Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Citat: Ivicat poslato 27 Februar, 2015, 11:02
Citat: El Jefe poslato 26 Februar, 2015, 11:43
www.standard.rs/kultura/31187-уче-дечаке-да-љубе-другаре
По новом Закону геј идеологија ће МОРАТИ да се промовише кроз школски систем! – Јанковићу, даље руке од наше деце!

С'обзиром да мој клинац иде у вртић па ће једног дана у школу, овакве теме ме занимају јер не желим да моје дете буде васпитавано по принципима које ја не подржавам. Под овим подразумевам неке од 'вредности' које пропагира 'савремено' друштво...

Уз то Црвени крст сматрам за озбиљну организацију која не треба да буде под утицајем политике. Још мање да буде оруђ(ж)е појединца и/или идеологије.

Да не дужим, послао сам писмо са питањем да ли су ствари наведене у првом линку истините. Нисам очекивао никакав одговор. Али, одговор је ипак стигао. Ево дела одговора:

Citat
...Naravno, da nema istine u onome ¹to je navedeno u pomenutom èlanku!
Ovo sigurno nije prvi a ni poslednji put da neko dobru ideju iskoristi za svoje ciljeve, mo¾da I promociju.

U prilogu mejla, dostavljam Vam kratku informaciju o program “Promocija humanijh vrednosti”.
...

Ево делова програма:

CitatИгролика тематска активност, која је саставни део приручника „Промоција хуманих вредности“, а која је засметала појединцу који се огласио преко писаних медија, има за циљ да промовише поштовање различитости. Тежња Црвеног крста Србије је да кроз ову активност деца развију свест о постојању личних предрасуда о припадницима мањинских група, који се од већине становништа у Србији разликују по својим обичајима, култури, националној и верској припадности, боји коже или пак сексуалном опредељењу. „Спорна“тематска радионица деци указује на постојање маргинализованих група,  које постоје усваком друштву па и у нашем, и ово је једина радионица у Приручнику која помиње, да унашем  окружењу  живе  хомосексуалци.  Поред  хомосексуалаца,  у  истој  игроликој активности се помињу и Кинези, Молдавке, дечко у инвалидским колицима, слепа девојка, па  је  свакој  добронамерној  особи  јасно  да  је  циљ  ове  радионице  промовисањетолераниције и поштовање различитости.

Програм „Промоција хуманих вредности“ има за циљ да промовише борбу противнасиља међу децом и младима, односно уважавање културолошких и етничких разликакроз  развој  позитивног  васпитног  окружења  заснованог  на  интеркултуролошким вредностима у основним школама.  Црвени крст Србије је 2007. год. осмислио наведени програм који се данас спроводи у више од 70 градова и општина на територији Републике Србије. У протеклом периоду Програм је подржан од стране: Владе Шпаније, ШпанскогЦрвеног  крста,  Међународне  федерације  Црвеног  крста  и  Црвеног  полумесеца,Швајцарске агенције за развој и сарадњу, Министарства здравља Владе Републике Србијеи  других  многобројних  локалних  донатора.  Програм  је  у  више  наврата  презентованпредставницима Министарства просвете Владе Републике Србије.

Програм третира следеће теме: толеранција, ненасилна комуникација и решавањесукоба мирним путем,  лични,  групни и културни идентитет и поштовање различитости,превенција дискриминације  и  стигматизације,  родна  равноправност,  дечја  права,превенција насиља путем електронских медија.Носиоци програмских активности су едуковани млади волонтери Црвеног крста ипросветни  радници.  Методологија  рада  је  заснована  на  интерактивном  раду,  раду  умањим групама, уз акценат на вршњачкој едукацији. За потребе Програма Црвени крстСрбије је креирао едукативни материјал и то приручник „Промоција хуманих вредности“ ирадну свеску „За доброту сваки дан је добар дан“. Радионице дефинисане у Приручникунамењене  су  деци  узраста  од  8-11  година  и  од  12-14.  год.  У  изради  Приручника  суучествовали: педагози, неуропсихијатри, психолози, социјални радници и стручна службаЦрвеног крста Србије. Просветни радници, психолошко – педагошке службе и менаџментшкола,  у  којима Црвени крст  у  градовима и општинама спроводи програм „Промоцијахуманих вредности“,  су препознали значај како Програма тако и Приручника који је одстране наведених професионалаца високо вреднован. Садржај Приручника се у некимшколама користи и за потребе спровођења наставног предмета – грађанско васпитање.Радна свеска је намењена деци, а рађена је по узору на универзални годишњи календарСваки дан у години је посвећен одређеној теми/области: промоција хуманих вредностиздравље и  здрави  стилови живота,  књижевност,  спорт,  историја,  култура,  општеобразовање, кампање Црвеног крста.

Радна  свеска  има  за  циљ  да  унапреди  квалитет  образовања  деце,  развијекреативност  код  деце  и  омогући  да  свако  дете  активно  учествује  у  школи,  са  својимвршњацима, кроз активности Црвеног крста,  а у присуству својих наставника,  чиме серазвија  самопоуздање код  деце,  осећај  припадности  групи,  што  некада није  случај  уоквиру редовног наставног програма где се деца оцењују и где су можда мање слободнада изнесу своје  мишљење и испоље знања и  способности  које  поседују. Црвени крстСрбије се непосредно уверио да у већини школа у којима Црвени крст у градовима иопштинама спроводи наведени програм, на зидовима учионица, зборница и канцеларијадиректора је изложена радна свеска „За доброту сваки дан је добар дан“. Да ли то значида просветни радници који уче нашу децу нису у стању да разграниче шта је добро а шталоше за ученике основних школа и који програми промовишу праве вредности које су одзначаја за целокупнио друштво?

Црвени крст у градовима и општинама спроводи програмске активности у школамауз  ангажовање  како  едукованих  младих  волонтера  Црвеног  крста  тако  и  просветнихрадника који су били обухваћени обукама Црвеног крста и који су упознати са садржајем,темама  и  циљевима  Програма.  Програм има  како  сазнајни  тако  и  васпитни  карактеримајући у виду да корисници Програма имају прилику да учествујући у истом стекну новасазнања, упознају се са новим појмовима и препознају и поштују различитости.Сваке године Црвени крст Србије организује и школице подмлатка које третирајутеме  Програма.  Током  године,  школицама  подмлатка  обухваћено  је  око  500  деце  изразличитих средина у Србији. У оквиру школица подмлатка, полазници едукације имајуприлику да се упознају са децом из различитих средина у Србији, да упознају обичаје икултуру тих средина и припадника других националности.  Знања стечена на едукацијидоприносе да полазници исте буду толерантни према другачијима од себе што има зарезултат смањење дискриминације и сукоба међу младима а то је и циљ Програма. Ураду  школица  подмлатка  сваке  године  учествују  и  едуковани  млади  волонтери  каоносиоци  едукације  и  просветни  радници  који  су  у  улози  васпитача  и  супервизорапрограмских активности.Програм Црвеног крста Србије „Промоција хуманих вредности“ је преузео у потпуности  Црвени  крст  Црне  Горе,  а  идеју  Програма  и  друга  национална  друштваЦрвеног крста и Црвеног полумесеца.

Напомињемо да је за потребе евалуације Програма Шпанска Влада ангажовалаекстерне евалуаторе, а Програм је у више наврата, разматран и од стране ревизора којеје  ангажовала  Швајцарска  агенција  за  развој  и  сарадњу.  Црвени  крст  Србије  јеорганизовао две евалуације, једну је спровела стручна служба Црвеног крста Србије адруга  је  спроведена  уз  ангажовање  психолога  који  је  запослен  у  једној  од  установасоцијалне  заштите  у  Београду.  У  евалуације  су  били  укључени  корисници  Програма,просветни радници, едуковани млади волонтери и стручна служба Црвеног крста али иродитељи корисника Програма. Све спроведене евалуације указују на то да је Програмвисоко вреднован а садржај истог прилагођен циљној групи.

Напомена: Цитирани делови су били граматички сасвим исправни. Али када сам копирао, нешто се зезнуло...

mareskin


Kao ¹to su i sami napisali promovi¹u homoseksualce.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balavurda

Pa sta si ocekivao da ce da napisu? Da, zalazemo se za sve one vrednosti/gadosti koje su u zemljama clanicama one zle tvorevine najnormalnija stvar? Pa sigurno nece priznati da rade po tudjem diktatu, vec u korist fizickog i mentalnog zdravlja jedne male zemlje za koju bi verovatno vecina njihovih finansijera najvise volelo da ne postoji.
Ma ne, to su samo teorije zavere...


penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

BOKYBOY

#12745


Hurricane

Citat: BOKYBOY poslato 04 Mart, 2015, 11:33
Citat: penzos poslato 04 Mart, 2015, 11:17
Jaaaaooooooooooooo stra¹no! Odo u .....  [facepalm]
http://beta.informer.rs/vesti/drustvo/4906/HIT-PRICA-Optuzili-je-da-je-imala-seks-s-direktorom-ona-donela-dokaz-da-je-devica

...hahahahha...devojka voli anal vise nego leba da jede.... [rofl] [rofl] [rofl]

[rofl] [rofl] [rofl]

i meni bilo sumnjivo odma...

ne znam, ja ovoj ne verujem, oæe uzme od¹tetu za mobing, i da osigura mesto na polsu..

a opet, svaka èast za deviènost...  [clapp]

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


PECA BMW

Hehehee ovo je dobra fora .. bar je nova zar ne ....

" iz predostro¾nosti  struja poskupi 15 odsto"

" Znam da vas najvi¹e interesuje trogodi¹nji aran¾man iz predostro¾nosti koji je MMF odobrio Srbiji ,  dogovoreno je da struja poskupi 15 odsto posle grejne sezone, odnosno od 1. aprila."


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/539527/MMF-Od-1-aprila-skuplja-struja-u-Srbiji
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Ova zemlja je postala njuz.net...

mareskin

Citat: PECA BMW poslato 04 Mart, 2015, 23:46
Hehehee ovo je dobra fora .. bar je nova zar ne ....

" iz predostro¾nosti  struja poskupi 15 odsto"

" Znam da vas najvi¹e interesuje trogodi¹nji aran¾man iz predostro¾nosti koji je MMF odobrio Srbiji ,  dogovoreno je da struja poskupi 15 odsto posle grejne sezone, odnosno od 1. aprila."


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/539527/MMF-Od-1-aprila-skuplja-struja-u-Srbiji

Otprilike je cilj da se cena struje poveæa da bi se destimulisalo kori¹æenje struje za grejanje.

Ima smisla. Oni podignu cenu struje da destimuli¹u potro¹nju struje za grejanje. Onda dignu cenu centralnog grejanja, pa tako destimuli¹u i to grejanje. Veæ je poskupeo i gas pa destimuli¹u i grejanje na gas, a onda destimuli¹u i grejanje na drva i ugalj jer æe i to da poskupi jer skaèe potra¾nja.

Niko da se seti da stimuli¹e veæe plate kojima æe to da se plati.
Ili prosto treba da se naviknemo da se ne grejemo uop¹te?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivan1979

Spremite se za sledecu zimsku sezonu na vreme  ;D




Slaninar

Realno je struja previ¹e jeftina u Srbiji. Kao energent. Cena koliko ko¹ta da se proizvodi je vi¹a od cene koja se plaæa, èak i kad su industrijski potro¹aèi u pitanju (plaæaju skuplje od domaæinstava). Ta mera ima vi¹e smisla od onih smanjenja plata i penzija.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

...i treba da bude previ¹e jeftina kad je proizvodimo u najveæoj meri od na¹ih sirovina ( na¹e vode i na¹ ugalj) i na¹e previ¹e jeftine radne snage..

¹ta je tu skupo da se proizvede?

pusti me tih prièa Slaninar..

ako mogu da nas jebu znaèi da smo glupi ali ne i ludi...


bigbad86

Doduse ruku na srce Srbija je jako energetski neefikasna zemlja, ljudi se greju na struju a nemaju ni malter na fasadi, prozori krivi i produvali... Posle nagruvaju racun za struju pa ne placaju po nekoliko meseci, pa im seku, pa oni utuze drzavu pa im odbiju dug... I sve to preko grbace onih koji redovno placaju.

Slaninar

Citat: hurricane poslato 05 Mart, 2015, 10:55
...i treba da bude previ¹e jeftina kad je proizvodimo u najveæoj meri od na¹ih sirovina ( na¹e vode i na¹ ugalj) i na¹e previ¹e jeftine radne snage..

¹ta je tu skupo da se proizvede?

pusti me tih prièa Slaninar..

ako mogu da nas jebu znaèi da smo glupi ali ne i ludi...



Na du¾i rok nije pametno tro¹iti vi¹e nego ¹to se zaradi. Kad proizvede¹ struju i raèuna¹ cenu ko¹tanja iste, mora¹ raèunati sve: elektrane, cene remonta (i izgradnje novih posle izvesnog vremena), instalacije, zalihe uglja koje nisu beskonaène i tako dalje. To je i dalje dr¾avna firma i da dr¾ava radi u interesu graðana, bilo bi normalno da struju prodaje po realnoj ceni (cena proizvodnje, sa svim uraèunatim amortizacijama, plus mali profit), a da ne smanjuje plate i penzije (lo¹a kontraproduktivna mera).

Isto tako, nije racionalno da struja bude toliko jeftina da se ljudi greju pre na struju, nego na gas. Struju treba napraviti, pa distribuirati, pa onda opet pretvoriti u toplotu ako se greje¹ na nju - previ¹e gubitaka, sa kog god aspekta gledao: privrednog, ekolo¹kog, organizacionog...


Naravno, moguæe je da sam sve to pogre¹no procenio i da prièam gluposti. U svakom sluèaju se ni ti ni ja ni¹ta ne pitamo i sve boli kurac ¹ta mislimo. Èekam samo da otopli vi¹e, pa da sednem na motor.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

...ali zato direktore EPSa niko ne pominje kako su oni efikasni u ma¾njavanju ke¹a..

imao sam prilike lièno da posmatram kako ¾ivi jedna proseèna EPS direktorska porodica...

-  Leksusi, Letovanja, tartufi, 4  sobni stanovi vi¹e komada i ostalo...

a radi se o samo jednom obiènom partijskom direktorèiæu meðu gomilom ajkula u EPSu...

bigbad86

Citat: hurricane poslato 04 Mart, 2015, 11:46
Citat: BOKYBOY poslato 04 Mart, 2015, 11:33
Citat: penzos poslato 04 Mart, 2015, 11:17
Jaaaaooooooooooooo stra¹no! Odo u .....  [facepalm]
http://beta.informer.rs/vesti/drustvo/4906/HIT-PRICA-Optuzili-je-da-je-imala-seks-s-direktorom-ona-donela-dokaz-da-je-devica

...hahahahha...devojka voli anal vise nego leba da jede.... [rofl] [rofl] [rofl]

[rofl] [rofl] [rofl]

i meni bilo sumnjivo odma...

ne znam, ja ovoj ne verujem, oæe uzme od¹tetu za mobing, i da osigura mesto na polsu..

a opet, svaka èast za deviènost...  [clapp]
Ima ovde u KG Ginekolog koji sije devojke da budu opet device i to bas uglavnom dolaze Pazarke i Tutinke zato sto je KG dovoljno daleko da ih niko ne poznaje. A ako ima kod nas ima i kod vas u BG bar 5 takvih. Cak stavise mislimda to i nije neka komplikovana procedura...