Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

El Jefe i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Citat: eclipse4 poslato 23 Mart, 2015, 22:23
...da samo neko krene da negde protestvuje,ili daj boze krene u obaranju prodanih dusa sa vlasti,prvi bih bio da pomognem u tome,,makar na ulici spavao.....unistice domovinu mojoj deci,jebem li im mater prodanu i raspalu!
Svake nedelje neko protestuje/strajkuje.

U subotu je bio ovaj:

http://srbin.info/2015/03/21/protest-dveri-prebrojte-koliko-ih-je-bilo-video/

Sutra ima ovaj:

http://srbin.info/2015/03/23/nema-povlacenja1-policija-zabranila-radikalima-skup-seselj-bic/

I ovaj:

http://srbin.info/2015/03/23/zavetnici-pokrecu-kampanju-srbija-nikada-u-nato/

mi¹ko_kolo

Iskreno, meni je te ekipe za razminiravanje prilièno ¾ao. Drkaju ih za sva¹ta, a opet nose glavu u torbi.

Hurricane

..jbga Mi¹ko, ne rade za klikere, imaju i beneficiran radni sta¾, dr¾avni posao, uredno odmori bolovanja i ostalo..

a i da ih pita¹ svaki æe ti reæi da radi posao koji voli...

...kome danas nije glava u torbi..

Lazic

Citat: mrle poslato 23 Mart, 2015, 13:36
koji bre zakon?
Ovo se skor pa desilo i mom kumu. Nije mogaop da pronaðe busplus, odmah ga je okru¾ilo 5 kontrolora u busu, zvali komunalce... On im sve vreme obja¹njavao d aima kartu samo da vidi u kom mu je d¾epu. Svo petoro su ga okru¾ili, udaljili ostale putnike.. Kada je hteo da siðe kod Vuka, oni oko njega i dolaze komunalci. I on u tom trenutku naðe kartu  i otera ih u kurac. pa im ka¾e da ih jenamerno zamajavao da ne bi dalje i¹li po busu i hvatali ove bez karte. Popizdeli su.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] kakav kralj...



Citat: Dukags poslato 23 Mart, 2015, 23:14
Kakav nam ¾ivot i sve ostalo takve nam i eksplozivne naprave  [rofl]
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] shit bomb...;D

Citat: hurricane poslato 23 Mart, 2015, 23:43
..jbga Mi¹ko, ne rade za klikere, imaju i beneficiran radni sta¾, dr¾avni posao, uredno odmori bolovanja i ostalo..

a i da ih pita¹ svaki æe ti reæi da radi posao koji voli...

...kome danas nije glava u torbi..

Dr¾avna slu¾ba je majka... Moj drugar pravnik radi u db-u od '97-me, jednom mu je bila glava u torbi i to delimièno njegovom krivicom(jer je u 3 noæu blejao na semaforu kad su ameri omlatili general¹tab, mo¾da se neko seæa preseèenog bmw-a 320 na æo¹ku Nemanjine i kneza Milo¹a), oru¾je negde u fioci, a ima do penzije jo¹ par godina... Jeb'o im ja svima mater...

mi¹ko_kolo

Citat: hurricane poslato 23 Mart, 2015, 23:43
..jbga Mi¹ko, ne rade za klikere, imaju i beneficiran radni sta¾, dr¾avni posao, uredno odmori bolovanja i ostalo..

a i da ih pita¹ svaki æe ti reæi da radi posao koji voli...

...kome danas nije glava u torbi..
Ma znam, nego iako su kerovi, njih mi je nekako prosto ¾ao. Ne znam kako da objasnim taj oseæaj. I sve mi je jasno: i beneficije i plata i sve prinadle¾nosti ali oni stvarno nemaju pojma da li æe se danas vratiti svojima ili neæe.

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

eclipse4

Da si saèekala dvadeset godina, bili bismo bespovratno tvoji. Voleli smo Ameriku. Jasno se seæam da smo voleli Ameriku. Kada smo odrastali, ranih 90-tih, veæina mojih prijatelja nije imala sumnje kako da se odnosimo prema zapadnoj civilizaciji. Dobro. Zar je moglo drugaèije?
Za razliku od na¹ih dedova ili èak oèeva, mi „najveæu geopolitièku katastrofu XX veka“ uop¹te nismo smatrali katastrofom. Za nas je to bio poèetak velikog novog puta. Konaèno smo izvirivali iz svoje sovjetske èaure u veliki, stvarni i sjajni svet. Konaèno smo mogli da utolimo glad svojih èula. Rodili smo se mo¾da ne na pravom mestu, ali sigurno u pravo vreme – tako smo mislili. Danas je te¹ko poverovati, ali tada je i oslobaðanje Crkve od komunistièkog nadzora bilo u istoj semantièkoj ravni sa trijumfom zapadnih vrednosti. Proslava hiljadugodi¹njice Kr¹tenja Rusije i prvi koncert Skorpionsa na kojem se pevalo Wind of Change – za nas je to bilo isto.
Ratovi u Iraku i Jugoslaviji nekako su pro¹li mimo nas. Ne samo zato ¹to smo bili mladi i bezbri¾ni. Ja sam, na primer, veæ sta¾irao u „Komsomolki“ [1], u meðunarodnom odeljenju. Gledao sam telekse na engleskom koji su stalno spominjali Izetbegoviæa, Mladiæa i Karad¾iæa, ali nisam tim dogaðajima pridavao ozbiljan znaèaj. To se de¹avalo tamo negde, daleko, ne u na¹em kraju. Naposletku, rat na Balkanu se meni nije uklapao u nekakvu antizapadnu logiku. Kakve veze je to imalo sa Amerikom?
Devedesetih smo glasali za Jabloko, i¹li pred Beli dom da podr¾imo demokratske snage, gledali novostvorenu NTV i slu¹ali radio Eho Moskve. [2] U svojim prvim novinarskim zadacima svakim povodom smo spominjali nekakav „civilizovani svet“ i verovali kako je on zaista civilizovan. Sredinom 90-tih u na¹im redovima su se pojavili prvi evroskeptici, ali smo ih smatrali za divljake. Proveo sam godinu dana u studentskom domu sa komunistom Petjom i monarhistom Arsenijem. Drugovi iz drugih soba bi se opra¹tali od mene predveèe sa sa¾aljenjem: „A ti se vraæa¹ u svoju ludnicu“.

KOSOVO, PRVI UDARAC
Prvi ozbiljan udarac na¹oj prozapadnoj ¾ivotnoj orijentaciji bilo je Kosovo. Bio je to ¹ok, koji je razbio na¹e ru¾ièaste naoèari. Bombardovanje Beograda je mojoj generaciji bilo isto kao Amerikancima napad na kule-bliznakinje. Na¹a spoznaja se okrenula za 180 stepeni,
skupa sa avionom tada¹njeg premijera Evgenija Primakova, koji je, èuv¹i za amerièku agresiju, dok je nad Atlantikom leteo iz Irske za SAD, naredio zaokret i povratak u Rusiju.
U to vreme nije bilo nikakve antizapadne propagande. Na¹a vlastita NTV nam je obja¹njavala svakodnevno da, iako je bombardovanje evropskog grada bilo malèice preterano, Milo¹eviæ je bio gad kakvog u svetu nema, i zato je trebalo da trpimo. Satirièni program Lutke  karikirao
je sukob kao obièni spor u jednoj od na¹ih stambenih zgrada, gde pijani sused muèi „graðanku Kosovu“ i niko ne mo¾e ni¹ta da uradi osim njenog ljubavnika, kr¹nog momka sa licem Bila Klintona. Gledali smo, ali nismo verovali. Nije nam vi¹e bilo sme¹no. Tada smo veæ bili svesni da je Jugoslavija demonstracija onoga ¹to bi i nama moglo da se desi u bli¾oj buduænosti.
Drugi iraèki rat, Avganistan, zavr¹etak odvajanja Kosova, Arapsko proleæe, Libija, Sirija – sve to nas je iznenadilo, ali nas vi¹e nije ¹okiralo. Iluzija vi¹e nije bilo: manje-vi¹e smo znali s kim
¾ivimo na istoj planeti. Ali, uprkos tome, sve to vreme mi smo nastavili da se kreæemo u zapadnoj orbiti.
Nastavili smo da verujemo u mit o zloj Americi, ali dobroj Evropi, kosovski strah je postepeno otupeo, a na¹ kompromis je zvuèao nekako ovako: mo¾da ne treba da se s tim momcima dru¾imo, ali, na kraju krajeva, mo¾emo da igramo istu igru. S kim drugo da se igramo?
Èak i parada obojenih revolucija donedavno se èinila kao red malih pakosti. Ali onda je do¹ao Evromajdan i za njim ¾estoki graðanski rat, koji su na oèigled svih pokazali: kr¹enje svih procedura i pravila i upotreba „demokratskog procesa“ na teritoriji protivnika – to vi¹e nisu bile geopolitièke igre, veæ pravo oru¾je masovnog uni¹tenja. Jedini oblik oru¾ja koje mo¾e da se primeni protiv dr¾ave sa nuklearnim ¹titom. Sve je vrlo prosto: kad pritisnete dugme i po¹aljete raketu preko mora, dobijete istu raketu kao odgovor. Ali, kad na teritoriji protivnika izazovete lanèanu reakciju haosa, ne morate ni¹ta da dokazujete ili se pravdate. Agresija? Kakva agresija? To je samo prirodni demokratski proces. Vekovno stremljenje naroda slobodi.
Mi vidimo krv i ratne zloèine, vidimo le¹eve ¾ena i dece, vidimo celu zemlju kako se vraæa u 1940-te – a zapadni svet, koji smo voleli od detinjstva, govori nam da sve to izmi¹ljamo. Ne vide to ljudi koji su svetu dali D¾ima Morisona, Marka Noflera i raznobojne Bitlse. Ne ¾ele da to vide deca uèesnika Vudstoka ili sami uèesnici Vudstoka, stari hipici koji su hiljadu puta pevali All you need is love. Ne vide to ni zami¹ljeni Nemci iz generacije posleratnog bejbi-buma, koji su razbijali glave da okaju grehe svojih oèeva.
KRAJ MITA O „CIVILIZOVANOM SVETU“
Ovo je ¹ok veæi od kosovskog. Za mene i mnoge hiljade 30-godi¹njaka koji su u svet po¹li sa amerièkim snom mit o „civilizovanom svetu“ je zauvek nestao. Od u¾asa mi zvoni u u¹ima. Nema vi¹e nikakvog „civilizovanog sveta“. Nije ovo samo trenutak samosa¾aljenja, veæ ozbiljna opasnost. Izgubiv¹i svoje vrednosti, èoveèanstvo se pretvara u èopor grabljivaca. Veliki rat je samo pitanje vremena. Pre dvadeset godina nismo bili pobeðeni, veæ osvojeni. Pobedili su nas ne u ratu, veæ u kulturi. Prosto smo hteli da budemo kao oni. Rokenrol je uspeo tamo gde nuklearne bojeve glave nisu. Holivud je bio moæniji od pretnji i ultimatuma. Grmljavima harli-dejvidsona tokom Hladnog rata pokazala se moænijom od grmljavine lovaca i bombardera.
Ameriko, kako si glupa! Da si saèekala dvadeset godina, bili bismo bespovratno tvoji. Dvadeset godina vegetarijanstva – i na¹i politièari bi ti sami predali na¹e nuklearno oru¾je i dugo ti ljubili ruke ¹to pristaje¹ da ga primi¹. Kakav je blagoslov to ¹to si se pokazala tako glupom, Ameriko!
Ti nas vi¹e ne poznaje¹! To su, izmeðu ostalog, reèi koje smo pre dve godine uzvikivali pod Kremljom. Od tada, i zbog tebe, Ameriko, sve manje nas izlazi na trgove. Ti o nama govori¹ gluposti, misli¹ gluposti, i kao rezultat pravi¹ gre¹ku za gre¹kom. Nekada si bila kul, Ameriko. Posle Prvog svetskog rata moralno si se uzdigla iznad Evrope, a posle Drugog jo¹ vi¹e ojaèala. Jeste da si imala Hiro¹imu, Vijetnam, Kju-kluks-klan i pun ormar kostura, kao i svaka imperija. Ali sve to nije dostizalo kritiènu masu koja bi vino pretvorila u siræe. Pokazala si celom svetu kako je moguæe ¾iveti radi stvarala¹tva i kreativne slobode. Stvorila si na planeti mnogo èuda razvoja: SR Nemaèku, Japan, Ju¾nu Koreju, Singapur. Ali veoma si se od tad promenila. Odavno ne pi¹e¹ vi¹e pesme koje bi pevao ceo svet. Protraæila si svoj glavni kapital – moralni. A on ima jednu veoma lo¹u karakteristiku: kad se potro¹i, te¹ko se vraæa.
Ti poèinje¹ polako da umire¹, Ameriko. i ako misli¹ da sam zlurad, gre¹i¹. Velike promene svakog doba prati veliko krvoproliæe, a ja krv ne volim.
Mi, koji smo sami pro¹li kroz propast svoje imperije, mogli bismo da ti objasnimo u èemu gre¹i¹ – ali neæemo.
Snaði se sama!!!

eclipse4


Dukags

#13014
General ®ivojin Mi¹iæ u razgovoru sa prestolonaslednikom uoèi stvaranja Kraljevine SHS:
  Iz knjige Miæe ®ivojinoviæa "®ivot pretoèen u pamæenje"2004


            -®ivojine sedite! Nemojte, molim vas opet da poèinjete, sedite i slu¹ajte.Ima razlike izmeðu va¹eg, dobro i mog, gledi¹ta na "ujedinjenje" srpskih zemalja, od onog koje zagovaraju i podr¾avaju Pariz, London, Rim....Oni hoæe da u zajednièku dr¾avu sa Srbijom gurnu i Hrvatsku i Sloveniju. Dakle Evropa ¾eli da stvori Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca po svaku cenu, jer joj se èini da æe zajednièka dr¾ava Slovena biti najbolje re¹enje za mir na Balkanu.

        - Visoèanstvo, ZA©TO DA NAM EVROPA KROJI DR®AVU?! KAD NEKO NE©TO OD NAS PRAVI, SUTRA ÆE UZETI ZA PRAVO DA TO I RASTURI. KAD TI NEKO NE©TO DA, KAD-TAD ÆE TRA®ITI DA MU TO PLATI©. i TO SA KAMATOM NA INTERES! U dr¾avnim poslovima niko ni¹ta ne dariva a da pritom ne misli na uzdarje! DANAS DAR, SUTRA DAR-MAR!!! AKO DANAS DOZVOLIMO DA NAM EVROPA SKROJI DR®AVU KAKO ONA HOÆE, DOK SMO ®IVI UZIMAÆE NAM MERU PO SVOJOJ ®ELjI; PO SVOJOJ POTREBI I ZADOVOLjSTVU!! ONI ÆE BITI PLANERI A MI GRADITELjI I RU©ITELjI. PREKRAJAÆE NAM ZEMLjU UZDU® I POPREKO, IZBRISAÆE GRANICU ZA KOJU SMO SE ®RTVOVALI!!! NIKAD NEÆE BITI TAMO GDE JOJ JE MESTO I GDE JE BOGUMILO I NARODU DRAGO!!!SRPSKA GRANICA U TOJ VE©TAÈKOJ TVOREVINI BIÆE U RUKAMA SOTONE! I SOTONA ÆE, DOK JE SVETA I VEKA, ISPITIVATI NA©U IZDR®LjIVOST I MERITI NA©U SNAGU! NA NjOJ ÆE CENITI KOLIKO MO®EMO, SMEMO I UMEMO!!!TO NEÆE BITI SRPSKA GRANICA NEGO SRPSKA JADNICA!!! TO NIJE NA©A DR®AVA, DR®AVA UJEDINjENjA SRPSKIH ZEMALjA ZA KOJU SE BORIMO, TRPIMO, PATIMO I STRADAMO!!!! str.116

     A kada je na "pritisak" velikih sila da se Srbija ujedini sa vekovnim neprijateljima srpskog naroda, prestolonaslednik Aleksandar je, pred generalima, govorio o velikoj "pomoæi" i "priznanjima" koja su data Srbiji kroz obeæanja od saveznika. Mi¹iæ je uzdahnuo:
DAO BOG, VA©E VISOÈANSTVO, DA JA DOÈEKAM, DA SA SRPSKIM NARODOM, TUMARAM BALKANSKOM POMRÈINOM TRA®EÆI OBEÆANO, A NE SPOMINjUÆI IZGUBLjENO!!!


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mrle


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 25 Mart, 2015, 12:28
http://www.vaseljenska.com/video/nemacka-kompanija-izumela-aparat-koji-pretvara-vodu-u-naftu/

drugar mi radi u BASF-u...za tehnologiju se zna vec preko petnaest godina....ali je jos uvek jeftinije vaditi naftu iz zemlje nego sintetizovati je.....inace ovako dobijena nafta izadje nesto jeftinija od cena uvozne nafte sa carinom......ili bi dizel bio preskup ili bi drzava ostala bez poreza.....akcize se svakako ne bi odrekli.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.