Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bojan


bigbad86

Ja iskreno ne znam dal je tacno ali meso kod Matijevica je toliko lose a i bezukusno da jednostavno nemam racuna da ga kupujem tamo. Keva voli neke virsle sto oni prave, sestra takodje al ono meni uopste nema ukus na meso. Da ne stavim senf ne bi imao pojma sta jedem. Bezukusno.

ЯЭВОЛУТИОН

Ja kupujem meso u jednoj privatnoj mesari....ne kupujem sta bi hteo vec sta je sveze....par puta su mi doneli meso iz nekih mesara kad pravimo rostilj...zamolio sam ih da ne donose jer necu da strokavim resetku.....
Meni je deda bio mesar....istranzirao sam vise polutki nego sto sam video celih svinja i krava.....neki put mi pripadne muka kad udjem u mesaru....brate zar nije jednostavnije klati svakih par dana , nego jednom mesecno pa pola mesa nije ni za pse.....tri puta ga odmrzavaju iz njega voda curi a ne krv....
Ja sam siguran da svi to rade a najveci ponajvise.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Ostoja

Bratanica je veterinar, ka¾e da kad govedo oboli od bole¹tina koje nikako ne mo¾e¹ re¹iti (i koje sigurno truju meso) onda zove¹ nabavljaèa iz matijeviæa, kod njih sve dobije potvrdu o zdravstvenoj ispravnosti...
Pitao sam je da li bi ona ikad potpisala takav papir... "Ni luda, to je opasno za ishranu, ne postoji postupak za preradu takvog mesa" (zaboravih o kojoj bole¹tini se radi...)
Tako da... Matijeviæ, neka hvala..
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

balcan girl

Svi to rade :) drugarica mi je radila u yuhoru kao tehnolog. Ono sto je za izvoz je prva klasa mesa ono sto je za nas je ocaj :)
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bigbad86

Mi izvozimo njima kvalitet pa kad se ubudja/ukvari ga uvozimo. Ma haos.

SSZGO

zasto ti tekstovi nisu objavljeni u nekim novinama sa kredibilitetom?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

To za meso sam èuo od drugara koji je radio u mesari. I povræe, jaja i meso kupujem od poznatih proizvoðaèa sa sela.

Matijeviæ je posebna prièa. Krenuo devedesetih, kao i Gepard obuæa - kradene ma¹ine i sirovine iz bosne/hrvatske. Èak je i logo ukrao od Gavriloviæa - isti font, sve isto. Kad se zaradi prvi milion, onda mo¾e da se radi po¹teno... a mo¾e i manje po¹teno, stvar stila. Gomila primera toga kod nas (a i napolju, ne verujem da je iko postao ba¹ jako bogat a da nije bar na poèetku nekog malo zajebao).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Citat: SSZGO poslato 31 Januar, 2016, 07:50
zasto ti tekstovi nisu objavljeni u nekim novinama sa kredibilitetom?
Novine sa kredibilitetom? 'si ti ozbiljan?  [rofl]

Jovan D

Svi znamo kako izgleda startup u Srbiji, opljackati  narod ili drzavnu kasu (sto dodje na isto) i onda gurnuti kes u legalne vode... inace nisam kod njega u mesaru usao bas dugo mozda 15 godina, jos dok je imao 1 prodajno mesto na putu za Rumenku (tamo je sada pogon). Drugar mi radi tamo i svega sam se naslusao. Samo lud covek tamo moze da kupi "meso".

monsterbnt

Citat: Ivicat poslato 31 Januar, 2016, 09:18
Citat: SSZGO poslato 31 Januar, 2016, 07:50
zasto ti tekstovi nisu objavljeni u nekim novinama sa kredibilitetom?
Novine sa kredibilitetom? 'si ti ozbiljan?  [rofl]

A nije covek odavde, razumi ga.
Pokusao blic jednom.... Popili tuzbu ko vrata koju su naravno odma izgubili jer je to jako tesko dokazati kad je u pitanju neko ko je moralno politicki podoban ako kontas na sta mislim...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: Jovan D poslato 31 Januar, 2016, 09:33
Svi znamo kako izgleda startup u Srbiji, opljackati  narod ili drzavnu kasu (sto dodje na isto) i onda gurnuti kes u legalne vode...

Isto je bilo i u Engleskoj, Americi, Nemaèkoj - svugde.

Ima primera u kom¹iluku gde otac mafija¹ i¹koluje i lepo vaspita decu. Prosto ti milina saraðivati s njima: profesionalni, sve po PS-u, uhodan posao, sve legalno i... posle prvog steèenog miliona ume biti i sasvim moralno. I razmi¹ljam, nisu deca kriva, nema¹ im ¹ta prigovoriti. A opet nekako oseæaj... 

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen



bigbad86

Ja sam verovao i pre nego sto su poslati, ne moze on da bude i do 30% jeftiniji od ostalih ako ne mulja nesto.

balcan girl

brate, nema sta da verujem ili ne verujem, boli me dupe sta pisu novine kad imam iz prve ruke :D :D :D :D u svaku virslu pastetu ili nesto tog tipa ide uvek i oduvek sve ono sto je otpad :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bigbad86

ja sam kucetu za svaki slucaj uzeo Trlic salamu :P

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balcan girl poslato 31 Januar, 2016, 22:06
brate, nema sta da verujem ili ne verujem, boli me dupe sta pisu novine kad imam iz prve ruke :D :D :D :D u svaku virslu pastetu ili nesto tog tipa ide uvek i oduvek sve ono sto je otpad :D :D :D :D
nije tacno...znas kakvu riblju pastetu pravim ja...nista otpad....osim ako se ne racuna mesina koju niko ne pojede a ostano u kotlicu od ribljeg paprikasa....ja volim da bude i sarana, i soma i kecige i smudja i babuske i gregca .....ne izedu ni svu corbu, ali ja to izedem narednih dana....ali mesa ostane kilo bar....onda lepo kroz dve masine , dodas bibera, belog luka, zacina mediteranskih, maslinovog ulja domaceg, pa joste jednom kroz masinu....to onda mazem narednih dana za veceru...pola santima pasteta na krisku hleba....izuva
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11