Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ma opushteno nije sapun
nece se istrosi .. doba lubrikat
i samo udri :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

e debeli prosto me mrzi da ti odgovorim bilo sta drugo osim umreæes u neznanju :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

farbach

Evo za Slaninara da se malo obrazuje:

http://www.index.hr/indexforum/postovi/104981/ustaski-zlocini-u-sremu/1

Malo ko zna da je iz mitrovacke gimnazije streljano vise djaka nego iz kragujevacke. Nije bilo zgodno da se prica o tome. Posto su onu decu pobili Nemci, a ovu Viktor Tomic i drugari. Oko 8000 streljanih  u Mitrovici i gotovo sva fruskogorska sela... Jamena cela. Celo selo. 1500 ljudi zaklano. Bosut do pola.
Cisto da ne stavljas znak jednakosti cim se pomene ustaski zlocin. Mada, ima zajednicka crta. Dok su ustase klale po Sremu, cetnici su to isto radili po Srbiji.  Ubijali Srbe neistomisljenike.

http://www.sremskenovine.co.rs/2015/09/parastos-na-spomen-groblju/


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Maj, 2016, 16:15
Citat: eclipse4 poslato 09 Maj, 2016, 13:22
pokazali smo da nista hrvati nisu vece ustase no sto smo mi cetnici

Za razliku od usta¹a, èetnici nisu imali logore za nesrpski ¾ivalj, nisu imali krematorijume, organizovana gubili¹ta... Ne bih ja to stavljao u isti ko¹.
I cetnici su pobili vise Srba nego Hrvata....oni nisu gedali nacionalnost, vec da li si komunista po njihovom ili im bas ne das prase.

edit
svaki put me Farbach preduhitri....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Maj, 2016, 16:15
Citat: eclipse4 poslato 09 Maj, 2016, 13:22
pokazali smo da nista hrvati nisu vece ustase no sto smo mi cetnici

Za razliku od usta¹a, èetnici nisu imali logore za nesrpski ¾ivalj, nisu imali krematorijume, organizovana gubili¹ta... Ne bih ja to stavljao u isti ko¹.

govorio sam za vreme jugoslavije kada smo cvetali drug.
svakako da ne ide to u isti kos!

mi¹ko_kolo

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Maj, 2016, 17:45
Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Maj, 2016, 16:15
Citat: eclipse4 poslato 09 Maj, 2016, 13:22
pokazali smo da nista hrvati nisu vece ustase no sto smo mi cetnici

Za razliku od usta¹a, èetnici nisu imali logore za nesrpski ¾ivalj, nisu imali krematorijume, organizovana gubili¹ta... Ne bih ja to stavljao u isti ko¹.
I cetnici su pobili vise Srba nego Hrvata....oni nisu gedali nacionalnost, vec da li si komunista po njihovom ili im bas ne das prase.

edit
svaki put me Farbach preduhitri....
Znam ja i za patlid¾anske jedinice koje su isto radilie sa prasiæima.  A u Srbiji je u drugom ratu bio klasièan graðanski rat u kom su stradali neistomi¹ljenici iste nacije.

Slaninar

Citat: farbach poslato 09 Maj, 2016, 17:33
Evo za Slaninara da se malo obrazuje:

http://www.index.hr/indexforum/postovi/104981/ustaski-zlocini-u-sremu/1

Malo ko zna da je iz mitrovacke gimnazije streljano vise djaka nego iz kragujevacke. Nije bilo zgodno da se prica o tome. Posto su onu decu pobili Nemci, a ovu Viktor Tomic i drugari. Oko 8000 streljanih  u Mitrovici i gotovo sva fruskogorska sela... Jamena cela. Celo selo. 1500 ljudi zaklano. Bosut do pola.
Cisto da ne stavljas znak jednakosti cim se pomene ustaski zlocin. Mada, ima zajednicka crta. Dok su ustase klale po Sremu, cetnici su to isto radili po Srbiji.  Ubijali Srbe neistomisljenike.

http://www.sremskenovine.co.rs/2015/09/parastos-na-spomen-groblju/



Pa u èemu je razlika? I jedni i drugi ubijali decu, zarobljenike, saraðivali s okupatorom. Isti mentalni sklop, samo zavisi u kakvoj je ko bio prilici.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Maj, 2016, 19:52
Znam ja i za patlid¾anske jedinice koje su isto radilie sa prasiæima.  A u Srbiji je u drugom ratu bio klasièan graðanski rat u kom su stradali neistomi¹ljenici iste nacije.

Ako saradnju s nacistima smatra¹ graðanskom, onda jeste bio graðanski rat. Partizani s jedne, nacisti, usta¹e i èetnici (velik deo) s druge.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

...stvarno nismo skoro o ustasama i cetnicima.. [povracanje]

DebeliZmaj

hm... saradnja sa okupatorom ...
odgledajte seriju ``man in the high castle`` .. tako neko ide ime
serije ... dakle bice Vam jasnije ...
nije sve tako belo u crno u saradnji
sa okupatorom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

farbach

Citat: Slaninar poslato 09 Maj, 2016, 20:25
Citat: farbach poslato 09 Maj, 2016, 17:33
Evo za Slaninara da se malo obrazuje:

http://www.index.hr/indexforum/postovi/104981/ustaski-zlocini-u-sremu/1

Malo ko zna da je iz mitrovacke gimnazije streljano vise djaka nego iz kragujevacke. Nije bilo zgodno da se prica o tome. Posto su onu decu pobili Nemci, a ovu Viktor Tomic i drugari. Oko 8000 streljanih  u Mitrovici i gotovo sva fruskogorska sela... Jamena cela. Celo selo. 1500 ljudi zaklano. Bosut do pola.
Cisto da ne stavljas znak jednakosti cim se pomene ustaski zlocin. Mada, ima zajednicka crta. Dok su ustase klale po Sremu, cetnici su to isto radili po Srbiji.  Ubijali Srbe neistomisljenike.

http://www.sremskenovine.co.rs/2015/09/parastos-na-spomen-groblju/



Pa u èemu je razlika? I jedni i drugi ubijali decu, zarobljenike, saraðivali s okupatorom. Isti mentalni sklop, samo zavisi u kakvoj je ko bio prilici.

Ti trazi slicnosti, ja cu razlike. Recimo, satanska glad za smrcu je tavorila dok je mastoviti ustaski zlocinci nisu materijalizovali kroz Jastrebarsko. JEDINI LOGOR, OD KADA POSTOJI OVA PLANETA, U KOM SU UBIJANA ISKLJUCIVO DECA. Nikada pre, nikada posle.


12. jula 1942. godine u mestu Jastrebarsko kod Zagreba formiran je usta¹ki koncentracioni logor za djecu, jedini takav u fa¹istièkom dijelu Evrope i ostatku ratom zahvaæenog kontinenta.

U NDH dr¾avi postojalo je vi¹e koncentracionih logora, logora smrti, a neki od njih su u svojim kompleksima sadr¾avali i odjeljenja za djecu, poput onih u Staroj Gradi¹ci, Jasenovcu, U¹tici, Jablancu; Gornjoj Rijeci kod Kri¾evaca i Lobogradu u kojima su, po nepotpunim istra¾ivanjima stradavala djeca, brojem 42.791 srpske, 5.737 romske i 3.710 jevrejske narodnosti.

Jedinstvenost logora Jastrebarsko, èak i za tada¹nji fa¹istièki svet, za formiranje njihovih logora smrti, jeste u tome ¹to je ovaj logor formiran iskljuèivo za decu, odraslih zatoèenika ovde nije bilo

DebeliZmaj

pa ti lagano putuj kroz NDH ..
ostavi im svoje novce ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dukags


El Jefe

Citat: farbach poslato 09 Maj, 2016, 17:33
Evo za Slaninara da se malo obrazuje:

http://www.index.hr/indexforum/postovi/104981/ustaski-zlocini-u-sremu/1

Malo ko zna da je iz mitrovacke gimnazije streljano vise djaka nego iz kragujevacke. Nije bilo zgodno da se prica o tome. Posto su onu decu pobili Nemci, a ovu Viktor Tomic i drugari. Oko 8000 streljanih  u Mitrovici i gotovo sva fruskogorska sela... Jamena cela. Celo selo. 1500 ljudi zaklano. Bosut do pola.
Cisto da ne stavljas znak jednakosti cim se pomene ustaski zlocin. Mada, ima zajednicka crta. Dok su ustase klale po Sremu, cetnici su to isto radili po Srbiji.  Ubijali Srbe neistomisljenike.

http://www.sremskenovine.co.rs/2015/09/parastos-na-spomen-groblju/


А онда су 1945. Хрватима као награду дали Барању и западни Срем. Уствари су хтели дати цео Срем али су се проносили гласови да ће се Сремци дићи на устанак. Дакле није како пропаганда каже Срем, Банат и Бачка, три срца јуначка него четири.
Друштво за заштиту од животиња

mi¹ko_kolo

A i MaD®arima, deo Baranje je i u Maðarskoj.

Hurricane


Slaninar

Citat: farbach poslato 09 Maj, 2016, 21:22
Citat: Slaninar poslato 09 Maj, 2016, 20:25
Citat: farbach poslato 09 Maj, 2016, 17:33
Evo za Slaninara da se malo obrazuje:

http://www.index.hr/indexforum/postovi/104981/ustaski-zlocini-u-sremu/1

Malo ko zna da je iz mitrovacke gimnazije streljano vise djaka nego iz kragujevacke. Nije bilo zgodno da se prica o tome. Posto su onu decu pobili Nemci, a ovu Viktor Tomic i drugari. Oko 8000 streljanih  u Mitrovici i gotovo sva fruskogorska sela... Jamena cela. Celo selo. 1500 ljudi zaklano. Bosut do pola.
Cisto da ne stavljas znak jednakosti cim se pomene ustaski zlocin. Mada, ima zajednicka crta. Dok su ustase klale po Sremu, cetnici su to isto radili po Srbiji.  Ubijali Srbe neistomisljenike.

http://www.sremskenovine.co.rs/2015/09/parastos-na-spomen-groblju/



Pa u èemu je razlika? I jedni i drugi ubijali decu, zarobljenike, saraðivali s okupatorom. Isti mentalni sklop, samo zavisi u kakvoj je ko bio prilici.

Ti trazi slicnosti, ja cu razlike. Recimo, satanska glad za smrcu je tavorila dok je mastoviti ustaski zlocinci nisu materijalizovali kroz Jastrebarsko. JEDINI LOGOR, OD KADA POSTOJI OVA PLANETA, U KOM SU UBIJANA ISKLJUCIVO DECA. Nikada pre, nikada posle.


12. jula 1942. godine u mestu Jastrebarsko kod Zagreba formiran je usta¹ki koncentracioni logor za djecu, jedini takav u fa¹istièkom dijelu Evrope i ostatku ratom zahvaæenog kontinenta.

U NDH dr¾avi postojalo je vi¹e koncentracionih logora, logora smrti, a neki od njih su u svojim kompleksima sadr¾avali i odjeljenja za djecu, poput onih u Staroj Gradi¹ci, Jasenovcu, U¹tici, Jablancu; Gornjoj Rijeci kod Kri¾evaca i Lobogradu u kojima su, po nepotpunim istra¾ivanjima stradavala djeca, brojem 42.791 srpske, 5.737 romske i 3.710 jevrejske narodnosti.

Jedinstvenost logora Jastrebarsko, èak i za tada¹nji fa¹istièki svet, za formiranje njihovih logora smrti, jeste u tome ¹to je ovaj logor formiran iskljuèivo za decu, odraslih zatoèenika ovde nije bilo

Ti sad mene stvarno poku¹ava¹ da ubedi¹ da su usta¹e gori?! Pa koga boli kurac? Realno? Zloèini i saradnja s nacistima èetnika su bolji ako su usta¹e puno gore od njih? Ne razumem.

I jedni i drugi su imali komandu koja odobrava, podstièe, klanje dece i ¾ena. Meni je to dovoljno da ih svrstam u dno dna, pa sad ako su jedni malo bolji od drugih, meni su opet isti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Citat: DebeliZmaj poslato 09 Maj, 2016, 21:37
pa ti lagano putuj kroz NDH ..
ostavi im svoje novce ...

Pa da!!!   ;)
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 10 Maj, 2016, 16:01
Citat: DebeliZmaj poslato 09 Maj, 2016, 21:37
pa ti lagano putuj kroz NDH ..
ostavi im svoje novce ...

Pa da!!!   ;)

Vidi¹, ovo me tera na razmi¹ljanje. U Hrvatskoj, Maðarskoj, Nemaèkoj, pa i u Srbiji - svugde su isplivale nacionalistièke, èesto i naci, desnièarske stranke. Svugde se rehabilituju zloèinci iz Drugog svetskog rata. Ostaje da dobro gleda¹ kome daje¹ pare.

Sad èak i kad pare dam sisatoj konobarici, uvek æu razmi¹ljati - ¹ta ako je gazda od ONIH!?!      [panic]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen