Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Kako ono ide, da parafraziram: najlakse ces sakriti informaciju, ako das jos pregrst informacija. I na kraju, sta bi? Tresla se gora, rodio se mis. Malo ko se vise i sjeca neceg sto je bilo prije samo par mjeseci. Javnost ima mnogo drugih koski da se igra.

http://www.istinomer.rs/stav/analize/ovo-je-konacna-verzija-stefanovicevog-doktorata/

dzimika

Citat: Tatica poslato 15 Avgust, 2014, 12:27
Citat: dzimika poslato 15 Avgust, 2014, 11:04
Nije da branim ali sta ce pesak na kolovozu u sred noci?
Da neko.ne shvati pogresno, vozaca zbog bezanja.bi obesio na terazijama za primer ali sta pesaci rade na putu? Nocas ispred mene pretrcavaju dvoje na tom mestu gde je poginuo decko, pa.onda i suprotan pravac a pesacki je samo 50m dalje, ili kod usca pored podzemnog prelaze ulicu


По кривичном закону је раздвојена одговорност возачача за обарање пешака (за које може, али и не мора буде крив - ако је крив казна 2 - 12 година) и за друго ПОСЕБНО дело - Непружање помоћи лицу (и ако није крив за само обарање, казна за непружање помоћи 1 - 8 година).


Nepru¾anje pomoæi licu povreðenom u saobraæajnoj nezgodi

Èlan 296

(1) Vozaè motornog vozila ili drugog prevoznog sredstva koji ostavi bez pomoæi lice koje je tim prevoznim sredstvom povreðeno ili èiju je povredu tim sredstvom prouzrokovao,
kazniæe se novèanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ako je usled nepru¾anja pomoæi nastupila te¹ka telesna povreda povreðenog lica,
uèinilac æe se kazniti zatvorom od ¹est meseci do pet godina.

(3) Ako je usled nepru¾anja pomoæi nastupila smrt povreðenog lica,
uèinilac æe se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

Te¹ka dela protiv bezbednosti javnog saobraæaja

Èlan 297

(1) Ako je usled dela iz èl. 289. st. 1. i 2, 290. st. 1. i 2, 291. stav 1. i 295. st. 1. i 2. ovog zakonika nastupila te¹ka telesna povreda nekog lica ili imovinska ¹teta velikih razmera,
uèinilac æe se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

(2) Ako je usled dela iz èl. 289. st. 1. i 2, 290. st. 1. i 2, 291. stav 1. i 295. st. 1. i 2. ovog zakonika nastupila smrt jednog ili vi¹e lica,
uèinilac æe se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.

(3) Ako je usled dela iz èl. 289. stav 3, 290. stav 3, 291. stav 2. i 295. stav 3. ovog zakonika nastupila te¹ka telesna povreda nekog lica ili imovinska ¹teta velikih razmera,
uèinilac æe se kazniti zatvorom do èetiri godine.

(4) Ako je usled dela iz èl. 289. stav 3, 290. stav 2, 291. stav 2. i 295. stav 3. ovog zakonika nastupila smrt jednog ili vi¹e lica,
uèinilac æe se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

(5) U sluèajevima iz st. 1. do 4. ovog èlana izricanje mere bezbednosti zabrane upravljanja motornim vozilom obavezno je.

ne kazem da ne treba da se kazni vozac vec da isto tako treba vrsiti i kontrolu pesaka jer su u poslednje vreme kao muve bez glave a pogotovo nocu kad pretrcavaju i ceo brankov most
ko god da je ubio ovog decka treba da odgovara a sto se men tice ja bih pustio narod da mu/joj presudi ko god da je

Jecko

Znam da se ukljucujem u nesto sto je bilo pre tri stranice....ali smatram da se taj stav "princip" granici sa idiotizmom u Srbiji.

Pre 3 godine rodjeni brat zaglavi bolnicu.....nicim izazvano...infekcija od kvarnog zuba.... neka bakterija, neka infekcija...neki haos.... Rezultat...mora na operaciju srca...u 29oj godini...
Hitan slucaj, pod temperaturom, sa inficiranom krvlju, srce mu radi samo cetvrtinom kapciteta...zakazana operacija za April 2012... A ovo se sve desava u novembru 2011...
Naravno da smo nasli "vezu" i bio je operisan 14og novembra tj 10 dana kasnije...
U narednih 10 dana je trebalo da izadje iz bolnice.... Neko je nesto zajebao.... brat ostaje jos puna dva meseca u bolnici... 2 puta nam je receno da se ne iznenadimo smrtnim ishodom... Pa se ti drzi principa dok ti sin, brat umire....Sta, gledaces ga dok umire?
Pukom slucajnoscu je cale opet nasao "vezu".....jer vise ne mozes ni da platis bilo kome....plase se...nece da uzme svako od svakog...nego ti i za to treba veza....

Pocetkom januara su nam rekli da mu treba jos jedna operacija srca, ali da je njegov organizam preslab i da je veoma moguce da ce umreti..... cale je oko 10og nasao vezu....20og je brat bio kuci....zdrav...bez te druge operacije....

Srbija.... Tako je....kako je.... Na kraju smo bili srecni sto smo skupili da platimo i sto smo imali kome da platimo...

Niko nije kriv...i svi smo krivi.... mi....niko drugi.

mi¹ko_kolo

Veruj mi, ne bi se nanosio glave taj zbog koga bi moj neko umro! Ne daj Bo¾e da to provere u praksi. A ne postoji niko, ko bi me zaustavio u osveti.

Jecko

Ne znam koliko bi ti tu uspeo da saznas ko je sta i kad zajebao.... u vecini slucajeva i nije sta je zajebao nego koliko se zalozio... A ti to...ne mozes da znas... A i da saznas.....jebes sve to ako njega vise nema....

Danas, 3 godine kasnije, moj brat ima zenu i sina od 6 meseci koji je LJUBAV!!!... ne znam koga od njih dvojice volim vise.... Zivot je cudo... jebes princip.

mi¹ko_kolo

Shvati, uop¹te ne mora¹ da zna¹ ¹ta i ko je zajebao. Taj koji bi mi rekao da zakazuje hitnu operaciju za 4 meseca od tada bi bio prvi na spisku. Jednostavno! Pri tom bi i on sam to znao. Jer, taj ko ti saop¹tava je najèe¹æe i onaj ko se pita. Ponavljam, ne dao Bog da moram to da potvrðujem u praksi.


Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Avgust, 2014, 17:58
Shvati, uop¹te ne mora¹ da zna¹ ¹ta i ko je zajebao. Taj koji bi mi rekao da zakazuje hitnu operaciju za 4 meseca od tada bi bio prvi na spisku. Jednostavno! Pri tom bi i on sam to znao. Jer, taj ko ti saop¹tava je najèe¹æe i onaj ko se pita. Ponavljam, ne dao Bog da moram to da potvrðujem u praksi.

a varijanta: plati¹, sve proðe dobro
b varijanta: ne plati¹, voljeni umre, a ti se sveti¹, nosi¹ to na du¹i, robijao, ili ne.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Tatica

#10508
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Avgust, 2014, 17:59
http://www.teleprompter.rs/novinaru-blica-policija-zabranila-da-fotografise-mesto-nesrece.html
U prilog "nedodirljivima".

Да објасним ову ситуацију: по закону је полицајац у оваквим приликама овлашћен да забрани снимање на месту догађаја. (Закон о полицији, члан 65: ''Radi za¹tite ¾rtava kriviènog dela, o¹teæenih zbog prekr¹aja ili drugog dogaðaja i u cilju za¹tite interesa postupka, ovla¹æeno slu¾beno lice ovla¹æeno je da zabrani snimanje mesta dogaðaja.''

Не да би се нешто муљало и сакрило (јер увиђај врше и полиција и правосудни органи који не терају публику), него да, због већег тиража неких новина, деца погинулог не би на трафикама и нету гледала оваквог тату:



Уосталом, у чланку се види да је новинар без сметњи снимио лице места и возила. Али када уредник тражи и крви, онда зна и да се пређе граница доброг укуса.

mi¹ko_kolo

#10509
Citat: Slaninar poslato 15 Avgust, 2014, 18:08
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Avgust, 2014, 17:58
Shvati, uop¹te ne mora¹ da zna¹ ¹ta i ko je zajebao. Taj koji bi mi rekao da zakazuje hitnu operaciju za 4 meseca od tada bi bio prvi na spisku. Jednostavno! Pri tom bi i on sam to znao. Jer, taj ko ti saop¹tava je najèe¹æe i onaj ko se pita. Ponavljam, ne dao Bog da moram to da potvrðujem u praksi.

a varijanta: plati¹, sve proðe dobro
b varijanta: ne plati¹, voljeni umre, a ti se sveti¹, nosi¹ to na du¹i, robijao, ili ne.
Varijanta A: doktor radi savesno svoj posao za platu koju redovno prima, uradi sve ¹to je potrebno i svi se raziðemo sreæni i zadovoljni.
Varijanta B: doktor tra¾i mito i ako ga ne dobije pusti mog voljenog "niz vodu". Posle toga dobije "oko za oko" i nikome vi¹e ¾ivot nije isti.
Kako ti izgleda ovakav scenario?

OKi

@tatice,  auuuu presede mi dan, kakva slika. Uhhh  [samoubistvo]

Tatica

Citat: okisa poslato 15 Avgust, 2014, 20:34
@tatice,  auuuu presede mi dan, kakva slika. Uhhh  [samoubistvo]
Некоме је то у опису радног места, али породици погинулог би ова слика била најтежи ударац у животу. Сложићемо се, претпостављам, да је новосадски командир добро поступио?

monsterbnt

@Tatica
Posto radim kao fotoreporter u pomenutom blicu samo par stvari.
-Policija ne sme da zabrani fotografisanje nesrece ili bilo kog dogadjaja na javnoj povrsini. Sme da zabrani pristup mestu nesrece sto se jasno obelezava policijskom trakom. Ukoliko ja napravim sliku ne prelazeci policijsku traku ne mogu mi nista.
-Policija ne sme tvoja dokumenta da daje trecim licima na uvid.
-Policajac u civilu MORA da se jasno legitimise ukoliko trazi tvoja dokumenta, bilo od tebe licno ili od svog kolege.

Sto se tice slika, u blicovoj foto radakciji se jako postuje odredjena profesionalna etika. 99% fotografa nece UOPSTE slikati les, a iako ga slikaju to ce biti iskljucivo dok je les pokriven.
Krvave slike kao ova koju si dao kao ilustraciju NIKAD nece uci u novinu ili zavrsiti na blicovom sajtu.... To nema toliko veze sa uredjivackom politikom novine koliko sa profesionalnom etikom fotografa i foto urednika u blicu.

Novosadski komandir je generalno postupio kao kurtoncina koja je ocigledno pokusala da zastiti vozaca koji je izazvao nesrecu.

I da... licno jako dobro znam oba fotoreportera blica iz novog sada i obojca su sjajni ljudi koji nece biti svinje radi nekog senzacionalizma.... Nikad ne bi prekrsili nasu profesionalnu etiku pa i po cenu otkaza...
Smrt SVIMA!!!!

mkt


Tatica

#10514
@monsterbnt:

-Прва цртица: Сме да забрани, цитирао сам конкретан члан ЗАКОНА који де донела Скупштина РС и који се, као и сви закони у пристојним државама, има примењивати. Полицијска трака спречава само физички пролазак, а ''снимање места догађаја'' по цитираном закону, може да забрани ОСЛ у целој зони места догађаја.
-Друга цртица: Документа нису дата неовлашћеним трећим лицима на увид, него такође овлашћеном службеном лицу - командиру подручне станице саобраћајне полиције.
-Трећа цртица: новинара није легитимисао полицајац у цивилу, него униформисани, који се по дефиницији трајно легитимише видљивом службеном значком.

Извини на овој порцији објективности, али то ми је један од животних принципа. А зато што си мог бившег ђака који је овде професионално и законито обављао своју дужност назвао ''куртончином'' искљученa je свакa могућност да те, по манијачкој линији, убудуће на неком увиђају уведем иза траке ''СТОП ПОЛИЦИЈА''.

П.С. Неке од фотографија из ''Блица'' од 10. маја 2007. када је грешком убијен кошаркаш Јован Мановић.





Ова и остале објављене фотографије тела покојног, у високој резолуцији и без икаквог покривања, су изазвале дубоку бол и узнемирење породице, и покренуле лавину коментара надриексперата и теоретичара завере, који су утицали да несрећна мајка још увек не пронађе мир. Иначе, случај је полиција успешно решила иако је убица доведен са стране убио погрешног човека у кафићу и побегао без трага.



monsterbnt

Zbog takvih situacija je sada i politika urednika foto redakcije blica da se takve slike ne objavljuju. Nekada bilo... sada ne mozes naci....

CitatTokom uviðaja mu¹karac koji se predstavio kao komandir saobraæajne policije, a bio je u dru¹tvu osobe koja je najverovatnije izazvala nezgodu legitimisao je reportera “Blica”.
- On nije pokazao svoja slu¾bena dokumenta, ali je pozvao jednog od saobraæajnih policajaca da obavi legitimisanje, nakon èega je iz njegovih ruku uzeo dokumenta na¹eg novinara i fotografisao ih. On je takoðe novinaru rekao da ne sme da fotografi¹e, prenosi “Blic”.

Ako se ja predstavim kao Greta garbo, oces li mi traziti autogram?
Ovde je ocigledna zastita coveka koji je izazvao nesrecu. Osoba u civilu je poslala saobracajnog policajca po dokumenta koji je ista dao osobi u civilu koja se predstavlja kao komandir, ali to ne dokazuje sluzbenom legitimacijom...

Inace u BG izmedju nas i policije uvek postoji normalna komunikacija i dogovor. Kad god su nam lepo rekli da nesto ne slikamo to je bilo ispostovano..... Kad god su izigravali kurtone, odjebani su.... Meni dovoljno da ga slikam bez kape da mu napravim sranje....
NIKADA nisu isli na varijantu ''ZABRANJENO SLIKANJE''. Kad god nisu zeleli da nesto slikamo jednostavno bi parkirali maricu il neko slicno veliko vozilo izmedju nas i onog sto zelimo da slikamo...

Citat“Blic” je ovu vest na internet sajtu objavio bez fotografije.
fotografije u nevedeom clanku nisu iz blica vec sa 021 portala kao sto je i potpisano...
Smrt SVIMA!!!!

Ivicat

Sklanjajte ove slike...

Tatica


Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Avgust, 2014, 19:08
Citat: Slaninar poslato 15 Avgust, 2014, 18:08
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Avgust, 2014, 17:58
Shvati, uop¹te ne mora¹ da zna¹ ¹ta i ko je zajebao. Taj koji bi mi rekao da zakazuje hitnu operaciju za 4 meseca od tada bi bio prvi na spisku. Jednostavno! Pri tom bi i on sam to znao. Jer, taj ko ti saop¹tava je najèe¹æe i onaj ko se pita. Ponavljam, ne dao Bog da moram to da potvrðujem u praksi.

a varijanta: plati¹, sve proðe dobro
b varijanta: ne plati¹, voljeni umre, a ti se sveti¹, nosi¹ to na du¹i, robijao, ili ne.
Varijanta A: doktor radi savesno svoj posao za platu koju redovno prima, uradi sve ¹to je potrebno i svi se raziðemo sreæni i zadovoljni.
Varijanta B: doktor tra¾i mito i ako ga ne dobije pusti mog voljenog "niz vodu". Posle toga dobije "oko za oko" i nikome vi¹e ¾ivot nije isti.
Kako ti izgleda ovakav scenario?

Varijanta A koju si ti naveo retko postoji u Srbiji, a varijanta B - umesto da plati¹, robija¹, ili nosi¹ èoveka na du¹i. A izgubi¹ voljenog. Pre bih platio parama, nego ¾ivotom. Lièno. Koliko god to bilo nepravedno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Onda su moja iskustva drugaèija ili sam do sada imao sreæe. U vi¹e situacija mi se desilo da èekam naznake tra¾enja mita ali da njih nije bilo. A ljudi su obavljalii svoj posao vi¹e nego profesionalno. Mogu da ti dam dva primera, profesor Sava Miæiæ nekada¹nji direktor urolo¹ke klinike KC Srbije i doktorka Maja Antiæ, ginekolog u bolnici DR Dragi¹a Mi¹oviæ. Ni rod ni pomoz' Bog a ljudi se i prema meni i prema mojoj ¾eni odnosili kao da smo ne znam ¹ta. Mene prvi leèio od steriliteta a Maja mojoj ¾eni pratila trudnoæu i porodila je carskim rezom. Bilo je tu jo¹ vi¹e nego po¾rtvovanih ljudi kojima, na ¾alost, ne znam imena. Isto tako sam pisao o popovima koji deru ljude za pare a meni samom se to nikada nije desilo.