Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dukags

Citat: Slaninar poslato 03 April, 2015, 08:44
Citat: Dukags poslato 03 April, 2015, 08:31
Ili da tako pogine tvoje dete, da li bi iblo puno 8 godina za to sto je vozio pijan 150km/h kroz raskrsnicu, ili bi mo¾da razmi¹ljao i da mu ti posle lièno ispostavi¹ doplatnu kartu za to ¹to svoje dete vi¹e nikad neæe¹ videti i jer je i ono imalo pravo da ¾ivi, recimo onako u mimohodu dok ga bude¹ bude¹ gledao kako se posle godinu dana ceraka u nekom kafiæu?

Bilo bi puno i da je moje dete. Neæe mi dete vratiti to ¹to æe jo¹ jedna porodica da se upropasti. Problem na¹e pravde je ¹to je prespora i ¹to sa parama i vezom mo¾e¹ ¹ta hoæe¹. Ako zakon ne va¾i za sve, onda je to tiranija. Bolje da su kazne mesec dana za ubistvo, ali da presuda padne za nedelju dana. I kad triput ponovi¹ prekr¹aj - streljanje, nepopravljiv si. To pod uslovom da su zakoni u skladu sa moralnim normama koje va¾e u dru¹tvu gde se zakon donosi. Kod nas je sve veæi raskorak izmeðu onog ¹to obièan èovek smatra pravednim i zakona - time je prekr¹eno jedno od osnovnih pravila "vladavine prava".

Prevencija, odvraæanje od lo¹ih dela, podizanje nivoa svesti. Kazna je krajnja mera, ako se sve svede na kaznu, dobije¹ smrdljivu USA.

THE 4 SKINS...One Law For Them.
To je bio odgovor Laziæu pravniku kako je 8 godina za nekoliko ¾ivota puno. Neæe im vratiti dete ali bi ¾ivot imao vi¹e "smisla" makar posle i robijao, kad je veæ tako. Zato mo¾da i za nauk nama drugima, nije malo sla¾em se, ali bi samo 1 godina ipak bila malo!

Slaninar

Nauk je kad je pravda brza i ravnopravna - ovako je marketing. Ako novine i javnost dignu buku - 100 godina robije. Ako ne, onda je slobodan. Nema tu nauka, ima jo¹ 100 takvih po gradu svako veèe i ne mo¾e¹ im ni¹ta. Dok stigne presuda, on se kurèi po gradu kako mu ne mogu ni¹ta, klinci vide, pa onda i oni. Ko æe se setiti za 5 godina ¹to je ovaj oti¹ao u zatvor. Ako i ode.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

Osim sto su prosli kroz crveno, bili su i pijani. Kod nas je uvedeno pravilo skupljih kola, da je kriv onaj koji ima skuplja kola, zato sto je bahat. Naravno do jedne granice, oni sa bas skupim kolima su izuzeti iz zakona.

Slaninar

Citat: farbach poslato 03 April, 2015, 09:23
Osim sto su prosli kroz crveno, bili su i pijani.

To nije dokazano, ali koliko sam saznao upravo je tako. Samo se kod nas igra za publiku, ne za pravdu. Ba¹ to ¹to ka¾e¹: skupa kola, bahat je...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

Prvi dan su bili pijani, posle se to nije pominjalo. Imam ruzan osecaj, da neka sila odredi ko je kriv i kolika je kazna, a onda se realnost steluje na osnovu toga. Previse toga smrdi, da ne nabrajam sada vesti. Ta sila se zove javnost, sto ne postoji, pre ce biti da je to neki smrad sa par drugara. Nekad i grese. Oko Kantrimena nikako da se usaglase koje boje je bio.
+100 kroz grad je divljanje, ali pijan na crveno je samoubistvo. Hoce li poceti da hapse masinovodje kada mu se ludak baci pod lokomotivu?

Lazic

Citat: Dukags poslato 03 April, 2015, 09:08
Citat: Slaninar poslato 03 April, 2015, 08:44
Citat: Dukags poslato 03 April, 2015, 08:31
Ili da tako pogine tvoje dete, da li bi iblo puno 8 godina za to sto je vozio pijan 150km/h kroz raskrsnicu, ili bi mo¾da razmi¹ljao i da mu ti posle lièno ispostavi¹ doplatnu kartu za to ¹to svoje dete vi¹e nikad neæe¹ videti i jer je i ono imalo pravo da ¾ivi, recimo onako u mimohodu dok ga bude¹ bude¹ gledao kako se posle godinu dana ceraka u nekom kafiæu?

Bilo bi puno i da je moje dete. Neæe mi dete vratiti to ¹to æe jo¹ jedna porodica da se upropasti. Problem na¹e pravde je ¹to je prespora i ¹to sa parama i vezom mo¾e¹ ¹ta hoæe¹. Ako zakon ne va¾i za sve, onda je to tiranija. Bolje da su kazne mesec dana za ubistvo, ali da presuda padne za nedelju dana. I kad triput ponovi¹ prekr¹aj - streljanje, nepopravljiv si. To pod uslovom da su zakoni u skladu sa moralnim normama koje va¾e u dru¹tvu gde se zakon donosi. Kod nas je sve veæi raskorak izmeðu onog ¹to obièan èovek smatra pravednim i zakona - time je prekr¹eno jedno od osnovnih pravila "vladavine prava".

Prevencija, odvraæanje od lo¹ih dela, podizanje nivoa svesti. Kazna je krajnja mera, ako se sve svede na kaznu, dobije¹ smrdljivu USA.

THE 4 SKINS...One Law For Them.
To je bio odgovor Laziæu pravniku kako je 8 godina za nekoliko ¾ivota puno. Neæe im vratiti dete ali bi ¾ivot imao vi¹e "smisla" makar posle i robijao, kad je veæ tako. Zato mo¾da i za nauk nama drugima, nije malo sla¾em se, ali bi samo 1 godina ipak bila malo!
Da su tog klinca roditelji nauèili da ne prolazi pijan na crveno svetlo, svi bi bili ¾ivi, èak i da je onaj vozio 300, presuda je takva kakva je samo da bi se javnosti malo zamazale oèi, veze nema sa pravdom i krivicom...

zVuk

ako tako gledas, onda ispada da da su roditelji ovog klinca naucili da ne vozi pijan preko ogranicenja, svi bi bili zivi i zdravi.....na kraju krajeva nikad nemozes znati da li se onome sto je prosao na crveno nesto u autu pokvarilo, pa da nije mogao da stane......sto kaze slaninar, ogranicenje je 50 bas zbog mnogo nepredvidivih situacija.....voznja 150+ na sat u gradu jeste divljanje.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mi¹ko_kolo

Upravo. U ovakvim situacijama nikad nije samo jedna strana kriva. Èija je krivica veæa - odluèuje to ko ima skupljeg advokata, odosno tu¾ioca koji hoæe da se bavi svojim poslom.

Slaninar

Citat: zVuk poslato 03 April, 2015, 09:06
koilko god da je smrdljiva, tamo  sud sudi po zakonu, bez obzira na imovinsko stanje i politicku pripadnost.....

Nisam ba¹ siguran. Amerika iz filmova je jedno, praksa drugo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

...ako nisi siguran, ti proveri, tamo je svaki politicar koji je uhvacen u nekim malverzacijama odgovarao, ovde su svi politicari umesani u malverzacije, ali nijedan nije odgovarao....tamo kad javna licnost napravi neko sranje, dobije vecu kaznu nego obican gradjanin za isto sranje, bas zato sto je uzor nekim mladim ljudima......ovde javna licnost ne bude ni okrivljena.....tako da sta je smrdljivije, proceni sam.....ne kazem da je usa mirisljava, ali je definitivno pravna drzava gde si kao obican gradjanin zasticen zakonom..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 03 April, 2015, 11:32
ne kazem da je usa mirisljava, ali je definitivno pravna drzava gde si kao obican gradjanin zasticen zakonom..

Osim ako si crnac... ili veoma siroma¹an.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

opet kazem zakonom i sudom....oni crnci na zalost nisu stigli do suda....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Ima¹ pravo na na¹eg advokata, ako si bogat mo¾e¹ sam da se brani¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

da je taj despot poginuo bilo bi dve sponzoruse i mladi bilmez ubili momka, manite se novina. oni pijani on pijan oni kroz crveno on kroz zeleno.
to sto su poginuli im nije kazna, nego splet nesrecnih okolnosti u kojim su ipak oni bili vise krivi kako god okrenes. decko nije zasluzio 8 godina.
oduzeta mu je prednost, mogao je i on da pogine lako. sreca njegova pa je vozio dobar automobil

freepartyman

Upravo tako,, a i  njemu je otezavajuca okolnost sto je vozio A8..Ljudi su u fazonu neka neka u zatvor,odakle mu a8,mora da je lopov...da je vozio yugo zalili bi ga a ovako...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

zVuk

...on kroz zeleno sa 150+ kmh.....po meni, svi su krivi podjednako, ali ovaj sto je ostao ziv je malo krivlji......i ja smatram da je 8 godina mnogo za unistvo iz nehata, jer taj mladic posle osam godina provedenih u zatvoru nece moci tek tako da se vrati normalnom zivotu....ja bih mu dao 3 godine bez mogucnosti skracenja, da dobro razmisli kako ce da vozi u buduce....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

TEEfqd

#13156
Citat: zVuk poslato 03 April, 2015, 12:19
...on kroz zeleno sa 150+ kmh.....po meni, svi su krivi podjednako, ali ovaj sto je ostao ziv je malo krivlji......i ja smatram da je 8 godina mnogo za unistvo iz nehata, jer taj mladic posle osam godina provedenih u zatvoru nece moci tek tako da se vrati normalnom zivotu....ja bih mu dao 3 godine bez mogucnosti skracenja, da dobro razmisli kako ce da vozi u buduce....
stani bre brate kako krivlji. sta je gore da prolazis brzo kroz zeleno ili sporo kroz crveno a pijan u oba slucaja.
prosle godine sam prisustvovao oduzimanju prednosti gde je drugar leteo 33 metara sa motora a u tom slucaju
je bio znak stop. gotovo uvek onaj ko ume da vozi najebe zbog neke budaletine koja ne zna da stane na stop, prodje kroz
crveno i tako dalje a ovaj despot je izgleda kriv sto je ostao ziv sad

zVuk

 kako kaze bata stojkovic u balkanskom spijunu, "pazi kako vozis, sve je vise ludaka koji prolaze na crveno"....po meni je gore voziti velikom brzinom, jer ti ne ostavlja prostora za pravovremenu reakciju.....jer kao sto rekoh ranije, moze se desiti da se na autu nesto pokvari, pa da nemoze da se zaustavi na crveno...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 03 April, 2015, 12:19
...on kroz zeleno sa 150+ kmh.....po meni, svi su krivi podjednako, ali ovaj sto je ostao ziv je malo krivlji......i ja smatram da je 8 godina mnogo za unistvo iz nehata, jer taj mladic posle osam godina provedenih u zatvoru nece moci tek tako da se vrati normalnom zivotu....ja bih mu dao 3 godine bez mogucnosti skracenja, da dobro razmisli kako ce da vozi u buduce....

Za normalnog je i godina zatvora sramota i kazna. Za budalu je i 10 struèno usavr¹avanje.
Sami zatvori su takvi da izlaze gori ljudi, krimosi, ne re-socijalizovani ljudi.
Sve je to kod nas naopako i lo¹e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

Decko iz Audija je trebao da dobije kaznu za voznju pod uticajem alkohola i za brzu voznju..i tu se prica zavrsava, nemojte da lupate vise kakvo ubistvo iz nehata....
I became a beast to rid myself the pain of being a man