Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: mareskin poslato 15 Maj, 2015, 12:02

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/559151/Uhapsen-jer-je-kupovao-ulje-od-kanabisa-kao-lek
Zemlja bezdu¹nih birokrata... Danas sam do¾iveo da tu¾ilac vabi èoveka da prizna krivièno delo u zamenu za uslovnu kaznu, a da pri tom zbog nedostatka dokaza(koji ne postoje), uop¹te ne mo¾e da podigne optu¾nicu, al' ako se upeca, upecao se... Na sreæu nije se upecao... ®ivimo u  Odvratanistanu...

eclipse4

Ima nekoliko pravnih pitanja o kojima su najvi¹i dr¾avni du¾nosnici u nezabele¾enoj kampanji protiv za¹titnika prava graðana Sa¹e Jankoviæa pokazali zaèuðujuæu nekompetentnost.

Prvo, ne mo¾e se reæi, kao ¹to je rekao ministar policije Neboj¹a Stefanoviæ, pozivajuæi se na stav Tu¾ila¹tva, da je nastupila apsolutna zastarelost kriviènog gonjenja i da zbog toga policija neæe voditi istragu o samoubistvu ("Danas", 21. IV 2015), iako je dan-dva pre toga rekao da æe biti istrage. Povodom nesreænog sluèaja pre dve decenije izvr¹en je uviðaj od strane istra¾nog sudije u prisustvu javnog tu¾ioca i policije, a posle toga verovatno i obdukcija, pa je zakljuèeno da ne postoji nikakva sumnja da je smrt nastupila kao posledica kriviènog dela, veæ da je reè o samoubistvu. Time je taj sluèaj pravno okonèan, a krivièni postupak bi se mogao eventualno pokrenuti samo kad bi se pojavili novi dokazi koji u ono vreme pravosudnim organima nisu bili poznati. Takve dokaze akteri kampanje nisu ni podneli, niti najavili. U takvim okolnostima ne mo¾e se govoriti o zastarelosti kriviènog gonjenja, jer zastarevaju samo krivièna dela, pa ne mo¾e zastariti sluèaj za koji je utvrðeno da nije krivièno delo. Malo je verovatno da u Tu¾ila¹tvu, na koje se ministar pozvao, to ne znaju, a morao bi da zna i sam ministar, odnosno njegovi savetnici. Insistiranje na zastarelosti otkriva pozadinu kampanje koja ima cilj da probudi sumnju u kriminalnu pro¹lost za¹titnika graðana. Usput treba primetiti da iz navedenih izjava ministra izlazi da policija odluèuje o voðenju istrage, iako po va¾eæim propisima o tome odluèuje javni tu¾ilac, kome policija, po njegovom zahtevu, samo poma¾e u preduzimanju istra¾nih radnji, a sama ni o èemu ne odluèuje.

Iz istog razloga, ministar ne bi smeo javno da izjavi da ne mo¾e da tvrdi da li se nesreæni mladiæ sam ubio ili se "desilo ne¹to drugo" ("Tanjug", 21. IV 2015), jer njega kao predstavnika dr¾avne vlasti obavezuje pravnosna¾ni zakljuèak pravosudnih organa od pre 22 godine sve dok je on na snazi.

D. Miæunoviæ je javno postavio pitanje odgovornosti ministra policije i tu¾ila¹tva za dostavljanje policijskih dosijea medijima da bi ih u datom vremenu objavili radi diskreditacije politièkih protivnika ("Danas", 24. IV 2015). Ministar mu je odgovorio da je pro¹lo mnogo vremena, da su mnogi ljudi imali dodira sa tom dokumentacijom, te da je nemoguæe utvrditi kako je ona dospela u medije. Dakle, desila se kraða, i to poverljivih dr¾avnih dokumenata u samoj policiji, a policija koja ima zadatak da otkrije, ako ne i da spreèi, svaku kraðu, izjavljuje da je nemoæna da utvrdi ko vr¹lja po njenim arhivama. Graðani se mogu opravdano pitati kako æe policija od lopovluka saèuvati njihove stvari kad nije sposobna da za¹tititi ni svoje. Osim toga, vi¹e je nego jasno da su "kompromitujuæi dokumenti" iz policijskih arhiva izneti ovih dana da bi poslu¾ili za smenu S. Jankoviæa, koji je u meðuvremenu iz odreðenih razloga vlastima postao nepo¾eljan. Da su izneti "u davna vremena" bili bi upotrebljeni ranije, verovatno pri njegovom prvom ili drugom izboru koji su u Narodnoj skup¹tini obavljeni bez ijedne primedbe.

Ministar policije, ali i neki drugi (I. Daèiæ), postavio je pitanje "nedodirljivosti" ombudsmana, odnosno Sa¹e Jankoviæa. Izgleda da on sebe do¾ivljava kao sveca, ka¾e Stefanoviæ. On se poistoveæuje sa institucijom, a "Sa¹a Jankoviæ je Sa¹a Jankoviæ, a institucija za¹titnika graðana je institucija za¹titnika graðana". Mediji napadaju svakoga, naroèito javne delatnike, pa za¹to ne bi i za¹titnika graðana. Stefanoviæ i Daèiæ ne uviðaju da postoji jedna krupna ustavno-pravna razlika izmeðu njih kao ministara u Vuèiæevoj vladi i Sa¹e Jankoviæa kao ombudsmana koji je prema Ustavu Srbije nezavisan dr¾avni organ koji ¹titi prava graðana i kontroli¹e rad organa dr¾avne uprave i dr. (èlan 138. Ustava Srbije). Daèiæ i Stefanoviæ su dr¾avni èinovnici, a ne institucije, a Sa¹a Jankoviæ je dr¾avni organ koji u¾iva ne samo institucionalnu veæ i liènu nezavisnost, isto kao i sudija. Kao i sudija, i on je institucija.

Ne bi trebalo da proðe nezapa¾eno ni izjava predsednika Vlade Aleksandra Vuèiæa, koji sam za sebe èesto ponavlja da je studije prava zavr¹io sa najvi¹im moguæim ocenama. Na pitanje izbora i razre¹enja ombudsmana tu ocenu nikako ne bi mogao dobiti. Njegova izjava da bi, ako bi hteo, ombudsmana mogao smeniti za 24 sata, zastra¹ujuæa je, jer govori ne samo o nepoznavanju jedne va¾ne dr¾avne institucije, veæ i o autokratskom biæu re¾ima koji nastoji da ustanovi.

I na kraju, pitanje je èemu ova kampanja i èime je prouzrokovana? Meni izgleda da ona predstavlja odgovor na neuzvraæenu ljubav narcisoidne Vuèiæeve vlasti koja oèekuje divljenje ne samo od svojih ministara, veæ i od nezavisnih dr¾avnih organa. A oni, èak i da tu ljubav imaju, ne bi smeli da je poka¾u, jer moraju biti objektivni i nemilosrdni, naroèito prema moænoj izvr¹noj vlasti koja najvi¹e mo¾e da ugrozi ljudska prava koja ti organi treba da ¹tite. Zbog toga ombudsman nikako ne bi smeo da se sla¾e sa Vladom, pa ni onda kad to Vlada od njega oèigledno oèekuje. U tome je osnovna vrlina, ali i greh Sa¹e Jankoviæa.


farbach

Razlika izmedju njih je velika, kao tvrdo govno i proliv, ali nije sustinska. Smrde do neba.

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

freepartyman

Sto svi da odemo zbog jednog ludaka...? Uvek ih je bilo i bice,nemaju mesta da ih drze po bolnici pa ih pustaju na ulicu..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Biker-Boy

da bude stvar gora, lik je bio priveden dan ranije jer je pravio sranja kuci, i oni ga puste, i covek lepo ode kuci, uzme tandzaru i napravi killing spree
I feel the need..... the need for speed !!!

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 15 Maj, 2015, 17:10
Zemlja bezdu¹nih birokrata... Danas sam do¾iveo da tu¾ilac vabi èoveka da prizna krivièno delo u zamenu za uslovnu kaznu, a da pri tom zbog nedostatka dokaza(koji ne postoje), uop¹te ne mo¾e da podigne optu¾nicu, al' ako se upeca, upecao se... Na sreæu nije se upecao... ®ivimo u  Odvratanistanu...

Ako je uradio, onda ne vidim problem.

Citat: freepartyman poslato 17 Maj, 2015, 23:56
Sto svi da odemo zbog jednog ludaka...? Uvek ih je bilo i bice,nemaju mesta da ih drze po bolnici pa ih pustaju na ulicu..

Puno ljudi je prslo, jedino da celu Srbiju zatvore u ludaru (ili da nam samo opet uvedu vize  :)  ). Biæe toga. Takve stvari se ne mogu spreèiti - kad nekom pukne u glavi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

danima me muci jedno pitanje.....sta se to desava u Srbiji u poslednjih 10 -15 god.?nije bre tako bilo ranije,nije bilo toliko negativne energije i nekog zla u ljudima...danas se oseca napetost u svim sferama zivota...saobracaju,kulturi itd...neko kaze,bio si mladji devedesetih pa te boleo kurac za sve....cini mi se  da su se ljudi i vise druzili tada nego sada....pocecu da verujem u teorije zavera jbt...

Dukags

...apropo, i ovako ali ako ima¹ por¹e kajena onda nemora¹ ni¹ta da brine¹ :D
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/559637/Covek-u-komi-a-tatin-sin-na-slobodi

Slaninar

Citat: MIGE poslato 18 Maj, 2015, 08:39
danima me muci jedno pitanje.....sta se to desava u Srbiji u poslednjih 10 -15 god.?nije bre tako bilo ranije,nije bilo toliko negativne energije i nekog zla u ljudima...danas se oseca napetost u svim sferama zivota...saobracaju,kulturi itd...neko kaze,bio si mladji devedesetih pa te boleo kurac za sve....cini mi se  da su se ljudi i vise druzili tada nego sada....pocecu da verujem u teorije zavera jbt...

De¹ava se od 1988, postepeno, svake naredne godine malo gore. Od 1990. ni¹ta ne proizvodimo, a kvare se polako i Gorenje ma¹ine... biæe dogodine jo¹ gore. Prava elita je oti¹la iz zemlje, pa se deca mogu ugledati na lo¹e i gore. Ko je "uspe¹an", ko ¾ivi bogato (neæu reæi dobro, sa svim onim obezbeðenjem i strahom)? Prièaj detetu da treba da bude po¹teno, vredno, kulturno... kod nas kad krene¹ kulturno u startu si se zajebao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

A zar da uèim decu da budu sve ono ¹to prezirem...pa ne ide brate!!!

juga

Elem...http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/559708/Hiljade-biciklista-na-Beogradskoj-biciklijadi-obecane-nove-staze
biciklisti se skupili, tra¾e i dobiæe, a mi....izborili smo se za manju cenu putarine [clapp] [rofl]

Slaninar

Citat: juga poslato 18 Maj, 2015, 09:24
A zar da uèim decu da budu sve ono ¹to prezirem...pa ne ide brate!!!

Jasno, samo æe te mo¾da gledati kao budalu, ili ti neæe verovati. Ti radi¹ dva posla i vozi¹ juga, a neko vozi kabriolet. Èime se taj èika bavi? ©to ne idemo na more?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 18 Maj, 2015, 08:01
Citat: Laziæ poslato 15 Maj, 2015, 17:10
Zemlja bezdu¹nih birokrata... Danas sam do¾iveo da tu¾ilac vabi èoveka da prizna krivièno delo u zamenu za uslovnu kaznu, a da pri tom zbog nedostatka dokaza(koji ne postoje), uop¹te ne mo¾e da podigne optu¾nicu, al' ako se upeca, upecao se... Na sreæu nije se upecao... ®ivimo u  Odvratanistanu...

Ako je uradio, onda ne vidim problem.


Pro¹le godine oko gej parade ne¹to laprdao po fejsu, godinu dana kasnije jo¹ traju predkriviène radnje, ne mogu da dignu optu¾nicu jer bez njegovog eksplicitnog priznanja nemaju nikakav dokaz jer nikome nije pretio po imenu i prezimenu, èak je i taj komentar bio sprdnja, al' su tada dobili nalog da sve jure... Debilizam... Kao kad slina ka¾e zbog Sa¹e Jankoviæa da ubistvo ne zastareva, a tada je utvrðeno da je bilo samoubistvo, tako da jedini naèin da se ponovo otvori istraga je ako su se pojavili novi dokazi da nije bilo samoubistvo, a nisu...

Taèno sve treba diæi u vazduh...

Kostić


PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !



mrle


Joker

Neka pitaju lokalne cigane...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...