Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bucko

I u drzavnoj sluzbi postoji volontiranje,a kada ucis zanat nije strasno ni ako ti placas,skolovanje kao i svako drugo.Klinci imaju svo vreme ovog sveta a nikakvo znanje i njihov sat malo vredi,ko to ukapira uradice nesto.
Ja sam zgranut kad naidjem negde gde je pukla cev na vodovodu pa vidim cilagere kako rade,uskoro nece imati ko da popravi cev a ne nesto kompleksnije,svi bi megatrend menadzeri da budu

Slaninar

Za uèenje zanata je druga prièa - to je ¹to ka¾e¹, sasvim OK i za d¾. da se radi. Do neke granice.

©to se majstora tièe, ne znam je li problem samo neznanje, ili nedostatak smisla za posao, ili se ne isplati kod nas raditi kako treba. Ili sve po malo. Znam samo da je meni te¹ko naæi dobrog majstora za bilo ¹ta, da ih malo ima. Sve ¹to mogu sam mi se isplatilo uvek raditi sam, koliko god zaraðivao na sat inaèe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Oktobar, 2015, 22:27


pre svega narod trpi da bi njima bilo bolje...vecini naroda nece biti bolje, a vecem delu nikada nece biti bolje....Ja na siromahe gledam kao na lenje ljude.....zasto....znam coveka,...zena i dvoje dece...nema pas zasta da ih ujede.....gajio je povrce na livadama oko beograda....drzavna zaparlozena zemlja...i prodavao na pijaci.....od toga je rentirao neku kucicu...dosta trosnu...i izdrzavao i zenu i decu...zimi se bavio preprodajom povrca sa kvatasa.....a sad je kompletno nakupac....sada na vidikovackoj pijaci drzi cetri pet tezgi i prodaje sezonsko voce i povrce....deca ojacaja...zovemo ih tri praseta....krupni pa im se ostali nakupci ne zameraju.....kupili kucu na pevcu i mercedesov kombi.....svako jutro ih mozete videti kad dolaze na pijacu i kolicima navlace gajbe.....trenutno su banane, a pre toga paprike....prvi red na pijaci odmah do ulaza....najeftiniji su na pijaci.....i nemaju vise od tri ili cetri artikla, ali u velikim kolicinama....

narod je uvek trpeo da bi drugom bilo bolje ali i samom sebi...ranije je narod trpeo da bi se drzava izgradila ali nakon toga je i drzava zivela i narod,i mislim da se niko nije kajao sto je dao drzavi,sto je radio za drzavu i sto je sluzio drzavi....i svako ko je sada pred kraj zivota ili u dubokoj starosti moze da se pohvali kako je nesto stvorio i za drzavu i za sebe i za narastaje.....a danas,cime ces da se dicis?sto si otisao na onaj svet a nisi sinu ili unuku ostavio neki kredit ili neplacenu struju....o kupovini stanova i izgradnji kuca,svadbi od tri dana,mozes samo da mastas.....ako nisi svercer,mafijas,lopov itd.....IMA ali su retki koji uspeju da obezbede nesto vise u zivotu.

slazem se da vecini naroda nikad nece biti bolje,jer nemaju vise ni motivcaciju a nemaju ni sa kim.....ako je komsiji do tebe sve super i cool mislis da ce prstom mrdnuti da i tebi bude bolje?
cist primer,ovamo strajkuju profesori u drugoj ulici strajkuju radnici neke fabrike uu trecoj miting SRS pola svake kafane je protiv vlade i da ne nabrajam.....pa sto se nisu ujedinili pa da zajednickim silama postignu nesto....nece,boli kurac onog u kafani da ostavi pivo i izadje napolje,onog boli kurac za seselja bitna mu je plata u prosveti,onom se jebe za prosvetu treba velicati seselja.....podela...nema zajednistva.

a sto se siromaha tice,tu se ne bih slagao sa tobom 100%.
i na loto neko dobije a neko ne dobije.....neko nema ruku,neko nema nogu,neko je na kolicima,neko jednostavno nije sposoban,nije pametan.....nije bas tako....ali dobro svako ima neko svoje vidjenje

mali_zmaj

ne znam za druge,ali ja sam kao klinac kad sam iza¹ao iz ¹kole istovarao ¹lepere i kièmu naèeo u 17 godini. morao sam. stara nije radila,stari na rati¹tu.... nisam imao hlaèa...ja 55 kila te¾ak,vreæa od kafe te¾a od mene....,poslije odslu¾enja vojnog roka znao sam raditi za pet maraka dnevnicu po èitav dan... sa vodom,po zimi kod autolimara......,na koljenima èitav dan...,¹mirglam.. kasnije kad je shvatio da æu otiæi digne na 10 maraka dnevnicu. al i to je bilo malo,ali mora se.. svakako uvjek sam se trudio da naðem ne¹to od posla  da barem za kafu imam... nazovi sta¾a na crno imam jedno desetak god. na koje mogu da zaboravim..

ne bih da osuðujem,ali ovi na¹i dana¹nji klinci samo èekaju da upi¹u fakultet i misle to je to... i samo kukaju kako posla nema.. naravno da posla nema ali,ima ih dosta kojima je to izgovor,ne znam...
jin-jang

mrle

to si u pravu. Dolaze mi u Telekom (dr¾avni pos'o) na obuku za operatere, sve deca 90 i neko godi¹te. Totalno ih ne interesuje, igraju igrice dok im traje predavanje. Na testu ne urade ni¹ta, problejali su tu jer ih je neko poslao (naterali mama i tata). A neko bi dupe dao za takav posao i uslove.

PECA BMW

Evo kako cveta cvece u Jagodini .. Kako to na TV-u izgleda lepo .. Evo te silne fabrike sto se otvaraj ..

http://infocentrala.rs/fabrika-andrea-konfekcioni-prazna-prvo-otpustili-300-ljudi-pa-jos-toliko-poslali-na-placeno/

Kaze drzava je dala 9000 e po radniku , a zvanicno (na belo) primili 500 radnika i to doje 4,5 mil . Znaci drzava im odma otplatila pola fabrike .
Naravno u slucaju da fabrika propadne investicija drzave je bila uzaludna ....

Jos jedan dan u Srbiji !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mali_zmaj

klasika,to se kod nas de¹ava stalno,otvore fabriku,uz uslove da dr¾ava mora da ne¹to ulo¾i,pa naglave iste firme podi¾uæi kredite na osnovu hipoteka i zemlji¹ta,pa onda pootpu¹taju radnike i zatvore firmu i nagule i ne mo¾e¹ im ni¹ta... to je taj zapad u kojeg mi trèimo,a oni nam paka¹ razvaljuju i osiroma¹uju nas uz preæutkivanje nam na¹e voljene europske unije... i na¹ih politièara koji imaju procenat....
jin-jang

Slaninar

Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

IZDAJA!!!!

vreme je za ustanak!!!

juga

Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
Jok, nego preko svokih ledja æe!

juga

Citat: mrle poslato 13 Oktobar, 2015, 16:02
IZDAJA!!!!

vreme je za ustanak!!!
Kakav bre ustanak, svaki put kada ustanem sve gore i gore, ima da ostanem da le¾im!

mareskin

Citat: juga poslato 13 Oktobar, 2015, 16:33
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
Jok, nego preko svokih ledja æe!

Ako posao ide lo¹e to valjda znaèi da nema isto para kao prethodni mesec. Logièno je da se plate smanje :D
Nisam èuo da se neki radnik ¾alio ¹to mu je poveæana plata :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PECA BMW

Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.

Pa citaj u ovom clanku a ja znam i od radnika .. radilo se od jutra do mraka kad odes nemas pojma kog dana se vracas kuci , plata je 20,000din naravno bez odmora i slobodnog dana ,ko je bio neki sef taj je mogao da navara i 26,000 din ali se za to radno mesto placalo debelo ali prvo moras vezu da imas .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: juga poslato 13 Oktobar, 2015, 16:33
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
Jok, nego preko svokih ledja æe!

Naravno, bolje uzeti od slabijeg, nego preko svojih leða.

Ako nekog anga¾ujem i ka¾em koliko æu mu platiti, ne procenat, onda moram odr¾ati reè. Ili sam pizda.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Biker-Boy

Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 22:30
Citat: juga poslato 13 Oktobar, 2015, 16:33
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
Jok, nego preko svokih ledja æe!

Naravno, bolje uzeti od slabijeg, nego preko svojih leða.

Ako nekog anga¾ujem i ka¾em koliko æu mu platiti, ne procenat, onda moram odr¾ati reè. Ili sam pizda.
Svi su oni pizdurine, po defaultu, stalno kenjaju kao tesko je, ne ide posao, ovo ono... a kupuju se novi auti, masine, dizu se kuce, renoviraju, ukucani koji nisu krocili u firmu su na platnom spisku,  pa onda dizu se krediti....i sve to preduzece placa tj. mi radnici.... jebem im familiju kapitalisticku/parazitsku
u recniku pored "Kapitalizam" treba da postoji i "balkanski kapitalizam" kao jos gori (najgori) oblik kapitalizma.
smrt narodu sloboda kapitalizmu.
I feel the need..... the need for speed !!!

Slaninar

Citat: Biker-Boy poslato 13 Oktobar, 2015, 22:53
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 22:30
Citat: juga poslato 13 Oktobar, 2015, 16:33
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
Jok, nego preko svokih ledja æe!

Naravno, bolje uzeti od slabijeg, nego preko svojih leða.

Ako nekog anga¾ujem i ka¾em koliko æu mu platiti, ne procenat, onda moram odr¾ati reè. Ili sam pizda.
Svi su oni pizdurine, po defaultu, stalno kenjaju kao tesko je, ne ide posao, ovo ono... a kupuju se novi auti, masine, dizu se kuce, renoviraju, ukucani koji nisu krocili u firmu su na platnom spisku,  pa onda dizu se krediti....i sve to preduzece placa tj. mi radnici.... jebem im familiju kapitalisticku/parazitsku
u recniku pored "Kapitalizam" treba da postoji i "balkanski kapitalizam" kao jos gori (najgori) oblik kapitalizma.
smrt narodu sloboda kapitalizmu.

+1

Svaki kapitalizam je takav kad mu se dozvoli.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Biker-Boy poslato 13 Oktobar, 2015, 22:53
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 22:30
Citat: juga poslato 13 Oktobar, 2015, 16:33
Citat: Slaninar poslato 13 Oktobar, 2015, 16:00
Ima i druga strana - radi¹, za bednu platu, jo¹ te zajebavaju. I jo¹ smanjuju platu kad njima ide lo¹e posao - sve preko leða radnika.
Jok, nego preko svokih ledja æe!

Naravno, bolje uzeti od slabijeg, nego preko svojih leða.

Ako nekog anga¾ujem i ka¾em koliko æu mu platiti, ne procenat, onda moram odr¾ati reè. Ili sam pizda.
Svi su oni pizdurine, po defaultu, stalno kenjaju kao tesko je, ne ide posao, ovo ono... a kupuju se novi auti, masine, dizu se kuce, renoviraju, ukucani koji nisu krocili u firmu su na platnom spisku,  pa onda dizu se krediti....i sve to preduzece placa tj. mi radnici.... jebem im familiju kapitalisticku/parazitsku
u recniku pored "Kapitalizam" treba da postoji i "balkanski kapitalizam" kao jos gori (najgori) oblik kapitalizma.
smrt narodu sloboda kapitalizmu.

Otvori firmu ulo¾i u opremu i napravi socijalizam po kome æe èistaèica na radnièkom veæu da odluèuje o radnom vremenu, tvojoj plati, dobavljaèima od kojih æe¹ nabavljati robu i kome æe¹ prodavati :)

Nemoj da se ¾ali¹. Uradi ne¹to!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 14 Oktobar, 2015, 11:02
Otvori firmu ulo¾i u opremu i napravi socijalizam po kome æe èistaèica na radnièkom veæu da odluèuje o radnom vremenu, tvojoj plati, dobavljaèima od kojih æe¹ nabavljati robu i kome æe¹ prodavati :)

Nemoj da se ¾ali¹. Uradi ne¹to!


Prièa je o tome da radniku ne da¹ platu jer ti ide lo¹e. Razumem da da¹ otkaz, to je po¹teno. Razumem i da ka¾e¹: od sledeæeg meseca mora manja plata - hoæe¹, neæe¹. Ali ako dogovori¹: radi¹ za toliko i toliko. Radnik odradi, kako treba. Ti onda ka¾e¹, jebiga, preraèunao sam se, evo tebi manje - e to je pederluk, a to mnogi ovde rade.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

 [klanjam_se]
! No longer available

Pitanje mi jedno davno na um pade –
moj debeli ‘lade, za¹to ljudi rade ..?
Pitanje mi jedno davno na um pade –
moj debeli ‘lade, za¹to ljudi rade ..?

Jedni grade vlade da se lak¹e krade,
drugi biljke sade, a treæi ih vade ..
Jedni grade vlade da se lak¹e krade,
drugi biljke sade, a treæi ih vade ..

Pitanje mi jedno davno na um pade –
moj debeli ‘lade, za¹to ljudi rade ..?
Pitanje mi jedno davno na um pade –
moj debeli ‘lade, za¹to ljudi rade ..?

Ljudi su bez nade, nikako da shvate,
dok se gazde slade, ostali se pate ..
Ljudi su bez nade, nikako da shvate,
dok se gazde slade, ostali se pate ..

Pitanje mi jedno davno na um pade –
moj debeli ‘lade, za¹to ljudi rade ..?
Pitanje mi jedno davno na um pade –
moj debeli ‘lade, za¹to ljudi rade ..?

Ovde nema pravde za stomake gladne,
ne gubite dane, nek’ vam gazde rade ..
Ovde nema pravde za stomake gladne,
ne gubite dane, nek’ vam gazde rade ..

Ja bi badava, badava, o-o ..
Ja bi badava, badava, o-o, o-o ..
Ja bi badava, badava, o-o ..
Ja bi badava, badava, o-o, ceo dan ..

Ja bi badava, badava, o-o ..
Ja bi badava, badava, o-o, o-o ..
Ja bi badava, badava, o-o ..
Ja bi badava, badava, o-o, ceo dan ..