Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: bucko poslato 06 Jun, 2015, 02:30
Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2015, 02:04
Èiji je Imlek, Somborska mlekara, Idea...?

Dodu¹e fabrika sardina mojih dragih Korèulana je zavr¹ila negde kod Ni¹a, ali je i tu vlasnik Hrvat, a Korèulani popu¹ili kitov kurac sa brodovima na kredite kojima je garant bila fabrika sardina da æe raditi i otkupljivati ribu dok ne otplate kredite...

Proklet prostor...
Dijamant,Mivela,Jelen do,Bakina tajna...
©ta je 23% neke zgrade na Terazijama...

PECA BMW

Hrvati pametni cacnu nas malo i pomere se u stranu i gledaju kako se mi koprcamo dokazujuci nesto sto je tesko dokazivo , jer se magare ... dok su mu noge u blatu .

mi naravno da trazimo sto je nase necemo jer to nisu stvari koje treba dirati kad hocemo u Eu ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Zato im je ¹e¹elj koga nikad nisam voleo kao antibiotik...;D

mareskin

Citat: bucko poslato 06 Jun, 2015, 02:30
Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2015, 02:04
Èiji je Imlek, Somborska mlekara, Idea...?

Dodu¹e fabrika sardina mojih dragih Korèulana je zavr¹ila negde kod Ni¹a, ali je i tu vlasnik Hrvat, a Korèulani popu¹ili kitov kurac sa brodovima na kredite kojima je garant bila fabrika sardina da æe raditi i otkupljivati ribu dok ne otplate kredite...

Proklet prostor...
Dijamant,Mivela,Jelen do,Bakina tajna...

Nije to ni¹ta ¹to sutra kad doðu komunisti neæe moæi da se nacionalizuje ;)
Ako je mogao pokojni Èavez, mo¾emo i mi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

U pièku materinu! Ni da me pripreme, barem podnaslov. ©okantna vest!!!

http://www.dailydot.com/news/amtrak-collides-chicago-truck-70000-bacon/?fb=dd


Srce me boli.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

nije to neka slanina....to je of geneski modifikovanih svinja, barena a ne dimljena....za kurac to ne valja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Da znas. Nisam pojeo dobru slaninu od kako sam dosao ovde.

Ivicat

Postajala je ideja da se svim stranim firmama koje planiraju kupovinu nasih firmi, posalje dopis od strane nekog nacionalnog udruzenja, cija sustina je: nemojte da kupujete jer kada ova vlast ode, sve cemo ponovo nacionalizovati.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Jun, 2015, 17:42
nije to neka slanina....to je of geneski modifikovanih svinja, barena a ne dimljena....za kurac to ne valja....

Sad mi je lak¹e...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

ebi ga neznam gde da stavim


Sreda, 18. novembar…

Majko, pri pomisli na Tebe, oseæam se nekako te¹ko i turobno, ne znam kako, ali oseæam da nisi dobro. Voleo bih da sam kraj Tebe, sad, i da ti prinesem vode . Sve ove godine moje slu¾be èoveèanstvu nisu mi donele ni¹ta do uvreda i poni¾enja. Jutros sam ustao pre nego je svanulo jer sam ponovo èuo ne¹to ¹to, veæ, du¾e, a kroz san, èujem u svojoj sobi.

Èuo sam glas koji poje i moli nekim maurskim jezikom lepu tu¾balicu ili zov. Jutros sam oterao san s oèiju i potvrdio da glas dolazi odsvakud i da ne mogu odrediti da li je s vana ili iznutra. Bojim se da nisam razum, izgubio. O ovom ne smem prièati dr Lajonelu jer ni njemu vi¹e ne verujem. Èuo sam da je poseæivao gospodina Edisona pre dve sedmice …

Èetvrtak, 19. novembar…

Opet mislim na tebe, Majko. Opet imam onaj nemir i tugu u telu. Danas æu pisati u Ured za patente da moj javni eksperiment pomere za jednu sedmicu ranije jer ja moram krenuti kuæi, u Otad¾binu, krenuti Tebi. Znam, sad, sigurno da nisi dobro, jer onaj glas, onu tu¾balicu ponovo sam èuo sasvim svestan i budan. Jo¹ sam razuman…

Petak, 20. novembar…

Nisam pisao u Ured za patente, do¹ao je njihov agent da mi donese potvrde i rekao sam mu, lièno, svoje naume. Rekao je da ¾ali, ali da se termini ne mogu pomerati s obzirom da su kongresmeni iz oko 20 saveznih zemalja jedva uskladili termin. Oti¹ao sam do Vodopada i rekao svojim momcima da okrenu turbine i da èekaju na moj poziv, sutra, spremni.

Ja sam odluèio da èoveèanstvu darujem ono ¹to mu pripada i vraæam se u Evropu, Tebi, Majko. Vlade zemalja su iste ovde kao i kod kuæe. Shvatio sam, sad, na kraju, da je èoveèanstvo zavisno o vladama i da pojedinac ne mo¾e sam promeniti svet. Ali onaj èudan glas me brine. Znam da ne¹to znaèi i da ima veze s Tobom, s mojim eksperimentom, s neèim transcedentalnim …

Subota, 21. novembar…

Draga Majko, sutra polazim u Jugoslaviju. Gospoðica Nora je oti¹la po mom nalogu u Luèku kapetaniju i obezbedila mi kartu do Lisabona, odatle idem vozom do Ciriha, pa onda direktno do kuæe. Raèunam da mi treba oko deset dana, ili dve nedelje, najvi¹e.

Danas sam u¹ao u Kongresnu zgradu i na sednici Senatora zamolio za par minuta pa¾nje. Nije im bilo po volji, ali dozvolili su mi. Tra¾io sam telefon i da me spoje s laboratorijom na Nijagarinim vodopadima. Momci su na moj nalog pustili turbine u pogon i Kongresna sala se obasjala mojom strujom, deset puta jaèom od obiène, upravo onako kako sam i najavio. Nisu me interesovale njihove reakcije uop¹te. Iza¹ao sam odmah napolje, jer nisam ovo radio za njih veæ za èoveèanstvo. Samo sam u momentu kad sam pogledao svetiljku i èekao da “moja” be¾ièna struja doðe s turbina, osetio da nisam ja tvorac ovog sveg.

Osetio sam da je neko ili ne¹to nosi od Nijagare do Kongresne sale i da je u tom zakonu koji sam smatrao “svojim” otkriæem, ne¹to ¹to je oduvek postojalo, a da je, samo, meni dato nadahnuæe da to uokvirim i èoveèanstvu objasnim.

Umjesto sreæe i trijumfa, pojavila se neka praznina. Shvatio sam da sam ne¹to veliko u ¾ivotu propustio. Ne¹to kao da sam izostavio, kao da nisam ne¹to ponuðeno spoznao. Neka formula je bila tako blizu moje spoznaje, a ja je nisam na¹ao ili nisam htio da je naðem. To ima veze s onom maurskom tu¾balicom, siguran sam, sad…

Nedelja, 22. novembar…

Ovo pismo neæe¹ nikad dobiti, Majko. Ne znam za¹to ga pi¹em Tebi koja ga vi¹e nikad proèitati ne mo¾e… Nek ti je laka zemlja, Majko i oprosti mi ¹to su me moji putevi odveli od Tebe, pa ti ne mogu doæi ni na sahranu. Èitam telegram s ve¹æu o tvojoj smrti i prezirem ljude koji nisu bili spremni jo¹ pre dve godine da shvate da struja mo¾e da se prenese i bez ¾ica. Sad su, evo, videli da mo¾e, ali, opet je neæe znati vekovima koristiti, jer neko je spalio moju laboratoriju u centru grada do temelja, sa svim spisima i nacrtima. Rekli su mi da se sumnja na gospodina Edisona.

Tako sam ravnodu¹an da ne prepoznajem sam sebe. Pre bih se, mo¾da i jadao, ali sad vi¹e ne jer znam, dobro, da neko ionako sve to dr¾i pod kontrolom i da je “moje” otkriæe jo¹ prerano do¹lo za èoveèanstvo. I, ustvari, ono uop¹te nije “moje”. Znam da to neko nadzire sve i da ima plan, pa sam zato, mo¾da i ravnodu¹an.

Moj brod za Lisabon polazi u 11 sati. Kola me napolju èekaju.

Ovo pismo æu polo¾iti na tvoj grob, kad stignem na na¹e seosko groblje. Sad verujem u ono ¹to nikad nisam, da sam tamo, negde, jo¹ uvek “Ti” i da tvoj ¾ivot NIJE zauvek prestao. Sad mi je i ¾ao ¹to nisam hteo nikad da se dru¾im s Turcima jer su oni iste onakve tu¾balice pevali kao ona iz mojih praskozorja. Sad se seæam da su oni znali mnogo vi¹e nego ja o svim ovim stvarima koje, tek, sad, spoznajem.

Zalud moje godine provedene u nauci, kad ona beja¹e jalova. Moli, tamo, za mene, Majko, ako mo¾e¹, tom maurskom tu¾balicom za izgubljenu du¹u svog sirotog neukog sina…

Nikola Tesla

Lazic

#13772
Citat: Ivicat poslato 06 Jun, 2015, 18:48
Postajala je ideja da se svim stranim firmama koje planiraju kupovinu nasih firmi, posalje dopis od strane nekog nacionalnog udruzenja, cija sustina je: nemojte da kupujete jer kada ova vlast ode, sve cemo ponovo nacionalizovati.
Ko ih jebe, do tada æe im se sve to debelo isplatiti...



@Boban:
©to ne su¹i¹ ne¹to na terasi...? ;D


mi¹ko_kolo

Maaaalko kasni¹. Samo mesec ipo.

mkt

sad mi izaslo na fejzbuku, nisam ni gledao datum

mrle


Lazic

Ovo je da mu puca¹ u oba kolena

PECA BMW

Da je slucajno srbin digo bih se ceo svet na noge i sve ljude srpskog porekla bi proglasili za teroriste koji ugnjetavaju manjine .. a ovako nista to je neki tamo ko zna ko ....



http://www.blic.rs/Vesti/Svet/565988/HIMLER-ISLAMSKOG-RAJHA-Najbrutalniji-dzihadista-na-svetu-je-Belgijanac
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !