Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

balcan girl

a jbg ni kod babe nema dzabe :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Ivicat

Citat: freepartyman poslato 05 Februar, 2015, 01:01
... Veliki broj hrvata je bio u partizanima i ono sto verovatno prvi put cujete jedan mali broj hrvata je bio u cetnicima u dalmaciji.

Ovo su bas partizani uradili

Citat: Ivicat poslato 05 Februar, 2015, 00:49
...Miljevina (Foca), 1945. godine. Za nedelju dana oko 25000 decaka iz Sumadije, starosti izmedju 7 i 15 godina ubijeni u baceni u jame.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

Hrvata je u partizanima bilo dosta posle rata.....za vreme rata isto ko i slovenaca....samo komunisti zadrdti......Mog dedu su 1944 ubili sa ledja bas takvi...nije im dao da kradu.

okolina Gracaca je devastitana za vreme rata.....inace su teritoriju drzali Italijani a onda dva upada Ustasa i ludilo....Italijani su po prici moje babe mogli i da ostanu tu....nisu dirali narod,,,,tek po koju kokosku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

bucko

#12405
Citat: zVuk poslato 05 Februar, 2015, 07:56
Citat: bucko poslato 05 Februar, 2015, 01:26
Imam za poznanike mnogo vece ustase od slaninara ,ljude iz Hercegovine ,Splita i cele Dalmacije , bio sam im dobar domacin u Bg i imam otvorena vrata kod njih uvek,samo je poenta stvari nazivati njihovim pravim imenom .

druzis se sa ustasama, a naseg lose informisanog kolegu slaninara nazivas govnarom......misim stvarno.....nemam reci....
Sve su to bivsi Srbi,neki su mi to kroz alkoholna isparenja u 4 ujutro i priznali a neki se na medjudrzavne ugovore izmedju RS i Federacije potpisuju cirilicom
http://youtu.be/f4CVMJSTyo0

http://youtu.be/JsamToQaLGM


freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Ivicat

Kurir  [rofl]

Salim se. Meni ovo pomalo deluje kao spinovanje sa ciljem da im se daju veca ovlascenja.  [kauboj]

freepartyman

Ne bi me cudilo ni da je to njihov covek, cisto da oni ispadnu zrtve...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

monsterbnt

Ili su konacno uspeli da nalete na budalu...
Smrt SVIMA!!!!

DraganPavlicevic

Ljudi (bajkeri) se razlikuju po mnogo èemu.©to se mene tièe, svi koji voze dva toèka su mi praktièno isti.Jedina razlika je ¹ta vozi¹, odn. koju marku preferira¹.Ovde na forumu ima raznih likova i svi su mi simpatièni.Ali jedan lik sa svojim komentarima me posebno iritira."Slaninar" se potpisuje!Koliko kod te osobe ima mr¾nje i odbojnosti prema svemu ¹to nije iz "njegove" Vojvodine, prosto je za neverovati.On je relativno mlad èovek, pa se ne¹to pitam odakle mu takvo mi¹ljenje o Srbiji kao celini?Oèigledno da istoriju ne poznaje, jer da je poznaje onoliko koliko se mo¾e nauèiti samo iz srednjo¹kolskog gradiva, mnoge bi stvari video drugim oèima.Ja nerado komentari¹em bilo koga i bilo èije mi¹ljenje (ovde na forumu).Po¹tujem svakoga i svaèije opredeljenje, ali kada je reè o Srbiji i srpstvu...Pa zar je moguæe da su pojedincima dra¾i hrvati, maðari, ¹iptari...od sopstvenog naroda?E moj (ne)prijatelju.Treba jo¹ mnogo da uèi¹, pod pretpostavkom da hoæe¹ i mo¾e¹.

ЯЭВОЛУТИОН

ali vidis ...mi ga cak i takvog volimo....oprosti mu boze sto nezna i sto ne zeli da nauci....i ja nikada ne bih u kafani sa njim zapoceo slicnu temu...ni u kragujevcu ni u novom sadu....jebo raspravu kad argumente mozes da branis rukama :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Oovih dana sluzen parastos za ubijenih oko 2300 neki kazu i 2500 Srba koji su pobijeni u banjaluckim selima Drakulic,Sargovac,Motike i rudnikuRakovac, u drugom svjetskom ratu,1942 od tog broja ubijenih ima oko 550 djece!! da naglasim da su svi ubijeni bez ispaljenog metka!!! kamama,srbomlatima,srbosjecima,bajonetima,sikirama,krampovima.....naravno ucestvovali su fratri,miroslav filipovic.. proguglajte malo price prezivjelih...
evo vam kopije ustaskog zapisnika...  nazove li me ko bosancem na ovom forumu ili bilo ko,da mi je i rod rodjeni jebat cu mu sve po spisku!!! ne mrzim nikoga,imam puno prijatelja i Hrvata i Bosnjaka,tj muslimana... al nek niko ne dovodi u pitanje zasto smo se tako grcevito borili u ratovima 90/ih godina.

Izve¹taj Usta¹ke nadzorne slu¾be iz Banje Luke broj 69/42 glasi:
„RADIOGRAM
odpremljen 11. veljaèe 1942 g.
ZAPOVJEDNI©TVU USTA©KE NADZORNE SLU®BE
na ruke gosp. Eugena Kvaternika
ZAGREB
U vezi V.T. od 9 ovog izvje¹tavam. Jedna satnija usta¹ke bojne pod zapovjedni-
¹tvom nadporuènika Josipa Mi¹lova u pratnji ¾upnika fra. Vjekoslava Fili-
poviæa dana 7 veljaèe u 4 sata ujutro zaposjela rudnik Rakovac i poubijala kram-
pom 37 radnika grkoistoènjaka. Nastavila sa ubijanjem krampom i sjekirom
grkoistoènjaka mu¹karaca, ¾ena i djece u selima Motike gdje je ubijeno oko 750
Drakuliæ i ©argovac gdje je ubijeno oko 1500 osoba. Ubijanje je zavr¹eno istog
dana oko 14 sati. Od tada pa sve do danas usta¹e prevoze hranu stoku i pokuæstvo
iz kuæa pobijenih u svoja skladi¹ta. Ob¹iran izvje¹taj slijedi. Veliki ¾upan
pukovnik Aleman.
Gornji izvje¹taj toèan. Ob¹irni izvje¹taj Velikom ¾upanu sto¾ernika i
ovog Povjereni¹tva dolaze kurirom. UNS Banja Luka.“
jin-jang

Biker-Boy

Citat: DraganPavlicevic poslato 05 Februar, 2015, 19:08
, ali kada je reè o Srbiji i srpstvu...Pa zar je moguæe da su pojedincima dra¾i hrvati, maðari, ¹iptari...od sopstvenog naroda?E moj (ne)prijatelju.Treba jo¹ mnogo da uèi¹, pod pretpostavkom da hoæe¹ i mo¾e¹.
Eto meni nije NI JEDAN narod nije drazi od drugog niti ce mi ikada biti, jer mi je narodnost apsolutno nebitna kada odredjujem ko ce mi biti drag ili ne, jer delim ljude na dobre i seronje, i kad bi vecina ljudi tako razmisljala nebi ni vodili ovakve bezvezne razgovore...ko je sta i ostala sranja, al to je nasa stara balkanska boljka, jbt nedaj boze da se jednog dana svi na balkanu slozimo... desice se neki kosmicki poremecaj i izazvace neko VEEELIKO sranje, sudarice se jupiter i saturn, prsten sa saturna ce odleteti pravo na planetu zemlju i raznece je u komade, i ode sve do mojega....
I feel the need..... the need for speed !!!

mali_zmaj

FRA SATANA KOLJE ©KOLSKU DECU
Meni je upravo Persa prièala pojedinosti o pokolju ¹kolske dece u Drakuliæu,
onako kako je to njoj prièala Dobrila u poverenju kada ostanu same. Dobrila joj je
prièala da je fra Tomislav Filipoviæ èesto i¹ao sa 12 usta¹a, pa se prièalo da
opona¹a Isusa i apostole. Na dan pokolja takoðe je sa 12 usta¹a do¹ao u uèioni-
cu. Prièala mi je to vi¹e puta i molila me da to nikome ne ka¾em. Bojala se da
joj ne zabrane izdavanje stana i hrane, jer je od toga ¾ivela i ¹kolovala decu. I ja
sam se bojao, pa nisam nikome prièao.
Persa i njen sin Sini¹a su umrli, a Vojo je ¾iv i zdrav. ®ivi u Kotor-Va-
ro¹u. On se seæa Dobrile Martinoviæ, koja je stanovala i hranila se u njihovoj
kuæi. Nedavno sam obnovio s njim razgovor o njoj. Ka¾e da je bila tako srednjih
godina, oni¾a, malo bucmasta, kestenjasta, ozbiljna, produhovljena i povuèena u
sebe. Samo je s njegovom majkom Persom rado i dugo prièala.
©teta je ¹to ja ili bilo ko drugi nismo potra¾ili i prona¹li Dobrilu Mar-
tinoviæ odmah pedestih godina pro¹log veka i detaljno zapisali njeno seæanje na
pokolj ¹kolske dece u Drakuliæu 7. februara 1942. godine. Time bi se dopunilo
i jo¹ vi¹e konkretizovalo njeno kazivanje univerzitetskom profesoru dr Jovi
Jovanoviæu o tom pokolju, koje je zapisano u „Magnum krimenu“ i u ovoj knjizi.
Ona je u poverenju prièala o pokolju srpske dece u osnovnoj ¹koli u Drakuliæu
mnogo detaljnije nego ¹to je prikazano u knjigama. Po njenom prièanju to je bilo
ovako:
U njenu uèionicu iznenada je za vreme èasa u¹ao fratar Tomislav Filipoviæ,
koga je ona odranije poznavala. Poznavala su ga i deca, jer je taj fratar èesto
prolazio kroz Drakuliæ, ©argovac i Motike. Za njim je u¹lo jo¹ 12 usta¹a, ko-
ji su stali do vrata pored katedre i ¹kolske table, okrenuti prema klupama i
deci. Izgleda da je fratar opona¹ao Isusa Hrista i njegovih 12 apostola, pa je
zato vodio sa sobom 12 usta¹a. Dotle nije bilo nikakve nervoze ni straha, jer su
usta¹e èesto prolazile pored ¹kole i nisu èinile nikakva zla. „Dobroæudni“
fratar Filipoviæ unosio je mir. Deca su radoznalo, bez straha, gledala vojsku.
Onda je fratar zamolio uèiteljicu da izvede iz klupe jedno srpsko dete. Ona je,
ne znajuæi ¹ta æe biti, odabrala i izvela lepu¹kastu i urednu devojèicu Radojku,
kæerku Æure Glamoèanina. Mislila je da dete treba da ne¹to odrecituje, kao
¹to se to i ranije de¹avalo, pa je zato odabrala lepo i otresito dete iz ugledne
porodice. Kada je Radojka do¹la do katedre, fratar ju je prihvatio, podigao na
katedru, a onda izvadio no¾ i tu je zaklao pred ostalom decom, uèiteljicom i
usta¹ama. Tada se smireno i jezuitski dostojanstveno okrenuo prema usta¹ama
i rekao im:
– Usta¹e, ovo ja u ime Boga pokr¹tavam ove izrode i vi slijedite moj put. Ja prvi
primam sav grijeh na moju du¹u, a vas æu ispovjediti i rije¹iti svih grijeha.
U uèionici je nastala panika. U¾asnuta deca su vikala, vri¹tala, jaukala i
skakala jedno preko drugog, izmeðu klupa i preko klupa. Fratar je odmah naredio
uèiteljici Dobrili Martinoviæ da izdvoji svu srpsku decu pod pretnjom ubistva. Zatim je naredio da i druga uèiteljica, Mara ©unjiæ, izvede srpsku decu iz
svog razreda. Kontrolisao je decu po ¹kolskom dnevniku. Usta¹ama je naredio da
srpsku decu izvedu napolje, u ¹kolsko dvori¹te u kome je bio utaban sneg. Deci je
naredio da trèe ukrug po ¹kolskom dvori¹tu, a na odreðenim rastojanjima posta-
vio je 12 usta¹a, „apostola.“ Naredio im je, kako koje dete naiðe, da mu odseku deo
tela – uvo, nos, ruku, obraz, izvade oko - i da mu to guraju u proseèeni stomaèiæ,
a zatim da masakrirano dete dalje trèi. I sve tako dok deca nisu popadala. Onda
su ih usta¹e dotukle na snegu. Uèiteljice su se izbezumile.
„Mara ©unjiæ, uèiteljica, (kao svedok na suðenju fratru Filipoviæu – L. L. autor knjige)
prièala je kako je jednoga dana u njenu ¹kolu do¹ao Filipoviæ-Majstoroviæ sa
grupom usta¹a. Naredio joj je da razdvoji djecu po nacionalnostima, a zatim je
izvadio kamu i rekao:
– Djeco, gledajte!
Poèeo je klati pravoslavnu djecu. Neke je prorezao pa su stala trèati okrvavlje-
na u krug i vri¹tati. Poluzaklanu djecu, izbezumljenu od bolova, usta¹e su doèe-
ki vale i tukle dr¹kama od pi¹tolja i ubijale.“
„U ¹kolama su ostala prazna sva mjesta srpske djece. Samo u ¹argovaèku ¹kolu
nije do¹lo 53 djece.“
Uèiteljica Dobrila Martinoviæ pala je u nesvest. Posle se godinama oporav-
ljala.
U ¹kolskom dnevniku je zapisano da su Radojka Glamoèanin i ostala srpska
deca „umrla 7. veljaèe 1942. godine.“
I uèiteljici i katolièkoj deci koja su pre¾ivela masakr tog 7. februara
1942. godine bilo je strogo zabranjeno da o tom progovore ikad i jednu reè. Pa
ipak je Dobrila Martinoviæ to isprièala nekim osobama u ©ipragama u koje je
imala poverenje.

odlomak iy knjige L.L.
jin-jang

mali_zmaj

mislim da sa ovim zavrsavam sve politicke price,o ratovima,srbima,hrvatima,i ostalima,izvinite na ovim teskim pricama,ali malo smo stvarno zaboravili price nasih baba i djedova. opet se izvinjavam... ako hoce nek admini ukolone ovu pricu!! izvinjavam se clanovima foruma katolicke,islamske vjeroispovjesti,ne prozivam ih,ne pada mi napamet,ovo je namjenjeno samo Srbima!! da se malo prisjete!!
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Biker-Boy poslato 05 Februar, 2015, 19:28
Citat: DraganPavlicevic poslato 05 Februar, 2015, 19:08
, ali kada je reè o Srbiji i srpstvu...Pa zar je moguæe da su pojedincima dra¾i hrvati, maðari, ¹iptari...od sopstvenog naroda?E moj (ne)prijatelju.Treba jo¹ mnogo da uèi¹, pod pretpostavkom da hoæe¹ i mo¾e¹.
Eto meni nije NI JEDAN narod nije drazi od drugog niti ce mi ikada biti, jer mi je narodnost apsolutno nebitna kada odredjujem ko ce mi biti drag ili ne, jer delim ljude na dobre i seronje, i kad bi vecina ljudi tako razmisljala nebi ni vodili ovakve bezvezne razgovore...ko je sta i ostala sranja, al to je nasa stara balkanska boljka, jbt nedaj boze da se jednog dana svi na balkanu slozimo... desice se neki kosmicki poremecaj i izazvace neko VEEELIKO sranje, sudarice se jupiter i saturn, prsten sa saturna ce odleteti pravo na planetu zemlju i raznece je u komade, i ode sve do mojega....
problem je u drugima...i u nama.....cak i ako vi kosmopolitski stanovnici ove zemlje uspete da privolite nas nacionalno opredeljene na vasu stranu, opet ostaju oni drugi....
Amerikanci brane Amerikance, Englezi Engleze, Nemci Nemce, Hrvati Hrvate, a samo se u ovoj usranoj drzavi uvek nadje neko ko ne brani svoje , jer smatra da ljudi nisu zajednica, da je porodica kurac i da se prijatelji biraju po tome kako te gledaju....
Svasta sam ja jebo, i sa svakakvim pio po birtiji....ali mi se svi , zamisli , prijatelji deklarisu kao Srbi......A jedan je poreklom Cincar, jedan poreklom Madjar...par njih su poreklom Rumuni, ali dele sudbinu Srpskog naroda i deklarisu se tako....znam da ce oni da stanu iza mene ako neko pripreti....
Ja sam bre Slobu pljuvao vise nego pola beograda...pa kad ej krenulo bombardovanje obukao uniformu prvi dan i otisao u PVO>
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


eclipse4

Citat: mali_zmaj poslato 05 Februar, 2015, 19:35
izvinjavam se clanovima foruma katolicke,islamske vjeroispovjesti,ne prozivam ih,ne pada mi napamet,ovo je namjenjeno samo Srbima!! da se malo prisjete!!

sve je uredu kolega.....iovako se svuda pale i zare ratovi gde pravoslavac ubija pravoslavca i musliman muslimana...jos ne videh rat gde katolik ubija katolika......

ЯЭВОЛУТИОН

pa muslimani izmedju sebe imaju site i sunite.....kao sto hriscani imaju pravoslavce i katolike.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11