Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

pa naravno da je za sve, ali brate mnooogooooo!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Dukags

Da nije malo pretenciozno izjednacavati verske zajednice i vernike sa udruzenjem lezbejki i pedera?

monsterbnt

Citat: mrle poslato 24 Septembar, 2014, 10:08
sve ¹to si naveo je za sve verske zajednice, ne samo za pravoslavnu.
Jo¹ jedno spinovanje podataka i la¾no novinarstvo.

Tu gresis.... Nazalost nije spinovanje.... Sve dobija ISKLJUCIVO SPC.... Jedini verski objekat koji ima zastitu drzave a da ne pripada SPC je Bajrakli dzamija.... I to policijsku zastitu.... Za sve ostalo sto se tice islamskih potreba daje uglavnom turska ambasada.... za jevreje daje izrael.... za katolike placa vatikan..... za pedere uglavnom EU...
Drzava zestoko finansira SPC... Za taj silni novac je moglo mnogo dece da se leci.....
Smrt SVIMA!!!!

Ivicat

Iako ce sada lavina kritika na moj racun, sta je srbe odrzalo srbima-pravoslavcima u toku vekova robovanja pod turcima?

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

mrle

Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 11:13
Iako ce sada lavina kritika na moj racun, sta je srbe odrzalo srbima-pravoslavcima u toku vekova robovanja pod turcima?


bravo!!!

Bugi

Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 11:13
Iako ce sada lavina kritika na moj racun, sta je srbe odrzalo srbima-pravoslavcima u toku vekova robovanja pod turcima?

Odrzalo ih je isto ono sto odrzava bilo kog coveka na ovoj planeti od nastanka vrste , da nije bilo pravoslavlje bilo bi nesto drugo . To nije razlog da sad , 200 godina kasnije zavlace ruku nama u dzep . Ko voli nek izvoli pa ako smo toliki vernici zivece prezivece kao i tada .

"Sekularnost ili sekularno uređenje je odvojenost države od bilo koje crkve i samim tim bilo koje religije.
Sekularnost ne znači uništavanje ili zabrana religije već omogućava kompletnu slobodu religioznosti svim građanima ravnopravno, nezavisno od toga da li oni pripadaju većinskoj religiji ili ne.
U sekularnoj državi svi ljudi imaju pravo da praktikuju svoju religiju slobodno, međutim država i njene institucije su kompletno neutralne i ne smeju ni na koji način da favorizuju bilo koju religiju, bez obzira da li je ona većinska ili nije."

monsterbnt

Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 11:13
Iako ce sada lavina kritika na moj racun, sta je srbe odrzalo srbima-pravoslavcima u toku vekova robovanja pod turcima?

SPC tad je stajala uz narod... SPC sada stoji samo uz svoje novcanike, audije, vile..... Reci mi koliko i sta je crkva uradila u poplavama? Ne pojedini svestenici koji su pre svega ljudi pa onda popovi, nego crkva kao organizacija? Odrzali neki paganski ritual da prestane kisa i optuzili pedere i koncitu za poplave...  Cast RETKIM izuzecima ali vecina svestenika su teski prevaranti i lopovi..... Vencanje ne bi trebalo da se naplacuje, sahrane ne bi trebalo da se naplacuju, krstenje ne bi trebalo da se naplacuje, slava ne bi trebalo da se naplacuje..... Nemam ja nista protiv da vernici daju crkvi... Njihov izbor i ja u to ne zelim da se mesam.... Ali ja nisam vernik a i od mojih para se to placa, a ja cu uvek pre dati pare za bolesno dete nego za prodavace magle. SPC je postala komercijalna grupacija i kao takvoj nema sta drzava da daje pare. Kad vec imaju cenovnik, neka sami uloze u svoju ''firmu''...
Smrt SVIMA!!!!

El Jefe

Bas je nasa zemlja zaostala.Gora je samo Nemacka od nas, tamo postoji crkveni porez koji placaju svi.
Друштво за заштиту од животиња

mrle


Ivicat

U subotu sam isao do jednog manastira. Tamo mir, tisina, priroda, sve sredjeno i cisto, nema djubreta, smeca. Pokosena trava, ograde, zgrade, pomocne prostorije sredjene i uredne. Ne videh ni audije, ni vile,...

Posle sam otisao do trznog centra...

Neuporedivo.

Glasam za ono prvo. (ne samo zato sto sam mnogo manje para potrosio :D )

Aleks Cross

Citat: El Jefe poslato 24 Septembar, 2014, 11:44
Bas je nasa zemlja zaostala.Gora je samo Nemacka od nas, tamo postoji crkveni porez koji placaju svi.

nije tacno

monsterbnt

#10772
Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 11:57
U subotu sam isao do jednog manastira. Tamo mir, tisina, priroda, sve sredjeno i cisto, nema djubreta, smeca. Pokosena trava, ograde, zgrade, pomocne prostorije sredjene i uredne. Ne videh ni audije, ni vile,...

Niko tebi ni bilo kome ne brani da odes do manastira i uzivas u miru i tisini. Ali zasto ja to da placam.... Ja recimo volim da odem na divcibare.... tamo je mir i tisina, drugarova kuca u sumi.... potocic ispod kuce, pticice cvrkucu.... Aj dajte svi deo od poreza da ja tamo mogu da odem svaki vikend....

A sto se tice audija.... pretpostavljam da nisi skoro proso pored patrijarsije...

I da.... Koliko je drzava NJIMA dala....
http://sport.blic.rs/Ostali-sportovi/259982/Ovih-27-medalja-je-Srbija-osvojila-prosle-nedelje-a-da-vi-o-tome-nista-niste-znali
Smrt SVIMA!!!!

mrle

Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 11:57
U subotu sam isao do jednog manastira. Tamo mir, tisina, priroda, sve sredjeno i cisto, nema djubreta, smeca. Pokosena trava, ograde, zgrade, pomocne prostorije sredjene i uredne. Ne videh ni audije, ni vile,...

Posle sam otisao do trznog centra...

Neuporedivo.

Glasam za ono prvo. (ne samo zato sto sam mnogo manje para potrosio :D )
Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 12:09
Citat: Ivicat poslato 24 Septembar, 2014, 11:57
U subotu sam isao do jednog manastira. Tamo mir, tisina, priroda, sve sredjeno i cisto, nema djubreta, smeca. Pokosena trava, ograde, zgrade, pomocne prostorije sredjene i uredne. Ne videh ni audije, ni vile,...

Niko tebi ni bilo kome ne brani da odes do manastira i uzivas u miru i tisini. Ali zasto ja to da placam.... Ja recimo volim da odem na divcibare.... tamo je mir i tisina, drugarova kuca u sumi.... potocic ispod kuce, pticice cvrkucu.... Aj dajte svi deo od poreza da ja tamo mogu da odem svaki vikend....

A sto se tice audija.... pretpostavljam da nisi skoro proso pored patrijarsije...

da li monster ide¹ u crkvu, manastir? Da li si ikada bio na bogoslu¾enju, mo¾da mona¹enju?

Ako nisi, onda nemamo o èemu vi¹e da diskutujemo. Svodi se na ono

NISAM JEBAO, ALI SAM GLEDAO, JEST' MRAK.

i na ono neko mi rekao, negde sam proèitao, takvo je moje mi¹ljenje....

bucko

Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 11:37
....a ja cu uvek pre dati pare za bolesno dete ...

ne dajes pare detetu nego nekoj giga mega klinici koja svoje usluge vrlo masno naplacuje a deca su kolateral,totalna zamena teza

a onda ti lekari voze panamerice,ferarije i meklarene

monsterbnt

Da li ti ides na downhill voznje? Da li ti ides na RC letenje? Da li si ikada bio na Erzberg rodeu, romaniacs-u ili mozda u indiji, nepalu, tajlandu....
Ako nisi o cemu vise da diskutujemo....

Ajde podigni pogled malo dalje od krsta i da vidis svet oko sebe.... Isti naseljavaju i muslimani i jevreji i ateisti i budisti, jehovini svedoci.... I svuda medju njima ima ljudi i goveda....
Pokusaj da izadjes iz 1389. godine i da pogledas svet koji se promenio.... Neki delovi na bolje a neki na gore..... Nazalost u ovu drugu grupaciju spada i ta vasa SPC... Kazem vasa jer moja nije, ne priznajem nijednu grupaciju koja za cilj ima jedino samoodrzanje i ne zanima ih koliko ce ljudi da zgaze prilikom toga....

Nisi jebao? Sad su neke stvari jasnije......

Citat: bucko poslato 24 Septembar, 2014, 12:21
Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 11:37
....a ja cu uvek pre dati pare za bolesno dete ...

ne dajes pare detetu nego nekoj giga mega klinici koja svoje usluge vrlo masno naplacuje a deca su kolateral,totalna zamena teza

a onda ti lekari voze panamerice,ferarije i meklarene

Lekar koji se skolovao 10 i vise godina i koji provede 8 i vise sati na operaciji da bi spasio neciji zivot svakako zasluzuje vise od nekog ko ocekuje da mu se klanjaju samo zato sto nosi mantiju.... Nije bitno koju religiju zastupa...
Smrt SVIMA!!!!

Joker

@bucko ali je spasio zivot... Ne kazem, treba imati sud i za to...

@ostali, mene izludjuje da cim je Irinej izjavio javno da ne podrzava odmah je stigla direktiva da se napada crkva.. Daleko od toga da su zlatni... To je tek posebna prica ali ja pricam o kontroli mase i ponasanja... Izbace clanak i vise niko nije pomenuo pedere ili paradu...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mrle

Citat: Joker poslato 24 Septembar, 2014, 12:28
@bucko ali je spasio zivot... Ne kazem, treba imati sud i za to...

@ostali, mene izludjuje da cim je Irinej izjavio javno da ne podrzava odmah je stigla direktiva da se napada crkva.. Daleko od toga da su zlatni... To je tek posebna prica ali ja pricam o kontroli mase i ponasanja... Izbace clanak i vise niko nije pomenuo pedere ili paradu...

sla¾em se

monsterbnt

#10778
Pederbal je posebna prica....
Kao sto smo svi svesni, nema to nikakve veze sa ljudskim pravima.
Pod 1. to je cisto izdrkavanje EU.... Gej organizacije su debelo placene sa zapada i rade po direktivi.... Cim treba pritisnuti srbiju odma se jave....
Pod 2. Sve to je klasicno spinovanje mase u cilju skretanja paznje sa smanjenja plata, prodaje arapima zemlje budzasto, i generalno usmeravanje besa naroda dalje od vlasti....
Pod 3. Sadasnja vlast mnogo vise od prethodne radi po diktatu zapada.... Cilj je finansijska kolonizacija, sticanje jeftine radne snage, trzista za proizvode iz EU, i generalno parceta evrope gde ce moci svo njihovo smece da se istovaruje... Pederbal je samo paravan za sve to, kako bi ljudi bili besni na pedere umesto da povesaju govna iz skupstine po banderama.....

Koliko ce samo besa naroda biti na ulicama za vikend... I sta bi bilo kada bi se taj bes usmerio ka onima koji su stvarno odgovorni za stanje u kom zivimo, za mracnu buducnost koja nas ceka, pa i za pederbal koji se najmanje bori za prava pedera....
Smrt SVIMA!!!!

Ivicat

monster, kako bre da putujem toliko, odakle mi pare? i jos na Tajland. Pa tamo bre sve neki 'grehovi'. Al' dobro, ti si nevernik pa ne razumes :D

Ljudi, koja SPC, CPC, koji Pera, Mika, Laza ili kako se vec svestenik zove...? Mene oni ne zanimaju niti imalo uticu na ono u sta ja verujem. Ti nazivi i osobe su prolazni, kao i svi mi.  Niti sam govorio o njima. Verujem da bi mogli manje da uzimaju. Ne opravdavam ih.
Srbi nisu imali nista drugo u sta bi verovali do Crkve i Boga. U to su verovali i to ih je odrzalo. I u teskim i u lepim vremenima. Mada je teskih bilo daleko vise.

Ako iskljucimo Boga jer to nije popularno, pitanje je u sta covek danas da veruje?

PS: auu pa ovo je Sta stampa stampa :D