Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

balcan girl

jedan èovek je presudio u tom gradjanskom ratu i to englez :D ili da se pomoc da partizanima ili èetnicima :D ¹arm ipak ima cenu :D a jedini je problem sto u svakom svetskom ratu srbi u stvari vode gradjanski u isto vreme...sto bi najvise volele sve svetske sile ne daj boze da se srbi sloze :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

zVuk

Citat: Ivicat poslato 22 Maj, 2015, 23:21
Citat: zVuk poslato 22 Maj, 2015, 19:59
Citat: mrle poslato 22 Maj, 2015, 13:54
sada sam definitivno na strani pandura.
Ej, objavljuju puno ime, prezime, ko je, odakle je...
pa ubicama, silovateljima daju samo inicijale, novinarska govna...
Oèito je klinac neèiji sin, pa se zato tako i pona¹ao da iznervira pandura...
A sada tatini prijatelji vraæaju dugove, sve veze i vezice da se potegnu...

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/560952/POGLEDAJTE-Ovo-je-saobracajac-koji-je-osamario-mladica-zbog-nepropisnog-parkiranja

pa i treba puno ime i prezime, jer mi ga placamo da radi posao, a ne da se bahati.....

Samo sto nigde ne pise da je taj mladic, na zahtev policajca da mu pokaze licnu kartu i vozacku, bacio dokumenta policajcu pred noge.

Milicija...

cak i da je to istina, policajac ne bi smeo da se bahati....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 23 Maj, 2015, 05:05
jedan èovek je presudio u tom gradjanskom ratu i to englez :D ili da se pomoc da partizanima ili èetnicima :D ¹arm ipak ima cenu :D a jedini je problem sto u svakom svetskom ratu srbi u stvari vode gradjanski u isto vreme...sto bi najvise volele sve svetske sile ne daj boze da se srbi sloze :D

Kakav crni graðanski rat, ¹aèica kvislinga protiv pokreta otpora nije graðanski rat - to je rat za osloboðenje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Citat: monsterbnt poslato 23 Maj, 2015, 02:14
Da su partizani oslobodili ovu zemlju od nemaca - jesu.
Da su cetnici zapoceli pokret ootpora okupatoru - jesu.
Da su cetnici saradjivali sa nemcima - jesu.
Da su partizani sve to iskoristili da dodju na vlast ne birajuci sredstva i zrtve - jesu.....

Rat izmedju cetnika i partizana je bio gradjanski, a kao i u svakom gradjanskom ratu, niko nije u pravu!!!


Samo treba naglasiti jednu veliku razliku izmedju partizana, cetnika i ustasa.

Cetnici su cini zlodela. Ali ta zlodela su inicirana od strane pojedinca.

Za razliku od cetnika, ustase i partizani su cinili genocid i zverstva planski. Ti planovi su dosli sa vrha i imali cu jasan cilj, ubiti i muciti sto vise (srba). Zbog toga sto su dolazili sa vrha i sto su sistematski sprovodjeni, broj zrtava je ogroman.

Zbog toga, poredjenje cetnika i partizana nikada nece biti moguce.

bucko

Citat: monsterbnt poslato 23 Maj, 2015, 02:14
Da su partizani oslobodili ovu zemlju od nemaca - jesu.
Da su cetnici zapoceli pokret ootpora okupatoru - jesu.
Da su cetnici saradjivali sa nemcima - jesu.
Da su partizani sve to iskoristili da dodju na vlast ne birajuci sredstva i zrtve - jesu.....

Rat izmedju cetnika i partizana je bio gradjanski, a kao i u svakom gradjanskom ratu, niko nije u pravu!!!

Rusi su zemlju oslobodili od nemaca,posle je sve igra reèi.


Slaninar

Partizani nisu èinili zloèine, ne sistematski i planski. Pogotovo ne za vreme rata.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Zlo%C4%8Dini_%C4%8Detnika_u_Drugom_svetskom_ratu
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


ЯЭВОЛУТИОН

kako god...odluka nekog tamo suda da ponisti sudjenje od pre 70 godina je idiotluk....ne moze se suditi o postupku po danasnjim standardima.....Sta je za Turke Karadjordje....isto sto i Taci za Srbe.....problem je milenijumska provalija.....
Znate nekad je na novom zelandu bilo sasvim ok pojesti coveka......

Cuo sam da je Milos Obrenovic bio veliki svaler ali da je tukao zene....mislim da ga treba osuditi za nasilje nad zenama...ukinuti i promeniti sve sto se njegovim imenom zove i u istoriji izbrisati sve o njemu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

..vidim ja da æu, kako stvari stoje, morati da otvorim temu o partizanima, èetnicima i indijancima ako ovako nastavite..

za promenu malo:

http://f1-serbia.com/najnovije/kehm-michael-se-uspesno-oporavlja

TEEfqd

#13610
Citat: zVuk poslato 23 Maj, 2015, 08:20
Citat: Ivicat poslato 22 Maj, 2015, 23:21
Citat: zVuk poslato 22 Maj, 2015, 19:59
Citat: mrle poslato 22 Maj, 2015, 13:54
sada sam definitivno na strani pandura.
Ej, objavljuju puno ime, prezime, ko je, odakle je...
pa ubicama, silovateljima daju samo inicijale, novinarska govna...
Očito je klinac nečiji sin, pa se zato tako i ponašao da iznervira pandura...
A sada tatini prijatelji vraćaju dugove, sve veze i vezice da se potegnu...

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/560952/POGLEDAJTE-Ovo-je-saobracajac-koji-je-osamario-mladica-zbog-nepropisnog-parkiranja

pa i treba puno ime i prezime, jer mi ga placamo da radi posao, a ne da se bahati.....

Samo sto nigde ne pise da je taj mladic, na zahtev policajca da mu pokaze licnu kartu i vozacku, bacio dokumenta policajcu pred noge.

Milicija...

cak i da je to istina, policajac ne bi smeo da se bahati....
lik drzi ruke u dzepovima a ovaj lupa samar. sad natrag u selo iz kog je doso.
herojcina sa znackom na grudima ekipom na vezi i pistoljem za pojasom, a ne razume da
to sto radi svaki dan je samo posao

Boban_m

http://www.kurir.rs/sport/ostali-sportovi/bravo-sampioni-kuglasi-srbije-najbolji-na-svetu-clanak-1792577

Nisam ni znao da imamo reprezentaciju u kuglanju koja je toliko dobra, a oni treci put sampioni svijeta. Koliko li jos talenata imamo a da se ne zna za njih...

juga

Koga boli tuki za kuglanje, tu nema para od karata, prodaje igraèa...nema muljanja i pranja para, pa to ne zanima nikoga pa ni novinare, dr¾avu i ostale!

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 23 Maj, 2015, 00:22
Citat: mali_zmaj poslato 22 Maj, 2015, 22:50a sa druge strane partizani su namjerno ubijali nijemce

https://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8

Herojski pokret otpora, priznat od strane celog sveta - kako saveznika, tako i neprijatelja. Postoje istorijski podaci, utvrðene èinjenice. Naravno, mo¾emo polemisati o tome da li je Zemlja zaista okrugla, jer to sve "pi¹u pobednic"i. Jebiga.
druze ne sporim ja da su partizani to sto jesu i za sta ih svjet priznaje,al znas gdje zivis i da kod nas imas vise istina.... javna je tajna da su u nekim slucajevima namjerno ubijani nijemci samo da se narod natjera u zbjegove sa partizanima da bi partizanski pokret ojacao..,i da bi se narod okrenuo partizanima,a ne cetnicima. pa  ja sam i dalje na strani partizana,nemoj pogresno da me shvatis,al istna je siva,ni crna ni bjela.... ja sam samo razocaran zbog toga... dugo sam bio pionir,pa omladinac,i vjerovao sam u sve.....,al nije sve istina kakvom se prikazuje nazalost. al na kraju,sta je tu je,ja se okrecem svojim problemima,jer imam svojih problema u zivotu,bolje mi nece biti znao istinu kakva je...,a nije bas lijepa.  patriota sam za sebe,ali dali cu biti naivan pa se boriti ponovo ne znam,sve su to tudji interesi koji bi da iskoriste moj patriotizam za svoje ciljeve...
jin-jang

Slaninar

#13614
Citat: mali_zmaj poslato 24 Maj, 2015, 19:23
druze ne sporim ja da su partizani to sto jesu i za sta ih svjet priznaje,al znas gdje zivis i da kod nas imas vise istina.... javna je tajna da su u nekim slucajevima namjerno ubijani nijemci samo da se narod natjera u zbjegove sa partizanima da bi partizanski pokret ojacao..,i da bi se narod okrenuo partizanima,a ne cetnicima. pa  ja sam i dalje na strani partizana,nemoj pogresno da me shvatis,al istna je siva,ni crna ni bjela.... ja sam samo razocaran zbog toga... dugo sam bio pionir,pa omladinac,i vjerovao sam u sve.....,al nije sve istina kakvom se prikazuje nazalost. al na kraju,sta je tu je,ja se okrecem svojim problemima,jer imam svojih problema u zivotu,bolje mi nece biti znao istinu kakva je...,a nije bas lijepa.  patriota sam za sebe,ali dali cu biti naivan pa se boriti ponovo ne znam,sve su to tudji interesi koji bi da iskoriste moj patriotizam za svoje ciljeve...

Aman, zaman, pokret otpora po svojoj definiciji i su¹tini treba da ubija okupatore i uni¹tava im borbena sredsva, linije snabdevanja i slièno. S obzirom na uslove, stanje u zemlji, partizani su imali izuzetnu disciplinu i vodilo se raèuna o moralu - najebavalo se, streljalo za kraðe, pljaèkanja, maltretiranje civila. Drugarov deda je morao streljati prijatelja jer je ukrao. U Bosni.

Meni se lièno sere od prièa da su namerno ubijali Nemce, da bi ovi ubijali civile. Pa ti Nemci su sistematski, tokom celog rata ubijali civile: cigane, jevreje, pedere, komuniste. Plan im je bio i da od svih Slovena naprave robove i ðubrivo za njive, samo im to nije bilo prvo na listi prioriteta. Da su svi sedeli i èekali da ih neko drugi oslobodi...  Na¹a istorija i u prvom i u drugom svetskom ratu je herojska, priznata u celom svetu. Polo¾aj koji smo imali posle rata je dobrim delom rezultat takve borbe. Da ne govorim ¹to bi to delegitimisalo onda svaki pokret odbora, svaki odbrambeni rat: samo ka¾e¹ da æe¹ ubijati civile i protivnik se preda bez borbe?!?

Trebalo petlje za ovo?
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9E%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5_%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0_1946.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


TroxX

Citat: juga poslato 24 Maj, 2015, 07:02
Koga boli tuki za kuglanje, tu nema para od karata, prodaje igraèa...nema muljanja i pranja para, pa to ne zanima nikoga pa ni novinare, dr¾avu i ostale!

Nema zestokih para,ali za normalan zivot u Srbiji ima.Jedan od reprezentativaca sa slike mi je ortak.Kuglao je za Partizan kapne kinta preko njih ubacen u Postansku stedionicu posto je Postanska tada bila njihov sponzor kapne kinta,od drzave mesecna stipendija posto su vec 2 ili 3 put prvaci sveta kapne kinta.Posle je kuglao u Madjarskoj par hiljada evra mesecno,smestaj i ostalo obezbedjeni.Sad je mislim u Slovackoj isto ok kinta,plus sto stalno idu na turnire dodatne pare +stipendija od drzave nakupi se on zadovoljan.Drago mi je i samo nek gruvaju dalje.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ivicat poslato 24 Maj, 2015, 20:58
da...

http://www.srbijuvolimo.rs/moja-srbija/duhovnost/item/4112-odbrana-manastira-ostrog-i-herojsko-podvig-slavnog-baje-stani%C5%A1i%C4%87a.html
jesi ti nekad bio na Ostrogu.......Manastir je napravljen na nepristupacnoj steni i jako je lako braniti ga....ali zasto bi neko napadao manastir....
Osim ako se u manastiru nisu skrivali cetnici.....onda nije odbrana Ostroga, vec cetnicke komande koja se skrivala u ostrogu.....i medju toliko njih se nadjose cetri junaka koji se nisu predali vec poginuli kao heroji.....aj sad da se ne zajebavamo.....U pitanju su crnogorski cetnici i crnogorski partizani koji su se svi znali....iz kog su plemana i sta i kako....Da nije malo autor testa okitio pricu.....oni branili sveti Ostrog....od koga....inace su partizani bili poznati kao rusioci crkava po celom balkanu.....
Ne mogu se ovakvim pricama rehaibilitovati oni koji su saradjivali sa nemcima i italijanima za vreme rata.....ne moze jedna odluka suda da sudjenje od pre sedamdeset godina nije bilo posteno da rehabilituje bilo koga.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


mkt

malo je falilo da danas odem doGolupca   :o :o :o