Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 20 Septembar, 2014, 14:58


... све су то одређена понашања која су ту или тамо прописана као "е то не сме да се ради или ће ти се догодити то или то"....
Просјачење, скитничење,.... такође.
Колико год да је то теби или некоме тривијална појава - прописана је као асоцијално понашање.

Зато имамо Закон о јавном реду и ту је прописано да је то ПРЕКРШАЈ а не кривично дело. Овај џезер вероватно није учинио неко КД, не знам, не видим по снимку.... а прекршај?! Па да, мислим да јесте....

Zbog èega, onda, niko ne reaguje ¹to cela porodica najza¹tiæenije manjine u Srbiji prosjaèi na raskrsnici Bulevara kralja Aleksandra i Pop Stojanove?! A sve se de¹ava veæ mesecima, da ne ka¾em godinama, na istom mestu. Oni su tu po vasceli dan.

OKi

@mi¹ko_kolo evo ti    +  [clapp]

SrpskiDzedaj011

#10722
Citat: mi¹ko_kolo poslato 21 Septembar, 2014, 18:00
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 20 Septembar, 2014, 14:58


... све су то одређена понашања која су ту или тамо прописана као "е то не сме да се ради или ће ти се догодити то или то"....
Просјачење, скитничење,.... такође.
Колико год да је то теби или некоме тривијална појава - прописана је као асоцијално понашање.

Зато имамо Закон о јавном реду и ту је прописано да је то ПРЕКРШАЈ а не кривично дело. Овај џезер вероватно није учинио неко КД, не знам, не видим по снимку.... а прекршај?! Па да, мислим да јесте....

Zbog èega, onda, niko ne reaguje ¹to cela porodica najza¹tiæenije manjine u Srbiji prosjaèi na raskrsnici Bulevara kralja Aleksandra i Pop Stojanove?! A sve se de¹ava veæ mesecima, da ne ka¾em godinama, na istom mestu. Oni su tu po vasceli dan.
Meне питаш што нико не реагује!? Како ја то могу да знам.... :D

Ех кад би то био једини проблем што цела породица моли за кинту на тој раскрсници....


Моје скромно мишљење је то да је систем лош тј да релације између одређених служби рада није добра - да не кажем да не постоји....
И на микро нивоу и на макро нивоу и то све више и више....

Линије рада.

То је неки проблем у који треба да се укључе социјалне службе, општина, полиција,.... и као најважнији део - грађани те општине, јер ни једна од тих служби не могу да функционишу у правом смислу речи ФУНКЦИЈА без сарадње тј активног учествовања грађана али никога не занима ништа, сви гледају свој део посла,.... па тако и мурија јер састав полиције није доведен из Waffen SS дивизије Трећег рајха да одржава ред у окупираној Србији већ су то људи из народа, ни по чему другачији осим по смешном кодексу облачења за време смене....

И тако дан за даном - мурија гледа своја посла, грађани своја,.... и сви гледају да имају што мање посла и да се заврши смена.
И на микро нивоу.
Имамо нпр саобраћајног полицајца који ради по Закону о полицији исто колико и специјалиста ПТЈа, оперативац 4. одељења, позорник у станици.... и тај саобраћајни полицајац само свој део посла уради и њега не интересује да ли се у заустављеном возилу налази наоружано лице, да ли то лице има потрагу, дрога,.... не, њега интересује да ли си везао појас, да ли ти је регистровано возило којим управљаш итд....
Што је врло погрешно. И по њега, и по МУП, и по све грађане....

Да не дужим....

Нема воље. Нигде. Ни у полицији, ни у здравству,.... ни код грађана.

Сви све само отаљавају.
И тако дође да је основна функција позорника колико превенција толико и репресија прекршаја и кривичних дела поред заштите живота људи и имовине бла бла....
Прекршај уочен, места превенцији нема зато што је понашање лица већ у прекршају. Наступа процедура....

Што је најгоре то би грађани и требали да знају. А пошто је обавеза сваког грађана да се информише у Службеном гласнику тј неко је то тако прописао, државу и врх МУПа савршено баш брига да едукује грађане о "то смеш, то не смеш" - што је погрешно.
По мом искуству много проблема грађани направе сами себи јер нису информисани где је граница па се тако догоди проблем уместо да нпр јавни сервис одвоји 15 минута дневно да ради на едукацији грађана о ситуацијама у којима могу да се нађу.... да се правно подуче о правима и обавезама....
.... било да је то најобичнија провера идентитета од стране мурије или заустављање возила, поступање у неким ситуацијама нрп уочавање кривичног дела где је неко треће лице оштећено, угрожено,.... уочавање неправилности у ради полицијских службеника....

И онда би људи знали шта смеју а шта не смеју. Клинци би знали да морају да дају ЛК полицајцу без расправе, да нису дужни да дају било какве информације већ само да ћуте и да ни под разно не угрожавају полицајца и његов рад.... знали би шта је преглед а шта претрес....
Такође би знали да не буду глупи и да најобичнији џоинт не носе са собом јер за то могу да попију крвичну пријаву и да упропасте себи живот.... итд.

Oдох на море.  :-* :-* :-*
I have to return some video tapes....

mi¹ko_kolo

Uop¹te nisi razumeo moje pitanje. Ono nije bilo postavljeno zbog moje neupuæenosti u "kako sistem funkcioni¹e", veæ zbog permanentnih dvostrukih ar¹ina u re¹avanju istovetnih problema kada smo u pitanju mi i "oni". A ne da li pozornik, saobraæajac... otaljavaju svoj posao ili ga rade savesno. I da ne budem pogre¹no shvaæen, ne mrzim ja Cigane, ja mrzim dr¾avu koja toleri¹e one koji je zloupotrebljavaju.

p0peye

Џедај:
"Да не дужим..."
Лепо је када се у озбиљну тему унесе и мало хумора... :-)
П.с. - слажем се а већином написаног
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

mkt


MIGE


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Ja sam sad potresen i razocaran.... Pa koja to lopovska vlast sme da pljacka familiju najveceg sina nasih naroda.... SRAMOTA!!! VUCICU HAPSI!!!
Smrt SVIMA!!!!

Dukags

Lièno sam se potresao odmah ono veèe kad je na tv-ju izgovorio da je najvi¹e o¹tetio svoje roditelje smanjuci penzije jer. gle koincidencije, oni imaju jako velike penzije. Ba¹ mi ¾avo ljudi ¹ta æe, primaju i trpe...

BOKYBOY

...hocemo li da skupljamo priloge Manijaci...da pomognemo ljudima...? [neampojma]

Alchemist

Ba¹... nek da mojima toliku penziju pa nek im uzme 22% slobodno
You're just jealous cause voices are talking to me


Biker-Boy

previse je gledala Totalni Opoziv xDDD
I feel the need..... the need for speed !!!

TEEfqd

ako mene neko pita to je taman xD

Lazic


mkt


penzos

A u Ni¹u veselo, meraklijski  [cheers]. Policija napravi noæu "levak" negde u gradu, i svako ko prolazi se kontroli¹e: Ni¹ki policajci u danima vikenda, tokom redovne kontrole, iz saobraæaja su iskljuèili vozaèa koji je imao èak 4,24 promila alkohola u krvi. 27 vozaèa iskljuèeno, 10 zadr¾ano na tre¾njenju! http://www.juznevesti.com/Hronika/Vozio-sa-424-promila-alkohola-u-krvi.sr.html
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion


Hohštapler

Citat: BOKYBOY poslato 22 Septembar, 2014, 15:57
...hocemo li da skupljamo priloge Manijaci...da pomognemo ljudima...? [neampojma]

Evo ja mogu da im po¹aljem po ¹amar na kuænu adresu. Nije puno ali toliko imam.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.