Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: bucko poslato 15 Jul, 2014, 16:21
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Jul, 2014, 14:53

Ja se malopre vratio sa protesta sindikata. Bilo oko 'iljadu ljudi. A mo¾da ni toliko. Al' zato "braæe" iz DB-a kol'ko 'oæe¹! ;D
Ti bas nemas nista pametnije da radis?
[rofl] [rofl] [rofl]
Mi¹ku je takav pos'o da mo¾e da demonstrira...;D

A svi imaju ne¹to pametnije da rade, pa æe bude kasno kad se gospodar vuèiæ proglasi za do¾ivotnog mar¹ala...:o

bucko

I ovi sto su pili pendreke kad su terali Slobu se ovajdili al u kur..

Lazic

Od '91-ve sam uvek bio br¾i od njih, ali u pravu si za to, ovajdio sam se do mojega...Mada to je u redu, po¹to nisam ni hteo...;D


Lazic

Evo ti plus za debelog...:-*

Nego, jel' ti pre par nedelja prenela devojka iz Beogradske pozdrav...? Utamanio dva parèeta pice...;D

bucko

Nije ,ko zna di sam bio,hvala svakako.

Lazic


mkt


Biker-Boy

i oni sebe nazivaju socijalistima, pa jel oni znaju sta uopste znaci ta rec, sve im yebem da im yebem...
I feel the need..... the need for speed !!!

Ivicat


mi¹ko_kolo

Citat: bucko poslato 15 Jul, 2014, 16:21
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Jul, 2014, 14:53

Ja se malopre vratio sa protesta sindikata. Bilo oko 'iljadu ljudi. A mo¾da ni toliko. Al' zato "braæe" iz DB-a kol'ko 'oæe¹! ;D
Ti bas nemas nista pametnije da radis?
Jebi ga, ne radim za sebe veæ za poslodavca. Bio sam "lenj" da poènem svoj posao. ;)

juga

Nikad nije kasno!

mi¹ko_kolo

Sad bi samo lud, u stvari, glup èovek zapoèeo neki posao u ovoj dr¾avi.

Ivicat

Zavisi koji. Ovo je idealno vreme za 'neke' poslove.

mi¹ko_kolo

A za te "poslove" opet mora¹ da ima¹ nekog iz dr¾ave. ;) Obrni, okreni, sam u posao nema ¹anse da krene¹.

mareskin

Citat: mi¹ko_kolo poslato 16 Jul, 2014, 13:41
A za te "poslove" opet mora¹ da ima¹ nekog iz dr¾ave. ;) Obrni, okreni, sam u posao nema ¹anse da krene¹.

Jo¹ kad vidi¹ kakav je bio zakon o radu i ¹ta te èeka kad nekoga zaposli¹ odma ti se promeni percepcija :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mi¹ko_kolo

Naravno Mare da se menja ugao gledanja ali zar nismo svi svedoci kako nas, sve zajedno, dr¾ava guli do koske. I tebe kao poslodavca i mene, kroz tvoju firmu, kao radnika. Ni za koga nije dobro, osim ako nisi poslanik, dr¾avni sekretar, ministar...

mareskin

Citat: miško_kolo poslato 16 Jul, 2014, 14:39
Naravno Mare da se menja ugao gledanja ali zar nismo svi svedoci kako nas, sve zajedno, država guli do koske. I tebe kao poslodavca i mene, kroz tvoju firmu, kao radnika. Ni za koga nije dobro, osim ako nisi poslanik, državni sekretar, ministar...

Svi smo u problemu. Meni je neshvatljivo da neki ljudi nisu svesni da ako ne ide dobro firmi neće ići ni njima. Od ukupnih rezultata firme zavisi i zarada. Nisam siguran da je "sukob" poslodavaca i radnika uopšte potreban. Svi smo u istom začaranom krugu i treba da imamo razumevanja.

Radnik na primer kaže: ne radim koliko bih mogao jer nisam zadovoljan platom, a poslodavac kaže: ne plaćam ga više jer ne radi dovoljno.
E, onda jebi ga.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Mom gazdi sam za 7+1 godina indirektno doneo par miliona eura(ne preterujem), em nije rekao ni hvala, da ne pominjem èast, em je sve sjebao pogre¹nim potezima, pa ostajem bez posla... Dok on ima dovoljno u ¹teku, ja samo dugove...:o [facepalm]

mareskin



Dru¾e razumem ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹, ali stvari, kao ¹to zna¹, ne stoje tako.
Onog momenta kad dogovori¹ cenu svog meseènog rada, jedina obaveza poslodavca je da ti isplati dogovoreni iznos.
Tako i ja kad ugovorim posao za klijenta naplatim ono ¹to sam dogovorio, a korist od mog rada je vi¹estruko veæa od naplaæenog iznosa.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu