Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Zaboravio si onu varijantu "dogovorili smo se za sumu, ali ja sad nemam pare da ti dam". I tako mesec, dva, tri...

Lazic

#10161
Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2014, 22:05


Dru¾e razumem ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹, ali stvari, kao ¹to zna¹, ne stoje tako.
Onog momenta kad dogovori¹ cenu svog meseènog rada, jedina obaveza poslodavca je da ti isplati dogovoreni iznos.
Tako i ja kad ugovorim posao za klijenta naplatim ono ¹to sam dogovorio, a korist od mog rada je vi¹estruko veæa od naplaæenog iznosa.

To je lepo, samo ¹to smo se mi "dogovorili" da od posla od skoro 10 miliona eura, na kome je bio dobar skoro 2(uz masu muækanja), isplati adekvatne bonuse, jer je cela firma od 7 ljudi radila iz petnih ¾ila danju i noæu za taj posao... Jedan biv¹i kolega je uspeo da isèupa oko 15.000, drugi skoro 10, treæi oko 7, ja od d¾aka pièaka izvukao kurac...  To je bila 2006-ta godina, do 2012-te je bilo vi¹e takvih poslova, uvek je bilo, evo samo da ovo naplatimo, samo da ono naplatimo... Ko me jebe kad sam glup da se izborim za svoje pare...

mareskin

Citat: Laziæ poslato 17 Jul, 2014, 00:53
Citat: mareskin poslato 16 Jul, 2014, 22:05


Dru¾e razumem ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹, ali stvari, kao ¹to zna¹, ne stoje tako.
Onog momenta kad dogovori¹ cenu svog meseènog rada, jedina obaveza poslodavca je da ti isplati dogovoreni iznos.
Tako i ja kad ugovorim posao za klijenta naplatim ono ¹to sam dogovorio, a korist od mog rada je vi¹estruko veæa od naplaæenog iznosa.

To je lepo, samo ¹to smo se mi "dogovorili" da od posla od skoro 10 miliona eura, na kome je bio dobar skoro 2(uz masu muækanja), isplati adekvatne bonuse, jer je cela firma od 7 ljudi radila iz petnih ¾ila danju i noæu za taj posao... Jedan biv¹i kolega je uspeo da isèupa oko 15.000, drugi skoro 10, treæi oko 7, ja od d¾aka pièaka izvukao kurac...  To je bila 2006-ta godina, do 2012-te je bilo vi¹e takvih poslova, uvek je bilo, evo samo da ovo naplatimo, samo da ono naplatimo... Ko me jebe kad sam glup da se izborim za svoje pare...

To je onda druga stvar ako je dogovoreno, a on nije ispo¹tovao.
Ja prièam o varijanti gde je plata na vreme i po dogovoru.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

To ti prièam, ko me jebe kad sam pglu...;D

Boban_m

Nisu normalni...neko stvarno hoce da unisti Malezia Airlines i ujedno da okrivi jednu stranu, ali 295 ljudi... :o
http://www.kurir-info.rs/planeta/opet-pao-malezijski-boing-avion-se-srusio-sa-280-putnika-u-ukrajini-clanak-1468941

Lazic

Video sam... ali 100 ljudi je palo mnogo daleko od mesta pada, oboren 100% U rusko-ukrajinskom kontekstu, 295 ljudi i nije neka cifra...

Boban_m

Ne kapiram poentu. Svakako je avion raznesen, samo ne vidim kako moze da se zakljuci po ovom sto mi znamo na koji nacin. Kao potez, ciji god, je monstruozan, jer tih skoro 300 ljudi nemaju veze sa onim na tlu.


tokio

Citat: Boban_m poslato 17 Jul, 2014, 19:23
Nisu normalni...neko stvarno hoce da unisti Malezia Airlines i ujedno da okrivi jednu stranu, ali 295 ljudi... :o
http://www.kurir-info.rs/planeta/opet-pao-malezijski-boing-avion-se-srusio-sa-280-putnika-u-ukrajini-clanak-1468941

Vec oprobano u Afganistanu a moze da koristi i jednima i drugima samo je pitanje kome vise.,

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

tokio

Vala ne mora nikog vise da dovodi i ovi su dovolji!

Lazic

Alo bre, Boldrik...:o ;D





Citat: Boban_m poslato 17 Jul, 2014, 20:51
Ne kapiram poentu. Svakako je avion raznesen, samo ne vidim kako moze da se zakljuci po ovom sto mi znamo na koji nacin. Kao potez, ciji god, je monstruozan, jer tih skoro 300 ljudi nemaju veze sa onim na tlu.
Ma naravno Bobane, ali ¹irom sveta velikoj kolièini "ljudi" uop¹te ne smeta da ubiju jednog ili vi¹e, pod bilo kakvim izgovorom...

Boban_m

I have a cunning plan... ;D

Lazic


Darko


Lazic


monsterbnt

Ukrajinci tvrde da ga je oborio BUK pvo sistem i da su to uradili rusi.... avion je pao na oko 60km od ruske granice, buk ima domet 40km.... Pobunjenici nemaju velike PVO sisteme vec samo prenosne tipa igla i strela... Za sistem kao sto je BUK svakako treba kvalifikovano osoblje a ne priuceni domoroci.... Ukrajinci imaju BUK, ali ne u tom podrucju jer su svi sklonjeni od pobunjenika.... bar tako tvrde... Namestaljka svakako, samo je pitanje cija... I raketa tipa BUK ima parcadnu bojevu glavu.... otkinula bi deo aviona ne bi se ceo razleteo kao ovaj.... Mnogo toga tu smrdi.

Sto se tice ideje da su gadjali putinov avion.... to je budalastina.... em je taj avion prilicno zasticen isto kao i avion americkog predsednika, em vrlo dobro znaju da bi rusi posle toga preorali celu ukrainu cak i da ga ne pogode... Umesto ukraine bi ostala samo jedna velika rupa...
Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Ja ne mogu ni da zamislim da se Putin voza avionom u zoni borbenih dejstava. Kao ni bilo koji predsednik. A citam da je i sav civilni vazdusni saobracaj preusmjeren od te zone, odakle li onaj nesretni avion uopste tamo...

monsterbnt

Zato i kazem da sve mnogo smrdi... A znamo i na koga....

http://www.youtube.com/watch?v=E2_Yc_uYsgo#
Smrt SVIMA!!!!

TEEfqd

Citat: Boban_m poslato 18 Jul, 2014, 02:02
Ja ne mogu ni da zamislim da se Putin voza avionom u zoni borbenih dejstava. Kao ni bilo koji predsednik. A citam da je i sav civilni vazdusni saobracaj preusmjeren od te zone, odakle li onaj nesretni avion uopste tamo...
jos kad se doda da na putina gledaju vise kao na polu boga nego na obicnog predsednika, ne bi me cudilo da ga prate sa pet suhoja kad putuje