Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dukags

Kako vam je u Srbiji - SUPER JE!


ЯЭВОЛУТИОН

nije realno...u ovaj vodi na slici rastu biljke,,,koad nas plutaju govna i polurastvorni komadi toalet papira....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 14:33
Nisam religiozan ali nisam ni ateista. To se valjda zove Agnosta. Preispitujem sve i volim da potavljam nezgodna pitanja. Jer ako ja treba da verujem u nesto zelim da onaj ko mi to propoveda veruje u to takodje. Tesko mi je da postujem svaki aspekt zakona, pogotovu saobracajnog kad vidim da ga ni policija ne postuje a sprovodi ga. Isto tako i sa religijom. Kada mi je baba umrla `94 godine u vreme najvece krize, pop je uzeo mom caletu 50 maraka a plata mu je tad bila 5. Znaci uzeo mu je 10 plata. Moj cale je to dao iz postovanja prema majci iako je ateista. Ja nisam ateista al te pare popu ne bi dao nikad makar po cenu da napravim scenu. Pre par godina umre mi deda, zovu oni seoskog popa da dodje a on govori neku cenu preko telefona, mislim da je bilo 50e za sahranu. Nekima te pare nisu puno, al moji iz te familije sa kevine strane su sa kosova(ne izbeglice) nezaposleni i jednostavno te pare nemaju. Pop je pretio da nece da dodje. Ovi moji se uzajmili za pare. Ispade veca frka kako sve platiti popu nego sto su oca izgubili koji je realno jedini imao primanja u toj kuci(penzija). Posle smo onako kao po starom obicaju isli peske od kuce do groblja, ja nosio krst, sestra zito a pop mrcina ide ispred sa golfom 4 ispred nas, mrzi ga da hoda. I kakvo je to postovanje mog dede i obicaja kad ja 2 Januara po mrazu golim rukama nosim krst, sestra metalni posluzavnik sa zitom, vetar UBIJA na sve strane, zaobilazimo zaledjene bare po neasvaltiranom putu a on pici golfom sa grejanjem. I lepo kaze u dobroj knjizi prastaj svima, budi skroman,ne psuj, ne kradi a popovi sve to rade. Ne samo popovi, nego i mi. Lepo pise ne cini preljubi a svi je cinimo. Koliko vas je imalo sex pre braka? SVI. A lepo pise da ne sme. Koliko se razvelo iako se vencalo u crkvi? Vrv dosta vas. Sto pop koji se ZAVETOVAO na skromnost da vozi audi najnovije generacija a ja Citroen star 25 godina? Sto pop da jede Uzicku prsutu( video da kupuju u maksiju i to par kila) a ja salamu? Inace radio sam svestenim licima i stanove posto sam moler, to su stanovi od po 150-200 kvadrata, odakle im pare? E pa dragi vernici to ste im VI kupili. Nemoj neko da misli da sam ljut ili kivan na vernike, samo mi nije jasno kako mogu da veruju u nesto kad svi dobro i duboko u sebi znamo da ni sami ne verujemo. Ja verujem da treba biti posten i pomoci coveku dok je ziv, koje god vere bio a kod nas te ljudi mazu govnima i tuku ceo zivot pa posle kad umres pricaju kako si bio dobar i takmice se ko ce veci spomenik da ti podigne na groblju. Imao sam susrete i u poslu i u vojsci sa ciganima, muslimanima, madjarima, hrvatima, albancima, cak i arapima. nema pravila, za mene postoji samo dobar i los covek. Vera mi malo pomaze da imam neku predrasudu o toj osobi i to je to. Crkva ima OGROMNE posede po srbiji, sto te ne proda i podeli sirotinji kao sto je Isus rekao?
ja tebe volim... :-*



Citat: p0peye poslato 20 Januar, 2016, 18:12
Ти упоран да не верујеш, а ако је истина суштински шта пишеш - верујеш. Ови које наводиш као пример труде се да оставе утисак да верују - а не верују. Шта ти је живот...
reci...;D ludilo...;D





Citat: Slaninar poslato 21 Januar, 2016, 08:04
Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 14:33
Nisam religiozan ali nisam ni ateista. To se valjda zove Agnosta.



Dakle: ako veruje¹ da bog postoji, onda nisi ateista.
Ako ne veruje¹ da postoji, onda si ateista.


U obe varijante mo¾e¹ biti agnostik, tj. uz verovanje/neverovanje biti ubeðen da se pravi odgovor ne zna i ne mo¾e saznati. Ali i dalje ili veruje¹, ili ne veruje¹. Kao Bajaga.
i tebe volim, i ako te Mi¹ko ignori¹e... :D


Citat: Dukags poslato 21 Januar, 2016, 09:30
Kako vam je u Srbiji - SUPER JE!


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] i tebe volim... :-*


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

MIGE

ja sam Srbin..verujem u Boga..svaki Srbin treba da veruje u Boga..bar sam ja tako vaspitan...a korene vucem odavde,cisto da se ne pitate da li sam u vinkli...zarkovo i cukarica

PECA BMW

Citat: MIGE poslato 21 Januar, 2016, 20:33
ja sam Srbin..verujem u Boga..svaki Srbin treba da veruje u Boga..bar sam ja tako vaspitan...a korene vucem odavde,cisto da se ne pitate da li sam u vinkli...zarkovo i cukarica

da sad se bas niko ne pita ...  [rofl]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MIGE

Citat: PECA BMW poslato 21 Januar, 2016, 20:41
Citat: MIGE poslato 21 Januar, 2016, 20:33
ja sam Srbin..verujem u Boga..svaki Srbin treba da veruje u Boga..bar sam ja tako vaspitan...a korene vucem odavde,cisto da se ne pitate da li sam u vinkli...zarkovo i cukarica

da sad se bas niko ne pita ...  [rofl]
sad ce da se javi jedan freza majstor...on obozava zarkovcane   [rofl] [rofl] [rofl]

mali_zmaj

ebem li mu morat ce meni neko da objasni te vase medjugradske papazjanije!! borcanci ono,zarkovcani ovo,novobeogradjani tamo...itd..
jin-jang

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: MIGE poslato 21 Januar, 2016, 20:46
Citat: PECA BMW poslato 21 Januar, 2016, 20:41
Citat: MIGE poslato 21 Januar, 2016, 20:33
ja sam Srbin..verujem u Boga..svaki Srbin treba da veruje u Boga..bar sam ja tako vaspitan...a korene vucem odavde,cisto da se ne pitate da li sam u vinkli...zarkovo i cukarica

da sad se bas niko ne pita ...  [rofl]
sad ce da se javi jedan freza majstor...on obozava zarkovcane   [rofl] [rofl] [rofl]
zarkulovce....Specifican zivalj....njihov dinar ko kuca a tvoj se i ne vidi....njihova njiva ko da daje deset zetvi godisnje, a tvoja nijednu....njihova tresnja daje tonu po stablu a tvoja...am malo em sitne....i gde god da zivis tu im je bila dedovina pa komunisti oteli i nisu platili....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


mareskin

Ljudi koje poznajem (da ne kažem kriminalci) što su više zla naneli i para ukrali to više krstova imaju po firmama, autima, kućama. Većina daje desetine, a neki i stotine hiljada eura crkvi. A kod nekoliko sam video da imaju fotografije sa patrijarhom u momentu uručivanja donacija. Svi su veliki vernici. Obavezno se posti. ne daj bože da se na neko bitno crveno slovo radi. Zgražavaju se na sve i svašta, ali se svog "biznisa" ne odriču.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


viper

Rekoh ja GOTOV JE !
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

balcan girl

pa ovime je iznervirao èak i one sto nisu bili protiv njega :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!


viper

Rece Seselj za pickoustog da je veliko zlopamtilo i da se uvek sveti.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

balcan girl

jebes mi sve ako namerno ne glasam za seselja :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bigbad86

Ja i hocu da glasam, bar ce skupstina biti ponovo interesantna a i nema boljeg od njega da ubacuje koske vucicu :P