Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkt


monsterbnt

Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 12:41
monster, kako bre da putujem toliko, odakle mi pare? i jos na Tajland. Pa tamo bre sve neki 'grehovi'. Al' dobro, ti si nevernik pa ne razumes :D

Ljudi, koja SPC, CPC, koji Pera, Mika, Laza ili kako se vec svestenik zove...? Mene oni ne zanimaju niti imalo uticu na ono u sta ja verujem. Ti nazivi i osobe su prolazni, kao i svi mi.  Niti sam govorio o njima. Verujem da bi mogli manje da uzimaju. Ne opravdavam ih.
Srbi nisu imali nista drugo u sta bi verovali do Crkve i Boga. U to su verovali i to ih je odrzalo. I u teskim i u lepim vremenima. Mada je teskih bilo daleko vise.

Ako iskljucimo Boga jer to nije popularno, pitanje je u sta covek danas da veruje?

PS: auu pa ovo je Sta stampa stampa :D



Das manje crkvi pa ti ostane za maloletne tajlandske kurve :P
Mozemo da verujemo u sebe i ljude oko nas za pocetak... I to je mnogo vise nego sto sad ljudi praktikuju...
Ima par svestenika koje jako postujem, zato sto su zaista ozbiljno shvatili svoj poziv. Zive i delaju ljudski i iskreno, pomazu svakoga bez obzira na veru boju koze i naciju i ne traze NISTA zauzvrat. Iako sam nevernik ti ljudi ce uvek imati moje postovanje, i moju pomoc ako im ikada zatreba. I bio je jedan kog sam izuzetno postovao zbog svega sto je bio... Nazalost pociva u dvoristu manastira u rakovici i verovatno se prevrce u grobu gledajuci sta ovi prevaranti iz patrijarsije rade posle njega....
Smrt SVIMA!!!!

Hohštapler

Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 12:36
Pod 3. Sadasnja vlast mnogo vise od prethodne radi po diktatu zapada.... Cilj je finansijska kolonizacija, sticanje jeftine radne snage, trzista za proizvode iz EU, i generalno parceta evrope gde ce moci svo njihovo smece da se istovaruje... Pederbal je samo paravan za sve to, kako bi ljudi bili besni na pedere umesto da povesaju govna iz skupstine po banderama.....

Koliko ce samo besa naroda biti na ulicama za vikend... I sta bi bilo kada bi se taj bes usmerio ka onima koji su stvarno odgovorni za stanje u kom zivimo, za mracnu buducnost koja nas ceka, pa i za pederbal koji se najmanje bori za prava pedera....

Zahvaljujem se ovim putem.  [clapp]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ivicat

Citat: mkt poslato 24 Septembar, 2014, 12:52
samo u sebe

"A ja ¹to æu, ali sa kime æu?
Malo rukah, malena i snaga,
jedna slamka meðu vihorove,
sirak tu¾ni bez nigðe nikoga..."

mrle

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 24 Septembar, 2014, 12:54
Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 12:36
Pod 3. Sadasnja vlast mnogo vise od prethodne radi po diktatu zapada.... Cilj je finansijska kolonizacija, sticanje jeftine radne snage, trzista za proizvode iz EU, i generalno parceta evrope gde ce moci svo njihovo smece da se istovaruje... Pederbal je samo paravan za sve to, kako bi ljudi bili besni na pedere umesto da povesaju govna iz skupstine po banderama.....

Koliko ce samo besa naroda biti na ulicama za vikend... I sta bi bilo kada bi se taj bes usmerio ka onima koji su stvarno odgovorni za stanje u kom zivimo, za mracnu buducnost koja nas ceka, pa i za pederbal koji se najmanje bori za prava pedera....

Zahvaljujem se ovim putem.  [clapp]

nemam vi¹ pluseva. ovo si dobro sroèio.

mrle

Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 12:23
Da li ti ides na downhill voznje? Da li ti ides na RC letenje? Da li si ikada bio na Erzberg rodeu, romaniacs-u ili mozda u indiji, nepalu, tajlandu....
Ako nisi o cemu vise da diskutujemo....


pa ne diskutujemo o tome. zar ne?

Sigurno ne bih mrsio muda.

penzos

Srebroljublje je smrtni greh, ali jbg, svete knjige ne spominju audi, bmw, ovo-ono. Nema crkva odavno nikakve veze sa bogom. Izuzev pojedinih monaha i bratstava, sve je to go biznis. Nemojte me¹ati veru i boga sa crkvom.

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mrle

Citat: penzos poslato 24 Septembar, 2014, 13:58
Nemojte me¹ati veru i boga sa crkvom.


da li na crkvu gleda¹ kao na instituciju ili kao telo Hristovo?

(ne znam da li razume¹ pitanje i zna¹ razliku?)

3006

Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 12:57
Citat: mkt poslato 24 Septembar, 2014, 12:52
samo u sebe

"A ja ¹to æu, ali sa kime æu?
Malo rukah, malena i snaga,
jedna slamka meðu vihorove,
sirak tu¾ni bez nigðe nikoga..."
Vladika, uvek aktuelan, malo-malo pa prepoznam dana¹njicu u njegovim stihovima. A seæam se da su me u ¹koli terali da ga èitam, ja bio u fazonu ma kakvi, smor, gluposti. Ja da èitam pesme, a da nisu r'n'r... A eto, sada mogu da ga razumem (delom, nikako sve) pa vidim koliko je veliki. Gledao sam ga iz jednog, danas iz drugog ugla.
Tako je to, èesto smo spremni da se popi¹amo na ono ¹to ne poznajemo, da pljujemo ono ¹to ne razumemo. Vrlo èesto zato ¹to nismo u stanju da razumemo, a toga nismo ni sami svesni. A ako neko primeti - ¹akom u glavu.

U selu Begaljica ju¾no od Beograda postoji manastir. Predivno zdanje i spolja i iznutra. Ja sam tamo odrastao i seæam se kada su zidovi bili popucali, kada su vrata bila zakljuèana i nije smelo da se ulazi zbog opasnosti od ru¹enja. Onda su skupljali pare po selima za obnovu, mnogo ljudi je radilo bez naknade, manastir obnovljen, posle nekih godina i ponovo oslikan. Ru¹evina se pretvorila u predivnu sliku. Pro¹le jo¹ neke godine i neki dan be¹e ovo:

http://grockainfo.com/manastir-rajinovac-njegova-svetost-patrijarh-srpski-gospodin-irinej-sluzio-je-svetu-liturgiju-na-malu-gospojinu-foto/

Litija kao litija, tu je svake godine, seoska slava, samo ¹to se sada uvalila politièko - estradna fukara da se reklamira. Seosku slavu je seoskim domaæinima preotela Srbska Majka (zaslugom velikog duhovnika), njen sin je sa patrijarhom sekao kolaè. Polupismeni politièari i ¹ljam ljudski oèas posla napravi¹e od Rajinovca Nu¹iæevu pozornicu. Obruka¹e onu decu iz obdani¹ta koja su spremila priredbu. Onda su krenuli u samoreklamiranje po "medijima", velièanje vlasti (u ¾ivotu ni¹ta pametno uradili nisu za taj manastir, ni ovi ni oni pre njih), klanjanja pred Majkom Srbskom, poznatom kao veliki dobrotvor manastira (dobrotvor je duhovnika, ne manastira) itd. Creva su mi se okretala.
I ¹ta sad? Hoæu zbog sranja koje su napravili da zaboravim ¹ta je taj manastir i ¹ta je znaèio i znaèi ljudima koji tamo ¾ive? Da mu zapi¹am kapiju jer olo¹ ne razume njegovu svrhu i koristi ga za samoreklamiranje? Hoæu li zbog pona¹anja Irineja da ka¾em svi su oni isti? Da izjednaèim njega i Pavla?
Bagre ima svuda, i vernika i nevernika. Samo, pre nego ¹to poènemo da ve¹amo drugu stranu, da poèistimo malo svoje dvori¹te.

balcan girl

ako se dobro secam reèi idu nekako ovako " bog je svuda, bog je u kamenu, drvetu, u tebi...." a sto ono obièno kazu dobrodosli u boziju kuæu?? znaèi bog je samo tu u toj kuæi i negde vise?? :D :D :D crkva nema nikakve veze sa verom to je institucija, koja zaradjuje kao i sve ostale institucije. biti pop je posao kao i svaki drugi, biti monah je nesto drugo...a sad je sve drugo bitno u ovoj drzavi i pederi, i popovi, i sve i svasta drugo osim toga da po zakonu vuèiæ ne sme da dira penzije, jer se po zakonu penzije vode kao steèena imovina i drzava sa tim nema nista, i ne moze da smanjuje penzije kao sto ne moze ni da vam proda kuæu, doduse ovo je srbija ovde sve moze...a da li se seæam dobro kako i ove reèi idu ..." sta radi narod? psuje kneze..aha ste¾i ih jos..sta sad radi narod? æuti kneze..aha popustaj da se ne pobune ..." i na kraju " e narode stoko jedna!!!...."
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

od prilike sta su ukrajinci izgubili u borbi protiv Novorusije

ukrajinci su ovu borbu nazvali "kaznena antiteroristicka operacija".....sudeci po gubicima,lici mi da su kaznjavali vise sami sebe jer su ih Novorusi osisali a krenuli su jadni samo sa ak-47,dok im je najjace oruzje bilo rpg a ukropi su udarali "gradovima","uraganima",balistickim raketama,tenkovima,artiljerijom,avionima,helihopterima......sad imaju jacu masineriju i tehniku od ukropa.....sto je najjinteresantnije nisu ih dobili od rusa i drugih,vec su ih otimali od samih ukropa.

sta ti je moc i volja za borbu,svaka im cast.to su heroji.
http://lostarmour.info/armour/

monsterbnt

Pa ukrajinci su pukli.... kad su podelili fasistoidnim debilima tehniku i poslali ih na naoruzanu ekipu iz kraja.... znaju svaki zbun i samo prave sacekuse... zabole ih bas da udju u otvorenu bitku... Partizani bili, partizani ostali...
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

najsmesniji mi ovi nacisti "ajdar"...kao fazon hitler ovo ono,a samlese ih ovi rudari i seljaci iz donbassa

[rofl] [rofl]

mrle


monsterbnt

Citat: eclipse4 poslato 24 Septembar, 2014, 23:44
najsmesniji mi ovi nacisti "ajdar"...kao fazon hitler ovo ono,a samlese ih ovi rudari i seljaci iz donbassa
[rofl] [rofl]

Da sli si svestan koliko medju tim ''rudarima'' ima avganistanskih i cecenskih veterana? Koliko istih tih dobrovoljaca iz rusije.... A da ne racunamo redovne spetznace koji su tu ''turisticki''... Naravno da ne verujem da rusija ne pomaze pobunjenike.... Bili bi potpuni idioti kad ih ne bi pomagali, a Putina nikako ne smatram idiotom.... Nisu dobili bas tenkove kao sto onaj nesretni Porosenko tvrdi, al su dobili pesadijskog oruzja i opreme, visoko obuceno ljudstvo, kao i odlicne obavestajne podatke.... Nije tesko navuci tupave fasiste u zasedu kad znas kraj, i znas sve o njima...
Smrt SVIMA!!!!

Hohštapler

Citat: mrle poslato 25 Septembar, 2014, 10:04
Laziæu, ima i anketa

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/497315/REVOLUCIJA-Srbija-legalizuje-MARIHUANU-za-lecenje

...ovo se nikad neæe desiti.
Pre svega zato ¹to odreðeni ljudi u strukturi dr¾ave imaju jako velike koristi od ILEGALNE marihuane.
Ja bi jako vole da legalizuju marihuanu potpuno, time bi otkinuli veliko parèe zarade krimanalnim slojevima, i sama dr¾ava bi imala neke koristi od njene prodaje a ne pojedinci.
Ko je hteo da konzumira konzumirao je i do sad, a kad bude legalna bar neæe biti "zabranjeno voæe".
A mi¹ljenja sam da manje pogubna od alkohola. Niko nikad nije ubio nekog jer se prepu¹io, sleteo kolima u kanal, izazvao saobraæajku ili zaspao za volanom, ¹to alkohol i te kako uèini. O porodiènom nasilju i alkoholu kao socijalnom problemu neæu ni da poèinjem...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ivan1979

Alo bre  Hostapler, nemas pojma bre,,,,   ja sam jednom prilikom , negde, video jednog tipa kako vrsi genocid  nad tepsijom baklava !  Ejjj genocid ! Znas ti sta je genocid bre   !!!
To je prosto nedopustivo u uredjenom drustvu kao sto je nase !



Hohštapler

...ja masakriram po 0.002-0.003tone pileæeg belog svaki dan! (dobro, nekad batake)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zVuk

to ti je bre ako se ja ne varam 2-3 kile mesa....ako toliko pojedes, svaka ti cast na liniji....:P
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mrle