Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

nikad nisam platio nit mi pada na pamet. Nisam iz medicinske struke da ne pomislis da branim struku. Al nije problem u njima stvarno, problem treba resavati odozgo, vlada postavi svoje ljude za ministre zdravstva kojima je jedini cilj da izvuku odatle za svoj klan sto vise para na ustrb opreme za bolnice, lekova, skupih operacija, plata medicinskog osoblja, javnim nabavkama... Al nazalost u svim sferama je to tako i dok ovaj napaceni narod cuti i trpi tako ce biti, il ce da stradaju lekari od metka na ulici ko onaj skoro u Kraljevu...pa posle neki ministar sto je prejebo seljake...

clutch&brake

Najveci problem naseg zdravstva ma ne smo zdravstva vec svega jako mizerne plate. Boli npr jednog nemca cosak za mito naravno doktora jer je placen kako treba i dolikuje. Hirurzi kod nas spasavaju stotine holjade zivota za koju lovu? Za 70k dinara? Najveci problem je sto su postali bezobrazni i sto bez love nece da rade ali sa druge strane razumem zasto uzimaju lovu. I ne podrzavam da pre treba na sto neko ko ima nego neko konema. Ali to je stanje nase usrane zemlje. U njoj zivimo i po nasim pravilima treba da seponasamo
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 13 Avgust, 2014, 15:55

Treba da ti se rodi, ili operi¹e dete, pa ti vi¹e njih ka¾e da je bolje da podma¾e¹ - inaèe ako ne¹to bude po¹lo po zlu, sve æe boleti kurac. Onda sedne¹, pa razmisli¹ hoæe¹ da bude¹ principijelan (i da im poduva¹, jer im po zakonu ne mo¾e¹ ni¹ta kad zajebu - uvek se ograde), ili da pomogne¹ tom svom, najbli¾em. Svako sebi bira, ali velika veæina izabere da plati.

Pazi ovako, nikada nisam i neæu platiti lekaru za ono ¹to mu je opis posla. Ni mene niko ne "èasti" zato ¹to sam odigrao koncert kako valja. Uop¹te ne ¾elim da zami¹ljam ¹ta bi se deisilo da se ne¹to "desi" nekom od mojih bli¾njih tokom leèenja ili operacije...

Hohštapler

...ni ja nisam nikad nikome nudio pare, niti sam imao potrebe, niti sam znao da je to potrebno, dok jednom nemilom prilikom brat i kum nisu imali saobraæajku, i  povrede ruke i glave i kad im je tehnièar na rengenu koji se pojavio niotkud bez ikakve ploèice sa imenom, ièega, samo u beloj uniforme u preptostavljamo lekarovo ime rekao  da bi im "vratio sve papire" moraju  da prvo potpi¹u sa njegovim advokatom sa kojim on ima dogovor i da mi tu ni¹ta ne brinemo, za njega ce se advokat pobrinuti a da gospoðu na ¹alteru poèaste sa po crvenom...
"Papire dopijete kad to zavr¹imo, a ¾enu na ¹elteru poèastite". Bez vrludanja, èovek odma objasnio ¹ta i kako. Tim tekstom.
Pa po¹to nisu bili u stanju da se svaðaju, jutro posle izvlaèenja iz kola, zvali iz bolnice mene i starijeg burazera... da ne prièam kakva je to majmunarija posle bila.

Jedno je nuðenje mita a drugo iznuda.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mi¹ko_kolo

Citat: njanja poslato 13 Avgust, 2014, 16:13
Najveci problem naseg zdravstva ma ne smo zdravstva vec svega jako mizerne plate. Boli npr jednog nemca cosak za mito naravno doktora jer je placen kako treba i dolikuje. Hirurzi kod nas spasavaju stotine holjade zivota za koju lovu? Za 70k dinara? Najveci problem je sto su postali bezobrazni i sto bez love nece da rade ali sa druge strane razumem zasto uzimaju lovu. I ne podrzavam da pre treba na sto neko ko ima nego neko konema. Ali to je stanje nase usrane zemlje. U njoj zivimo i po nasim pravilima treba da seponasamo

Njanjo, moj posao radi 50 (i slovima pedeset) ljudi u ovoj zemlji. Da li to znaèi da treba da tra¾imo platu od 3K evra?! Naravno da - ne!

clutch&brake

Misko... svako ima svoj obraz i cast. Dovoljno sam ti rekao
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

stilgar

slazem se za plate al ima i nasih losih navika postalo je "normalno" da ne ides kod lekara bez "casti". Bacaj hranu svaki dan na isto mesto par dana i za nedelju dana ce te tu cekati copor pasa il macaka (zavisi koju hranu bacas) koji cekaju hranu. :)
Sto se tice plata za svapskog lekara znas koji su tamo troskovi zivota kirija (1500 evra pa na gore stan) krediti (auto i ostalo), tamo je samo hrana dzabalesku i to ako ides 20 km van grada u snabdevanje.

Dukags

Бога ми све лепше иза лепшег. Дај јел има нека лепа вест а не да се препиремо више око моји су мање кварни а они су више што значи да су моји скоро ок, а чињенице на такав начин су статистика а не чињенице.
Труло је много ко се не сложи или је друг члан или мисли дугачије по службеној дужности. Али мора да има још и нешто лепо у овој земљи чуда, баш би легла једна таква вест.

Slaninar

Deo je u plati sigurno. Veliki procenat ljudi objektivno te¹ko ¾ivi. Nemaju onu osnovnu sigurnost: krov nad glavom, izvesnost da æe imati moguænost da se leèe, da pre¾ive. Meni sutra neko da doðe i ka¾e: imaæe¹ stan, bicikl, plaæen sme¹taj i ¹kolovanje za dete. Dok si ¾iv. Pa ja bih radio za d¾abe i bio sretan. Sretniji nego sa platom od par hiljada evra, ako znam da svakog meseca mogu ostati bez posla, da dolaze mlaði, sposobniji, obrazovaniji...  Uglavnom, ljudi nemaju sigurnost, te¹ko ¾ive i onda su u velikom isku¹enju da uzmu ponuðen novac.

©to se tièe onog da kome se ne sviða plata treba da ide - siguran sam da bi i¹li ljudi da imaju kud. Ovako ostaju, ne nalaze bolje, ali su nezadovoljni. I onda tako i rade, preko one stvari, ili poènu uzimati mito. Ako ne uzme¹ mito, odu kod kolege pored, pa on uzme. Sve ostane isto, samo ti ne dobije¹ pare, ali ima¹ mirnu savest. Ne bude dr¾ava lep¹a, bolja, a ne bude ni kazne za te ¹to uzimaju mito.  Na kraju ostaje da svako sebi bira kako æe i ¹ta æe. Ja vi¹e nisam pametan. Jedino merilo kojim se vodim je da mirno spavam i da mogu svakog pogledati u oèi - zakoni, pravila - to je sve kod nas postalo sprdnja. ©iljenje one stvari na sirotinji.

Drugi deo je u mentalitetu. Prijatelj koga pominjem nije ni krenuo da se raspituje koliiko i gde treba podmazati dok nije bilo gotovo prekasno. Onda je na¹ao debelu vezu, inaèe bi ostao bez cele ruke, a verovatno i bez glave. To ni¹ta ne izmi¹ljam. Lekar je rekao da se prednost daje ljudima koji plate, nau¹trb nekih koji ako se ne operi¹u hitno bukvalno, ali bukvalno umiru. I on to zna. I pizdi zbog toga, ali nema kome reæi, ni protiv koga. Kao ¹tite te kad prijavi¹ korupciju?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

clutch&brake

Jeste prijavis korupciju i umres jer nece imati ko da te operise
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Dukags

Нажалост Сланинар и остали су врло у праву,...
рецимо био случајно присутан кад је Икодиновић заварио са оног R-a и да нису били Икодиновић и Ната пала би ампутација а да трепнули не би,.. није ли то ниско или тако мора-треба?
Само тога и сличног сваки дан, боље научити пливати у тој мутној води него се нервирати, кад већ недају да се мења на боље јер неком тако одговара.

gox

#10471
Retko se ukljuèujem u medicinske teme. Ja sam anesteziolog u UC. Ne zna se broj motora¹a koje sam izvukao iz smrti. To mi je posao. Mene èekaju pacijenti 2 minute bukvalno. Primam platu 1 i 16. u mesecu. Od pacijenata nemam ne mito, ne kafu, nego ni hvala jer za mene ne znaju. U Daèinu prièu se neæu ukljuèivati jer ne smem davati mi¹ljenja javno (u njegovom leèenju uèestvovao). Ima po¹tenih lekara koliko hoæe¹, meðu njima prednjaèe anesteziolozi.

stilgar

ne postoji srbija od 2000 godine na ovamo, zivelo se na ovim prostorima i pre 2000 te, nekad nismo znali ni ko je predednik vlade a kamoli ministri. Ima valjda ovde jos neko da se seca tih vremena do 1986 te i slobodana Milosevica. Nekako ta demokratija i visepartiski sistem u kome MI biramo svoju sudbinu dovodi do toga da samo losi i jos gori dolaze na vlast, pa samim tim svi zajedno najebasmo. Doduse sigurno da je i tad za partiske drugove bilo omoguceno lecenje u najelitnijim klinikama sa placenim oporavkom na bahamima o trosku drzave, al bilo ih je malo pa se nije osecalo. Sad i ovi na vlasti i ovi iz opozicije svi dovatili po budzetu pa samo arce. Ko se seca tih lepih dana zna sta je i ko su bili doktori, nastavnici, profesori, inzenjeri...

goranvojska

Citat: stilgar poslato 13 Avgust, 2014, 17:28
ne postoji srbija od 2000 godine na ovamo, zivelo se na ovim prostorima i pre 2000 te, nekad nismo znali ni ko je predednik vlade a kamoli ministri. Ima valjda ovde jos neko da se seca tih vremena do 1986 te i slobodana Milosevica. Nekako ta demokratija i visepartiski sistem u kome MI biramo svoju sudbinu dovodi do toga da samo losi i jos gori dolaze na vlast, pa samim tim svi zajedno najebasmo. Doduse sigurno da je i tad za partiske drugove bilo omoguceno lecenje u najelitnijim klinikama sa placenim oporavkom na bahamima o trosku drzave, al bilo ih je malo pa se nije osecalo. Sad i ovi na vlasti i ovi iz opozicije svi dovatili po budzetu pa samo arce. Ko se seca tih lepih dana zna sta je i ko su bili doktori, nastavnici, profesori, inzenjeri...

to pisi ali naznaci u temi 50+godina.to te ne razumeju ovi mladji.

stilgar

Citat: goranvojska poslato 13 Avgust, 2014, 17:41
Citat: stilgar poslato 13 Avgust, 2014, 17:28
ne postoji srbija od 2000 godine na ovamo, zivelo se na ovim prostorima i pre 2000 te, nekad nismo znali ni ko je predednik vlade a kamoli ministri. Ima valjda ovde jos neko da se seca tih vremena do 1986 te i slobodana Milosevica. Nekako ta demokratija i visepartiski sistem u kome MI biramo svoju sudbinu dovodi do toga da samo losi i jos gori dolaze na vlast, pa samim tim svi zajedno najebasmo. Doduse sigurno da je i tad za partiske drugove bilo omoguceno lecenje u najelitnijim klinikama sa placenim oporavkom na bahamima o trosku drzave, al bilo ih je malo pa se nije osecalo. Sad i ovi na vlasti i ovi iz opozicije svi dovatili po budzetu pa samo arce. Ko se seca tih lepih dana zna sta je i ko su bili doktori, nastavnici, profesori, inzenjeri...

to pisi ali naznaci u temi 50+godina.to te ne razumeju ovi mladji.

:) samo pokusavam da im kazem da od ovih gore sve pocinje, a na dole se svako snalazi kako zna i ume, cast i postenje nisu vise vrline nego mane, a u svemu tome najvise strada obican narod, koga politika uopste ne zanima (al im se redovno servira i u novinama i na radiju i tv-u) a moraju kod lekara, da salju decu u skolu, treba im posao...

Aleks Cross

Citat: stilgar poslato 13 Avgust, 2014, 18:11
Citat: goranvojska poslato 13 Avgust, 2014, 17:41
Citat: stilgar poslato 13 Avgust, 2014, 17:28
ne postoji srbija od 2000 godine na ovamo, zivelo se na ovim prostorima i pre 2000 te, nekad nismo znali ni ko je predednik vlade a kamoli ministri. Ima valjda ovde jos neko da se seca tih vremena do 1986 te i slobodana Milosevica. Nekako ta demokratija i visepartiski sistem u kome MI biramo svoju sudbinu dovodi do toga da samo losi i jos gori dolaze na vlast, pa samim tim svi zajedno najebasmo. Doduse sigurno da je i tad za partiske drugove bilo omoguceno lecenje u najelitnijim klinikama sa placenim oporavkom na bahamima o trosku drzave, al bilo ih je malo pa se nije osecalo. Sad i ovi na vlasti i ovi iz opozicije svi dovatili po budzetu pa samo arce. Ko se seca tih lepih dana zna sta je i ko su bili doktori, nastavnici, profesori, inzenjeri...

to pisi ali naznaci u temi 50+godina.to te ne razumeju ovi mladji.

:) samo pokusavam da im kazem da od ovih gore sve pocinje, a na dole se svako snalazi kako zna i ume, cast i postenje nisu vise vrline nego mane, a u svemu tome najvise strada obican narod, koga politika uopste ne zanima (al im se redovno servira i u novinama i na radiju i tv-u) a moraju kod lekara, da salju decu u skolu, treba im posao...


Evo ja se secam, i sta sad ?

Citat: mi¹ko_kolo poslato 13 Avgust, 2014, 16:19



Njanjo, moj posao radi 50 (i slovima pedeset) ljudi u ovoj zemlji. Da li to znaèi da treba da tra¾imo platu od 3K evra?! Naravno da - ne!




Trebas da trazis a treba i da ti plate.

mi¹ko_kolo

Tra¾io bih ja kad bi imao ko da plati. Ali znam da nema i zato radim za platu kolika jeste ili dam otkaz pa radim ne¹to drugo.

Plazma Keks

isao sam i na operacije i urgentne i nikada nisam imao jebenih problema, samo svi okolo idu i placaju... epa, ko vas jebe kada placate, epa, nemojte placati i oni nece vise biti toliko razmazeni

stilgar

Citat: Aleks Cross poslato 13 Avgust, 2014, 19:59

Evo ja se secam, i sta sad ?


To je nostalgija, u Hanoveru nema odbora SNS-a jos, al ne znaci da nece da bude u buducnosti, a onda ces da vidis kako je nama sada :D

mi¹ko_kolo

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=08&dd=13&nav_category=16&nav_id=887950

A onda æe nam reæi da u stvari nije bilo ovo http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=08&dd=11&nav_category=16&nav_id=886976 ali da se ne zna ko je bio za volanom, u stvari kada pronaðu auto, objaviæe kako je auto ukraden ali je vlasnik bio na odmoru pa je primetio tek kad je do¹ao sa istog otprilike za dva-tri dana od danas. ®ivi bili, pa videli.