Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Januar, 2016, 23:39
Citat: Ivicat poslato 19 Januar, 2016, 21:50
I clanak i neki komentari ovde su pljuc na ono u sta ja verujem. Dobro, mene i ne poznajete. Al' sto se podsmevate svojim roditeljima i precima? Da, srbin musliman je uvek morao da bude veci turcin od turcina. Tako i sada, trend je podsmevati se veri i obicajima...
podsmevaju se popovi mojim pretcima...svete vodu u vodovodu....mogli bi da osvestaju dunav i savu na ulasku u srbiju da o jednom trosku zavrse...

Citat
- Mi ne ¾ivimo u Vatikanu, ne ¾ivimo u Hrvatskoj, ne ¾ivimo u ©paniji. ®ivimo u Srbiji, zemlji srpskoga roda i naroda, a na¹ narod je uvek imao golemu du¹u. Znajte da mi radimo u interesu svih graðana, svih nacija i svih veroispovesti - dodaje savetnik direktora.

On je kazao da æe graðani bez obzira na veroispovest osetiti boljitak.

Na pitanje novinara „Blic-a“ „Kako æe osve¹tana voda biti boljeg kvaliteta?“ Bokan je odgovorio kontapritanjem „Da li si ti kr¹ten?“

- Bogu hvala da jesi. Verujuæi èovek zna da je ta voda zdrava, èista i da daje snagu- dodao je Bokan.

Nakon verskog obreda prisutnima je poslu¾ena osve¹tana gradska voda, a sve¹tenik SPC je naglasio da boljitak oseæaju samo verujuæi ljudi, te da zbog toga ljudi druge veroispovesti ne treba da brinu.

Pro¹le godine èin osve¹tenja sistema gradskog vodosnabdevanja dospeo je u svetske medije, a Novosaðani su svetu gradsku vodu poku¹ali da prodaju preko interneta.

Jedan vice svima bolje, drugi samo vernicima.... Nadam se da shvatas o cemu pricam....
SPC je postala zadrta fasisticka organizacija koju zanima samo sopstveni interes.... Napustili su oni i uvredili veru i naciju, a ne mi koji upiremo prstom u njih takve... Za mene je sa Pavlom umrla i SPC, a vi kako ocete....
Smrt SVIMA!!!!

freepartyman

Kad dobijem plus imas ga..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

juga

Ne treba crkvu vezivati za jednog èoveka, ili nekolicinu ljudi, ili veruje¹ ili ne veruje¹, zbog toga ne mora¹ iæi u crkvu.

ЯЭВОЛУТИОН

Slava se vezuje za porodicu...glavu porodice....tak kad glava porodice umre nasledjuje se krsna slava...tako bar bilo....skola, vodovod, edb i sl, nije porodica....u porodici nema otkaza....glava porodice se ne menja posle svakih izbora....tako da to veze sa vezom nema....jel postoji neki svetac zastitnik najstarijeg zanata.....da znam kad slave slavu i oni...
Otisla je Ckva u kurc krasni.....zastranila u zelji za profitom...mesto da se bave religijom bave se finansijama.....
Ja sam verujuci covek, ali polako shvatam da bog postoji ali ga izgleda zabole vise kurac za ljude....a popovi koriste situaciju da namaknu pare...pa je to postao zanat....valjda su umislili da su pastiri a narod ovce za sisanje.....
Kao i svaka politicka misao, eto i religije su uspele da se useru u ono sto su prvobitno propagirale....mozda je najbolje da se predje u budiste...cujem da Stiven Seagal pravi budisticki hram u Beogradu....vec sam celav, fali mi samo naradzasto platno i da naucim kung fu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

meni nije jasno o cemu vi pricate. ovaj gore pise crkva fasisticka organizacija, ovaj dole vezuje slavu kako misli on da treba a svi se slazu da je crkva otisla u kurac zbog para.
a meni niko nikad dinara nije trazio kada sam usao u crkvu. krstenje, vencanje ovo prvo radis jednom u zivotu, ovo drugo ako si stabilna osoba i znas sta radis takodje jednom
a opet ako ti je mnogo to da platis crkva je takva da ce ti izaci u susret bez obzira na neke tamo zvanicne cene. meni je potpuno normalno da se tako neke stvari placaju, jer
su popovi takodje ljudi koji treba da vode normalni zivot medju ljudima. voleo bih da cujemo konkretno od monstera i revolucije koliko su vam para izbili iz dzepa, mene interesuje
kako neki pop moze da otkine jednog majstora i jednog urbanog lika sa novog beograda po dzepu, cisto da potkrepite te svoje tvrdnje posto je ovo samo klevetanje i sve u prazno.
hocu samo jos da dodam da svuda ima izuzetaka i da ne sumnjam da ima popova tacno onakvih kako vi pricate o njima ali isto tako sam gotovo siguran da je to u promilima, to sto labelujete celu spc tako je van svake pameti.

mi¹ko_kolo

Upravo, popove smo mi stvorili kao takve. Kao i lekare, ¹alteru¹e i sve ostale kojima smo mi nudili poklone, pare, i sve ono ¹to se mo¾e nazvati "zahvalnost" za uèinjeno. Meni za moj vek ni jedan pop nije rekao ni za ¹ta koliko ko¹ta. Ni za kr¹tenje, venèanje, sahranu, parastos... NI-KA-DA! Uvek sam ja bio taj koji je odreðivao koliko. I ni jedan mi nije rekao "malo je". Nisam potcenjivao ali nisam ni precenjivao. Ni njega a ni sebe. Za sve ¹to nam se de¹ava - krivi smo sami! Amin!

Joker

Evo ja da se ubacim... Ja sam krstio sestoro mojih kumica i sada treba sedmo vrlo uskoro. Da ne pominjem da je svaki put bila druga cena, zavisi od popa i mesta gde je krstenje obavljeno, pored toga bilo je i slucajeva da npr. posle krstenja pitam popa koliko kosta sve to, jedan mi je rekao daj koliko das. Ja izvadim 3000 dinara jer smatram da je to sasvim ok za njegovih pola sata oduzetog vremena, plus stavim na ikonu, zahvalim se i odem. On nakon toga zove kog kume i trazi mu jos 3000 za sve, pet minuta nakon sto sam mu ja dao.. Drugi primer je da mi je samo rekao stavi na ikonu i to je to, a bilo je i primera kada su mi rekli odmah 7000 8000 hiljada, punu cenu (po mojoj proceni)... Za vencanja je bila slicna prica, ne znam bas tacko koja je cena u pitanju, mislim oko 5000 od mene, ali znam da je trazio novac i od mene i od mladozenje... Ja postujem sve to, nije na meni da postavljam pitanja, da trazim neke odgovore ili objasnjenja, ipak je to moja kultura ali takav nacin "poslovanja" ili kako god da nazovem to je ispod svakog nivoa... Ovo je moje iskustvo a da ne pricam o prici kojoj nisam bio prisutan ali moj komsija, tri kuce od mene, za svoju slavu je otisao da osvesta kolac i zito i nije imao da plati 1000 dinara koliko je cena kod mene u selu i pop mu je rekao da mu ne dolazi vise... To je bilo pre par godina, znam da je celo mesto pricalo kako je komsija napravio scenu u sred crkve, poceo da napusava popa i izasao napolje... To je rekla kazala...

EDIT: Misko, ne mesas svestena lica koja pripovedaju pravoslavlje i sve sto ono predstavlja i salteruse, lekare itd... Kao mi smo ih napravili, aha, to im je izgovor... Znate, mi predstavljamo skromnost, umerenost, okreni drugi obraz pricu ali vi ste nas kitili, cascavali i sve ostalo pa smo mi eto postali alavi, i da ne pominjem druga jos gora imena...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

monsterbnt

Da, ima izuzetaka. Poneki pop je jos uvek onaj pravi, pre svega covek....
Nikada nije postojao cenovnik, to su ovi moderni uveli... Nekad je bilo sramota naplatiti krstenje, a pogotovo sahranu.... Sad ti prvo ispostavi racun...
Koliko je SPC kako institucija (svaka cast pojedincima) pomogla recimo tokom poplava?

Popovi su nekada sa narodom delili i dobro i zlo, sada ih zanima samo kljuc od audija....
Ne znam da li si skoro prosao pored patrijarsije.... Vozni park je jaci nego u vladi srbije.... Vecina automobila kosta vise nego moja gajba... Pavle se vozio autobusom.... Ovi se voze blindiranim meckama i imaju obezbedjenje.... Toliko o tome a ti se ljuti koliko oces... Osvestavanje vode u vodovodu jeste bizarni ritual Vecina popova sada JESU lopovi, a ako to vredja tvoju veru obrati se njima, oni su krivi za to a ne ja....

I da... malo je falilo na dedinoj sahrani da pop zavrsi u istoj rupi... Retard je poceo da histerise i da preti kako ce da prekine sahranu jer je dobio samo 50 eu.... Pop koji mi dolazi na slavu je uvek dobrodosao u kucu.... Covek nikad nije trazio pare... Uvek kaze da damo nesto malom koji mu pomaze, a prilog se daje u crkvi a ne njemu....
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo

Za sve to smo, opet, mi krivi. Da su tvoji kumovi pitali popa "zar nije kum platio?", dobio bi pop kitu. Nego su, da izvini¹ - k'o ovce, izvadili pare i dali jo¹. Ja za kolaè (seèem u crkvi) ne dajem vi¹e od 500 kinti i pop doðe svaki sledeæi put da sveti vodicu kad treba. Nema da se ljuti. Ako mu neko drugi da vi¹e, nek' da. Ja ne dam. Za pet minuta 500 kinti je sasvim dovoljno. Kolika bi moja dnevnica trebalo da bude ako bih mu dao vi¹e?!

freepartyman

 Mom prijatelju trazio 50 eura za sahranu,ovaj mu dao 40 i rekao nemam vise pope,pop mu odgovorio Bog ce da te kazni..A pre par godina sam zavalio samar jednom popu koji je muvao i vatao maloletnice na NBG,naravno vozio je audi a8..Sa Pavlom je otislo sve dodjavola,novi patrijarh se guzi u politiku,voza se zlatnim kocijama sa obezbedjenjem..Jedino priznajem monahe.. Jer svesteno lice ne sme da ima tarifu. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Joker

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Januar, 2016, 10:35
Za sve to smo, opet, mi krivi. Da su tvoji kumovi pitali popa "zar nije kum platio?", dobio bi pop kitu.

Nismo brate, ja cu UVEK da dam ako mi trazi, ne njemu, nego bilo kome ko mi je vec obavio bilo kakav posao pa rekao koliko kosta... To je stvar kulture.. Ali jedno je kada ti otpusi kanalizaciju a drugo kada ti krsti sina ako me razumes sta hocu da kazem. OGROMNA razlika izmedju vodoinstalatera i svestenog lica...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

TEEfqd

ne ljutim se ja nista monsteru nego ne vidim odakle tolika ogorcenost, na kraju krajeva bude onoliko koliko ti sam das, to je sigurno bez obzira ko koliko besni ili histerise.
sto se tice njihovog voznog parka spc,to sigurno nisam ja finansirao, a imam normalan odnos sa SPC. sto se tice tih poplava evo stvarno ne znam, guglao sam i ovo je prvo iskocilo
http://www.telegraf.rs/vesti/1072419-pomoc-crkve-spc-izdvojila-10-miliona-za-poplave-i-osniva-fond

Joker

10 miliona DINARA??? Jel me zajebavas Red?? I pitas nakon ovoga, odakle ogorcenost...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

freepartyman

Hahaha pa to je cena audija a8 klotare...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ЯЭВОЛУТИОН

Vidi...Bio u Izraelu pre mnogo godina....drugaru se rodilo dete i iz zajednice (jevrejske u naselju) dosla baba i donela pare skupljene od vernika u naselju.....svake nedelje dolazi babica i donosi pelene , mlako i kreme  i maramice za bebu....
Lokalni rabin dosao biciklom, 30 kilometara od njega....bio kod njega, skromna kuca i skromno unutra....
Sluzbu rabin drzi u prostorii u opstini....najblizi objekat koji bi se mogao nazvati Sinagogom 300 kilometara dalje....ima pametnijih stvari od podizanja Sinagoge, treba pomoci narodu da napreduje, deca d se radjaju....inace mu je zena jevrejka i uopste nisu pricali o tome da on predje u judaizam....cak stavise rabin je bio odusevljen sto smo iz Srbije...

To je narod koji mozes da volis ili nevolis ali moras da postujes....zive okruzeni vekovnim neprijateljima i sa njima (kakva paralela), Drze se zajedno i pomazu....

Princip Kibuca big primenio na sve nase ljude koji traze socijanu pomoc...bilo koje da su nacionalnosti....zaradi socijanu pomoc....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Januar, 2016, 11:00
Vidi...Bio u Izraelu pre mnogo godina....drugaru se rodilo dete i iz zajednice (jevrejske u naselju) dosla baba i donela pare skupljene od vernika u naselju.....svake nedelje dolazi babica i donosi pelene , mlako i kreme  i maramice za bebu....
Lokalni rabin dosao biciklom, 30 kilometara od njega....bio kod njega, skromna kuca i skromno unutra....
Sluzbu rabin drzi u prostorii u opstini....najblizi objekat koji bi se mogao nazvati Sinagogom 300 kilometara dalje....ima pametnijih stvari od podizanja Sinagoge, treba pomoci narodu da napreduje, deca d se radjaju....
Kada to isto budu radili predstavnici SPC -a postovacu ih..To je to sustina religije i svestenih lica.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Flavius Valerius Aurelius

#16196
Годинама долази Поп у мој стан. Пар њих се сменило у последњих 10так година али НИКАД, ама баш НИКАД није тражио новац кад неко од њих долази. Да ли је то неки празник, слава, шта год. Наравно, моја мати инсистира на томе и увек добије исти одговор, "Колико је Господ Бог дао".
Кад је мој брат крстио кума, уместо да он плати Попу, Поп њему дао пар литара црног вина. Јa никад нисам имао проблема са неким свештеним лицем.  Кад се кум женио, он рекао "колико се може" и тако је и било.
За оне који мисле да пришам причице, питаћу брата како се зове та црква у БГ и име Попа.

Револушн, штета што све Јеше нису као и ти људи које си поменуо. У Америци мрзе сваког ко "није њихов". Мени су то рекли у лице више пута.
Тек кад сам дошао овде научио сам како да их мрзим. Исто онолико колико и они мене.

TEEfqd

Citat: Joker poslato 20 Januar, 2016, 10:47
10 miliona DINARA??? Jel me zajebavas Red?? I pitas nakon ovoga, odakle ogorcenost...
ne zajebavam te evo formulisacu to ovako.
s obzirom koliko smo malo ja i moja porodica zapravo dali novca srpskoj pravoslavnoj crkvi svih ovih godina
da sam ja na neki nacin bio ostecen u tim poplavama bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoci.
da ne pricam o tome da ja prvi nisam bio u mogucnosti da pomazem tim ljudima pa mi je licemerno da merim
koliko je ko pomogao

Lazic


Ivicat

Citat: freepartyman poslato 20 Januar, 2016, 11:03
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Januar, 2016, 11:00
Vidi...Bio u Izraelu pre mnogo godina....drugaru se rodilo dete i iz zajednice (jevrejske u naselju) dosla baba i donela pare skupljene od vernika u naselju.....svake nedelje dolazi babica i donosi pelene , mlako i kreme  i maramice za bebu....
Lokalni rabin dosao biciklom, 30 kilometara od njega....bio kod njega, skromna kuca i skromno unutra....
Sluzbu rabin drzi u prostorii u opstini....najblizi objekat koji bi se mogao nazvati Sinagogom 300 kilometara dalje....ima pametnijih stvari od podizanja Sinagoge, treba pomoci narodu da napreduje, deca d se radjaju....
Kada to isto budu radili predstavnici SPC -a postovacu ih..To je to sustina religije i svestenih lica.

Pricamo o skromnosti? Nasoj skromnosti?
Tehnicki direktor firme za koju radim, ima platu preko 6000e. Ima 55 godina i dolazi na posao biciklom. Sunce, kisa, mraz, nema veze, najcesce dolazi biciklom. I ne samo on. I sef montaze i jos par njih... Firma je u zapadnoj jevropi.


A kod nas? Kod nas kada obicnog radnika vide da ide bajsom, kazu, gledaj seljaka ide bajsom na posao. Tako da se nasa 'skromnost' uvukla u sve pore drustva.
Ne opravdavam popove. Vec sam iznosim nasu osobinu. Sto se mene tice, moze da vozi sta hoce. Moze da ide peske, moze da vozi i A8. On bude i prodje. Mozda dodje skromniji, mozda gori....
Ali, to ne utice na ono u sta ja verujem.