Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

#12360
 Pored pljacke kroz jul, iznosenja para na kipar i njegove lude zene najveca zamerka koja ide na slobinu adresu je sto je kao navodno bio za ocuvanje Jugoslavije a u JNA poceo da deli otkaze oficirima koji nisu srbi, a ovim na visim polozajima stopirao napredovanje.  Tako im je vratio lojalnost sto nisu napustili JNA i otisli da se bore za svoje..Znam ih masu takvih..Sto se tice samog  rata najvise krivim tu mog bivseg komsiju i porodicnog prijatelja Kadijevica koji nije istog momenta pohapsio Tudjmana,Aliju i Milosevica i izvrsio vojni puc. On je kao savezni sekretar odbrane imao pravo na to i nekada se zakleo da ce braniti Jugoslaviju i od spoljnih i unutrasnjih neprijatelja. A on otisao na Slobinu stranu..Inace bilo je generala koji da nisu penzionisani gle cuda bas pred raspad Juge,  bi isli na sve ili nista..Sto se tice bombardovanja mislim da je Sloba tu bio u mat poziciji i da nije on kriv za bombardovanje, mnogo visa politika je to..Sta god naklapali nekada smo bili zemlja u kojoj su se igrale olimpijske igre, zemlja koja je imala najlepsu obalu, da biras planine za skijanje, multikulturalnost, pasos koji je bio medju najfalsifikovanijim na svetu a sto je najbitnije narod koji je ziveo lepo.. mnogo bolje nego pola evrope danas, zaduzeni do guse u ovom kapitalistickom svetu. Ali kad si mnogo jak onda si meta,i svako ko misli da je za raspad jugoslavije kriv iskljucivo hrvat,srbin,bosnjak..je politicki laik i neznalica..Planiralo se to hiljadama kilometara od Jugoslavije. Narod je kriv jer je podlegao niskim strastima i manipulaciji..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

p0peye

Ни забавник није више шта је био... Неко би требао у затвор да иде...

http://www.dverisrpske.com/sr/nas-stav/6374-ni-zabavnik-nije-kao-sto-je-bio.html?vsig1_0=1
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Slaninar

Citat: freepartyman poslato 04 Februar, 2015, 16:34
Pored pljacke kroz jul, iznosenja para na kipar i njegove lude zene najveca zamerka koja ide na slobinu adresu je sto je kao navodno bio za ocuvanje Jugoslavije a u JNA poceo da deli otkaze oficirima koji nisu srbi, a ovim na visim polozajima stopirao napredovanje.  Tako im je vratio lojalnost sto nisu napustili JNA i otisli da se bore za svoje..Znam ih masu takvih..Sto se tice samog  rata najvise krivim tu mog bivseg komsiju i porodicnog prijatelja Kadijevica koji nije istog momenta pohapsio Tudjmana,Aliju i Milosevica i izvrsio vojni puc. On je kao savezni sekretar odbrane imao pravo na to i nekada se zakleo da ce braniti Jugoslaviju i od spoljnih i unutrasnjih neprijatelja. A on otisao na Slobinu stranu..Sto se tice bombardovanja mislim da je Sloba tu bio u mat poziciji i da nije on kriv za bombardovanje, mnogo visa politika je to..Sta god naklapali nekada smo bili zemlja u kojoj su se igrale olimpijske igre, zemlja koja je imala najlepsu obalu, da biras planine za skijanje, multikulturalnost, pasos koji je bio medju najfalsifikovanijim na svetu a sto je najbitnije narod koji je ziveo lepo.. mnogo bolje nego pola evrope danas, zaduzeni do guse u ovom kapitalistickom svetu. Ali kad si mnogo jak onda si meta,i svako ko misli da je za raspad jugoslavije kriv iskljucivo hrvat,srbin,bosnjak..je politicki laik i neznalica..Planiralo se to hiljadama kilometara od Jugoslavije. Narod je kriv jer je podlegao niskim strastima i manipulaciji..

Sve potpisujem. S tim ¹to je od svih tih, Sloba (po mom mi¹ljenju) najkrivlji. I Srbi kao najjaèi narod je trebalo za primer da povuku ruènu i pojedu govno, da urade sve kako bi se spreèilo veæe sranje. Mislim da to nije uraðeno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

sad je d¾aba rasprava, ko je ¹ta uradio. zemlja propada a ne raste. lopovska smo nacija. ne nacija, nego pleme. tako se pona¹amo, kao pleme, tj nekoliko plemena. i jedna koza...

freepartyman

 Srbi su dobili drzavu kada su se crnogorci otcepili. Hvala vam braco Crnogorci sto ste nam konacno dali drzavu...Koja tuga od politike jbt. Sto nisu Srbi naprimer na celu sa Slobom rekli ok vi Hrvati i Slovenci hocete da se otcepite , mi cemo biti Srbija i to je to.. a ne, gurala se neka lazna prica o ocuvanju Jugoslavije i tu je Sloba ispao licemeran.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Boban_m

Citat: Slaninar poslato 04 Februar, 2015, 17:10
I Srbi kao najjaèi narod je trebalo za primer da povuku ruènu i pojedu govno, da urade sve kako bi se spreèilo veæe sranje. Mislim da to nije uraðeno.
Bio si svjedok dogadjaja 90ih a pricas kao da si prespavao te godine. Koju rucnu je trebalo povuci u Bosni, kad su Srbi bili za to da ostane kako je bilo ali su, uprkos jasno izrazenom stavu da ne zele raspad i osamosteljenje, bili preglasani kao da je njihova volja potpuno nevazna? Sustina je da nisu svi hrlili u rat ne bi ga ni bilo.

ЯЭВОЛУТИОН

Sto se tice Jugoslavije nije je trebalo ni praviti.....ni onu Keradjordjevica a ni onu Titovu.....Posle drugog rata nam je uvaljena kurcina pa drzave koje su inace saradjivale sa silama osovine, ulaskom u novu drzavu su izbegle penale....Ali polako....Istorija se ponavlja i opet ce biti velikog rata.....makar do unistenja.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boban_m poslato 04 Februar, 2015, 17:24
Citat: Slaninar poslato 04 Februar, 2015, 17:10
I Srbi kao najjaèi narod je trebalo za primer da povuku ruènu i pojedu govno, da urade sve kako bi se spreèilo veæe sranje. Mislim da to nije uraðeno.
Bio si svjedok dogadjaja 90ih a pricas kao da si prespavao te godine. Koju rucnu je trebalo povuci u Bosni, kad su Srbi bili za to da ostane kako je bilo ali su, uprkos jasno izrazenom stavu da ne zele raspad i osamosteljenje, bili preglasani kao da je njihova volja potpuno nevazna? Sustina je da nisu svi hrlili u rat ne bi ga ni bilo.


Ispade da Sloba nagovorio hrvate da stave sahovnicu na glavu i da formiraju domobranske snage....i da je Balije podgovorio da pucaju po svemu sto je Srpsko....

Mali je bio kad se sve desavalo i ne zna nista iz prve ruke.....pri tome nije mu niko blizak ,zaklan ...nikada.....Moji su poreklom iz Like....ono 8 ofanziva pa dosli u Srbiju....iz straha da se ne ponovi..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

 Nije politicki korektno da nazivas muslimane balijama, ne treba nam to ovde.. [zvizdi]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

Naravno. Èim je u Srbiji krenulo s nacionalizmom, strah i kontra su reakcija na to. Ukidanje autonomija pokrajina je bilo upozorenje. Ne ulazim u prièu o opravdanosti toga, samo da je to dalo krila ostalim nacionalistima: "mi smo sledeæi".  Da ne prièam o balvan revoluciji i hu¹kanju onog naroda po Bosni i Hrvatskoj, a posle ih pustili niz vodu sve.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

 Upravo tako, prvo ih napalili pa onda napustili i prepustili na milost i nemilost, a posle oluje kad je kolona dosla do Beograda nisu im dali da udju u Beograd...tuzno.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Boban_m

Citat: Slaninar poslato 04 Februar, 2015, 17:57
Naravno. Èim je u Srbiji krenulo s nacionalizmom, strah i kontra su reakcija na to. Ukidanje autonomija pokrajina je bilo upozorenje. Ne ulazim u prièu o opravdanosti toga, samo da je to dalo krila ostalim nacionalistima: "mi smo sledeæi".  Da ne prièam o balvan revoluciji i hu¹kanju onog naroda po Bosni i Hrvatskoj, a posle ih pustili niz vodu sve.
Na koji tacno nacionalizam mislis? Da pocnemo od 1389 naovamo ili imas neki raniji podatak? Ako mislis na skoriji sovinizam, koji je relevantniji: maspok, zelena transferzala, siptarski iredentizam ili neki drugi?

OKi

Citat: Boban_m poslato 04 Februar, 2015, 18:05
Na koji tacno nacionalizam mislis? Da pocnemo od 1389 naovamo ili imas neki raniji podatak? Ako mislis na skoriji sovinizam, koji je relevantniji: maspok, zelena transferzala, siptarski iredentizam ili neki drugi?

Nemam vise ,, +,, ali  [clapp] [clapp] [thumb_up]

Ivicat

Citat: Boban_m poslato 04 Februar, 2015, 18:05
...Na koji tacno nacionalizam mislis? Da pocnemo od 1389 naovamo ili imas neki raniji podatak? Ako mislis na skoriji sovinizam, koji je relevantniji: maspok, zelena transferzala, siptarski iredentizam ili neki drugi?

Sto koristis bezobrazne reci :D

Kostić

ajmo ljudi da sadimo krompir, æepocrkamo od gladi dok razjasnimo ¹ta je ko kriv. eno nam zemlja plodna, nema ko da ore, pa sve pouzema¹e bogati. nemo posle da se kuka kako je leba 49 dinara. a u amanu 29, lep ko slika :)

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 04 Februar, 2015, 18:05

Na koji tacno nacionalizam mislis? Da pocnemo od 1389 naovamo ili imas neki raniji podatak? Ako mislis na skoriji sovinizam, koji je relevantniji: maspok, zelena transferzala, siptarski iredentizam ili neki drugi?

Mislim na srbovanje od 1988. i 1989.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

slave74


Boban_m

Citat: Slaninar poslato 04 Februar, 2015, 18:36
Citat: Boban_m poslato 04 Februar, 2015, 18:05

Na koji tacno nacionalizam mislis? Da pocnemo od 1389 naovamo ili imas neki raniji podatak? Ako mislis na skoriji sovinizam, koji je relevantniji: maspok, zelena transferzala, siptarski iredentizam ili neki drugi?

Mislim na srbovanje od 1988. i 1989.
Dakle srbovanje 1988 i 1989 je jedini uzrok rata 90ih? Ove koje sam pominjao gore i njihove manifestacije 90ih nemaju vaznijeg uticaja, pa se stoga Srbi trebaju proglasiti jedino krivim, i takva doktrina ce donijeti mir medju zavadjenim narodima ex YU?

Prosto je iritirajuce da si, uprkos tome sto zelis drugima "otvoriti oci", tragicno nespreman da saslusas i razmotris i druge cinjenice i eventualno revidiras stav. Ako vec ne zelis da uvazis nijedan drugi argument sem onih iz e-novina i Pjescanika, probaj da zamislis kako na tu tvoju "svijest" gledaju oni koji su bili zivi i direktni svjedoci desavanja i svojim ocima gledali ono o cemu ti dajes svoj posredan sud.

Slaninar

Banovali me na e-novinama.  :)

Mislim da je srbovanje 1988. i 1989. veoma (mo¾da i najvi¹e) doprinelo tome da se svi popale na bratoubilaèki rat, otcepljenje. Krivi su i ostali, i dirigovano je od napolje, to sigurno. 

Znam ¹ta su uradili Novom Sadu i Vojvodini. Doveli divlje, da rasteraju domaæe "birokrate", pa uveli jo¹ 10 puta gore (birokratsko) gazdovanje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња