Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: Ivicat poslato 12 Mart, 2015, 13:41
Sad imas veci auto pa mozes da krenes u biznis :D

automobile zaustavljaju masovno, drugo mi je palo na pamet, reli kroz Srbiju, povezivanje juga i severa...

MIGE


TEEfqd

kakav crni heroj, rob covek. jebem ti ja takav zivot

Slaninar

Citat: redshadow poslato 12 Mart, 2015, 14:23
kakav crni heroj, rob covek. jebem ti ja takav zivot

Svi smo robovi. Mislim da je previ¹e i 8 sati svakog radnog dana davati nekom drugom, ali mora da hrani porodicu, jebiga. Nije valjao komunizam...? Ovaj je sad i slobodan, a i preduzimljiv, dva posla... divota.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2015, 14:26
Citat: redshadow poslato 12 Mart, 2015, 14:23
kakav crni heroj, rob covek. jebem ti ja takav zivot

Svi smo robovi. Mislim da je previ¹e i 8 sati svakog radnog dana davati nekom drugom, ali mora da hrani porodicu, jebiga. Nije valjao komunizam...? Ovaj je sad i slobodan, a i preduzimljiv, dva posla... divota.
nije problem u dva  posla ako su oba placena 3500e...i da se ne radi nedeljom

Slaninar

Citat: MIGE poslato 12 Mart, 2015, 14:30
Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2015, 14:26
Citat: redshadow poslato 12 Mart, 2015, 14:23
kakav crni heroj, rob covek. jebem ti ja takav zivot

Svi smo robovi. Mislim da je previ¹e i 8 sati svakog radnog dana davati nekom drugom, ali mora da hrani porodicu, jebiga. Nije valjao komunizam...? Ovaj je sad i slobodan, a i preduzimljiv, dva posla... divota.
nije problem u dva  posla ako su oba placena 3500e...i da se ne radi nedeljom

Ima dobra prièa u romanu Na Drini æuprija. Kad se lik odu¹evljava novom prugom, kako æe njome moæi da brzo stigne u... ne seæam se, neka bude Sarajevo. Pa mu prijatelj ka¾e: "Misli¹ da oni prave tu prugu da bi ti br¾e i¹ao u Sarajevo?!"

Sve jedva èekaju da nas plate po 3000 evra. Tuku ko neæe!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

Sve bre vidite crno, pa zar veliki vodja nije rekao da æe biti bolje... jeste, stoga malo se strpite jedno 30-40 godina pa æemo da vidimo!!!

mrle

Citat: juga poslato 12 Mart, 2015, 15:30
Sve bre vidite crno, pa zar veliki vodja nije rekao da æe biti bolje... jeste, stoga malo se strpite jedno 30-40 godina pa æemo da vidimo!!!

nije rekao... rekao je da ga je sramota da ka¾e kako nam trenutno dobro ide

mrle


MIGE

 
Citat: mrle poslato 12 Mart, 2015, 15:38
Citat: juga poslato 12 Mart, 2015, 15:30
Sve bre vidite crno, pa zar veliki vodja nije rekao da æe biti bolje... jeste, stoga malo se strpite jedno 30-40 godina pa æemo da vidimo!!!

nije rekao... rekao je da ga je sramota da ka¾e kako nam trenutno dobro ide
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

TEEfqd

#12851
Citat: redshadow poslato 12 Mart, 2015, 14:23
kakav crni heroj, rob covek. jebem ti ja takav zivot
obicno se ne osvrcem na minuse jer svesno pisem stvari koje nekad nekom zasmetaju naravno da ne moze svima da se udovolji a za ovo mislim da nisam zasluzio pa evo da ga zasluzim
taj sto ga je lupio zelim mu da radi 17 sati dnevno i vidja decu samo nocu kad dodje kuci, da ga pitam jel se oseca kao heroj ili rob.
nema para za koje bi vodio takav zivot, takav scenario zivota je gori od zatvora kakve crne pare. u zatvoru bi bar mogao knjigu da procitas

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња


PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Ivicat

Нема се времена за размишљање. Почели су парови.

***

Бранислав Нушић: ПОГРЕБ ДВА РАБА

Та ту скоро, биће ових дана,
са'ранисмо једног божјег раба.
Читали сте, вид'ли сте параду,
тај раб божји беше једна баба..
Затутњаше сва четири звона,
поврвеше ките и мундири,
поврвеше перјанице бојне,
поврвеше безбројни шешири.
Сви мајори дебели и суви,
официри цела кита сјајна,
пуковници, с орлом и без орла,
и још неко, али то је тајна.
И право је, не тумач'те друкче,
и нашта би ту брбљива злоба,
и право је та последња почаст,
испратити покојну до гроба.
Још скорије, биће ових дана,
са'ранисмо још једог божјег раба.
Ал' на жалост свију баба наших,
тај раб божји није био баба…
Не поврве кита и мундири,
а и ког би да до гроба прати,
и што пође и што хтеде поћи,
од пола се пута кући врати.
Потмуло су ударала звона,
ударала звона из буџака,
а и што би да се чини џева,
кад је пратња српскога јунака.
Српска децо што мислити знате
из овога поуку имате:
У Србији прилике су так'е,
бабе славе, презиру јунаке,
зато и ви не муч'те се џабе,
српска децо, постаните бабе.

***
Инспирација за ову песму била су два погреба. Сахрана мајке пуковника Драгутина Франасовића и покоп мајора Михаила Катанића. Два погреба, у размаку од два дана, усталасала су београдску чаршију. На првом су били краљ Милан и цела влада, а на другом цео Београд али без краља и владе. Многи су шапатом и гласно критиковали краља Милана и чланове владе, јер заслуге мајора Катанића су биле добро познате целој Србији.Овај храбри ратник је у рату од 1877. до 1878. добио много српских одликовања и руски орден Светог Станислава трећег реда. Његовој неустрашивости и срчаности дивили су се чак и непријатељи. После пораза на Нешковом вису, рањен и немоћан, пао је у руке непријатеља. Али и они су ценили хероја, те је у заробљеништву произведен у чин пешадијског мајора! Мајору Катанићу су се многи дивили и поштовали га. Зато су сви били огорчени немарним и омаловажавајућим понашањем краља Милана и министара. Нушић је због ове песме добио две године робије.