Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

balcan girl

aj si garant znao the founding fathers da nabrojis jel da  ;D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Flavius Valerius Aurelius

Citat: balcan girl poslato 03 Novembar, 2015, 01:10
aj si garant znao the founding fathers da nabrojis jel da  ;D
Dobro bre covece zenski ;D, mora li da me useres? [prebicute]
Da, to jesam, to i jeste bilo jedno od 6 pitanja... valjda jeste, zaboravih.

balcan girl

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] a jbg :D sto se kurcis kad si slabiji :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Flavius Valerius Aurelius


balcan girl

os ti isprièam vic za kurcenje a? :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 03 Novembar, 2015, 00:03
definitivno ce biti piva slaninar a to sto kaze revolution totalno se slazem, drugo korisæenje izraza srbijanac, ja nemam nista protiv po meni je to geografska odrednica za srbe koji zive juzno od dunava, ali vecina koje sam ja upoznala taj izraz koristi pezorativno, sto je meni iluzorno jer ja smatram da sam srpkinja koja zivi u srbiji, tako valjda raèunam slaninar da si ti srbin koji zivi u srbiji, elem mozda si ti madjar koji zivi u srbiji ili bantu crnac whatever, ali ako nosis srpsko drzavljanstvo onda vala i pevas srpsku himnu :D elem, boze pravde je himna kraljevine srbije i tekst pesme jeste promenjen od onoga "za kralja " ali i dalje je èisto srpska himna, a ja koliko znam smo trenutno drzava srbija (nadam se da ce tako i da ostane, ne zelim ni sa kim da se bratimim) :D :D :D

Ljudi s kojima komuniciram, sem tebe i Mi¹ka, pod Srbijanac misle Srbin iz Srbije. Srbin sa Kosova je Kosovar, iz Vojvodine je Srbin, zapadno od Drine Bosanac. I to je bez ikakvih, kako pozitivnih, tako ni negativnih konotacija. Èak i Srbijanci koje poznajem uglavnom sebe zovu Srbijancima.  :)   Ne znam ja s kim se TI dru¾i¹....  :)

Inaèe sam Jugosloven.

Citat: balcan girl poslato 03 Novembar, 2015, 00:58
[rofl] [rofl] [rofl] da su budale na vlasti jesu al koliko znam ti bi da ides :D :D ono vojvodina republika ili kako vec to ide kod vas :D :D :D :D

Ja sam bio za to dok je jo¹ imalo smisla. Sad veæ du¾e vreme je sve oti¹lo u tri lepe i nema povratka, tako da mi je sad sasvim sve jedno. Ako ne uspem naplatiti neki dinar od stranaca, verovatno æu paliti napolje da perem sudove.  :)

Inaèe mislim da je Jugoslavija bila jedini recept da ljudima ovde bude koliko toliko dobro. Da se dr¾imo zajedno, veliko tr¾i¹te, vojska, vi¹e resursa. Ovako smo radili za druge - kao razma¾ena deca.

U ova dva teksta je dosta lepo obja¹njeno, sa èim se sla¾em, za¹to èovek misli da je "Srbovanje" i nacionalizam uop¹te, ali najvi¹e srpski, kriv za rat i raspad dr¾ave:

http://pescanik.net/jugoslavija-i-izdaja/

http://pescanik.net/milosevic-nemotivisano-zlo/

I jedan i drugi tekst su odlièni. Tako nekako i ja razmi¹ljam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


ЯЭВОЛУТИОН

ti si usao tamo na zelenu kartu...tamo i kinezi koji ne znaju engleski dobiju drzavljanstvo tako....a himnu USA znas nego neces da priznas....bar prvu strofu :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 03 Novembar, 2015, 07:55
Ljudi s kojima komuniciram, sem tebe i Mi¹ka, pod Srbijanac misle Srbin iz Srbije. Srbin sa Kosova je Kosovar, iz Vojvodine je Srbin, zapadno od Drine Bosanac. I to je bez ikakvih, kako pozitivnih, tako ni negativnih konotacija. Èak i Srbijanci koje poznajem uglavnom sebe zovu Srbijancima.  :)   Ne znam ja s kim se TI dru¾i¹....  :)

Inaèe sam Jugosloven.

Ja ne poznajem nikoga ko je ponosan kada mu ka¾e¹ da je Srbijanac, a posebno smo osetljivi kada nam to ka¾u Lale, Sremci ili Baèvani. Jer to, uvek, ima prizvuk podsme¹ljivosti.  Koliko znam, ni jedan od njih neæe ti reæi da je Srbin iz Vojvodine veæ æe reæi jedno od ovo troje. Jer kad ti ka¾e ne¹to od toga, podrazumeva se da je Srbin. Ni jedan Maðar, Rumun, Slovak... neæe reæi ni jedno od toga za sebe. Kao ¹to ja za sebe ka¾em da sam Maèvanin, neko drugi da je ©umadinac, treæi Torlak, Era, ili Dragaèevac, Goranac... i da ne nabrajam vi¹e.

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 03 Novembar, 2015, 10:14
Ja ne poznajem nikoga ko je ponosan kada mu ka¾e¹ da je Srbijanac, a posebno smo osetljivi kada nam to ka¾u Lale, Sremci ili Baèvani. Jer to, uvek, ima prizvuk podsme¹ljivosti. 

To ko onaj vic kod psihologa, s onim mrljama, kad ka¾e pacijent: "Ko optereæen, pa ti stalno crta¹ pièke!"  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Sve je u oku posmatraèa i zavisi iz kog ugla se gleda.

Lazic

Okreni obrni, pièka je pièka... ;D

misa-pei

Citat: mi¹ko_kolo poslato 03 Novembar, 2015, 10:14
Citat: Slaninar poslato 03 Novembar, 2015, 07:55
Ljudi s kojima komuniciram, sem tebe i Mi¹ka, pod Srbijanac misle Srbin iz Srbije. Srbin sa Kosova je Kosovar, iz Vojvodine je Srbin, zapadno od Drine Bosanac. I to je bez ikakvih, kako pozitivnih, tako ni negativnih konotacija. Èak i Srbijanci koje poznajem uglavnom sebe zovu Srbijancima.  :)   Ne znam ja s kim se TI dru¾i¹....  :)

Inaèe sam Jugosloven.

Ja ne poznajem nikoga ko je ponosan kada mu ka¾e¹ da je Srbijanac, a posebno smo osetljivi kada nam to ka¾u Lale, Sremci ili Baèvani. Jer to, uvek, ima prizvuk podsme¹ljivosti.  Koliko znam, ni jedan od njih neæe ti reæi da je Srbin iz Vojvodine veæ æe reæi jedno od ovo troje. Jer kad ti ka¾e ne¹to od toga, podrazumeva se da je Srbin. Ni jedan Maðar, Rumun, Slovak... neæe reæi ni jedno od toga za sebe. Kao ¹to ja za sebe ka¾em da sam Maèvanin, neko drugi da je ©umadinac, treæi Torlak, Era, ili Dragaèevac, Goranac... i da ne nabrajam vi¹e.

Èudno, ni ja ne znam nijednog Srbina koji za sebe ka¾e da je Srbijanac. Srbin iz Hrvatske, Srbin iz Like, Srbin iz Srbije.
Država je najveći neprijatelj naroda

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 03 Novembar, 2015, 18:27

Èudno, ni ja ne znam nijednog Srbina koji za sebe ka¾e da je Srbijanac. Srbin iz Hrvatske, Srbin iz Like, Srbin iz Srbije.

Jeste, aj me sad svi jebite...

! No longer available
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

hmmm nemamo ovde nikog iz krusevca jel da? ja sam iz pomoravlja :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

misa-pei

Citat: Slaninar poslato 03 Novembar, 2015, 18:32
Citat: misa-pei poslato 03 Novembar, 2015, 18:27

Èudno, ni ja ne znam nijednog Srbina koji za sebe ka¾e da je Srbijanac. Srbin iz Hrvatske, Srbin iz Like, Srbin iz Srbije.

Jeste, aj me sad svi jebite...

! No longer available


Ja bih ipak ne¹to ¾ensko, hvala na ponudi :P :P :P :P

To je jedina pesma gde se mo¾e èuti Srbijanka. A pitao sam Kru¹evljane, nemaju pojma otkud im to u pesmi, po¹to sam se ba¹ zanimao za to pitanje (Srbin, Srbijanac).
Država je najveći neprijatelj naroda

balcan girl

verovatno da bi se rimovalo u pesmi :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: Slaninar poslato 03 Novembar, 2015, 18:32
Citat: misa-pei poslato 03 Novembar, 2015, 18:27

Èudno, ni ja ne znam nijednog Srbina koji za sebe ka¾e da je Srbijanac. Srbin iz Hrvatske, Srbin iz Like, Srbin iz Srbije.

Jeste, aj me sad svi jebite...

! No longer available

Sad æe jo¹ kafanske pevaèice da nam budu merilo? :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

Male su sanse da je ona pisala tekst, za to je potrebno malo vise sive mase.. xDD
I feel the need..... the need for speed !!!