Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

balavurda

Citat: Laziæ poslato 14 Maj, 2016, 03:10
A ¹to je neko iz crkve na Banovom Brdu tih dana digao 300.000 evra takoðe od "priloga", nikom ni¹ta, nigde ni jedne vesti...



Citat: farbach poslato 12 Maj, 2016, 23:47
! No longer available
video has been removed by user... brzi su...

Ako sam dobro uspeo da izguglam...

ISTINA O VUÈIÆU KOJA ÆE VAS ©OKIRATI!?

! No longer available

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 14 Maj, 2016, 03:10
A ¹to je neko iz crkve na Banovom Brdu tih dana digao 300.000 evra takoðe od "priloga", nikom ni¹ta, nigde ni jedne vesti...

Kom¹o, ja sam te smatrao za èoveka koji nije na ratnoj nozi sa matematikom. Koliko ljudi treba da proðe kroz crkvu, da bi se stiglo do 300.000 evra, a da svako da po 20, 50 ili100 dinara?! A to su najèe¹æi prilozi po crkvama. Izraèunaj i za situaciju kada je prilog 500 ili 1000 dinara po èoveku.  

idanijel


Boban_m

Iz cista mira, bez ikakve potrebe, napali su u samom gradu i spalili kolonu JNA medju kojima su vecina bili mladi vojnici, koji su napustali Tuzlu na osnovu postignutog dogovora. Nije mi poznato da je neko odgovarao, sem onog Jurisica koga su drzali pa pustili.

DebeliZmaj

usput je dogovor napravljen da se
ne dira kolona ... gen. Divljak i IzmetBegovic su bili
garant ...  posle se cude sto je vojska silovala
ostale gradove po BiH ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Maj, 2016, 01:08
Citat: Laziæ poslato 14 Maj, 2016, 03:10
A ¹to je neko iz crkve na Banovom Brdu tih dana digao 300.000 evra takoðe od "priloga", nikom ni¹ta, nigde ni jedne vesti...

Kom¹o, ja sam te smatrao za èoveka koji nije na ratnoj nozi sa matematikom. Koliko ljudi treba da proðe kroz crkvu, da bi se stiglo do 300.000 evra, a da svako da po 20, 50 ili100 dinara?! A to su najèe¹æi prilozi po crkvama. Izraèunaj i za situaciju kada je prilog 500 ili 1000 dinara po èoveku. 
Sla¾em se... Nisu tu èista posla... Mo¾da je preuvelièana cifra, ali definitivno nigde jedne vesti, a desilo se...

@Boban&Zmaj:
Nekome je to jako odgovaralo...

Boban_m

Naravno, bilo je potrebno mobilisati Bosnu u rat. Isti mracni um je stajao i iza eksplozije u Tuzli kad je izginula mladez u samom centru. Bilo je potrebno napraviti zrtvu od jedne strane. Navodno je bila ispaljena minobacacka granata 120mm sa brda. Ni kod jedne nezavisne balisticke analize ta prica nije prosla. Potpuno isti scenario kao u Sarajavu, Dobrovoljacka-kukavicki pobiti vojnike JNA koji su se povlacili iz grada uz postignut dogovor o mirnom izlasku, pa onda ekspolozija na Markalama.

Lazic

Tu je bilo vi¹e mraènih umova, steram im ga majci svima...


DebeliZmaj

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=05&dd=15&nav_category=12&nav_id=1131809

jbt ... pa postoji li u ratu neka druga vrsta mobilizacije osim ratne ...
dakle nema hocesh necesh.. brani se zemlja ...
za 5kolonu zna se.... 3 oficira i vojni sud ... 5 strelaca, 3 bojeva, 2 manevarska ...
pa neko od egzekutora ne zna ko je ubio ko nije ...
ma idi bre
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

Nekad se odbijanje da branis svoju zemlju smatralo izdajom.... Isto kao i podrska okupacionim snagama.... A svi znamo kako se kaznjavala izdaja.... Sada ove nedojebane krave mogu slobodno da setaju i prave svoje ''performanse''....
Smrt SVIMA!!!!

idanijel


eclipse4

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=05&dd=14&nav_id=1131236

ne morate citati....link na vesti sam postavio tek radi reda....ali osecam neku grizu savest povodom ovog evropskog vucic-bala ili da bi bolje razumeli povodom ovog pederbala gde je prvo mesto zauzela ukrajinska fasistkinja koja peva pesmu o tome kako su njeni idoli i bogovi fasisti govnari stradali od strane Crvene Armije!!!

po njenom imenu rekao bih da bi je Hitler (ovog puta i njegovo ime pisem velikim slovom) prvu strpao u furunu ali na zalost rodila se posle njega!

naravno moderan narod evrope izglasa ovu pesmu za prvo mesto a rusiju spusta na trece,iskreno,rusku pesmu nisam ni slusao,nit gledao tekst,nebitan je,bitno je samo da jedino glup i slep mozda i gluv covek ne moze da ukapira de se i  ovde politika mesa,da je ovime samo objasnjeno rusiji gde pripada.....naravno,iza ukrajine.....
najgori deo ovoga mi je Srbija koja mislim da je ovoj govnarki dala 12 bodova (verujte mi ne znam ni kako se boduje) ..... nasa zemlja je prosla kroz pakao.....kako god,da nije bilo te Crvene Armije prosli bi jos gore ali naravno,posto i mi zelimo da budemo moderan narod i da se pop i kod nas zameni pedercinom i umesto da idemo na slave i crkve treba da se setamo po peder-klubovima a kad nam sin dodje sa deckom na vrata,da zeta odmah predstavimo komsiluku i pritom kazemo kako je ok to be gay!dakle,kao deo tog kola treba da zaboravimo kako su nam deca,ocevi,dedovi stradala u ratu i damo ukrajincima 12 bodova kako bi bili deo pederbala!!!verovatno su ocene vec bile ispisane na papiru mi smo samo fizicki bili prisutni ono fazon "ulazite,sedite i samo se smejete,nista ne pipate dok vam se ne kaze u uvo!!!"

e sada sta je sledece? ja mislim da bi sledece (godine) trebalo da nemci pevaju o velikom Staljingradskom stradanju fasista od strane agresora Crvene Armije koji se branio a nije trebao.....mozda balada o diviziji "princ eugen" koja se predala jugoslovenskim snagama....mozda hrvati sa pesmom koja opevava stradale vojnike "oluje".....ili siptari sa pesmom kako smo ih mi Srbi etnicki cistili sa kosova!

ne sumnjam da i njima Srbija ne bi dala po 12 poena samo da dokazemo svetu da smo mi za mir i mirna resenja i da samo zelimo  mir u regionu i naravno da smo odani tom putu u eu!

ovo vise nije normalno gde idemo....

izvinjavam se na ovolikom tekstu!



DebeliZmaj

Citat: monsterbnt poslato 15 Maj, 2016, 23:23
Nekad se odbijanje da branis svoju zemlju smatralo izdajom.... Isto kao i podrska okupacionim snagama.... A svi znamo kako se kaznjavala izdaja.... Sada ove nedojebane krave mogu slobodno da setaju i prave svoje ''performanse''....

bash zato sto se
sloboda branila
krvlju i sto su ginuli
ko olovni vojnici
one sad mogu jedu
govna ...

smesno .. cuj tuze
za mobilizaciju ...
strashno ... 25 po turu
pa kuci ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 15 Maj, 2016, 23:23
Nekad se odbijanje da branis svoju zemlju smatralo izdajom.... Isto kao i podrska okupacionim snagama.... A svi znamo kako se kaznjavala izdaja.... Sada ove nedojebane krave mogu slobodno da setaju i prave svoje ''performanse''....

Ratovi koje smo vodili devedesetih su bili veoma prljavi. Branjenje zemlje je pod znakom pitanja. Ko je sumnjao na poèetku, na kraju je mogao biti siguran - mafija trgovala i zaradila, ljudi prepu¹teni, teritorije izgubljene (sa izuzetkom nesretne RS). Razumem svakog ko je uèestvovao, ali i ko je izbegao - izbegavanje uèe¹æa u takvom ratu po meni nije nemoralno, za to je isto trebalo hrabrosti i mislim da je prema sebi, porodici i kom¹ijama odgovorniji èin od uèe¹æa u pozori¹tu koje su mafija¹i organizovali.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Masis temu Slaninar. Ovde je u pitanju Bombardovanje 1999. Tada je postojala realna opasnost od invazije strane sile. Ne pricamo o ratovia po republikama nego o INVAZIJI strane vojne sile. Oces da kazes da je u tom slucaju mobilizacija krivicno delo drzave protiv sopstvenog naroda?
Smrt SVIMA!!!!

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 16 Maj, 2016, 09:14
Masis temu Slaninar. Ovde je u pitanju Bombardovanje 1999. Tada je postojala realna opasnost od invazije strane sile. Ne pricamo o ratovia po republikama nego o INVAZIJI strane vojne sile. Oces da kazes da je u tom slucaju mobilizacija krivicno delo drzave protiv sopstvenog naroda?

Pa ceo taj rat, kako smo u¹li u njega je notorna budala¹tina. Ne znam kako bih to pravno definisao. Znam samo da su mi pametni rekli odmah da æemo potpisati kapitulaciju i sve prodati, kao i u Hrvatskoj. I bi tako, posle tri meseca zajebavanja. Znaèi ima¹ rat koji je:

1) unapred jasno da æemo da popu¹imo, jer smo slabiji i nemamo ni jednog saveznika (Rusi su talasali, al' ih bolela patka)
2) zna¹ da æe vlast potpisati kapitulaciju, samo da ostane na vlasti - veæ viðen scenario u Hrvatskoj

Na kraju, deda koji se borio protiv nemaca u drugom svetskom ratu je za vreme bombardovanja rekao da je jedini naèin da idemo napred taj da nas ¹vabe okupiraju?!?  Isti èovek je oktobra 2000. rekao da æe sve otiæi u tri lepe jer "ovi ne znaju da vode dr¾avu" (bio uvek protiv Milo¹eviæa, samo nije imao poverenja ni u ove druge). 

Svaka èast ko je i¹ao., ali ja lièno ne osuðujem nikoga ko je od 1990. do 2000. izbega(va)o poziv za vojsku.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Ja osudjujem. Ja sam isao i ne kajem se ni jedne jedine sekunde zbog toga bez obzira na sve. A papci koji su izbegavali su isti oni koji bi u slucaju okupacije obukli NJIHOVU uniformu da bi OPET zastitili samo svoje cenjeno dupe... Imali smo takvih i 1941... Isto bi im presudjivao kao sto su i tada partizani...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 16 Maj, 2016, 20:03
Ja osudjujem. Ja sam isao i ne kajem se ni jedne jedine sekunde zbog toga bez obzira na sve. A papci koji su izbegavali su isti oni koji bi u slucaju okupacije obukli NJIHOVU uniformu da bi OPET zastitili samo svoje cenjeno dupe... Imali smo takvih i 1941... Isto bi im presudjivao kao sto su i tada partizani...

Ne bih se slo¾io s tobom po tom pitanju. Mislim da je meðu tim ¹to su izbegavali bilo i dalekovidijih ljudi. Kao ¹to rekoh, moglo se oèekivati da æemo da malo ginemo, pa onda sve da rasprodaju. Nisu to bila èista posla... dobro, retko kad jesu, ali ovo je posebno bilo svinjarija. Tako bar ja mislim.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen