Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

bucko

Citat: Slaninar poslato 09 Januar, 2016, 12:27
http://www.021.rs/story/2/125935/Bugarski-Za-gradonaelnika-Kragujevca-vae-jedna-za-APV-druga-pravila.html

Jo¹ uvek... o tome prièam.
Otrcano vec,"di su nasi novci" ,moze to i bolje

Kao oce da ispostoju ustavne obaveze a kao ovi im ne daju.

Pa da se postuje ustav separatisti bi vec bili na robiji.

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 09 Januar, 2016, 12:51
Када цео Нови Сад осване исписан паролама, Пајтић лопов, 021 о томе не јавља.

Mo¾e¹ komentarisati to ¹to je napisano, a demagog napada onog ko je rekao i onog ko je objavio.

Ako Vuèiæ ka¾e da je mleko belo, da li znaèi da je to manje istina?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

PECA BMW

Vidovita Zorka , Milan tarot  ? ma neee to je nas  Ministar unutra¹njih poslova Srbije Neboj¹a Stefanoviæ

"Jedna novinarka æe kazati da je navodno praæena"


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=01&dd=08&nav_category=11&nav_id=1083197


cenim da je ovaj nas ministar suvi¹e pametan za dve noge... Trebao bi da ima èetiri.
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

U stranu politika i ostala separatistièka sranja,
aj da se bavimo èistom logikom.
Koliki deo povr¹ine Srbije èini Vojvodina?
Koji procenat stanovni¹tva dr¾ave Srbije ¾ivi u Vojvodini?

133 miliona od 1,081 milijardi sigurno nije proporcijalno.
E u tome je problem. A ne "gdi su na¹i novci".
Ti ljudi imaju puno pravo da kukaju kako im nedostaju putevi, kanalizacija, zabavi¹ta, deèija igrali¹ta, novi prozori na ¹kolama i ambulantama, da se pomognu sportski klubovi ili bilo ¹ta, sve ¹to bi op¹tine trebale da pomognu u finansiranju...
E u tome je problem.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bucko

Ovi sto ih pujdaju sigurno nece krasti,mazice ih po glavi al da bolje dodju do karotida ,provereno vise puta u proslom veku.
Vezbaj voznju traktorom sa prikolicom u koloni,trebace.

penzos

Pa da, a ima se za Cecin koncert ko onomad u Zrenjaninu??? Ili su i Zrenjaninci skupili kao Kru¹evljani?
http://www.krusevacinfo.com/drustvo/spisak-firmi-koje-su-finansirale-cecin-novogodisnji-koncert-radnici-ne-primaju-plate-veliki-duznici-najveci-finansijeri.html
Reket? Koji reket, ko je spominjao reket? Ti¹ina tamo!  [rofl]  [rofl]  [rofl]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hohštapler

Pitam se samo, da je obrnuto, da veæina para ide u Vojvoðanski bud¾et, dal bi ostatak Srbije æutao, i ¹ta bi rekli da onda Vojvoðani ka¾u "Gle ove, ko da su svi Piroæanci, gledaju svaki dinar."

ps.
Da se razumemo, ja nisam ni blizu toga da sam autonoma¹, nego mi logika raspodele nije jasna... ja da sam vlast, ja mislim da bi te¾io da se raspodeljuje po broju stanovnika... [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 09 Januar, 2016, 15:20
Pitam se samo, da je obrnuto, da veæina para ide u Vojvoðanski bud¾et, dal bi ostatak Srbije æutao, i ¹ta bi rekli da onda Vojvoðani ka¾u "Gle ove, ko da su svi Piroæanci, gledaju svaki dinar."

ps.
Da se razumemo, ja nisam ni blizu toga da sam autonoma¹, nego mi logika raspodele nije jasna... ja da sam vlast, ja mislim da bi te¾io da se raspodeljuje po broju stanovnika... [neampojma]

+1
Uz obavezno, ¹to je bucko napisao: "ovi va¹i bi vas jo¹ gore krali, samo vas mi èuvamo". Zvuèi dobro?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

Nisam napisao da mi ikoga cuvamo,da umemo pokazali bi valjda do sad,nego samo da se ne radujes bezveze pa se posle razocaravas svakodnevno.
PS.  Docekacemo te bratski,al ipak ponesi lovu.

ЯЭВОЛУТИОН

podela novca ide po prihodu koji donosi odredjeni deo zemlje..doduse ima tu i pozitivne diskriminacije pa nerazvijeni delovi dobijaju vise nego sto daju.....kao sto svi znate vojvodina proizvodi hranu...a kako mi hranu uvozimo i to na angro, vojvodjani ne proizvode dovoljno hrane ....reci ce kako se ne isplati.....
Potpisivanjem nekog debilnog papira mi smo ukinuli carinu na proizvode Eu a zauzvrat smo dobili bezvizni rezim i kvote za izvoz.....problem je u tome sto mi izvozimo prilicno jeftino a uvozimo prilicno skupu robu....pa tako firme koje se bave uvozom hrane uglavnom posluju na teritoriji beograda, od trgovine tom hranom prave najveci promet i najvecu dobit.....iz vojvodine se izveze nesto secera, i nesto kukuruza.....ulje koje proizvode uljare u vojvodini je najskuplje na svetu.....a bogami i secer prodaju jeftinije preko nego sto ga ovde valjaju.....i prasici su vam skuplji nego iz uvoza....hteli ste evropu , evo vam je....
Da li vam je poznato da je skoro svuda u razvijenom svetu proizvodnja hrane neisplativa bez subvencija.....jaka privreda finansira subvencije da bi bili nezavisni od drugih drzava sto se tice hrane, a visak izvoze.....jadne drzave, sa jadnom privredom, nemaju prada za subvencije i proizvode neprihvatljivo skupu hranu.....carine su bile te koje su drzale branu...sada ih nema.....a i upliv velikih igraca sa istoka i juzne amerike remeti stanje cena....
Cena proizvodnje jedne tone kukuruza je jako lako izracunati.....ako moze da mi neko kaze zasto toliko kosta jedan BMW....nek izracunaju koliko kosta proizvodnja automobila....ni trecinu prodajne cene....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: bucko poslato 09 Januar, 2016, 16:01
Nisam napisao da mi ikoga cuvamo,da umemo pokazali bi valjda do sad,nego samo da se ne radujes bezveze pa se posle razocaravas svakodnevno.
PS.  Docekacemo te bratski,al ipak ponesi lovu.

Èemu se ja to radujem?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Ko su nasi a ko vasi?

Ko sto vi mene pitate za Novorusiju hahah

bucko

Citat: Slaninar poslato 09 Januar, 2016, 17:39
Citat: bucko poslato 09 Januar, 2016, 16:01
Nisam napisao da mi ikoga cuvamo,da umemo pokazali bi valjda do sad,nego samo da se ne radujes bezveze pa se posle razocaravas svakodnevno.
PS.  Docekacemo te bratski,al ipak ponesi lovu.

Èemu se ja to radujem?
Koliko sam ukapirao blagostanju i harmoniji koji nastupaju samo da se vo¹a otrgne iz mrskog zagrljaja sabraæe.

Slaninar

Citat: bucko poslato 09 Januar, 2016, 18:10
Citat: Slaninar poslato 09 Januar, 2016, 17:39
Citat: bucko poslato 09 Januar, 2016, 16:01
Nisam napisao da mi ikoga cuvamo,da umemo pokazali bi valjda do sad,nego samo da se ne radujes bezveze pa se posle razocaravas svakodnevno.
PS.  Docekacemo te bratski,al ipak ponesi lovu.

Èemu se ja to radujem?
Koliko sam ukapirao blagostanju i harmoniji koji nastupaju samo da se vo¹a otrgne iz mrskog zagrljaja sabraæe.

To da smo uradili na vreme - sad je kasno.

Nego da se vratimo na temu - tebi ta raspodela po¹tena? 13 posto Vo¹i?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Januar, 2016, 17:20
.....ulje koje proizvode uljare u vojvodini je najskuplje na svetu.....


nije najskuplje, ali jedno od skupljih tj iskoriscenje suncokreta je malo pa samim tim podize cenu, inace jedna od retkih uljara koja ima najsavremeniji pogon je Iskon ali najkvalitetnije ulje kod nas je Cvet banata iz Nove crnje

bucko

Jok,nisam rekao da je ovo dobro,nije nikome i tesko da ce biti.
Gadim se lopova i bitangi,a gde god ima da se drpa eto ih ,sve humanisti i liubitelji opsteg dobra zaogrnuti raznim izgovorima od patriotizma do filantropije.

Slaninar

Citat: bucko poslato 09 Januar, 2016, 19:15
Jok,nisam rekao da je ovo dobro,nije nikome i tesko da ce biti.
Gadim se lopova i bitangi,a gde god ima da se drpa eto ih ,sve humanisti i liubitelji opsteg dobra zaogrnuti raznim izgovorima od patriotizma do filantropije.

Pa ¹to onda sere¹?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Januar, 2016, 17:20
podela novca ide po prihodu koji donosi odredjeni deo zemlje..doduse ima tu i pozitivne diskriminacije pa nerazvijeni delovi dobijaju vise nego sto daju.....kao sto svi znate vojvodina proizvodi hranu...a kako mi hranu uvozimo i to na angro, vojvodjani ne proizvode dovoljno hrane ....reci ce kako se ne isplati.....
Potpisivanjem nekog debilnog papira mi smo ukinuli carinu na proizvode Eu a zauzvrat smo dobili bezvizni rezim i kvote za izvoz.....problem je u tome sto mi izvozimo prilicno jeftino a uvozimo prilicno skupu robu....pa tako firme koje se bave uvozom hrane uglavnom posluju na teritoriji beograda, od trgovine tom hranom prave najveci promet i najvecu dobit.....iz vojvodine se izveze nesto secera, i nesto kukuruza.....ulje koje proizvode uljare u vojvodini je najskuplje na svetu.....a bogami i secer prodaju jeftinije preko nego sto ga ovde valjaju.....i prasici su vam skuplji nego iz uvoza....hteli ste evropu , evo vam je....
Da li vam je poznato da je skoro svuda u razvijenom svetu proizvodnja hrane neisplativa bez subvencija.....jaka privreda finansira subvencije da bi bili nezavisni od drugih drzava sto se tice hrane, a visak izvoze.....jadne drzave, sa jadnom privredom, nemaju prada za subvencije i proizvode neprihvatljivo skupu hranu.....carine su bile te koje su drzale branu...sada ih nema.....a i upliv velikih igraca sa istoka i juzne amerike remeti stanje cena....
Cena proizvodnje jedne tone kukuruza je jako lako izracunati.....ako moze da mi neko kaze zasto toliko kosta jedan BMW....nek izracunaju koliko kosta proizvodnja automobila....ni trecinu prodajne cene....

Nisi ba¹ sve u pravu ali dosta toga se sla¾em.
Prvo, veæina na¹eg mesa se IZVOZI, a uvozimo svinjetinu 0.50dolara po kg, onu koju je u EU bila zamrznuta du¾e od 2 godine, ono ¹to bi tamo bilo za bacanje.
Mleko isto. Uvozimo mleko u prahu iz tuðih robnih rezerervi i to posle prodajemo kao mleko...
Vojvodina izvozi gotovo sav kukuruz ¹to proizvede i to je poslednje ¹to odr¾ava ovu dr¾avu. Problem je ¹to mi izvozimo sirovinu a uvozimo gotove proizvode...

U stvari, problem je ¹to se rukovodstvo ove dr¾ave prema svemu svom pono¹a kao neprijatelj a ne kao neko ko voli svoj dr¾avu, sve je po principu "posle mene potop" i "daj dok sam tu", niko nema plan, ¹iru sliku...
A oèigledan primer tog gazdovanja je prodaja javnih preduzeæa i svega ¹to je u ovoj dr¾avi donosilo para. VOjvodina je samo isto takav primer gazdovanja nekog kome se jebe za svoj narod i puni u¹i uvek svima "eto, hoæe da se odcepi" èim neko digne glas da æe takva politika doneti propast za sve... mislim, tako su uni¹tili stoèarstvo u Srbiji... uskoro æe i poljoprivedu.
Onda æemo svi moæi lepo da se zaposlimo u supermarketima, to je i onako jedino ¹to se otvara kod nas od radnih mesta.
Samo da nastavimo da jedni drugima vadimo oèi umesto da ih otvorimo i uvidimo ¹ta nam rade.
Jebo nam pas mater.  
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

+1

Isto je bilo s ovim sad, "naprednjacima". Nisam glasao za veèitog potrèka, nisam im ni¹ta verovao, ali kad sam video gde sve menjaju i postavljaju ljude, rekao sam sebi: "OK, da stvarno hoæu da suzbijem kriminal i korupciju, postavio bih ljude od poverenja na ista ta mesta. Da saèekam i vidim, ne mogu unapred ni¹ta reæi". I ovo je isto: ako Pajtiæ ka¾e "Vid' lopova", to ¹to on to govori, ne znaèi da lopov ne krade.

Nabijem ih sve na kurac zajedno. Bravar je bio kralj.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen