Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: Boban_m poslato 01 April, 2015, 06:24
Примаријус др сци. медицине  Тодор Јовановић, имунолог и вирусолог

http://srbinaokup.info/?p=59226

Samo jos jedan sladjarijanac....
Cim cujem pominjanje ''farmakomafije'' i pricu kako je on izumeo cudotvorni preparat koji leci sve, odma mi je jasno o cemu se radi....
Prilikom toga navodi statistiku SZO kako se polio pojavio samo u 4 zemlje.... Sve cetiri imaju problem sa vakcinacijom u vukojebinama.... Zaboravlja cinjenicu da je BAS ta vakcina ubila deciju paralizu u normalnom svetu i da samo zbog toga imas slucajeve u pomenutim zemljama..... Klasicno spinovanje sladjarijanaca .....

Problem nije u vakcinama kao pojmu. Vakcine i penicilin su najveci izumi 20-tog veka i mnogo su ljudi spasili.... Problem je u nasim nesposobnim ''funkcionerima'' koji za svoju ugradnju guraju svasta na trziste.... Nikako ne treba izbegavati vakcinaciju, ali treba DOBRO proveriti sta se daje....
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

Citat: Slaninar poslato 01 April, 2015, 09:59
Citat: zVuk poslato 01 April, 2015, 09:21
nakaradni zakoni i propisi koje moze da tumaci ko kako hoce, bolje da su uveli obavezne skolske uniforme, kad im vec odredjuju sta sme a sta nesme da se nosi....u rusiji kad sam isao u skolu, nisu te pustali da udjes ako ti uniforma nije u redu....kosulja kravata itd........moja pretpostavka je da na taj nacin deca nemaju predrasude jedni prema drugima na osnovu onoga sto nose, odnosno nema vidljivih klasnih/kulturoloskih razlika pa se samim tim deca bolje upoznavaju medjusobno...

Apsolutno se sla¾em & podr¾avam. Samo da uniforme budu normalne - ne da dobije¹ jedan par pantalona za celu godinu.

tamo su bile dve vrste uniformi, jedna je izgledala kao klasicno odelo (sako, gornji deo i odgovarajuce pantalone) dok je na drugoj gornji deo izgledao malo drugacije, (dva dzepa na grudima na zakopcavanje)....i to se kupovalo u robnim kucama, tako da si mogao da kupis koliko hoces, mada koliko se secam, mislim da sam imao samo jedan komplet, jer nije bilo potrebe za vise od toga iz prostog razloga jer to nosis samo u skoli i dovoljno je da se opere jednom nedeljno.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

juga

Pa i ovde su bile uniforme tj. bluze, ali je toizbaèeno, za¹to  [neampojma]

zVuk

...zenske uniforme su bile suknje do kolena sa nekom keceljicom preko....zensko u pantalonama nije nikako smelo da udje u skolu....to je bilo nezamislivo....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mrle



dzimika


PECA BMW

Zanimljivo malo botova u komentarima ... ili je sve to samo prvoaprilska sala

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=03&dd=31&nav_id=975106
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mrle

Citat: PECA BMW poslato 01 April, 2015, 13:31
Zanimljivo malo botova u komentarima ... ili je sve to samo prvoaprilska sala

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=03&dd=31&nav_id=975106

"alkoholna piæa i duvan (4,7 odsto)"

zato sam ja u minusu svaki mesec

Lazic


eclipse4

Citat: dzimika poslato 01 April, 2015, 13:22
Stvarno ni ja ne vidim problem

Za to vreme u bosni
http://www.palelive.com/aktuelnosti-pale/medvjed-na-paljanskim-ulicama-izazvao-paniku

ne vidim sta je tu cudno? slikali dete dok se vraca iz skole ;) ;) ;)

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !




Silvana

Citat: zVuk poslato 01 April, 2015, 10:35
...zenske uniforme su bile suknje do kolena sa nekom keceljicom preko....zensko u pantalonama nije nikako smelo da udje u skolu....to je bilo nezamislivo....

Ne treba preterivati  :) Svaka ¹kola oduvek ima pravilnik o pona¹anju i odevanju, tzv. kuæni red, samo je pitanje koliko ga se pridr¾ava. U osnovnoj je to jednostavno, bar kod mene: poène proleæe, dete doðe u prekratkoj suknji, ili ostane u ¹orcu u kom je radilo fizièko, ili obuèe majicu na bretele, opomene¹ ga i to je primer za celo odeljenje. Tako dva-tri puta, opomena je dovoljna jednom za svako odeljenje u petom razredu. Svi po¹tuju. Ponekad neko opet proba, ali brzo shvati da je pravilo ostalo isto od pro¹le godine  :D
Mislim da je sve stvar autoriteta. U srednjoj ¹koli sve je pomereno na drugi nivo, naroèito ako je ¹kola u gradu. Mislim da tamo niko ne sme deci ni¹ta da ka¾e generalno, a to vi¹e nije do nastavnika veæ do dru¹tva. Onog trena kad je roditelj rekao ''Ma ko mu jebe mater, on æe da ti govori kako da se oblaèi¹'', isto kao ''Ma ko mu jebe mater, ¹ta on ima to da ti tra¾i da zna¹, kao da ti to ne¹to treba u ¾ivotu'' - sve je palo u vodu. Mislim da pored toga kecelja i uniforma ne re¹avaju nikakve probleme u komunikaciji, veæ je to samo na¹a iluzija kako je nekad bilo bolje. Svi u ¹koli se dobro znaju i uniforma ne mo¾e da sakrije ili poni¹ti stav. I u Hogvortsu svi nose one fine ogrtaèe, pa je ipak sasvim jasno ko je Drako Melfoj  :P
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

ЯЭВОЛУТИОН

da [postoji uniforma za skolarce i srednjoskolce bar se ne bi videla enormna razlika u imovinskom stanju izmedju ucenika.....ds nastavnici i profesori su obespravljeni.....cuo sam da ne smeju ni u cosak da ih oterau,,,ni da ih izbace sa casa......ukines nekome ovlascenja i ocekujes da bude autoritet....glupost.....pri tome cujem i da nema ponavljanja u osnovnoj skoli...svi ili skoro svi prolaze.....fakultete zavrsavaju Sapici i Jovanovici...doktorare pisu raznorazni.....sve sam intelektulac do intelektualca....zapravo to mu sada dodje pogrdna rec......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 April, 2015, 23:22
da [postoji uniforma za skolarce i srednjoskolce bar se ne bi videla enormna razlika u imovinskom stanju izmedju ucenika.....ds nastavnici i profesori su obespravljeni.....cuo sam da ne smeju ni u cosak da ih oterau,,,ni da ih izbace sa casa......ukines nekome ovlascenja i ocekujes da bude autoritet....glupost.....pri tome cujem i da nema ponavljanja u osnovnoj skoli...svi ili skoro svi prolaze.....fakultete zavrsavaju Sapici i Jovanovici...doktorare pisu raznorazni.....sve sam intelektulac do intelektualca....zapravo to mu sada dodje pogrdna rec......

Na¾alost, u pravu si, nema tu trunke autoriteta.

Plus sve èe¹æe èujem za sluèajeve da jedno dete ¹ikanira celu ¹kolu i da mu niko ni¹ta ne mo¾e. Centar za socijalni rad ka¾e nije nadle¾an, ¹kola ka¾e da nema nikakva prava, uèitelji nemaju prava, roditelje boli briga i ¹ta sad?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu