Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

jeste ali ovo se znalo ne samo ¹iptari nego i raspad jugoslavije jos osamdesetih godina...ali da se vratimo na ¹iptare, ja koliko znam i koliko mi je reèeno, dogovor postoji da æe da nas nasele samo tako a da su ovi veæ uzeli pare i pustiæe nas niz vodu :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bucko

Neboj¹a Katiæ, ekonomski analitièar iz Londona, na svom blogu pi¹e:

"Insistiranje na razvojnom modelu koji se bazira na stranim investicijama je kljuèni mehanizam moderne kolonizacije. Za razliku od klasiènog kolonijalizma koji je nametan uz otpor stanovni¹tva i lokalnih elita, na novi kolonijalizam graðani pristaju dobrovoljno, politièke elite ga prizivaju, a ekonomski teoretièari ohrabruju. Nerazvijene i slabe dr¾ave danas mole da budu ekonomski potèinjene, èak i plaæaju da budu kolonizovane.

Klasièni kolonizatori su civilizovali prostor koji su osvajali, o svom tro¹ku gradili infrastrukturu i gradove, i iza sebe ne¹to ostavljali. Novi kolonizatori uglavnom samo uzimaju. I najporaznije od svega – danas se kolonizuju i dr¾ave koje nikada nisu bile kolonije, koje imaju dugu tradiciju nezavisnosti i koje su umele da funkcioni¹u samostalno kao nezavisne dr¾ave.

Ovakvo stanje se mo¾e odr¾avati (a da ne dovede do pobune) samo kontinuiranim ispiranjem mozga, mantriènim ponavljanjem uvek istih fraza, stvaranjem zombi generacija koje nisu u stanju da misle, niti da kritièki, otvorenih oèiju analiziraju svet oko sebe. Upravo u tome i jeste smisao neprekidne promocije liberalnih ideja – iz ograðenog prostora i zatvorenog uma ne mo¾e se pobeæi."

balcan girl

prosto reèeno nekad me sramota ¹to sam srpkinja kad vidim ko nas predstavlja...ili sto su rekli jos u staroj grèkoj demokratija je kad neobrazovana masa idiota nadglasa obrazovanu manjinu pametnih.....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

freepartyman

 Zar ne vidite da je svejedno ko dodje na vlast jer ce svi nasi politicari imati istog sefa koji tamo negde izvan nasih granica..Pa Kirbi se vise pita u Srbiji nego nasa vlast,sta vam to govori..podeljene su uloge u svetu i vec uveliko vlada treci svetski poredak..tako da sto se manje opterecujete to vam je bolje, jer ako neko od vas misli da na izborima menja nesto kada zaokruzi jedan od brojeva,taj je politicki laik..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

balcan girl

ma to si u pravi free nego mogli bar nekog bar maloooo pametnijeg :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

freepartyman

I manje ludog i pateticnog,slazem se ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

farbach

Citat: bucko poslato 08 Februar, 2015, 01:02
Citat: balcan girl poslato 07 Februar, 2015, 22:40
nama su deportovali sve cigane iz francuske, nemaèke i ostalih demokratskih zemalja jos pre dve godine, to je bio uslov, da primimo sve sto oni neæe a ti ljudi rodjeni po tim demokratskim zemljama, nemaju veze sa srbijom, mi smo postali deponija za evropu, ne samo ljudi, veæ i njihovog djubreta raznoraznog.....ima da nas nema ne za decenuju nego i manje.....
Ovaj objasnio al ko se toga seca

Govor Slobodana Miloševića (2. Oktobar 2000.) - Šta se od toga ostvarilo danas?

Seca se Slaninar i kaze da Sloba laze. On je zavio zemlje Balkana u crno, a najvise zene majke nerotkinje u crnom. Svo zlo potice od njega. Zapravo i sva pisana istorija Balkana potice od njega i osme sednice. Pre toga je hiljadama godina bio rajski period,

zVuk

secam se ja toga, ali se isto tako secam i da su penzije prestale da budu isplacivane jer su bile manje od marke, secam se i da je razlika u zvanicnom i realnom kursu dinara i deviza bila desetostruka, ako ne i veca....a nije narod imao koristi od te razlike, nego bas taj sloba, ciji se sin bahatio tim parama po srbiji i od nosenja gajbica napravio diskoteku......secam se i da je za vreme njegove vlasti ulicni kriminal u srbiji bio na najvisem nivou ikada.......

goni ga u kurac, nije on bio nista manje zlo po narod od ovih danas....samo je to radio na drugaciji nacin.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

MIGE

tada je kriminal bio na vrhuncu??? [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
pa onda sam isao pesaka svuda po Bgd-u,sad ne smem ni kolima da prodjem ....A i tad je samo par ljudi iz ekipe vlasti uzimala kintu...a danas svi

zVuk

#12470
gde danas ne smes kolima da prodjes..??...u koji deo grada ne smes da udjes..??...

Citat: MIGE poslato 08 Februar, 2015, 10:12
....A i tad je samo par ljudi iz ekipe vlasti uzimala kintu...a danas svi

a kako u ovo mozes biti siguran..??...a nije ni bitno koliko je ljudi kralo, bitno je da su  nas pokrali i doveli do bede i nema nikakve razlike da li je jedan ili 10000 njih......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

OKi

Ali danas je ona Borina pesma >> pravila pravila, da bi me udavila<< mnogo aktuelnija nego onda  [thumb_down]

zVuk

ljudi zaboravljaju stvari koje nikako ne bi trebalo da zaborave....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

MIGE

zemun...pazovacki put,ciga mala i vehabije....
zemun polje...pre par meseci ,sedim u kolima i prilazi lik sa suvozaceve strane ...pokusava da otvori vrata i ako ja sedim unutra....imam sistem automatskog zakljucavanja centrlne brave ako je spustena rucna...cim se podigne ,auto se otkljucava,tako da ga je smrdljiva narkomancina popusila....sta je hteo ,ne znam al nije nesto burno reagovao kad je video da ne moze da udje...ja u soku...opasuljim se za nekih par sekundi,izadjem iz auta da mu jebem mamu maminu ...kaze raspali,izvini,mislio sam da je drugarov auto....mamicu mu jebem....

zVuk

onomad su slicne stvari radili neki knele i knele wannabees......i to samo zbog toga da bi demonstrirali silu na nekom neduznom i to bez ikakvog povoda....mog drugara su tada neki knele/kristijan wannabees ubili bez ikakvog razloga, na sred ulice ga upucali u centru beograda......

jednog naseg kolegu sa foruma su isto neki takvi upucali u nadlakticu na sred trga republike.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

MIGE

Citat: zVuk poslato 08 Februar, 2015, 10:23
ljudi zaboravljaju stvari koje nikako ne bi trebalo da zaborave....
niko nista ne zaboravlja
                                         

MIGE

Citat: zVuk poslato 08 Februar, 2015, 10:29
onomad su slicne stvari radili neki knele i knele wannabees......i to samo zbog toga da bi demonstrirali silu na nekom neduznom i to bez ikakvog povoda....mog drugara su tada neki knele/kristijan wannabees ubili bez ikakvog razloga, na sred ulice ga upucali u centru beograda......

jednog naseg kolegu sa foruma su isto neki takvi upucali u nadlakticu na sred trga republike.....
da ali koliko sada imas takvih na ulici??

MIGE

e i da ti odgovorim ko nas je doveo do bede...isti oni koji nas danas okupiraju u nasoj zemlji...strendzeri  ;)

OKi

Citat: zVuk poslato 08 Februar, 2015, 10:23
ljudi zaboravljaju stvari koje nikako ne bi trebalo da zaborave....
DOnekle se slazem . U ovoj zemlji je svakim danom sve gore, pa nam je zato >>JUCE<< uvek bolje od sutra. Pa tako Tadic od Pizdolabrnjastog, Neobavestteni od Tadica, itd.... bla

zVuk

Citat: MIGE poslato 08 Februar, 2015, 10:36
Citat: zVuk poslato 08 Februar, 2015, 10:29
onomad su slicne stvari radili neki knele i knele wannabees......i to samo zbog toga da bi demonstrirali silu na nekom neduznom i to bez ikakvog povoda....mog drugara su tada neki knele/kristijan wannabees ubili bez ikakvog razloga, na sred ulice ga upucali u centru beograda......

jednog naseg kolegu sa foruma su isto neki takvi upucali u nadlakticu na sred trga republike.....
da ali koliko sada imas takvih na ulici??

verovatno isto koliko i onomad, ali bar ne vidjam da se takve stvari desavaju po gradu....tj da neko demonstrira silu na nekom slabijem od sebe iz cistog hira....a da ne spominjem skidanje patika, jakni i tako toga.....


Citat: MIGE poslato 08 Februar, 2015, 10:37
e i da ti odgovorim ko nas je doveo do bede...isti oni koji nas danas okupiraju u nasoj zemlji...strendzeri  ;)

tako sto je sloba iznosio pare na kipar...??...tako sto se sloba bogatio na razlici u kursu deviza..??...ako su strendzeri, onda im je sloba u tome bas pomogao.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti