Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Jecko


Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 05 Januar, 2014, 15:00
Jedino me u svemu ovome nervira lagano davljenje, umesto da nam skrate muke i zavr¹e sa nama.

Ali to je idealno. Èitaj tekst. "Preti opasnost". Onda æe, kad nam ne uvedu ipak vize, na¹i politièari to predstaviti kao SVOJ veliki uspeh!  :)  Kao ono kad ljudi imaju hleba svaki dan, onda se to podrazumeva, tra¾e i kolaèe. Ovako im samo otme¹ hleb, pa im ga vrati¹ i super si - spasitelj. Èudno i glupo, ali radi.  Tako i ovo sa vizama. Sad vi¹e nisu novost, a po¹to se ni¹ta drugo ne radi, onda malo ¹ibicarenja.

Plus ¹to EU verovatno hoæe da jo¹ ne¹to potpi¹emo/otpi¹emo, pa je ovo dodatni pritisak. Na kraju æe biti dobro svima - osim sirotinji... koju i onako zabole za vize jer nemaju para za otiæi ni do Beograda.


Kad moj kom¹ija izradi paso¹ i otputuje, ne pi¹e mu na èelu da æe da tra¾i azil. Kao treba Srbija to da suzbije? Ko mo¾e zabraniti meni da se oseæam ugro¾enim?! Odem u Nemaèku: "dobar dan, ja se oseæam ugro¾enim".  Oni odrade svoju proceduru, vrate me, plate mi koliko su oni propisali i hteli da plate takvim pacijentima. ©ta je tu kriva Srbija? Treba da èitaju misli?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Januar, 2014, 15:35
Citat: Gvozden poslato 04 Januar, 2014, 22:39
Znam Srdjana, ispao tu cirkus, ljudima sa diplomama podelili mesta kao poljocuvari i sl... Politièki revan¹izam, ¹to se i dalo oèekivati...

Nemoj me shvatiti pogresno....ali na to su mesto dosli po partijskoj liniji.....ne moze sada odjednom da im smeta...da su na vreme pred izbore napusili partijske drugove i prisli pobednicima....ako nisu znali ko ce pobediti slabo prate novine....politika se vodi na viskom nivou, a survival na niskom...

" Prema navodima medija politika je igrala presudnu ulogu u ovom sluèaju jer je Te¹in ranije na tu funkciju izabran kao nestranaèka liènost, na javno raspisanom konkursu na mandat od èetiri godine, a razre¹en je du¾nosti pre isteka mandata. "

Sad, ko la¾e?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 06 Januar, 2014, 11:58
Citat: mi¹ko_kolo poslato 05 Januar, 2014, 15:00
Jedino me u svemu ovome nervira lagano davljenje, umesto da nam skrate muke i zavr¹e sa nama.

Ali to je idealno. Èitaj tekst. "Preti opasnost". Onda æe, kad nam ne uvedu ipak vize, na¹i politièari to predstaviti kao SVOJ veliki uspeh!  :)  Kao ono kad ljudi imaju hleba svaki dan, onda se to podrazumeva, tra¾e i kolaèe. Ovako im samo otme¹ hleb, pa im ga vrati¹ i super si - spasitelj. Èudno i glupo, ali radi.  Tako i ovo sa vizama. Sad vi¹e nisu novost, a po¹to se ni¹ta drugo ne radi, onda malo ¹ibicarenja.

Plus ¹to EU verovatno hoæe da jo¹ ne¹to potpi¹emo/otpi¹emo, pa je ovo dodatni pritisak. Na kraju æe biti dobro svima - osim sirotinji... koju i onako zabole za vize jer nemaju para za otiæi ni do Beograda.


Kad moj kom¹ija izradi paso¹ i otputuje, ne pi¹e mu na èelu da æe da tra¾i azil. Kao treba Srbija to da suzbije? Ko mo¾e zabraniti meni da se oseæam ugro¾enim?! Odem u Nemaèku: "dobar dan, ja se oseæam ugro¾enim".  Oni odrade svoju proceduru, vrate me, plate mi koliko su oni propisali i hteli da plate takvim pacijentima. ©ta je tu kriva Srbija? Treba da èitaju misli?

Ma jasno, mene u stvari nervira ¹to im uop¹te i¹ta plaæaju posle tra¾enja azila. Dobiju lepo tri obroka dnevno, sme¹taj, lekove po potrebi... Doviðenja, prijatno. Da vidi¹ kako bi se odjednom smanjio broj azilanata.

Hohštapler

Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Januar, 2014, 14:27
Ma jasno, mene u stvari nervira ¹to im uop¹te i¹ta plaæaju posle tra¾enja azila. Dobiju lepo tri obroka dnevno, sme¹taj, lekove po potrebi... Doviðenja, prijatno. Da vidi¹ kako bi se odjednom smanjio broj azilanata.

...imaju ¹vabe iskustva sa tretiranjem azilanata, i bio oni opet verovatno kao onomad kad je Austrijanac bio na vlasti, al ne smeju... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mi¹ko_kolo

Ne htedoh da dodam "obavezno iza ¾ice". ;D

Jecko


Che

Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Januar, 2014, 14:27
Ma jasno, mene u stvari nervira ¹to im uop¹te i¹ta plaæaju posle tra¾enja azila.

Meni nije jasno zasto im ovi nasi pri povratku ne naplate troskove koje je neko imao prema njima. Ako nema kesa, moze da odradi u Zabeli za 500rsd po danu, uz oduzimanje pasosa na 5 godina.  [policaja]

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]



































Citat: Che poslato 06 Januar, 2014, 17:31
Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Januar, 2014, 14:27
Ma jasno, mene u stvari nervira ¹to im uop¹te i¹ta plaæaju posle tra¾enja azila.

Meni nije jasno zasto im ovi nasi pri povratku ne naplate troskove koje je neko imao prema njima. Ako nema kesa, moze da odradi u Zabeli za 500rsd po danu, uz oduzimanje pasosa na 5 godina.  [policaja]
zato ¹to smo beskièmenjaci...


hpg

Citat: Slaninar poslato 06 Januar, 2014, 11:58
(...)
Kad moj kom¹ija izradi paso¹ i otputuje, ne pi¹e mu na èelu da æe da tra¾i azil. Kao treba Srbija to da suzbije? Ko mo¾e zabraniti meni da se oseæam ugro¾enim?! Odem u Nemaèku: "dobar dan, ja se oseæam ugro¾enim".  Oni odrade svoju proceduru, vrate me, plate mi koliko su oni propisali i hteli da plate takvim pacijentima. ©ta je tu kriva Srbija? Treba da èitaju misli?

Ma to se ¹ef svih  [policaja] pravi malo blesav. Nije mu niko rekao da poo¹tri kontrolu na granicama i gleda u pasulj ko ide po azil, a ko se vraæa bez azila (kako bi on ¾eleo da predstavi), nego mu je reèeno da se pozabavi organizatorima "azilantskog turizma". Samo mu je reèeno da radi svoj posao, ¹to mu izgleda pada najte¾e.
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

Dukags


ЯЭВОЛУТИОН

panonski govnar je ljigav lik...kako misle relativno....ili ra im se ja relativno najebem majke...ili je on relativno peder....ili jesi ili nisi....ako ti je neko zabio samo glavic u dupe a tebi se svidelo,, jesi li ti pomalo peder ili si peder....ljiga ljigava.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: Che poslato 06 Januar, 2014, 17:31
Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Januar, 2014, 14:27
Ma jasno, mene u stvari nervira ¹to im uop¹te i¹ta plaæaju posle tra¾enja azila.

Meni nije jasno zasto im ovi nasi pri povratku ne naplate troskove koje je neko imao prema njima. Ako nema kesa, moze da odradi u Zabeli za 500rsd po danu, uz oduzimanje pasosa na 5 godina.  [policaja]

Nema¹ prava da zabrani¹ èoveku da se oseæa ugro¾enim, da ga ka¾njava¹ zbog toga. Ode tamo, tra¾i azil, oni to prihvate kao opravdan zahtev, ili odbiju.

Realno, kad pogleda¹ kako nam funkcioni¹u sudovi, zdravstvo i cela dr¾ava - svako ima sasvim opravdano pravo da se smatra ugro¾enim i diskriminisanim, jer se sve radi preko veze, stranke. Jedino se oni prave blesavi, pa vraæaju ljude - da je po pravu cela Srbija bi dobila azil u EU.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Januar, 2014, 12:01
panonski govnar je ljigav lik...kako misle relativno....ili ra im se ja relativno najebem majke...ili je on relativno peder....ili jesi ili nisi....ako ti je neko zabio samo glavic u dupe a tebi se svidelo,, jesi li ti pomalo peder ili si peder....ljiga ljigava.

Èovek je zajebavao sve koji su hteli razbiti dr¾avu u kojoj je ¾iveo. Isto tako je uvek bio protiv rata. Kamo sreæe da je on najgori. Kamo lepe sreæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Citat: Slaninar poslato 07 Januar, 2014, 12:26
Nema¹ prava da zabrani¹ èoveku da se oseæa ugro¾enim, da ga ka¾njava¹ zbog toga. Ode tamo, tra¾i azil, oni to prihvate kao opravdan zahtev, ili odboju.

Ako je odbojen onda isada da nije imao opravdan razlog da se oseca ugrizeno. Jel tako?

mi¹ko_kolo

Ba¹ tako! Nisi imao dovoljno dobar razlog, vratili te, ajd' sad lepo da odu¾i¹ dr¾avi to ¹to si je blatio. Taèka.

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 07 Januar, 2014, 13:42
Ba¹ tako! Nisi imao dovoljno dobar razlog, vratili te, ajd' sad lepo da odu¾i¹ dr¾avi to ¹to si je blatio. Taèka.

Dr¾ava treba da ¹titi ljude od nje same (izmeðu ostalog), ne da ih dodatno tlaèi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Citat: Slaninar poslato 07 Januar, 2014, 16:03
Dr¾ava treba da ¹titi ljude od nje same (izmeðu ostalog), ne da ih dodatno tlaèi.

To nije tlacenje, to je vracanje duga ;)