Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.


penzos

http://www.vaseljenska.com/vesti/vlada-tajno-oprema-15-kasarni-za-prihvat-izbeglica/
jbg, oni kod njih kuæi nemaju kasarne, pa æemo ih smestiti kod nas! Ma zlatan nam ovaj Vuèiæ  [ludak]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mrle

mesecima pi¹em, prièam, NAJEBAÆEMO.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: mrle poslato 28 Oktobar, 2015, 15:38
mesecima pi¹em, prièam, NAJEBAÆEMO.
Neæemo bre Mrle, imaj poverenja u na¹u muslimansku braæu, sirotinja smo mi za njih, oni bi u Nemaèku, ©vedsku, Norve¹ku... ;D

penzos

Epilog teme koja je bila aktuelna na ovom forumu! Ispada da manje dobije¹ robije ako nekoga zgazi¹ nego da ti naðu par d¾ointa! Jadni su!
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Slucaj-kantrimen-Milicevu-cetiri-i-po-godine-zatvora.sr.html
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

Citat: penzos poslato 28 Oktobar, 2015, 16:51
Epilog teme koja je bila aktuelna na ovom forumu! Ispada da manje dobije¹ robije ako nekoga zgazi¹ nego da ti naðu par d¾ointa! Jadni su!
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Slucaj-kantrimen-Milicevu-cetiri-i-po-godine-zatvora.sr.html

...jbte... gde mi ¾ivimo...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Sto neko rece u komentarima uskoro ce gazenje ljudi biti dobar nacin da nekog likvidiras. Mafija ti plati za ubistvo, ti sacekas tog i tog, zveknes ga kolima, uzmes pare i boli te uvo. Dobijes par godina robije.

Biker-Boy

Citat: Ho¹tapler poslato 28 Oktobar, 2015, 18:12
Citat: penzos poslato 28 Oktobar, 2015, 16:51
Epilog teme koja je bila aktuelna na ovom forumu! Ispada da manje dobije¹ robije ako nekoga zgazi¹ nego da ti naðu par d¾ointa! Jadni su!
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Slucaj-kantrimen-Milicevu-cetiri-i-po-godine-zatvora.sr.html

...jbte... gde mi ¾ivimo...

od mene bi dobio 4 god. samo za to sto je pobegao, + jedno 4,5 sto je ubio coveka,
I feel the need..... the need for speed !!!

balcan girl

a ne, male kazne su samo za one koji imaju ke¹a :D da neko od nas siromaha pokupi èoveka mi bi robijali za to bar deset godina minimum
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

penzos

Presudili su mu za te¹ko delo protiv bezbednosti saobraæaja 2 god, a za to ¹to nije pru¾io pomoæ 2god i 10 meseci. Ali postoji fora da je bio navodno pijan, da je auto kraden, ..... Ali i caka da nikada nije pronaðen auto, da ne mogu da doka¾u da je ba¹ on vozio, bla, bla,.. Ako ima vezu u apelacionom èak mogu i da ga oslobode! Dok je recimo tatin sin pokupio devojku, nije stao i nikom ni¹ta! Jer, pobogu, pa devojka je bila mrtva na mestu! Ne bi mogao da joj pomogne!!!!  Sudstvo nam je oti¹lo u krasni, i ¹to je moj sin prokomentarisao danas - pa ko pametan æe vi¹e da stane u Srbiji posle saobraæajke?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

eclipse4

#14872
Citat: mrle poslato 28 Oktobar, 2015, 15:38
mesecima pi¹em, prièam, NAJEBAÆEMO.

Nesto ne verujem da to radis duze od mene,ja sam ovde dezurni krivac i dezurni kriticar  [rofl]

I opet kazem nemojmo da cekamo zadnji dan kada cemo razbijati izloge i krasti patike,vec govnjive motke i isterajmo bagru sa vlasti,bo im pas mater!

I da se jos jednom u nizu nadovezem sam na sebe





Slaninar

Citat: penzos poslato 28 Oktobar, 2015, 22:15
Presudili su mu za te¹ko delo protiv bezbednosti saobraæaja 2 god, a za to ¹to nije pru¾io pomoæ 2god i 10 meseci. Ali postoji fora da je bio navodno pijan, da je auto kraden, ..... Ali i caka da nikada nije pronaðen auto, da ne mogu da doka¾u da je ba¹ on vozio, bla, bla,.. Ako ima vezu u apelacionom èak mogu i da ga oslobode! Dok je recimo tatin sin pokupio devojku, nije stao i nikom ni¹ta! Jer, pobogu, pa devojka je bila mrtva na mestu! Ne bi mogao da joj pomogne!!!!  Sudstvo nam je oti¹lo u krasni, i ¹to je moj sin prokomentarisao danas - pa ko pametan æe vi¹e da stane u Srbiji posle saobraæajke?

Nemam iluzija u pravednost na¹ih sudova, ali ovo ¹to si napisao stoji. Dodata kazna za be¾anje. I ubistvo u saobraæaju ne mo¾e nikad da se tretira isto kao obièno ubistvo - isto kao ¹to fudbaler ne mo¾e u zatvor zbog te¹kih telesnih kad nekom polomi nogu na utakmici, bokser zbog tuèe u ringu i slièno. Mo¾da to neko ne mo¾e da shvati, ali tako je. Biv¹a ¾ena juèe, sekund nepa¾nje, dete pozadi kmeèi, i udari auto ispred sebe. Niko povreðen. Savestan, pa¾ljiv vozaè, u stresnoj situaciji. Da je bio neko na biciklu ispred, ubila bi ga. I ne bi trebalo da ide u zatvor. Budalama ne poma¾e, a normalnima dovoljna kazna kad skontaju ¹ta su uradili. Tako barem ja gledam na to, a i zakonodavac. Verujem da ima ko se ne sla¾e.

©to se Mitroviæa tièe - koliko se seæam vozio je oko ogranièenja brzine (mo¾da za 10 na sat br¾e) i pro¹ao na zeleno, a devojèica izletela na svoje crveno. Ne treba da odgovara.

Imao sam skoro situaciju na biciklu. Deda bukvalno natrèi na mene, dok vozim biciklistièkom (po ogranièenju brzine :)  ). Jauèe. Ja budala stanem. Deèko koji je bio blizu stao, ka¾e sve sam video, svedoèiæu. Epilog: da je deda i¹ta polomio, i¹la bi mi krivièna samo tako. Ovako sam se izvukao, ali deda i dalje mo¾e privatno da me tu¾i. Savet iskusnih advokata i pandura: "sledeæi put ako vidi¹ da nije ozbiljno povreðen, be¾i pa da bude¹ NN". Ja popizdeo - kad ni kriv ni du¾an mo¾e¹ da najebe¹. Slièno bih se oseæao i da mi æurka izleti na crveno pa da je udarim.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Dukags

Mitroviæ podatak od juèe 81 km/h, de¹ava se ali da zbri¹e¹ i ne osvrne¹ se?

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 29 Oktobar, 2015, 08:07
Nemam iluzija u pravednost na¹ih sudova, ali ovo ¹to si napisao stoji. Dodata kazna za be¾anje. I ubistvo u saobraæaju ne mo¾e nikad da se tretira isto kao obièno ubistvo - isto kao ¹to fudbaler ne mo¾e u zatvor zbog te¹kih telesnih kad nekom polomi nogu na utakmici, bokser zbog tuèe u ringu i slièno. Mo¾da to neko ne mo¾e da shvati, ali tako je.

OK, ubistvo u saobraæaju, nesreæan sluèaj, deèko nije bio propisno odeven (prsluk) ¹to zakon propisuje, ali za be¾anje, prikrivanje dokaza, kori¹æenje la¾nog paso¹a (to niko nije spomenuo?), da je reè o kriminalcu koji pripada organizovanoj grupi lopova (gde je auto?) to nikom ni¹ta....
Posrali su se na ljude. Nek svako mo¾e svakom da zgazi dete i da posle toga izaðe posle 2 godine. Da se smeje mami i tati u facu.
Jebo im ja mater.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Po meni je trebalo da dobije MAX kaznu samo zato sto je svesno ometao postupak i nije rekao gde je kantrimen do dan danas!

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 29 Oktobar, 2015, 09:30
Citat: Slaninar poslato 29 Oktobar, 2015, 08:07
Nemam iluzija u pravednost na¹ih sudova, ali ovo ¹to si napisao stoji. Dodata kazna za be¾anje. I ubistvo u saobraæaju ne mo¾e nikad da se tretira isto kao obièno ubistvo - isto kao ¹to fudbaler ne mo¾e u zatvor zbog te¹kih telesnih kad nekom polomi nogu na utakmici, bokser zbog tuèe u ringu i slièno. Mo¾da to neko ne mo¾e da shvati, ali tako je.

OK, ubistvo u saobraæaju, nesreæan sluèaj, deèko nije bio propisno odeven (prsluk) ¹to zakon propisuje, ali za be¾anje, prikrivanje dokaza, kori¹æenje la¾nog paso¹a (to niko nije spomenuo?), da je reè o kriminalcu koji pripada organizovanoj grupi lopova (gde je auto?) to nikom ni¹ta....
Posrali su se na ljude. Nek svako mo¾e svakom da zgazi dete i da posle toga izaðe posle 2 godine. Da se smeje mami i tati u facu.
Jebo im ja mater.

Kazna za obièno ubistvo je oko pet godina. Problem na¹eg sistema nisu visine kazni. Problem je ¹to mnogi mogu da se izvuku i ¹to se to zna. Plati¹ da drugi robija za tebe, dobije¹ nanogicu i slièno. Dakle nisu ni pribli¾no ista merila za sve.

Drugi problem je sporost suðenja - èeka se po 10 i kusur godina na presudu. Onda ljudi nemaju jasnu sliku da se najebe kad prekr¹i¹ zakon. Nego vide da je lik na slobodi, da vozi dobra kola, pare ¾emske i ovoo-onoo. Onda kad ode konaèno u zatvor za 5-10 godina, niko ne skonta da je oti¹ao i za¹to je oti¹ao.


©to se visine kazne tièe: ona je za normalnog èoveka uvek previsoka, njemu je i znanje ¹ta je uradio dovoljna kazna. Za barabu je uvek preniska i ako se smeje roditeljima u facu posle 2 godine, smejaæe se i posle 20 godina najgore robije. 

Na kraju, na¹ zatvorski sistem takav da ljudi izaðu najgori moguæi i potpuno asocijalizovani. Tako da i sa te strane robija u velikoj meri gubi smisao. Bolje da uvedu kaznene poene i smrtnu kaznu kad ispuca¹ bonus. Odu ljudi zbog sitnog prekr¹aja, izaðu kao krimosi, svaki put sve gori.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 29 Oktobar, 2015, 09:52
Po meni je trebalo da dobije MAX kaznu samo zato sto je svesno ometao postupak i nije rekao gde je kantrimen do dan danas!

Po zakonu ima¹ pravo na fer suðenje i pravo da se brani¹. Zamisli da ima¹ ote¾avajuæu okolnost za svoju odbranu? Onda èak i ako te nevinog optu¾e, za sitnije stvari bi se vi¹e isplatilo da pojede¹ govno, nego da sebi ote¾ava¹ situaciju.

Ovako kad vidi¹ ¹ta je uradio, samo da mu puca¹ u glavu, ni¹ta drugo. Ali tako kad krene¹... tanka je linija do tiranije, ne znam ¹ta je gore. ©to reèe onaj filozof: "kad èovek zuri u ambis i ambis gleda u njega. Oni koji se bore sa zverima moraju paziti da i sami ne postanu zveri". Ili tako veæ nekako.


Druga je prièa ¹to taj lik, takav kakav je, radi kriminal na slobodi, vozi se i sve tako. I ¹to æe nastaviti kad izaðe. To je posebna prièa - op¹ti haos, rasulo, kriza u svakom pogledu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen