....plus hrana za 4 clana umesto za tebe jednog,obdaniste,odela,igracke,kompjuteri...ili ces tada da prodas svoj motor od 20.000 evra  kojeg si kupio od svoje jake plate i preziveti 6-7 dana od tih para.....ili ces mozda kod mame i tate po pozajmicu ili sta kurac,kome pa treba zena i deca,a?

ne pisem ja u smislu da te sada podjebama nego pokusavam da ti objasnim da nije poenta biti samoziv i kao ono "boli me kurac nek crkne bitno da imam ja za kiflu".....

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Avgust, 2016, 12:11
vidi pazi ... realno jebe mi se za ostale ...
dakle meni jaka plata, sto se mene tiche moze oko mene sve
da je u sranju ja cu vishe mocu da kupim za moju platu ...

a ovime si eto samo potvrdio sta sam gore napisao a da nisam ni stigao da procitam tvoj sledeci post.....vec samo editujem stari i dodam ovo.....brate lako-citljiv si ko bukvar :)
koliko ti je ta jaka plata 35.000 to je dosta jaka plata u srbiji.....ne zaboravi da smo bili i milioneri i milijarderi pa smo hleba placali po 500.000 dinara.....

pokazi nam brate sta si sve stvorio ti licno od te tvoje plate a da nije od jednog bureka prepolovis pa stvoris dva....


[cheers] [cheers]

p.s " pre nego sto nesto kazes procitaj sam svoj potpis"  ;D ;D ;D

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mali_zmaj

Na¾alost zmaj je djelimièno u pravu,svi na kraju radnog dana ili kraja mjeseca,gledamo samo da primimo tu platu... I samo razmi¹ljamo o njoj... D.Zmaj ¾ivi sam i  tako je odluèio...,¾ivi samo za sebe,i to je njegova stvar..  Mi ostali brinemo za sve okolo nas,politiku,ekonomiju i ostalo,lièno ja ne zbog sebe veæ zbog svoje djece..

Znam da æu djeci u amanet ostaviti barem jedan stan..,i to se pitam kako sam uspjeo,ali bit æe,uz mnogo odricanja... Iskreno volio bih nekad da me kao DZ boli taki za sve i svakoga,al ne ide,da li je to gluma ili ne kod njega ,ne intersuje me!? Ali samo na jedan dan da odmorim mozak... Ali ¾ivot je nemilosrdan i nema ¹anse da ti iskljuèi emocije,mora¹ biti roðen za takvo ne¹to... Opet ka¾em DZ,samo mnogo surovije i otvorenije zna reæi ono ¹to mi mislimo,koliko god nam se to ne sviðalo... 

I da se vratim na tu famoznu platu i isèekivanje iste..,to nam je odraz dr¾ave,ekonomije i op¹teg lo¹eg stanja.... jbg....

jin-jang

Slaninar

Mene najvi¹e jede kad se setim kako je lepo bilo i kad pomislim kako je lepo tek moglo da bude, ali smo ipak (najvi¹e sami) sebe sjebali i sad tonemo... i to neæe stati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

eclipse:
- vidi pazi osim na izborima ne znam kako da uticem na vlast, da se latimo oruzija i opet ubijamo medju sobom ? hvala lepo
preskocicu ... meni sad plata 1050E indexirno u Eurima, ideja mi sad uzmem josh 20% ovde u ovoj firmi gde sam ako ne tu
idem dalje ... ne nikako drzavna sluzba ... nemam porodicu i jebe mi se za sve :) ... nadam se da kapirash, e sad ti sto imash
te rashode na porodicu .. ok sta da ti kazem .. to je sjajno ... firma za koju radim je strana, opsluzuje iskljucivo strane klijente
i situacija u zemlji ih ne dotiche ali uopste ... kolika god da je plata svejedno necu kupiti motor od 20k jer je moj skill voznje
na tom nivou da je motor od sadashnje vrednosti 500-800e sasvim dovoljno ... sledeci cu mozda kupim malo mladji pa time
ce mozda bude i malo vishe para ... samo josh jedna igracka ...  
a u to vreme ``milijadera`` meni je pala supe ideja na pamet i imao sam para, radio skoro nishta, mojima sam dao brdo
kesha, koje nikad nece mi vratiti i jebe mi se... presto sam kad je matorom kolega iz drzavne bezbednosti skrenuo paznju da
preterujem manipulaciji sa pravilima ... a i ajde zavrshim srednju skolu :) ... voleo bi ja moji drugari imaju dobre plate i da
imaju motore koje bi voleli imaju i sve to ... ali ... njhovi zivotni izbori su sad ono sa cim oni treba da zive ne ja ... ko god
kaze da vredi vishe i da bi napolju uspeo mnogo vishe .. kazem .. pichi rodjache ...
a svi kukaju na vlast ... a kad dodju izbori ovaj picuusti ih hipnotishe jbt ..... daaaa gooospoooodaaaaaru ...
ili ideal da se uleti na drzavni posao i onda ... jaaaaaoooo smanjio nam Gospodar ( sa volikim G ) plate ... kmeeeee....
pa jebote ... promeni posao ... ili promeni Gospodara ...

u kapitalizmu nemaju svi, nisu isti, uvek ce biti siromashnih i onih koji odumiru ...


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Slaninar poslato 12 Avgust, 2016, 14:23
Mene najvi¹e jede kad se setim kako je lepo bilo i kad pomislim kako je lepo tek moglo da bude, ali smo ipak (najvi¹e sami) sebe sjebali i sad tonemo... i to neæe stati.

jbg kukali smo na Komunizam, pa posle na Socijalizam ...eto sad Kapitalizam ...
il si se prilagodio ili cesh odumreti ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

A da li bi mi mogao posuditi dva dolara do utorka,za pljeskavicu.....  hehhee   ;D
jin-jang

mi¹ko_kolo

Pero, misli¹ li da na tom jebenom zapadu nema poslova koji su u dr¾avnom vlasni¹tvu?! Nema uèitelja, nema vozaèa tramvaja, nema vodovoda, policije, medicinskih slu¾bi... Da li misli¹ da ih sve jebu "gospodari" ili imaju plate vredne èoveka? Ni tamo nije sve u privatnim rukakma, a oni su veæ (za razliku od nas) jednom pro¹li kroz ovu fazu divljeg kapitalizma. Mi je na ¾alost ponovo prolazimo posle skoro dva veka.

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 12 Avgust, 2016, 14:31
Citat: Slaninar poslato 12 Avgust, 2016, 14:23
Mene najvi¹e jede kad se setim kako je lepo bilo i kad pomislim kako je lepo tek moglo da bude, ali smo ipak (najvi¹e sami) sebe sjebali i sad tonemo... i to neæe stati.

jbg kukali smo na Komunizam, pa posle na Socijalizam ...eto sad Kapitalizam ...
il si se prilagodio ili cesh odumreti ...


Prvo, meni je nekako te¹ko da budem hepi, kad vidim da sve oko mene truli, tu, u neposrednoj blizini. Ne znam da li sam ja lud, ili su ludi oni koji se brzo prilagode i boli ih kurac za ostale.

Drugo, za socijalizam kakav je bio kod nas imam samo reèi hvale i, pored mana, nikad nisam pljuvao taj sistem kao takav. Po meni je komunizam najhumanije ureðenje - pravi komunizam, koji podrazumeva visok nivo svesti  i solidarnosti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

misa-pei

Vidi ovako, Zmajèek...
Ne znam nikoga ko je glasao za Slobu, a ovaj je veæinom glasova bio na vlasti 10 godina.
Ne znam nikog ko je glasao za ove /la¾em, znam dvojicu i njihove ¾ene/. Kako je krenulo, ovaj æe jo¹ du¾e da nas ja¹e.

Sad, problem stranih firmi je u tome ¹to shvataju da æe ljudi bez moguænosti odlaska napolje, a velike struènosti, prihvatiti da rade za mnogo manje para nego (u ovom sluèaju) ti. Sutra lako mo¾e¹ da popije¹ pedalu jer æe naæi nekog ko æe im vr¹iti posao za 800, pa za 500, pa za 300e, makar ti bio i bolji i struèniji. Tako je krenulo i sa domaæim firmama, smanjenja, a radne snage ima. Nisu tupavi stranci. On veæ na tebi zaraðuje bar 2, 3000e u razlici onoga koliko bi platio èoveka tvog znanja u svojoj (zapadnoj) zemlji.

Zato mora¹ da itekako gleda¹ koliko su svi u zemlji plaæeni, jer ako svima ide plata dole, kad-tad æe i tvoja. Ako je svima dobro, tebi mo¾e samo da bude bolje. Ako je svima lo¹e i ti tone¹, vuku te.

Pro¹ao sam to mnogo puta, od animacije do prevoðenja, da se ni kavalitet ne po¹tuje, veæ samo cena, u¹teda. A sami radnici, po¹to su saterani u ¹kripac, to dozvoljavaju. Ili æe¹ da radi¹ za siæu, ili beri li¹æe i jedi. Nekoliko meseci generalnog ¹trajka (u smislu da niko neæe da radi za ponuðene plate) bi re¹ilo stvar. Morala bi da se isplaæuje nadoknada za rad kooja je dovoljna za ¾ivot. Ali, to je tr¾i¹te, du¾nièko ropstvo, stvaranje poslu¹nika koji ne smeju da se mnogo bune (æuti, mo¾e da bude i gore, bar imam kakav-takav posao).
Država je najveći neprijatelj naroda

mi¹ko_kolo

©to æe reæi, jo¹ ima prostora da nas jebu. I hoæe!

misa-pei

Hoæe, moj Mi¹ko, hoæe. Oni pre ovoga (ni imena neæu da im pominjem, k'o da su Voldemor :D) su uveli prvobitnu akumulaciju kapitala baziranu na stranaèkoj pripadnosti koja je bila nastavak one pak koju je Sloba dozvolio onima iz vrha dve stranke.

U vremenima kada se prelazi iz feudalizma u kapitalizam, uvek profitiraju oni koji su bliski vlasti. Mito, nepotizam, licemerje, podguznost nisu izmi¹ljotina na¹eg doba. Ova zemlja nikada nije imala pravi kapitalizam jer nije ni imala zaista razvijenu industriju. Onaj period od, praktièno 23 godine, izmeðu dva rata, nije bio dovoljan da se obavi pak, a da se obavio, onda ne bi komunisti do¹li na vlast, po¹to bismo imali "za¹titu" kapitalistièkih zemalja.
Država je najveći neprijatelj naroda

mrle

objasnili ovi matorci.

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 12 Avgust, 2016, 15:00
Hoæe, moj Mi¹ko, hoæe. Oni pre ovoga (ni imena neæu da im pominjem, k'o da su Voldemor :D) su uveli prvobitnu akumulaciju kapitala baziranu na stranaèkoj pripadnosti koja je bila nastavak one pak koju je Sloba dozvolio onima iz vrha dve stranke.

U vremenima kada se prelazi iz feudalizma u kapitalizam, uvek profitiraju oni koji su bliski vlasti. Mito, nepotizam, licemerje, podguznost nisu izmi¹ljotina na¹eg doba. Ova zemlja nikada nije imala pravi kapitalizam jer nije ni imala zaista razvijenu industriju. Onaj period od, praktièno 23 godine, izmeðu dva rata, nije bio dovoljan da se obavi pak, a da se obavio, onda ne bi komunisti do¹li na vlast, po¹to bismo imali "za¹titu" kapitalistièkih zemalja.


Sve se sla¾em, sem ovog za kapitalizam. To ¹to mi imamo jeste pravi kapitalizam. I sve je praviji.

Pre komunistièkih revolucija, radilo se po 16 sati dnevno, deca su radila, a plate su bile takve da se jedva pre¾ivi. Samo je za vreme procvata komunizma, posle drugog svetskog rata, bilo omoguæeno obiènim ¹ljakerima u razvijenim industrijskim zemljama da ¾ive pristojno. Ali se od uvoðenja evra, svake godine kai¹ polako ste¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Citat: misa-pei poslato 12 Avgust, 2016, 15:00
Hoæe, moj Mi¹ko, hoæe. Oni pre ovoga (ni imena neæu da im pominjem, k'o da su Voldemor :D) su uveli prvobitnu akumulaciju kapitala baziranu na stranaèkoj pripadnosti koja je bila nastavak one pak koju je Sloba dozvolio onima iz vrha dve stranke.
U vremenima kada se prelazi iz feudalizma u kapitalizam, uvek profitiraju oni koji su bliski vlasti. Mito, nepotizam, licemerje, podguznost nisu izmi¹ljotina na¹eg doba. Ova zemlja nikada nije imala pravi kapitalizam jer nije ni imala zaista razvijenu industriju. Onaj period od, praktièno 23 godine, izmeðu dva rata, nije bio dovoljan da se obavi pak, a da se obavio, onda ne bi komunisti do¹li na vlast, po¹to bismo imali "za¹titu" kapitalistièkih zemalja.

ti si bre dete iz centra.. zato slabo i znash SPS glasache ...
seti se samo kad se razvaljivao SPS na Vracaru ... lomi pali ovo ono
dodje Ivkovic sa svima se pozdravlja i kaze ... pa ako bash mora... i
ljudi pa i ne mora komsija i odoshe ... posle SPS kukao se vrati harddisk
sa spiskom clanova ... isto komsija Ivkovic ... e sad dakle ne mozesh
da negirash njegov uticaj na Vrcaru, opozicionom ... dakle SPS je bio
na vlasti dok je imao pre svega unutrashnju podrsku, zloboleon je puko
kad je izgubio unutrashnju podrsku ... kraj ...

dal nam je bilo bolje ... ne znam ... kao klinac ono preko veselih devedesetih
sta sam mogao da vidim je bilo da je bilo svega ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: mrle poslato 12 Avgust, 2016, 15:00
objasnili ovi matorci.
[rofl] [rofl] [rofl] Auuuu, ¹ta si im rek'oooo... ;D


Lazic