Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.


Ivicat

Iako nije iz stampe, vec 'on-line', evo ga clanak jednog srbina koji je otisao u Norvesku...

Dan ustavnosti Norveske

Covek je u Norveskoj i evo kako se osecao za njihov dan ustavnosti:

CitatÈesto se èovek u tudjini oseca strancom, da ne ka¾em skoro svaki dan. Al se ne seæam da sam se ikada igde oseæao strancom vi¹e nego ovaj dan ovde. Te¹im se kako se polako integri¹em u dru¹tvo, recimo u dragstoru klimam glavom kao pravi norve¾anin a eto pre neki dan sam zadremao u busu kao pravi “local”, i znam da æu nauèiti jezik i nauèiæu pravila dru¹tva, i norve¹ke zakone, i da spavam danju leti i da se budim noæu kada jutro zimi sviæe u 12 popodne, i nauèiæu da kada se oseæam umorno istrèim uz i niz obli¾nju planinu da bi se odmorio (norve¹ki recept, i kunu se i na¹i i njini da funckioni¹e fanstastièno) ali mislim da nikada neæu biti blizu te radosti i tog ponosa koje norve¾ani imaju na ovaj dan. U nekim zemljama je recimo sramota da se nosi tradicionalna odeæa  tog naroda i narodnosti, veæ se na skupovima i de¹avanjima uglavnom nosi neka kopija italijanske odeæe i obuæe i ma¹e se torbicama okaèenim na ukoèenim laktovima, a ovde je danas najveæa sramota bila izaæi u kostim Bear Grilsa, ¹to ka¾e moj kolega, u kabanici i ki¹nim pantalonama umesto u narodnoj no¹nji. Da sam ikada nosio srpsku narodnu no¹nju, i da sam je kojim sluèajem imao danas, mislim da bih bio najponosniji norve¾anin medju svim srbima. Ovako sam mogao samo, kao i ostali turisti, da se dr¾im za banderu i slikam naokolo, i da se kri¹om radujem (kako to nijedan norve¾anin neæe nikada razumeti) kada provalim da jo¹ neko ne zna norve¹ki, jer se te¹im da nisam najgori Grils u gradu.

Na stranu sto se covek ne oseca da je svoj na svome, zelim samo da pokazem kako neki drugi gledaju na njihovu istoriju i kulturu, kako je neguju, postuju i slave. A kako gledamo mi srbi gledamo na svoju. Pa, bre, ovde je sramota biti srbin a tek pricati o proslosti. To nije in...  [glavazid]


"Ko nema postovanja za svoju proslost, kulturu i pretke, nema postovanja ni za sebe."


MIGE

pored novcanog,to je jos jedan razlog sto ucim njihov jezik,obicaje I kulturu...nadam se da me vise srbija videti nece...

Lazic

dette er min bror Mige...:D


Nadam se da æe¹ da me proglasi¹ za brata, hoæu i ja kod tebe...:D :-*



edit:
danas sam ne¹to trèao od suda u Ustanièkoj do palate "pravde"(nit' je palata, nit' ima veze sa pravdom), kad bi svaki dan to radio, poèeo bih da mrzim i nas i poreklo...:o [facepalm]

Jeb'o te ima li igde veæih bezdu¹nih birokrata nego ovde...??? :o  [facepalm] [facepalm] [facepalm]

Ivicat

@Mige

Mozda si vec citao, mozda nisi... Iskustva jos jednog srbina u No.

http://dekibre.blogspot.com/


Lazic

Eh da ti je biv¹a ¾ena meðu njima...:o :P

farbach

Nedavno sam saznao da nasuprot paranoji postoji bolest zvana PRONOJA. Pronoicari misle da zive u najboljem od svih mogucih svetova, i da sve sto postoji postoji upravo zato da bi njima bilo dobro. Roje se u nevladinim vladama i vladinim agencijama, a omiljena rec im je projekat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pronoia_(psychology)
Zato i kada procitaju ovaj clanak: http://matrixworldhr.wordpress.com/2012/08/30/spolno-ponizavanje-alat-za-kontrolu-masa/ , nastavice da misle da je jedina fasisticka drzava na svetu Srbija.

Ovo je najbolji deo:
Ova strahota od odluke spaja prija¹nja dva zakona: jedan koji dopu¹ta bilo èije uhiæenje uvijek u bilo koje vrijeme i drugi prema kojem je moguæa 10-ogodi¹nja kazna zbog prosvjeda na prostoru koji je pod za¹titom tajne slu¾be.
Kako je tajna sluzba, tajno je i mesto , tako da 10 godina mogu da zalepe kome pozele.


Gargi

Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

Hurricane

Citat: Laziæ poslato 08 Oktobar, 2013, 14:40
Eh da ti je biv¹a ¾ena meðu njima...:o :P

eeee, ne bi verovao koliko je malo falilo..

Lazic

©alio sam se naravno, ipak ¹vræi treba i mama...:-*

Hurricane

pa i zatvor je za ljude, majku mu..

mi¹ko_kolo

Ali biv¹e ¾ene nisu ljudi.  ;)


Zvonèica

Hold your head high and your middle finger higher

Dukags

 
Citat: Tinkerbell poslato 09 Oktobar, 2013, 09:16
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/411230/Zene-u-penziju-sa-63-godine

Ma, da radimo mi dok se ne raspadnemo  [veryangry]
zamisljam vaspitacice u vrticu koje jure decu sa 63 godine, ili nose gajbe ili... dok ce mladi da i dalje dzabalebare cekajuci da ovi odu u penziju ili umru na poslu... bem ih domisljate!

Zvonèica

Citat: Dukags poslato 09 Oktobar, 2013, 09:25
Citat: Tinkerbell poslato 09 Oktobar, 2013, 09:16
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/411230/Zene-u-penziju-sa-63-godine

Ma, da radimo mi dok se ne raspadnemo  [veryangry]
zamisljam vaspitacice u vrticu koje jure decu sa 63 godine, ili nose gajbe ili... dok ce mladi da i dalje dzabalebare cekajuci da ovi odu u penziju ili umru na poslu... bem ih domisljate!

Ne zaboravi da te iste vaspitaèice nose ¹tap sa sobom jer ne mogu normalno da hodaju a uz to æe biti gluve
-vaspitaèice, ja sam gladan a i pi¹ki mi se
-sad si na¹ao da pije¹ vodu, ne mo¾e! Æuti i spavaj i pusti mene da dremnem malo

Prvo slobodno mesto se otvara nakon smrti radnika
KaNtastrofa!
Hold your head high and your middle finger higher

Zvonèica

Hold your head high and your middle finger higher

Bokssha



     "...pro¹le godine u njihovom sreænom domu pridru¾ila im se jo¹ jedna lutka, ovog puta Ruskinja Elena, koja se, prema reèima odu¹evljenog Dejvketa, s njegovom ¾enom Sidor odlièno sla¾e..."

             [rofl] [rofl] [rofl] 

      "tehnoseksualac" ...  e za to prvi put cujem...   ;D
I'm not crazy!My mother had me tested.