Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

èek malo bre misko ja sam se rodila u sfrj i znala sam i hej sloveni himnu a znam i ovu, valjda ti je milo kad èujes da ti neko èini èast time sto svira tvoju nacionalnu himnu u tvom gradu, a ti ko kreten blejis pa majkuuuu mu gde to ima...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

ovde su na koncerat Apocaliptice dosli svi koji su culi da ce da sviraju....Nothing else matters....vedzbali tekst ko misko SNS himnu, a onda ih iznenadili sa himnom Srbije....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 02 Novembar, 2015, 23:10
vise je problem sto ljudi ne znaju boze pravde himnu jbg, eto apokaliptika na koncertu u bg krene da svira boze pravde i stavi nasu zastavu publika ne zna da peva, pa jel me jebes majke ti?????

Moja himna je Hej Sloveni. To ¹to je dr¾ava rasturena i okupirana je druga prièa. Ovu himnu uop¹te ne do¾ivljavam kao svoju. Kao da me neko sutra krene terati da navijam za Zvezdu - ne ide na silu.

Da ne prièam ¹to su i reèi i muzika k'o za sahranu. Vostani Serbie bi bila 100 puta bolji izbor. Ne ovo - kao kralj, ali se ne spominje. Ona fora - Ti si muzièar? Jesam. a jesi? Ka¾em nisam. samo da odnesem lek...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

ne znam slaninar meni je ova himna bliza nego hej sloveni, ja je nekako vise lièno dozivljavam nego sto sam hej, slovene....al ti si uvek morao da kontriras pa zato jbg :D :D :D ti si cudan covek sa cudnim pogledom na svet, moramo da se vidimo kad dodjem poèetkom decembra u NS da popijemo pivo :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 02 Novembar, 2015, 23:39
ne znam slaninar meni je ova himna bliza nego hej sloveni, ja je nekako vise lièno dozivljavam nego sto sam hej, slovene....al ti si uvek morao da kontriras pa zato jbg :D :D :D ti si cudan covek sa cudnim pogledom na svet, moramo da se vidimo kad dodjem poèetkom decembra u NS da popijemo pivo :D

Obavezno. Mo¾e pivo, bolje pivA.  :)

Himna je po meri Srbijanaca - kao i dr¾ava. Ko nije u toj prièi, do¾ivljava kao tuðe.

OT:

Ako ovi na¹i ovo veæ ne primenjuju, veæ decenijama:

http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/CIA-savetuje-kako-da-nervirate-sefa-i-kolege.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Aj ti idi u ameriku i pokusaj da himnu dozivis kao tudju...shvatices da na polaganju za drzavljanstvo ima bolje da znas himnu nego svoj dzep...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

balcan girl

definitivno ce biti piva slaninar a to sto kaze revolution totalno se slazem, drugo korisæenje izraza srbijanac, ja nemam nista protiv po meni je to geografska odrednica za srbe koji zive juzno od dunava, ali vecina koje sam ja upoznala taj izraz koristi pezorativno, sto je meni iluzorno jer ja smatram da sam srpkinja koja zivi u srbiji, tako valjda raèunam slaninar da si ti srbin koji zivi u srbiji, elem mozda si ti madjar koji zivi u srbiji ili bantu crnac whatever, ali ako nosis srpsko drzavljanstvo onda vala i pevas srpsku himnu :D elem, boze pravde je himna kraljevine srbije i tekst pesme jeste promenjen od onoga "za kralja " ali i dalje je èisto srpska himna, a ja koliko znam smo trenutno drzava srbija (nadam se da ce tako i da ostane, ne zelim ni sa kim da se bratimim) :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mi¹ko_kolo

Eto Irena, o ovakvima ja prièam. Najbitnije u svemu je da je upotrebio vojvoðanerski omiljeni izraz "Srbijanci".

eclipse4

Citat: balcan girl poslato 02 Novembar, 2015, 23:25
èek malo bre misko ja sam se rodila u sfrj i znala sam i hej sloveni himnu a znam i ovu, valjda ti je milo kad èujes da ti neko èini èast time sto svira tvoju nacionalnu himnu u tvom gradu, a ti ko kreten blejis pa majkuuuu mu gde to ima...

a jeste,povukli 3 puta gudalom o onaj cekrk bas odsvirali himnu....nema sta.

sto se mene tice "hej Sloveni" je himna 100 put bolja od ove,po svim nacinima!

brate pre bih sepulturu slusao nego da gledam one njihove grimase za onim cekrcima...i oni nasi kad ih gledam,pljuju se po bradi,prevrcu ocima,neznas dal je epi napad ili im se povraca samo...

balcan girl

objasnila sam sta za mene predstavlja izraz srbijanac, tako da o tome nemam sta da diskutujem. elem ja cu i dalje da budem srbijanac jbg, ne smeta mi to, ja inaèe zivim u centru srbije, a i da ostanemo na beogradskom pasaluku ja cu i dalje da budem u centru srbije :D a ko nece da bude srbin boze moj, svet je velikiiiiii neka bira sta hoce da bude ja nemam nista protiv :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

Citat: eclipse4 poslato 03 Novembar, 2015, 00:06
Citat: balcan girl poslato 02 Novembar, 2015, 23:25
èek malo bre misko ja sam se rodila u sfrj i znala sam i hej sloveni himnu a znam i ovu, valjda ti je milo kad èujes da ti neko èini èast time sto svira tvoju nacionalnu himnu u tvom gradu, a ti ko kreten blejis pa majkuuuu mu gde to ima...

a jeste,povukli 3 puta gudalom o onaj cekrk bas odsvirali himnu....nema sta.

sto se mene tice "hej Sloveni" je himna 100 put bolja od ove,po svim nacinima!


sve se brinem da slusas apokaliptiku privatno pa te mnogo pogodilo :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

ja sam rodjen kao i ti u Jugoslaviji i sebe smatram Jugoslovenom...nit sam drzavu promenio,nit grad,nit selo nit ulicu a ni broj.....za nacionalnost uvek pisem Jugosloven...ponekad mi vrate da prepravim ponekad tako ostane....iovako gledaju dal si uplatio pare na racun a jebe im se odakle si i sta si po nacionalnosti...

cim mi jutro ne pocne apokaliktikom ;) ja tresem glavom po dvoristu...  ;D

mi¹ko_kolo

Moja baba promenila 7+1 dr¾avu a pre¹la je 75 km od mesta roðenja (Topola) do mesta smrti (Beograd). Od Kraljevine Srbije, preko Kraljevine SHS, pa Kraljevine Jugoslavije, pa neèeg ¹to je postojalo za vreme II sv. rata, zatim DFJ, FNRJ, SFRJ i na kraju SRJ. Malo joj falilo da preðe igricu i preko SCG stigne ponovo do Srbije.

Ivicat

Zvezda, Srbija, nikad Jugoslavija.

balcan girl

jbg ja sam grobar pa opet srbija :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

ej aj necemo vise, ima da se proserem kao trudna foka a ovo nit je mesto za to nit je tema za to :D :D :D :D :D jedino da napravimo temu o istoriji srba :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

nije dovoljno sto ce zima pa ce se potkacimo u svakoj drugoj temi...ces jos jednu da otvoris da bude ko slag na torti?  [rofl]

http://www.youtube.com/watch?v=T5Xl0Qry-hA

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Novembar, 2015, 23:57
Aj ti idi u ameriku i pokusaj da himnu dozivis kao tudju...shvatices da na polaganju za drzavljanstvo ima bolje da znas himnu nego svoj dzep...

Amerika je zemlja indijanaca, okupirana, nastala na genocidu.

©to se himne tièe, ja nisam nikud oti¹ao, samo su budale do¹le na vlast.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

 [rofl] [rofl] [rofl] da su budale na vlasti jesu al koliko znam ti bi da ides :D :D ono vojvodina republika ili kako vec to ide kod vas :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Flavius Valerius Aurelius

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Novembar, 2015, 23:57
Aj ti idi u ameriku i pokusaj da himnu dozivis kao tudju...shvatices da na polaganju za drzavljanstvo ima bolje da znas himnu nego svoj dzep...
Ja pojma nemam ni prvu strofu, niti sam je znao na polaganju a uzeo drzavljanstvo prosle godine. Ceo proces oko 10tak min. Al' ajde da ne kenjam...